WRC 2011 - календар, новини, слухове

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот Rally Fan » Пон Дек 20, 2010 20:21

Съвсем между другото сайта на рали Акрополис вече работи, както каза Вальо..."Не че нещо ама,нали..." :) Толкова от рано вече се движат нещата. А и са направили много приятна анкета със завидни награди :)
http://www.acropolisrally.gr/EN/2011/hall_of_fame-2011/
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот uBo » Вто Дек 21, 2010 15:48

анкетата е супер ! а дано някога и ние имаме такова нещо :wink:
uBo
 
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 20:44
Име: Ивайло Бочуков

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот beta_racing » Сря Дек 22, 2010 10:34

Наскоро един колега направи забележка да не пишем неща, които се отнасят до различна година от тази, посочена в заглавието, та оттогава се "притеснявам", когато науча нещо за по-напред в бъдещето, да го споделям в тема с по-"задна" година :lol: :mrgreen:

Иначе сега по същество - от 2012 може би ще заработят нови правила за гумите в Световния рали шампионат. Според това, което се знае до момента, отборите ще могат да използват само по един комплект гуми на ден! В момента бройката е двойно по-голяма, т.е. два комплекта на ден. Новите мерки се правят, за да може да се спестят още средства.

Мое лично мнение е, че гумите трябва да са последното нещо, от което да пестят пари! Все пак говорим за сигурността. Вместо да обърнат внимание на календара и да го направят така, че ралита като Мексико и Аржентина или като Нова Зеландия, Австралия и Япония да са едно след друго, за да не се връщат до Европа по 5 пъти на година и после пак да пътуват я за Азия, я за (Южна) Америка или за Океания, те ще ми пестят от гуми.....! И за какво спестяване говорим - за по 3 чифта на състезание или с други думи: 4000-5000 евро на кола (12 гуми)... - една нищожна сума на фона на разноските за транспорт на колите и оборудването из целия свят :!:
Последна промяна beta_racing на Сря Дек 22, 2010 11:22, променена общо 1 път
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот Victor » Сря Дек 22, 2010 11:06

По този въпрос си много прав - малко е тъпо да разнасяш целия керван напред-назад по света като алтав! Но пък това изискване с гумите ме кара да мисля, че сега производителите ще трябва да поработят в насока по-издържливи и по-сигурни гуми, което е добре. Понякога рестрикциите водят до подобряване на нещата...
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот beta_racing » Сря Дек 22, 2010 11:18

Victor написа:По този въпрос си много прав - малко е тъпо да разнасяш целия керван напред-назад по света като алтав! Но пък това изискване с гумите ме кара да мисля, че сега производителите ще трябва да поработят в насока по-издържливи и по-сигурни гуми, което е добре. Понякога рестрикциите водят до подобряване на нещата...
Да, забравих да спомена, че от Мишлен вече били започнали да работят в тази насока. Иначе няма как да е. Но не мисля, че подобряването на издръжливостта на гумите трябва да стане едва ли не на гърба на екипажите, но това е друг въпрос...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот P.Solberg » Сря Дек 22, 2010 11:21

Което ме навежда на мисълта, че колкото са по-издръжливи - толкова скоростта ще е по-ниска. Нали се сещате, с тея бетони дето нямат загряване как ще се изкара. Сегашните правила мисля, че са добри - за Джуниъра бяха 28 гуми на състезания и толкова. Но във ФИА нали са се наредили идиоти, че като няма какво да правят мислят за глупости. Да съкратят прословутите такси на NOS като искат да намаляват разходите.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот beta_racing » Сря Дек 22, 2010 11:30

P.Solberg написа:Което ме навежда на мисълта, че колкото са по-издръжливи - толкова скоростта ще е по-ниска.
Така би трябвало да е на теория, ама надали. Затова негодувам за тези неща с гумите. Най-образно казано - пилотите или ще трябва да се нагодят да карат с по-ниска скорост, или...ще започнат катастрофи, а точно заради такива неща смятам, че това правило е пълна глупост! И това (пак повтарям) при положение, че има от доста други по-маловажни (според мен) работи да се пести!

