Рали Швеция 2011

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот P.Solberg » Сря Фев 09, 2011 18:33

Интересно противоречие в мненията на пилотите за Пауър стейджа - Льоб и Хирвонен не харесват идеята, докато Петер Солберг е за нея, тъй като това ще даде допълнителна емоция за публиката в края на ралито, възможността да се спечелят допълнителни точки, които са важни, а и ще "предпази" пилотите от това да се возят на финала.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот дидко » Сря Фев 09, 2011 20:45

На 70 км от шейкдауна са.Сняг има на богато- от 30-40 см до метър,ама е студеничко-15 градуса,но поне няма вятър.Ебаси кефа.Поздравяват всички.
дидко
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 22:31
Местоположение: София
Име: Деян Тонев

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот beta_racing » Чет Фев 10, 2011 10:27

Поздрави от Швеция :D
В момента групата е на шейкдауна - Вальо бил на финала, другите са малко по-навътре. Наш Гаджев почти бил заблизан от Хенинг Солберг на един завой, докато правил "перфектния кадър" :mrgreen: Публиката "ахнала" и след това го снимали по шведска телевизия :mrgreen:

По коментари, колите или са доста по-слаби, или пилотите карат по-предпазливо на шейкдауна. Ще видим утре :D

Докато говорехме Кен Блок мина, а 10-тина секунди след него мина Шкода Фабиа С2000, т.е беше застигнат само в рамките на шейкдауна :)

Шейкадаунът се намира на 10-тина километра юго-западно от Хагфорс близо до Рода (Råda).
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот P.Solberg » Чет Фев 10, 2011 10:33

Че колите са по-слаби, определено е така - в един чужд сайт четох, че старите WRC-та са били 347 конски сили и 840 нютон/метра въртящ момент. Сегашните са около 320 и 550 нютона. Така, че определено са по-слаби, но не толкова много. Най-вероятно все още се пазят, надали най-добрия дебют за новата кола е рали, където няма почти никакво сцепление :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот cutflash » Чет Фев 10, 2011 10:50

Започва се ! Mакар че Льоб казва че едва ли до първия европейски кръг - рали Португалия в края на март ще се разбере реално съотношение на силите, тъй като първите две ралита били специфични (Швеция (сняг) и Мексико(надморска височина)) ще ми е интересно да видя каква е разликата и дали наистина Форд са по напред. Явно и той не знае какво да очаква и прави пестеливи изказвания :)
http://www.rallysweden.com/live-shakedown?lang=en
Освен на този линк има ли на друго място live резултати от шейкдауна ?
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот Code-187 » Чет Фев 10, 2011 11:00

На всички е ясно, че ще минат година, две докато колите се развият, но както всяко ново начало и това е много вълнуващо. Не може да се сравнява кола и технология развивана 13 години и такава която те първа навлиза в спорта. Пилотите и условията в това рали са достатъчно непредвидими и със сигурност ни очаква един вълнуващо начало, и много напрегнат шампионат. Дано Петер Солберг покаже отново онзи луд поглед, след някой отсечки в Швеция, с който ме спечели завинаги като фен преди 10 години. Желая му успех.
Аватар
Code-187
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 17:56
Име: Антон Симеонов

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот Heaton » Чет Фев 10, 2011 11:20

Колите може да са по-малко коне,но също така са и доста по-леки,плюс това гледах едно интервю с Шампиона,и там тои каза,че новите автомобили са адски нервни,поради сравнително късата си база...определено се очертава интересен сезон,малките двигателе ще искат обороти на макс и всички ще са до долу...оптимист съм :D
Аватар
Heaton
 
Мнения: 144
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 15:59
Име: Стилян Иванов

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот cutflash » Чет Фев 10, 2011 11:46

Монстъра пак го набиха някакви S2000 яко :)
http://www.rallysweden.com/wp-content/u ... eOrder.pdf
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот beta_racing » Чет Фев 10, 2011 13:03

Отклици от шейкдауна :D
"Студ и сняг. Хенинг Солберг и Латвала са полудели, Льоб минава както винаги - уж бавно, ама :D Петер Солберг и Хирвонен също минават бързо и чисто." :D

Иначе - не, че шейкдаунът е такъв критерии, но все пак се забелязват сходни неща с предната година: заводските отбори са отново напред, заедно с Петер, Хенинг и Остберг (последните двата най-вече заради това рали). Матю Уилсън, въпреки, че и той бе един от тест пилотите на Фиестата по време на развитието й, отново е с една-две-три "ръце" назад :D Ал Касими е първият от догонващите. Той е на ръба със суперите, докато Блок и Куипърс... :shock: :twisted:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот P.Solberg » Чет Фев 10, 2011 13:37

Shakedown - още резултати:
1. H. SOLBERG (M-Sport Stobart Ford WRT) Ford Fiesta RS WRC 2:02,5
2. HIRVONEN (Ford Abu Dhabi WRT) Ford Fiesta RS WRC 2:02,6
3. P. SOLBERG (Petter Solberg WRT) Citroën DS3 WRC 2:02,7
4. LOEB (Citroën Total WRT) Citroën DS3 WRC 2:02,8
5. LATVALA (Ford Abu Dhabi WRT) Ford Fiesta RS WRC 2:03,2
6. ANDERSSON (PG Andersson) Ford Fiesta RS WRC 2:03,4RS, Ford Fiesta S2000 2:32,4 min
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот yozo » Чет Фев 10, 2011 14:36

Ми Сордо и МИНИ що ги няма.Така се надявах да ги видим в Швеция
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот BradurS » Чет Фев 10, 2011 16:02

Застъпват от Мексико.
Това е повратен момент в историята на Рали спорта. Новите ВРЦ-та... нямам търпение да видим утре кой-къде е ...
Аз залагам на Латвала...но нещо ми нашепва че шампионата ще почне да се обезмисля още тук :D
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот trouble » Чет Фев 10, 2011 16:07

BradurS написа:Застъпват от Мексико.
Това е повратен момент в историята на Рали спорта. Новите ВРЦ-та... нямам търпение да видим утре кой-къде е ...
Аз залагам на Латвала...но нещо ми нашепва че шампионата ще почне да се обезмисля още тук :D


И аз съм за Яри Матиии.....

МИНИ застъпват от Португалия и то мисля неофициално. С частен пилот..Официално със Дани и Крис май от Сардиния. Може и да греша.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот OgyWRC » Чет Фев 10, 2011 16:14

Коментар от Герата след шейкдауна: Голяма битка между Форд, Ситроен и настройките! Караха много и опитваха различни настройки. Пилотите на Форд рискуваха много, но като че ли Ситроен отново са по-добри!?! Латвала и Хенинг караха лудо, ПГ Андерсон може да обърка сметките на големите!

п.с. И за шведките го питах, но отговор не получих :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Швеция 2011

Мнениеот cutflash » Чет Фев 10, 2011 17:35

А няма ли да има някоя шведска телевизия , която да предава етапа довечера ?
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 71 госта

cron