Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Дискусия за Световния рали шампионат

Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот Rally Fan » Пон Яну 17, 2011 22:10

Рали Акрополис ,вече с нов организатор - Арис Вовос.
Вече е публикуван и Рали Гид 1
Шекдауна както и сервизния парк са на същото място като през 2009 година.
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот Code-187 » Вто Яну 18, 2011 15:45

Някой различни етапи от тези през 2009 и за първи път ще включат нощен етап. Един от неделните етапи ще бъде предаван на живо по телевизията

http://www.autosport.com/news/report.php/id/88962
Аватар
Code-187
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 17:56
Име: Антон Симеонов

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот svetluo » Сря Фев 16, 2011 12:38

Нека тук да чуем и групите мислещи да го посетят , плановете им , бюджетите им , леглови бази и т.н.
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот техо7 » Чет Фев 17, 2011 18:42

svetluo написа:Нека тук да чуем и групите мислещи да го посетят , плановете им , бюджетите им , леглови бази и т.н.

Да наистина това е добра идея.И аз смятам да ходя и мисля да се прикрепя към някоя от групите които са ходили минали години.Няма да е лошо някой да сподели горе долу какви са разходите до там на човек,при условие че се спи по палатки.
Аватар
техо7
 
Мнения: 393
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 09:21
Местоположение: Казанлък
Име: тихомир ганчев

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот MOTUL » Чет Фев 17, 2011 23:55

Ех.. как ми се иска пак да отида ,но има време може и да успея :) . А за тези който питат доста е топличко носете много хладилни чанти и водааааа... :D . Прах има за всички ,но море също :) , абе лудо нещо е няма да съжелявате :) И също така свалих някой КГ докато се прибера :D
Изображение
Аватар
MOTUL
 
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 14:10
Местоположение: Сливен
Име: Мартин Иванов

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот дидко » Пет Фев 18, 2011 16:47

И на мене пак ми се ходи,ама...ще видим има време.Марти,ти си свалил някое кило,пък аз качих,имам два стола в актива си :D
Иначе на мен ралито ми излезе грубо 350 лв.Отделно от България си бях взел нещо за ядене и пиене,но и там пазарувахме.Не включвам и разходите по самото приготовление-палатка,хл чанта,по колата това-онова...
дидко
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 22:31
Местоположение: София
Име: Деян Тонев

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот svetluo » Съб Фев 19, 2011 00:17

Разкажете малко за преходите комбинации , ако преходите са по такава настилка по каквато правят състезанието колата ще смъкне бая килограми пък за нас незнам :mrgreen: :mrgreen: . Интересно ми е като гледам така на карта преходите от етап до етап най - близко ми се струват на около 30-40км , прав ли съм ? Места за опъване на палатки сигурно бол има ама аз да питам. Също и лесно ли е за намиране на пътищата за отсечките , входа на Супер специалния колко е и такива работи. Думайте да става приказка пък и да можем да се подготвиме. :D
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот psp. » Съб Мар 05, 2011 11:19

дидко написа:И на мене пак ми се ходи,ама...ще видим има време.Марти,ти си свалил някое кило,пък аз качих,имам два стола в актива си :D
Иначе на мен ралито ми излезе грубо 350 лв.Отделно от България си бях взел нещо за ядене и пиене,но и там пазарувахме.Не включвам и разходите по самото приготовление-палатка,хл чанта,по колата това-онова...

Като разходи и на мен ми излезе горе-долу толкова.
Че има жега - има :!: 2009 г , вечерта в 20.00 ч в Тива - 38-39 гр.
Лед за хл. чанти има по суперите - 2,5 кг- 2,5eu.
Там в Лидл-ите е по-евтино също и има мръвка на промоции :wink: , само с барбекютата е проблем :!:
Добре , че е морето , нищо , че се осоляваш като скумрия :D
Аватар
psp.
 
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 09:36
Местоположение: Габрово
Име: Пламен Петров

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот siky » Съб Мар 05, 2011 11:46

psp. написа:
дидко написа:И на мене пак ми се ходи,ама...ще видим има време.Марти,ти си свалил някое кило,пък аз качих,имам два стола в актива си :D
Иначе на мен ралито ми излезе грубо 350 лв.Отделно от България си бях взел нещо за ядене и пиене,но и там пазарувахме.Не включвам и разходите по самото приготовление-палатка,хл чанта,по колата това-онова...

Като разходи и на мен ми излезе горе-долу толкова.
Че има жега - има :!: 2009 г , вечерта в 20.00 ч в Тива - 38-39 гр.
Лед за хл. чанти има по суперите - 2,5 кг- 2,5eu.
Там в Лидл-ите е по-евтино също и има мръвка на промоции :wink: , само с барбекютата е проблем :!:
Добре , че е морето , нищо , че се осоляваш като скумрия :D

Ааа има и душове с топла минерална вода на плажа 8)
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот MOTUL » Съб Мар 05, 2011 14:38

дидко написа:И на мене пак ми се ходи,ама...ще видим има време.Марти,ти си свалил някое кило,пък аз качих,имам два стола в актива си :D
Иначе на мен ралито ми излезе грубо 350 лв.Отделно от България си бях взел нещо за ядене и пиене,но и там пазарувахме.Не включвам и разходите по самото приготовление-палатка,хл чанта,по колата това-онова...