Май стана като през 2007 (или 2008, не помня), когато за Рали Аржентина бяха избрали твърдата смеска макадамови гуми (нали изборите на смески ги правеха в началото на годината или ако не в началото на годината, то минимум няколко месеца преди състезанията /пак не помня точно/)! Тогава доста пилоти бяха бесни за това решение, заради изключително ниското сцепление на "твърдите" гуми по студените и мокри тогава етапи на Рали Аржентина. Льоб дори беше казал: "Нека този, който измисли това "правило", да дойде и да го повозя, за да види в какви условия караме и тогава да си ревезира преценката дали е добре да се прави избор на гуми месеци преди дадено състезание".

И те така...ще видим.

И още една новина от последните дни - най-новата мода е ралитата да се промотират в столиците на държавите, в които се провежда даденото състезание (както ще бъде в Португалия догодина, където дори ще има и ССЕ по улиците на Лисабон). Разбира се това е идея на "промотъра" на Световния шампионат NOS. Дори искат да махат Рали Сардиния от острова, защото там не могат да се съберат хора колкото биха се събрали на континента. За догодина, разбра се, ралито си остава там, но пък се отлага официалното промотиране на състезанието, което бе предвидено да се проведе в Рим.
Е, па, да вземат да върнат Санремо тогава :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот Rally Fan » Сря Дек 22, 2010 17:49

beta_racing написа:Е, па, да вземат да върнат Санремо тогава :mrgreen: :mrgreen:

Е то, това ще е единственото положително нещо което сякаш могат да направят :mrgreen:
А с тези кардинални решения за гумите(в случая), ФИА ми напомня по някакви нюанси на БФАС... може би са замесени от едно тесто :roll:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот beta_racing » Пон Дек 27, 2010 12:04

През 2011 година Юхо Ханинен "се мести" в SWRC на Световния рали шампионат, където ще кара с Шкода Фабия Супер 2000 за отбора на RedBull, а колите ще се подготвят от австриеца Раймунд Баумшлагер и отбора му BRR.

Юхо Ханинен все пак ще стартира в Рали Монте Карло, което е първият кръг на IRC, а по негови думи най-вероятно ще кара в IRC и през лятото - на Рали Барум. Може да кара и в още ралита от IRC, но засега нищо не се знае.
Той все пак ще продължи да тества и да работи за отбора на Шкода, но в по-различен аспект.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот bat_jori » Вто Дек 28, 2010 16:28

Вилягра планува участия в 9 кръга от шампионата през 2011(Мексико, Португалия, Сардиния, Аржентина, Гърция, Финландия, Германия, Франция и Каталуня) с Ford Fiesta WRC, а също така да кара и с Фиста С2000 в аржентинският шампионат.
Вторият от PWRC тази година Флодин ,ще участва и през 2011 в шампионата с Subaru
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот техо7 » Чет Дек 30, 2010 12:28

Представянето на колата на Денис Куиперс за сезон 2011г http://www.facebook.com/?ref=home#!/alb ... &aid=55591
Аватар
техо7
 
Мнения: 393
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 09:21
Местоположение: Казанлък
Име: тихомир ганчев

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот damnit » Вто Яну 04, 2011 02:00

Една не много приятна новина....

Петер Солберг сменя WRC с WTCC

Световният рали шампион за 2003 година Петер Солберг иска да стартира в Световния пистов шампионат за туристически автомобили, тъй като може да се окаже без автомобил за WRC за сезон 2011.

През миналия сезон норвежецът се състезава с частен Citroen C4 WRC за собствения си тим, но договорът му за автомобила изтече в края на 2010. От Citroen му предлагат нов договор, но Солберг трябва сам да намери спонсори и финансиране на сезона, а той засега не е успял да осигури пари.

„Знам, че мога да се справям добре на писта, затова гледам към WTCC - заяви пред Autosport Солберг. - Искам да направя няколко теста, за да видя какво представляват автомобилите от този шампионат. Вече съм правил тестове с коли от Формула 1 и Льо Ман и беше много интересно. В момента е много трудно да се състезаваш в Световния рали шампионат и аз търся други възможности, като най-голямата е WTCC, където също е много интересно."

Петер Солберг ще стартира в рали „Монте Карло" този месец, състезанието, което открива календара на шампионата IRC, зад волана на Peugeot 207 S2000, но обяви, че няма договорка за други състезания от тази надпревара.


http://www.sportcafe.bg/id_1763334654
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот техо7 » Вто Яну 04, 2011 16:25

damnit написа:Една не много приятна новина....

Петер Солберг сменя WRC с WTCC

Световният рали шампион за 2003 година Петер Солберг иска да стартира в Световния пистов шампионат за туристически автомобили, тъй като може да се окаже без автомобил за WRC за сезон 2011.

През миналия сезон норвежецът се състезава с частен Citroen C4 WRC за собствения си тим, но договорът му за автомобила изтече в края на 2010. От Citroen му предлагат нов договор, но Солберг трябва сам да намери спонсори и финансиране на сезона, а той засега не е успял да осигури пари.

„Знам, че мога да се справям добре на писта, затова гледам към WTCC - заяви пред Autosport Солберг. - Искам да направя няколко теста, за да видя какво представляват автомобилите от този шампионат. Вече съм правил тестове с коли от Формула 1 и Льо Ман и беше много интересно. В момента е много трудно да се състезаваш в Световния рали шампионат и аз търся други възможности, като най-голямата е WTCC, където също е много интересно."

Петер Солберг ще стартира в рали „Монте Карло" този месец, състезанието, което открива календара на шампионата IRC, зад волана на Peugeot 207 S2000, но обяви, че няма договорка за други състезания от тази надпревара.


http://www.sportcafe.bg/id_1763334654

Ако това се случи наистина ще бъде жалко за нас феновете на рали спорта.Петер е доста силен и атрактивен пилот и мисля че имаше какво да покаже през новия сезон.
Аватар
техо7
 
Мнения: 393
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 09:21
Местоположение: Казанлък
Име: тихомир ганчев

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот cutflash » Вто Яну 04, 2011 16:37

техо7 написа:
damnit написа:Една не много приятна новина....

Петер Солберг сменя WRC с WTCC

Световният рали шампион за 2003 година Петер Солберг иска да стартира в Световния пистов шампионат за туристически автомобили, тъй като може да се окаже без автомобил за WRC за сезон 2011.

През миналия сезон норвежецът се състезава с частен Citroen C4 WRC за собствения си тим, но договорът му за автомобила изтече в края на 2010. От Citroen му предлагат нов договор, но Солберг трябва сам да намери спонсори и финансиране на сезона, а той засега не е успял да осигури пари.

„Знам, че мога да се справям добре на писта, затова гледам към WTCC - заяви пред Autosport Солберг. - Искам да направя няколко теста, за да видя какво представляват автомобилите от този шампионат. Вече съм правил тестове с коли от Формула 1 и Льо Ман и беше много интересно. В момента е много трудно да се състезаваш в Световния рали шампионат и аз търся други възможности, като най-голямата е WTCC, където също е много интересно."

Петер Солберг ще стартира в рали „Монте Карло" този месец, състезанието, което открива календара на шампионата IRC, зад волана на Peugeot 207 S2000, но обяви, че няма договорка за други състезания от тази надпревара.


http://www.sportcafe.bg/id_1763334654

Ако това се случи наистина ще бъде жалко за нас феновете на рали спорта.Петер е доста силен и атрактивен пилот и мисля че имаше какво да покаже през новия сезон.


Не ми се вярва да е истина , по-скоро е малко трик да се пошуми около името му с цел повече медийна изява :) Но може и да не съм прави , ще видим скоро........но ако е истина ще е доста жалко без такава личност по ралитата :( а за сметка на него разни хора с парички , но....дано го видим в ралитата тази година......
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: WRC 2011 - календар, новини, слухове

Мнениеот Ferjancz » Вто Яну 04, 2011 22:33

И аз не го вярвам. Плюc това по разни cайтове, от където оcновно cе информирам за cпорта, не казват нищо, а те биха гръмнали в миг. Но нека мине Монте Карло и то ще cи покаже :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта

cron