ЛЬОБ МОЖЕ ДА ТЕСТВА БОЛИД НА ФЕРАРИ

Дискусия за Световния рали шампионат

ЛЬОБ МОЖЕ ДА ТЕСТВА БОЛИД НА ФЕРАРИ

Мнениеот PAS_RALLY » Пон Дек 12, 2005 20:36

ПИЛОТЪТ на Ситроен спорт и двукратен световен шампион на рали Себастиян Льоб (на снимката) ще тества автомобил от Ф1, съобщава популярният сайт http://www.rally-live.com. Според сайта това най-вероятно ще е болид на Скудерия Ферари.

Французинът ще е третият пилот, след Колин Макрий и Томи Макинен, който ще прави такъв опит. В две последователни години Макрий и Макинен бяха зад волана на Джордан и Уилямс.

През миналото лято Льоб, с отбора на Енри Пескароло участва в 24-те часа на Льо Ман, най-трудната от всички пистови версии на автомобилния спорт.

В официалния си сайт световният шампион отбелязва:

“Много хора биха искали да ме видят в болид за Ф1. Истина е, че бих опитал, но само заради удоволствието. Това че съм добър в ралитата, не означава, че бих поправил рекордите във Ф1.”

Льоб обаче изрично подчертава, че подобен тест би могъл да бъде направен, но засега няма нищо конкретно по въпроса.
http://www.bgnrc.info
Нека пробва да им покаже и там как се кара :D не сериозно мился че рали спорта и формулата са два савсем различни спорта така че няма място за сравнение ако опита и покаже впечетляващи резултати Себастиан ще е единствения който е успял в двата спорта ще почакаме ще видим :wink:
http://maserati.20.forumer.com/
ASK"Stari Stolici"
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Аватар
PAS_RALLY
 
Мнения: 1148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 23:01
Местоположение: liverpool
Име: Nikola Lyubenov

Мнениеот Singulus » Вто Дек 13, 2005 01:09

Аз смятам, че в малка или голяма степен почти всеки професионален пилот (който се предполага че е станал такъв заради кефа от това, което ще прави и прави) има натурално усещане на всякакви състезателни машини, но разбира се това варира според пътя, по който е достигнал до професионалната си кариера...рядкост са истински шампиони в няколко класа от най-високо ниво, но все пак ги има - Джон Съртис (Ф1 и мотоциклетизъм), сега Роси се опитва да се ориентира и евентуално да се опита да повтори уникалното постижение на Съртис...(а не беше ли Деймън Хил започнал и доста време състезавал се с мотоциклет?!?)...
А за Льоб - като се има предвид, че той на асфалт се чувства неуязвим (и наистина е такъв), факторите разбира се са много, но като се вземе и стила му на каране в стил писта, това го прави уникален талант, който явно може да кара доста бързо и в едно типично пистово състезание - доколкото се сещам на Льо Ман даваше доста прилични времена, от 3-мата в екипа на Пескароло беше 3-ти по времена разбира се, но разликите в обиколките не бяха хич големи...той и Роси така, по неофициални данни на теста с Ферари беше дал впечатляващи времена сравнени с тези на Шумахер, но нека да го видим в състезание...
Иначе (като фен на Льоб) да завърша с това: за мен той е най-бързо адаптиращия се и учещия се пилот (засега в ерата на активните диференциали, от догодина ще го видим с пасивни)...но като гледах филмчетата с тестовете на C4 така се ентусиазирах, колата (субективно разбира се) изглежда много бърза, мисля си, че ако догодина може да има прекъсване на хегемонията, то Льоб + Ситроен след 2007-ма пак ще е водещия пилот.
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот Ferjancz » Вто Дек 13, 2005 10:01

за пистови състезания не знам , може и да покаже добри времена , както каза Singulus Льоб е пилот бързо ориентиращ се в обстановката , с което ще затвърди името си на един от най-добрите пилоти ! а що се отнася до Льоб и Ц4 аза също имам големи надежди! и силно се надявам те да се оправдаят! Новият Ситроен ми хареса още на преставянето си без дори да съм го гледал на тестове. с един доста агресивен вид , а пък и се съмнявам, че ситроен ще направят лоша кола имайки предвид отличната кола която имаха този сезон! както аз така предполагам и вие с нетърпение очакваме появата на Льоб и ситроен през 2007 година! как ще се развият нещата само можем да гадаем !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта

cron