Благодарение на Дидко бях там за което много му благодаря !
Изображение
Аватар
MOTUL
 
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 14:10
Местоположение: Сливен
Име: Мартин Иванов

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот rally-mania » Съб Мар 05, 2011 20:12

Вижте датите на ралито, средата на юни, само се сетете каква жега е тук, а към Атина не ми се мисли.Така че за яденето не се притеснявам,той апетита сам ще си избяга.Бира и вода да има и то студени, друго не ми трябва.А за вечерите ще караме на коктейл Акрополис. :lol:
Поздрави на всички и стягайте багажите, че не остана. :wink:
rally-mania
 
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 22:10
Местоположение: Добрич
Име: Милен Желев

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот ana » Пон Апр 18, 2011 11:20

Момчета здравейте,
първо да се извиня ако задавам "глупави" въпроси или правя подобни коментари... Сега ми дойде идея да направя едно подаръче на приятеля ми... ралито в Гърция / като си спомня миналата година, на ралито в България - колко щастлив беше.. 8)/. И въпросите са ми - прочетох по-горе, че разходите на човек са около 350 лв., така ли? Събирате ли се групи от Бг, които отивате заедно, т.е ако успея да събера парите... може ли така да се каже да се "прикачим" към някой от вас, който е ходил и преди и знае пътя, трасетата и т.н. И за четирите дни ли ходите - 16-19? От там ли си взимате билетите или предварително? Общо взето как протича всичко и може ли примерно разходите да са по-малко, че 700 лв., не знам дали ще мога да спестя за месец...За сега ми идват само тези въпроси, като изникнат още ще питам.
Благодаря предварително на всички :)
Хубав ден на всички :)
ana
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 18, 2011 11:04
Име: Анелия Болярова

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот andrey kokalov » Пон Апр 18, 2011 12:19

Разходите са горе-долу такива,каквито са описани по-горе.Може да се прикачите към някой с кола или да ходите с вашата.Разходите са сходни.Но колкото са по-малко колите и повече хорота излиза по-рентабилно.Пътя е пълен с тоол постове.Около 40 евро се дават за тях.Билети като в БГ няма.Поне като ходихме 2009 г. имахме достъп почти навякъде.Сега организаторът е друг,но в сайта на ралито ще има инфо за къде се плаща и колко.Цялостен билет според мен за там е ненужен.Едно голямо уточнение-посочените цени са такива,защото спахме на палатки.Не знам на вас това дали ви понася.Освен това времето е доста горещо,дори и през нощта.Вземете си главно бельо и тениски за смяна.Има и море,бански задължително.На плажа има и душове с топла вода.Има в Коринт и денонощни магазини.Газостанции по пътя има достатъчно,а и са упоменати по картите на Гугъл и Мишлен.
Надявам се съм бил полезен с инфото.Важното е,че преди ралито темата доста ще се раздвижи.Тогава може да си направите сметка как да пътувате.Моето ходене беше съпътствано от доста емоции,запознах се с много все готини хора.От тук си намерих и транспорт,защото все още нямам личен автомобил.От около 30-те човека,които бяхме,предварително познавах един!Така че не се притеснявай да търсиш отговори на въпросите си тук.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот Цецо » Сря Апр 20, 2011 10:16

Разходите варират. На мен ми е излизало от 100 през 150 до към 200 евро на човек. Първото е цена 2007 година - от петък до неделя само на ралито. След това са 2008 и 2009 година с тръгване във вторник вечер - две нощувки за екскурзия из Гърция и после на рали. Като последната година включва и една нощувка на о. Закинтос (затова и цената е по висока - ферибот и атракции).

Всичко това е спане на палатка, но в къмпинг. Там къмпинги бол. Ако не си съвсем хипарски настроен да спиш на полето, това е най-оптималния вариант според мен.

Ядене - всичко се купува там, хипермаркети има, вкл. и около Коринт където е самото рали, цените са приемливи. Някой неща са много скъпи - напр. хляб. Някой са стресиращо евтини - свинско месо :) Разбираемо закусваш свинско.

Бира - от 60 цента до 2 евро кенчето :? Предвид жегата, бая консуматив ще иде.

В горните цени е включено горивото, като изминатите километри са съответно около 2000 първата година и 3000 втората. Яко размотаване правихме, 4 човека в колата. Но тази година разходите за гориво ще са повечко.... цените са други, мамка му и прасе.

Толовете принципно могат да се заобикалят. Зависи на къде си тръгнал и колко време си планирал да загубиш. Ако караш директно София - Коринт по магистралата за Атина, не си заслужава да пестиш от толове, защото ще се скъсаш от обиколки и вероятно ще изхарчиш почти същите пари. Ако си тръгнал да обикаляш Гърция обаче - маршрути разни.... Между другото, толовете май са с по ниски цени заради кризата или поне така чух.

Даже и да не се прикачиш към някой - около Коринт ще намериш мноооооого българи, ралиджии. Най-известния къмпинг там е Гларус, всички го знаят, ама хипарията там поне на мен ми идва малко отгоре. Има и други решения наоколо....

Абе заформя се сериозно българско присъствие. Какво ще кажете да помислим за някакви отличителни белези?
Цецо
 
Мнения: 169
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 10:49
Име: Цветан Мудров

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот Totogada » Сря Апр 20, 2011 14:20

Цените на горивата в момента в Гърция са доста високи, вероятно след месец пак ще ги вдигнат (1.60 Евро е литър бензин) Вдигнати са и самите тол такси до Атина (гърците стачкуваха и за това) Груби сметки само за пътни с автомобил на бензин излиза 600~650 лв. (общо - не на човек) - около 2500км. с преходите. За сега от Сливен със сигурност ще тръгнем 2 коли :D - вероятно в последствие ще станат доста повече.
Colin MacRae - World Rally Champion 1995.Почивай в МИР ШАМПИОНЕ.Никога няма да те ЗАБРАВИМ!!! Изображение Изображение Изображение
Аватар
Totogada
 
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 16:42
Местоположение: Сливен
Име: Тодор Кирчев

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron