Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот plm » Пон Яну 11, 2010 23:07

Добра идея. :)
Ама, дали е достатъчно.
И всъщност кой да подкрепяме? Да ръкопляскаме на ф, че още няма сайт? И да срамуваме по другите форуми?
Това, че вече има една кола със стикер/между Шумен и Правец/ е похвално за собственика. Явно е фен. Истински фен.
Ама, нещо не ми се връзва за предстоящето събитие.
Защото, ако знаем кой конкретно да подкрепим мисля, че ще се обединим.
Години наред, въпреки, че нямат граница с Германия, чешките фенове се събират и си лепят поръчаните стикери. После колоната облепени коли изваждат знамена, фойерврки и така подкрепят пилотите си. От собствен опит ви уверявам, че това действа.
Каня/питам плахо/ приятели на Боровец. Тактично отказват. Заети са.
Истината е, че няма какво да видят у нас.
Пак питам-кой да подкрепяме: форума, ф, Славов, Гьошев...
Прикачени файлове
shake06-034.jpg
shake06-034.jpg (170.15 KiB) Прегледано 5908 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот BOXER » Пон Яну 11, 2010 23:48

Ние от Рали Клуб България подкрепяме Рали България 2010.Никъде няма да пишем БФАС,Янакиев и тн.Който иска да си покрепя любимия пилот няма лошо,нека си сложи стикери с неговото име или на отжора който подкрепя.Но нека хората по илиците и светофарите видят,че има хора който са се събрали в форум като този и милеят за спорта и дори с такива жестове се опитват да го развиват.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот plm » Вто Яну 12, 2010 00:50

Добре, ще подкрепяме рали България. http://www.rallybulgaria.com/Ми, то такова няма. :shock:
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот kiko » Вто Яну 12, 2010 09:47

Кво рали,ква подкрепа,кви пет лева :shock: .Пламен е прав.Кой да подкрепим?Ралито - ок.Един стикер 5-10 лева и го мятаме по колите.Реклама - става.Добре,ама кво значи рали България ВРЦ и тн. Като най,най -обикновен сайт на самото рали няма с инфо за дата,за място и ......за каквото ви дойде.И идва момента - инфо само в този форум и при Страшо.Е да,ама за какво да ги правим тези стикери?Кво да разчитаме някой да ни спре на улицата и да му обясним за какво иде реч :lol: .
Рали клуба......има някаква идея за реклама през него.Факт е,че една книга се разграби за дни през него.Това значи,че има добра посещаемост.От тук идва момента - защо през клуба не протече инфо.Банери с програма,хотели,карти,тема мината на банер,която обикновенния фен да сподели със всички за места за гледане,достъп,спане, и тн. Факт е,че в този клуб има хора,които могат много да помогнат на едно рали.Доказаха го през годините.
Не мислимо е да подкрепяме отделни пилоти.Няма да е честно.Немислимо е да подкрепим и някоя фирма,която е свързана с организацията на ралито.Ако ще се прави нещо с което да помогнем на самото рали то трябва да е само от името на рали клуба и феновете в България.
Като идея бих хвърлил няколко неща:сайта на клуба да се преправи с банери и инфо за самото рали.Да се качи програма,да се направят карти,да се обозначат места за спане,ядене и тн.Задължително и на английски.Да се направи тема в този форум в която да се пише отзиви на феновете за места за гледане,спане и тн.Темата много внимателно обаче трябва да се корегира от модераторите да не прерасне в чат.Да се направят стикери с логото на клуба.Да могат хората да разберат за него,да влязат в сайта и от там да намерят нужното инфо.
Мина времето в което се разчиташе много на хартията.Нета е почти във всеки дом и трябва максимално да се използва този момент.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот beta_racing » Вто Яну 12, 2010 10:36

Аз смятам, че към момента мога да съм най-полезен за Рали България 2010 като направя (преведа) доста неща за състезанието в информационния сайт wikipedia. Всичко това е продиктувано на първо място от ентусиазма ми, но също така много голям "дял" за това начинание има и следният сайт --> http://en.wikipedia.org/wiki/2010_World ... hip_season :!: :!: :!: Преди един-два месеца, докато го разглеждах ми направи впечатление, че само Рали България е с червен цвят, което значи, че за нашето състезание няма написано абсолютно нищо, за което малко се засрамих.
От друга страна, за около 50% от другите ралита няма написано кой знае колко - само по няколко реда и отдолу победителите през годините. За други има повече...защо не и нашето рали да стане като "другите с повечето"? :D

Ще се надявам, че доста хора ще се включат, като (ми) предоставят интересни факти най-вече от историята на състезанието. Също така ще използвам и http://history.rally-albena.net, както и други документи, които ми се намерят. Мисля да направя една характеристика на етапите от новата ера на състезанието (от 2002 година насам), които смея да кажа, че познавам добре, но ще гледам да кажа и някои думи за старите, класически етапи :D Но за такива детайли след като се свърши основната работа 8)



П.С.: разбирам, че това не е свързано с транспарантите и лепенките, които ще представят Рали България пред българската публика, било то и неофициално - от феновете, но пък от друга страна тази информация ще представи (отново неофициално) ралито пред чуждата публика и чужбина като цяло...дори и малко късно :|
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот andrey kokalov » Вто Яну 12, 2010 13:11

Вече доста пъти се изписа думата късно.НЕ е късно!!!Ако всеки има ентусиазъм и желае да помогне нещата ще станат за 2 седмици.Вече има добри идеи,на който ще се спрем на срещата тази неделя.Много ме радва факта,че разбрахте каква е идеята.Тук сме да покажем колко си обичаме пилотите и ралито.ВСИЧКИТЕ пилоти и САМОТО състезание,а не организаторите.Или поне не всички.....................Трябва да покажем,че ни има.И като спорт,и като пилоти,и като фенове.Който беше миналата година на Акрополис знае за какво става дума.И когато от ВРЦ медиите ни взимаха интервюта,бяха доста изненадани от къде сме и какви сме.Дали ще има рали през 2011 и не ме интересува.Но като отидем в Чехия например искам да ни сочат с пръст и да казват- това са БЪЛГАРСКИТЕ ФЕНОВЕ.....................................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот Astra_26 » Вто Яну 12, 2010 13:23

beta_racing написа:...само Рали България е с червен цвят, което значи, че за нашето състезание няма написано абсолютно нищо...


Да ви кажа честно, аз не виждам по-подходящ и запознат от Дамян, за представянето ни в "wikipedia". Убеден съм, че ще се справи със задачата по най-добрия начин и му пожелавам успех. :wink:
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот emoangeliyn » Вто Яну 12, 2010 14:20

[quote="andrey kokalov"][/quote]

На мен ми се струва, че идеята е по-скоро, не за отделни стикери и плакати, а за нещо голямо, на самото Рали, което да се види от всички-репортери, чужди фенове, световно отразяване и т.н.
Аватар
emoangeliyn
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 12:00
Местоположение: Белоградчик
Име: Емо Ангелийн

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот tik-tak » Вто Яну 12, 2010 14:43

Колеги , преди малко отправих запитване към една печатница за евентуални цени на стикери за предно и задно стъкло на автомобил. Надявам се скоро да ми отговорят и дано отговора да е приемлив за нас.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот Lubo » Вто Яну 12, 2010 15:47

Много се размиват идеите.От една страна е уникална идеята на Дамян и заслужава едно голямо браво.Самата идея за стикери,които да си ги лепим по колите е също добра.Така се привличат много зрители към самото мероприятие от страната.Гайдите,плакатите и всяко едно фенско деяние е много добро и реално не изисква кой знае какви средства - няколко човека да съберат по някой лев и шоуто на някой завой ще е гарантирано.
Има обаче проблеми,които ние феновете можем да решим.Дамян много правилно се ориентира - самото рали пред чужденците.Не по време на ралито,а месеци преди това :wink: .Хубаво ще покажем какво можем и какво имаме на гостите,но как преди това ще разберат за нас ,че да дойдат :wink: .Реално никъде из нета няма карта на България на която да се виждат отсечките,Боровец,Велинград и тн.Как тези хора ще се навият да отидат някъде да гледат рали :wink:
Ние като клуб имаме известни позиции по света.Всеки един от нас пише на някой по света :wink: .Защо не се започне с едно лице на клуба насочено към самото рали.Допадна ми идеята за карти,банери и тн.Не изисква много време на един човек да ги направи.Не изисква много време и някой да ги обясни/преведе.Самото редене е детска играчка за админите.Големия номер е ние като клуб да направим едно представяне на ралито,едно обяснение на трасетата,на хотелите и на всичките работи,които ще ги интересуват чужденците.Те като го видят това,много по-лесно ще се навият да дойдат.Със самото си идване ще знаят за феновете от България :wink: и едва тогава може да им отрежем главите с нашите идеи :wink: .Така,че помислете как да направим едно представяне в нета,което всеки един от нас да го показва на приятелите си по света.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот tik-tak » Вто Яну 12, 2010 16:39

Преди малко ми се обадиха от една фирма която печата стикери за автомобили . По-принцип цената на стикерите която е обявена в интернет сайта им е 7 лв. на бройка, но се разбрахме евентуално ако поръчаме 50 броя - цената ще е 4.50 за бройка.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот техо7 » Вто Яну 12, 2010 18:17

tik-tak написа:Преди малко ми се обадиха от една фирма която печата стикери за автомобили . По-принцип цената на стикерите която е обявена в интернет сайта им е 7 лв. на бройка, но се разбрахме евентуално ако поръчаме 50 броя - цената ще е 4.50 за бройка.

едно голямо БРАВО на такива фенове като тик- так...според мен цената е достъпна за всеки един фен които иска да има стикер на автомобила си...ас съм за
Аватар
техо7
 
Мнения: 393
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 09:21
Местоположение: Казанлък
Име: тихомир ганчев

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот BOXER » Вто Яну 12, 2010 20:13

Браво Тик-так.Какъв е сайта на фирмата да погледна и аз.Според мен 50 бройки ще изчезнат толкова бързо колкото и книгите,Може да поръчаме и друг размер стикери и от друг вид,но да са на тази тема.Сега трябва да намерим някой който да предостави логото и другите надписи в корел файл.Предполагам,че Любо и другите който се занимават с магазина ги имат тези неща.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот tik-tak » Вто Яну 12, 2010 20:30

Хората с които говорих са от http://adg-tuning.com/bg/index.html . Предполагам , че ако се направи някаква по-голяма поръчка е възможно цената да падне още . Ако има желаещи които мислят да посетят откриването на БШТА в Велико Търново да поръчаме евентуално някакви стикери и там да бъдат раздадени.
Аватар
tik-tak
 
Мнения: 127
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 14:16
Местоположение: гр.Трявна
Име: Любен Любенов

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот fan73 » Вто Яну 12, 2010 21:04

Идеята за стикерите ми харесва и на мен,но не трябва ли първо да се направят някакви мостри ,за да се знае как ще изглеждат,какво ще е изписано и каква ще е големината ,а след това вече, ако има няколко варианта да се избере един и чак тогава да се пусне за печат(проблем ще е да се реши каква да е бройката)
fan73
 

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта

cron