Догодина Шкода няма да участва като заводски отбор

Дискусия за Световния рали шампионат

Догодина Шкода няма да участва като заводски отбор

Мнениеот K_Power » Вто Ное 15, 2005 20:09

Може би Шкода догодина няма да участва като заводски отбор. Това е излезнало в естонската преса. Мюлхаймер е казал, че може би ще продадат някои от колите на частници, та за догодина явно ще има само частни отбори. Може би това решение е взето заради таксата, която всеки заводски отбор трябва да плати за участието си през шампионата, която е 200 000 евро. В Кронос явно ще са Льоб и Понс, ОМВ май се отделят от Кронос и ше карат Митсубиши спецификация 2005. Шкода може би ще е отбор на Ред Бул, говореше се преди седмици за спонсорство между тях. Ще има и частен от М-Спорт сигурно, където ще кара Хирвонен. В Шкода ще карат може би Колин и Креста, не се знае Колин дали няма да говори нещо и за Мийк. Ще е интересен сезон, за жалост без Пежо. Ще има и чстни 307-ци и 206-ци, за сега нищо не се говори за тях. Ще видим и Льоб как ще е без активните диференциали.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот damon » Вто Ное 15, 2005 22:04

С една дума очаква се интересен сезон! :wink:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот K_Power » Сря Ное 16, 2005 00:45

Въртят се и слухове за Аткинсън във Форд. А пък Гали се е поскарал малко с Гуидо зараду грешката на Австралия. Спомняме си от едно клипче как Джиджи вкара една тупалка на Гуидо, но до колкото знам те са големи приятели и са отборо доста отдавна, така че не вярвам да се разделят като отбор. Ех сега как се завърна и Колин вече, само Томи, Ричард и Кралят/Карлос Сайнц/ да бяха тук и щяхме да наблюдаваме може би за мен любимият шампионат от преди 3-4 години. Маркус ... просто бяха велики пилоти, остана Маркус и Колин

Брей тоя певец бре ... http://www.members.optusnet.com.au/guardsvan/MOV02771.MPG
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот damon » Сря Ное 16, 2005 17:23

Между другото като спомена Гали преди два дена нали успях да разменя няколко думи с един от треньорите на Джиджи - Виторио Канева та той ми каза буквално така: "Той е много добър пилот, лошото е че винаги прави точно обратното на това което е казал, че мисли да прави" :wink:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот K_Power » Сря Ное 16, 2005 20:50

Хахаха, мен много ми харесва Гали и като стил на каране и като поведение, просто е откачен, може би следващия Колинк, но с катастрофите си Дювал започва да прилича на Колин, но пък Колин колкото и да отпада хората винаги го харесват и обичат, както преди години, последните осем реалита от сезона нямаше и взета точка, но го харесват, включително и аз, така е и с Карлос. А за Гали някакъв пример дал ли ти е за него?
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Пет Ное 18, 2005 20:57

Тази неделя ще се проведе в Италия Monza Rallye Show, където ще кара и Колин Макрий с Фабия ВРЦ.По същото време ще се закрие сезона и в Чехия със "Среща на шампионите" в Соснова.Явно това ще е последния ангажимент на Шкода Моторспорт.
Към Шкода има интерес от частни отбори и най-интересно е това на Продрайв и Колин Макрий с отбора RED.
Иначе Шварц и Баумшлагер с РЕД БУЛ искат пилоти немец и австриец.Ако това стане ще има втори отбор в Чехия с Ян Копецки.Има и предложение от финландци за отбор с техни състезатели.
Мисля,че до края на месеца трябва да се обявят отборите.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот todor hristov » Пет Ное 25, 2005 09:00

А докъде стигнаха чехите с развитието на малките класове?
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Мнениеот plm » Сря Ное 30, 2005 21:50

Малки Шкоди имат 2 коли С1600 хомологирани от тяхната федерация и ги карат там.Те са вариант за участие в СШ, но на заден план.
Още не е ясно какво ще е участието на Фабиа през 2006.Днес се говори /пише/ за един австриец и Дювал/Колин/.
В същото време се подготвя кола за изискванията на 2006.
Ето снимки от тестове днес.
http://www.ewrc.cz/2004/show.asp?clanek=2201
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Ferjancz » Чет Дек 01, 2005 09:33

снимков материал да имаш за тези шкоди с1600? и някакви данни.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот todor hristov » Чет Дек 01, 2005 09:55

Пламене,благодаря за информацията за чехския шампионат.Според мен Шкода трябва да положи усилия основно в развитие на по-достъпни рали автомобили,какъвто имидж гради и марката като цяло.Как може Копецки да се представя по-лошо например от чичката с реното.На всичкото отгоре имат достатъчно опит от фелиции,фаворити А6.Каква е причината да тъпчат с С1600
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Мнениеот plm » Чет Дек 01, 2005 22:30

Има доста снимки за С1600, но набързо намерих това.
http://www.ewrc-media.com/images/fotky.php?n=1&co=78
http://www.ewrc-media.com/images/fotky.php?co=118&a=sa
http://rally.motorhome.cz/rally/technika/fabia_kit.php
Това не го развиват защото услилията са насочени към ВРЦ.
Има две коли направени и хомологирани от тяхната федерация и когато може Копецки кара в техния шампионат.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот plm » Пет Дек 09, 2005 21:17

Днес от Шкода са дали информация за участието им през 2006.
Ще има два частни отбора.Един австрийски-Баумшлагер/Ред Бул/ и пилот 21 годишния Андреас Аигнер.Вторият ще е чешки с пилот Ян Копецки, който ще кара 10 ралита от СШ в Европа.Отборите ще имат пълната подкрепа от завода и ще се карат колите спецификация 2005.Вторите пилоти не са уточнени.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот beta_racing » Съб Дек 10, 2005 11:03

plm написа:Вторите пилоти не са уточнени.


Аз до колкото разбрах в отбора на Баумшлагер ще има двама пилоти, а в чешкия ще е само Копецки, следователно само в австийрския отбор се "чака" втори пилот...поправи ме ако греша :roll: :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот speedline » Нед Дек 11, 2005 11:40

сега пък има инфо, че догодина Колин няма да кара за Шкода а за Фиат..
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта