WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот cutflash » Съб Апр 17, 2010 22:33

cutflash написа:тези тъпаци от БТВ казаха че Тодор Славов бил 26 след втория ден , а той е 18-ти и 4-ти в JWRC :) Явно са гледали номера му , а не къде е класирането му :) много са зле ....ама иначе не пропуснаха да кажат за Пламен Кралев и "големите" му успехи.


БТВ ме взех на сериозно и си смениха новините :) Браво на тях , даже се извиниха че поради грешен източник били подведени , късните новини бяха доста по-добре и най-вече по-верни :) Започнаха с това което е важно че Тошко е 4-ти в JWRC и че е 18-ти в генералното :) Браво на тях че взимат под внимание простия зрител :)
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот speedline » Съб Апр 17, 2010 23:04

Повечето водещи пилоти споделят, че днес етапите са били доста по-различни, от тези в записките им. Имало е доста камъни, сякаш са карали по друго трасе :lol:
Нямам търпение да започне утрешния състезателен ден!

И една интересна снимкаа
Изображение
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот speedline » Нед Апр 18, 2010 12:28

Първите два етапа за днес бяха отменени. През ноща е валяло дъжд и е направило трасето трудно проходимо - поне според организаторите. Коментира се, че те не разполагали с линейка и пожарен автомобил с 4 задвижващи колела на тези етапи. Доста от чуждите фенове недоумяват как е възможно това. Със сигурност ще има и ние с какво да ги изненадаме скоро:lol:

Мина третия етап за днес, сега има сервиз и пак се карат трите етапа. На третия етап Тошко е с 25то време, като след него се изкачва на 17-то място в генералното класиране и запазвато 4тото в JWRC. Може би след два часа и няколко десетки състезателни километра ще можем да го поздравим с първият му успех в Световния шампионат :D

Метеоролозите на Льоб май са безгрешни - ще кажеш, че са знаели за отмяната на етапите днес. За момента той води с 16.5 секунди пред Солберг, а трети вече не е Хирвонен, а Сордо. Мисля, че и челната тройка е ясна.
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот PROSPEED motorsport » Нед Апр 18, 2010 13:43

Горящото Митсубиши на Peter Horsey:

Изображение
Prestige Rally Team
Аватар
PROSPEED motorsport
 
Мнения: 442
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 19:30
Местоположение: Варна
Име: Борис Иванов

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот vikikos » Нед Апр 18, 2010 15:06

Победителя,той е ясен,но да обърнем внимание на Райконен.Мисля,че е впечатляващ резултата му.Сордо май пак се е окъкал...
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот xborox » Нед Апр 18, 2010 19:49

Поздравления за Славов. Първи точки в J-WRC. Дано в България няма проблеми и покаже на джуниърите какво може :D
xborox
 
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 14:43
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот PROSPEED motorsport » Нед Апр 18, 2010 21:18

Добро рали се получи. Добре, че нямаше тактики, както в Йордания :) . Така беше по- интересно. Всеки следващ ден се очакваше с нетърпение. А не като предния кръг- да знаеш какво ще стане и то да е изкуствено..

Браво на Льоб! Най- големият карач! Явно никой няма да може да го спре тази година (надявам се, че Петер ще успее :P ).

Браво и на Солберг! Видя се, че с по- добра кола може да направи много добри класирания. Дано да продължи така по- нататък!

Хирвонен пък няма късмет напоследък. Жалко!

Много добро впечатление ми прави и малкият Себастиен :) . И то не само в това рали. Аз го виждам като бъдещ световен шампион!

БРАВО НА ТОШКО И НА ДОБРИ! Четвъртото място е страхотно като се имат впредвид проблемите им. Екипажът записа няколко втори места в отделните етапи!

Успех занапред! Дано да имат повече късмет и да ги видим по- напред в класирането! :)

Изображение
Prestige Rally Team
Аватар
PROSPEED motorsport
 
Мнения: 442
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 19:30
Местоположение: Варна
Име: Борис Иванов

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот krasio » Пон Апр 19, 2010 01:09

Поздравления за Тошко и Добчо!!! Те са гордост за България!!! Браво момчета :D
Аватар
krasio
 
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 03:11
Местоположение: ВАРНА
Име: Красен Косев

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот evomotorsport » Пон Апр 19, 2010 02:57

Сивия Сеат Леон се завърна благополучно без да бройм един ударен заек иначе сичко е ОК.
Поздрав за нашия екипаж мн. добро представяне.
Надявам се всички да се върнат безаварийно. :arrow:
evomotorsport
 
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 12:35
Местоположение: София
Име: Evelin Petkov

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот Vinchenzo » Пон Апр 19, 2010 06:42

Ралито беше нечовешко! Много се радвам за отсечката със скока на "МЕНТОСА", както всички му викаха. На снимките не е нищо на живо беше яката работа! Гумата хвърчеше право към Андрей :mrgreen:
Изображение
Citroen Racing Team
Аватар
Vinchenzo
 
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 10:54
Местоположение: Munchen, Deutschland
Име: Георгиев

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот Dim » Пон Апр 19, 2010 08:50

Dim
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 15:58
Местоположение: Пловдив
Име: глупости

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот Цецо » Пон Апр 19, 2010 11:12

Страхотия. Скока на Ментоса направо спираше сърцето. Не видях началото на излитането, но видях самия полет над главите на публиката. Приземяването естествено беше страшно! Да му се ненадяваш, аз тамън ги навивах да тичаме към следващия етап и тоя направо ми разказа играта.

Първия ден на скока, втория на място с пълна газ. Третия ден се прецакхме яко. Решихме че няма начин да изсъхне тая яка кал за вторите минавания и отцепихме за България. Ама що ли се оставям да ме убедят.... Другия път ще седя докато отворят шампанското, ако и да се прибирам в БГ 2 часа преди работа на другия ден! :x

Льоб ги разката. Мен лично ме впечатлиха две неща - как странно изведнъж "намери ритъма" (според неговите изявления :)) на втория ден като Ожие загуби водачеството и нашия почна да трупа по 5 сек. на етап. Как пък го намери тоя ритъм точно тогава???? :) Другото беше на третия ден което от глупост не гледах на живо. Близо 1мин. на втория и то като си първи в калта. Човека бил "имал някакви спомени за дъжд в Турция и му се струвало , че най-добре било да кара първи, та затова и .... решил да кара първи". Тая лекота и неглижираност на собствените успехи в тактика и каране, създава усещането за тотален контрол върху състезанието. И си е направо подигравка с останалите. Направо на моменти ми ставаше мъчно за Мико и Петер. Просто си личи, че хората правят всичко както трябва, всичко е на максимум. Просто няма какво още. Обаче оня е извънземен. Цяло състезание си кара със запас и когато реши изригва и смазва всичко.... Страхотия! Ожие също страхотен. На мен ми мирише на двама титуляри французи с еднакви имена във Ситроен много скоро. Макар, че и Сордо караше много сърцато, но тоя път му липсваше късмет.

Българския екипаж - просто едно огромно БРАВО! Момчетата изпълниха програмата максимум, имаха и късмет (като изключим техническия проблем) - повече от това - няма какво! 4 години чакам да видя българин да мине покрай мен във WRC. Браво!

Една молба - качете повече скокове от първия ден. Особенно ако някой има видео на Льоб. Направи ми впечатление, че скочи бая на кестерме. Но после като се разхвърчаха Ожие, Ментоса и разни други, така се размазах от емоции и еуфория, че спомена от Льоб избледня. А искам да видя как точно излетя, че скока определено ми се стори по особен. Особен за мен де, професора в ралито явно си знаеше работата.
Последна промяна Цецо на Пон Апр 19, 2010 11:34, променена общо 2 пъти
Цецо
 
Мнения: 169
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 10:49
Име: Цветан Мудров

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот PROSPEED motorsport » Пон Апр 19, 2010 11:24

Наистина, скокът на Ожие не е за подценяваяне :mrgreen: :

Изображение
Prestige Rally Team
Аватар
PROSPEED motorsport
 
Мнения: 442
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 19:30
Местоположение: Варна
Име: Борис Иванов

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот THE_MONARHIST » Пон Апр 19, 2010 12:16

Много добро представяне за Българите разбира се можеше и повече борбата ще е огромна но мисля че ще е за второто и третото място.
Аватар
THE_MONARHIST
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Дек 10, 2009 09:39

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот P.Solberg » Пон Апр 19, 2010 18:41

Да споделя и аз моите впечатления от първото ми WRC рали. За организацията няма какво да говорим, беше на изключително ниво. За пилотите и автомобилите - наистина страхотни неща видях там, определено няма нищо общо с това по телевизията и определено трябва да се види, докато все още имаме възможност да гледаме това поколение WRC-та.

Относно представянето на Тодор - като знам какво е положението при него от гледна точка на финанси, късмет, конкуренти срещу които е изправен, класирането му е равно на един голям подвиг. Още в дебютното си рали донесе етапна победа за България, която бе първа в JWRC. Взе точки в първото си рали и с времената си показа, че въпреки реалната липса на опит на макадам може да донесе сериозни ядове на пилоти каращи за заводски отбори с десет пъти по-голям бюджет и каращи за 6-та година в този шампионат. Тошко стана и най-добре класиралият се българин в кръг от WRC и в генералното - 16-то място. Ако нещата с картера бяха се развили по друг начин определено щеше да е по-напред и да се бори с Броколи за второто място. А и напрежението да знаеш, че нямаш право на сериозна грешка, защото сезонът приключва за теб е наистина нещо много натоварващо.

Едно голямо браво и на механиците на отбора, които за три часа трябваше да се справят с дефектиралия лагер на скоростната кутия, с картера и скъсаните конзоли за захващане на двигателя към купето. След това с падналия ауспух и какво ли още не - реално те станаха основната причина Тодор да се върне и да покаже това, което направи.

Огромни благодарности и на всички от вас, които бяха по трасето и подкрепяха по всякакъв начин нашите момчета. Наистина се чувстваха страхотно и това им даваше още по-голям хъс да се борят в това страшно трудно рали.

След това състезание, аз съм оптимист за представянето на българските екипажи навън. Само, че някой трябва да погледне малко по-далеч от носа си и да види, че бъдещето на този спорт е в младите.

Искам да помоля всеки, който има снимки или видео от състезанието ако има желание да ми прати кадри с Тошко. Пишете ми направо на лични и още веднъж благодаря на всички за подкрепата.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта