Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот plm » Чет Фев 18, 2010 19:56

andrey kokalov написа:За пореден път за неразбралите!!!!Тениските са за феновете у нас на спорта.Тоест всеки надпис,съдържащ реклама подлежи на съд от съответната фирма.ВРЦ и така нататък са фирмени лога,носители на авторски права.А и поне от изкараното досега,дори и колата на Себастиян,не показва лично пристрастие.Защото темата е за ралито като дисциплина,не като клуб на даден пилот.Тениската ти като модел е много добра,но не и за нашата цел.

Така е. По света. В нормалните държави.
Когато преди време заработи тук магазина после на eWRC тепърва започнаха с подобни неща. Предложих им нашите продукти. Веднага ме питаха за права, редно, нередно,...Отговорих-ние предлагаме, продаваме ги ....Но, отказаха. Искат легални продукти.
http://www.ewrc.cz/ewrc/shop.php
Та, питането ми е - как до сега се продаваха
http://eshop.rally-club.net/index.php?c ... kt5qsgqin4
http://eshop.rally-club.net/index.php?cPath=157_36_151


и други.
И как изведнъж станахме държава?
Разберете ме правилно.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот andrey kokalov » Чет Фев 18, 2010 20:26

Защото Пламене има един филм-,,Държавата-това съм аз".По принцип е исторически и не визирам себе си!!! :D :D :D Но е редно като правим нещо поне от елементарна култура да е легално.Или авторско.Сега се правят няколко лога.Надявам се до дни ще са готови.Ако поне едно се избере то ще стане лого на сайта.А едва ли после ще ни е хубаво ако го видим на друг продукт или нещо такова.............
И друго.Поредното предизвикателство към феновете.Трябват ни подписи на Я.Попов,Д.Илиев,К.Дончев,П.Гьошев,Т.Славов,И.Исаев,П.Стайков,Е.Стратиева и други наши ,,изпълнители" във връзка с творческите ни планове за гърба на фланелките.За предпочитане са подписи на чист бял лист,но и от картички също стават.Това е и предизвикателство да се вземат нови такива ако е необходимо.................................Всички от фен клубовете сте на ход!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот RaPiD » Чет Фев 18, 2010 20:37

Това с подписите не е голям проблем. На един бял лист А4 всеки се разписва с тънък маркер или химикалка на целия лист. Повечето са от София и лесно могат да се вземат лично автографите, а другите могат да изпратят подписите си с писмо. Или направо на файл да се изпрати скенирания лист. Просто трябва да се говори с пилотите, едва ли ще откажат.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот kiko » Чет Фев 18, 2010 20:40

Значи Пламба малко си в грешка.Единия шоп няма нищо общо с другия.Първо шопа на чехите е насочен само като идея за феновете на конкретно сайта.Тениски,книги и видео.Малко и видеото им минава към тъмната страна....имат лога на врц,ирц и тн. и повярвай ми нямат права :wink: за тези лога.От друга страна този шоп у нас е насочен към по-голям кръг от хора,които не са свързани само с рали клуб България.Конкретно за логата на ВРЦ и явната тенденция да се спрат около ралито.Груба грешка от страна на този който решава,защото ще отвори пазар на други продавачи точно в пика на търсене на продукти с това лого.И като инфо - веднага след като имахте разговори с чехите за дрехите преди три години и не постигнахте договорка,аз им направих първите тениски :wink: ............. нямаха финансова възможност за такъв шоп като този тук.Не ги спираше лиценза,а парите.
Сега за самите лога...........що за идиотщина е това да си помислите,че ще има проблеми да си сложи някой лого на ралито или ВРЦ върху тениска:roll: .Последните години се появи явна тенденция при голямите марки в автомобилостроенето да си затварят очите за лога по дрехите.Сами разбраха,че това е безплатна реклама на техните продукти.Колкото и странно да ви звучи в тази финансова криза по техните стъпки тръгнаха и фирмите,които гравитират около тях.ИРЦ логото (както и Евроспорт) се продава свободно от всеки във всеки бокс по ралитата.Нямат проблеми - рекламата на серията и телевизията е на по-предна позиция от самите лога и техните лицензи.ВРЦ логото се пази не от промотъра на серията,а от местните организации,които си плащат да използват тяхното лого.
Както и да е.Влизаме в тъпа дупка от която няма да излезем поне десет страници.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот plm » Чет Фев 18, 2010 21:40

andrey kokalov написа:Защото Пламене има един филм-,,Държавата-това съм аз".По принцип е исторически и не визирам себе си!!! :D :D :D Но е редно като правим нещо поне от елементарна култура да е легално.Или авторско.Сега се правят няколко лога.Надявам се до дни ще са готови.Ако поне едно се избере то ще стане лого на сайта.А едва ли после ще ни е хубаво ако го видим на друг продукт или нещо такова.............
...

Така е. Самия аз ежедневно, години наред се боря с ...
Лошото при мен е ,че между 19 и 24 години бях в Чехия и тогава се изградих като ...човек. Когато 1984 се върнах тук ми се стъжни живота.
Абсурдите са много. И те продължават.
И аз съм като теб- ценя българското. Затова се върнах и живея в България. Плащам си данъците и ....
Защото ненормалното за тях е нормално за нас.

Та,
затова питам дали с фланелките, шапките...не става по български.
Много мога да пиша защо сме различни.
Ама нашто си е наше. :D
Последна промяна plm на Пет Фев 19, 2010 18:39, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот plm » Чет Фев 18, 2010 21:53

kiko написа:Значи Пламба малко си в грешка....

Сигурно е така.
Ама според мен успешен търговец е този, който умее да лъже. Търговията е лъжа.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот d1976 » Чет Фев 18, 2010 23:21

plm написа:
kiko написа:Значи Пламба малко си в грешка....

Сигурно е така.
Ама според мен успешен търговец е този, който умее да лъже. Търговията е лъжа.


Не съм съгласна!
Изображение
d1976
 
Мнения: 128
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 17:18
Име: Hristoskova

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот andrey kokalov » Пет Фев 19, 2010 00:18

Хайде малко градивно да подходим....................Кое как става или как би трябвало да става не е темата на тази Тема.Последните 2 страници малко станаха ненужен обем.Кико,самите проекти не се избират от някой,а когато станат ще се пуснат за обществен дебат.Засега почти половината неща са придобили някакъв вид.Затова ТУК е мястото те да се качат и обсъждат.Все още нищо не е решено окончателно.Темата с логата мисля няма смисъл да я зачекваме.Много е обширна и няма смисъл.Тук ще кача почти готовия първи проект за фланелка,както и 2 различни цвята на самите фланелки.Мисля,че всеки ще иска семпло направени неща.Затова и повече няма да се обосновавам с думи.Това е само идея с възможности за промени.Ще разберете надявам се защо и не искам това или онова лого,което ще привлече масовия фен.Рали спорта не е отделно ВРЦ,ИРЦ или ЕРЦ.Това е събирателно на доста различни фактори като природа,атмосфера,автомобили и т.н.



project flanelka 2 za foruma.JPG
project flanelka 2 za foruma.JPG (44.76 KiB) Прегледано 5742 пъти



На мястото на въпросителния знак отново ще седи логото.Сега се работи по него и когато имаме 3 варианта ще се мисли и по този въпрос.


А ето и фланелките...................................
project flanelka 2 za foruma.JPG
project flanelka 2 za foruma.JPG (44.76 KiB) Прегледано 5742 пъти
Прикачени файлове
flanelka logo white za foruma.JPG
flanelka logo white za foruma.JPG (21.06 KiB) Прегледано 5742 пъти
flanelka logo black za foruma.JPG
flanelka logo black za foruma.JPG (24.13 KiB) Прегледано 5742 пъти
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот d1976 » Пет Фев 19, 2010 00:38

...черната повече ми хареса, но бялата за горещ летен ден е по-практична...
Изображение
d1976
 
Мнения: 128
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 17:18
Име: Hristoskova

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот andrey kokalov » Пет Фев 19, 2010 00:42

И тъй като все още творим и идеите се раждат в движение има още нещо.Този проект в основата си е заложен на плака от състезание.В първите страници се роди идея за лепенки.Който желае може да проучи как стоят нещата и колко ще струва направата на лепенка с този дизайн и да действа.........................всичко тук е плод на идеи и най-вече на собствен избор.С цел да се избегнат спекулациите в следващитре страници трябва да ВИ стане ясно следното.Всяка фланелка ще предлага комбинация от лога и варианти.Избора за цвят,комбинация на вариантите,размер,модел блуза и т.н остават в ръцете и съзнанието на купувачите.Мисля,че това ще даде възможност за персонализация на отделните артикули.В същото време всеки ще може да си избира сам за себе си какво да си направи или облече.А не да направим по 50 фланелки и шапки от вид и после да се чудим как да ги продадем.
И втората идея за лого е следната.....................


Iznenada za foruma.JPG
Iznenada za foruma.JPG (54.51 KiB) Прегледано 5733 пъти



Тук трябва да има надпис Bulgarian Rally Fans между двете му ръце,гащеризона ще е като на Владо Арабаджиев или Пламен Кралев с националните ни цветове,а самото знаме зад снимката ще е кръгло.От долната страна ще има друг надпис,следващ кръглата форма на знамето.Той ще гласи- http://www.rally-club.bg

Това е всичко, приятели!!!!!!!!!!!!!!!!
Това беше моя реплика,трябваше аз да я кажа.........................................А и освен това Това не е всичко.................... :D :lol: :lol:
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот kiko » Пет Фев 19, 2010 09:02

Тениската ми допадна.Добра е.
Голямия играч в Чехия е едно скромно вечно студенче наречено Ян Смида.Живее в среден клас къщичка в Хорни .......... нищо особенно.Преди много години му идва идеята за организация на феновете.Няма голяма дарба да прави интернет щуротии,няма и голяма дарба да излезне публично и да обясни какви са му идеите.Просто познава или запознава с подходящите хора.С течение на времето остава напълно в сянка (най-обикновен фен),но реално дърпа конците на всичко.Успява да създаде фирма/организация/структора ,която да има няколко лица,които да са лидери и организатори.С течение на времето се създава и колектив от хора които пишат,които снимат,които организират....... .Голямия бизнес план проработва - появяват се спонсори .И така го има ЕВРЦ-то.Действащо,променящо се,живо.Това момче от нищото с добър план успя да направи нещо от което хората да изкарват пари и спокойно да се отдават на страста си.Не е забогатял ,едва ли ще забогате.Не е станал известен,не иска и да е известен.Последния път дори си говорихме,че изпитва удоволствие да не го знае всеки.Просто се храни с тази машина.
Там нещата обаче са по-лесни.Има култура в хората.Има изграден спорт.Има всяка една предпоставка да съществуват много такива организации.
При нас нещата са по-различни.
Този форум реално го има,защото няма организация.Защото,ако имаше спорт щеше да има организация.При нас няма спорт-има ентусиазъм.Този ентусиазъм е и при феновете.Ентусиазма на феновете държи този форум.
През годините е имало доста опити за създаването на организация на нещата.Последното сгромолясване се нарича Шейкдауна(а и не само той).Събраха се кадърни хора.Имаше бизнес план как да работят нещата.Дори по едно време Любо май намери някакви стотинки за бензин.Но кой ще даде пари за нещо(като спорт),което реално е умряло.Никой.
Сега гледам,че има отново организация за тениски,за помощ към организаторите и за друго.Не се изхвърляйте.Спорта докато не се промени от към глава,ние на опашката няма смисъл да се мъчим.Просто идеята и мисълта за движение на едно тяло идва от към главата :wink:
--------------------
Хареса ми думата за търговеца и лъжата.Наистина това,което го има при нас като дрехи,го има и в Чехия :wink: .Въпроса е там,че тази търговия не трябва да се свързва с организация като ЕВРЦ.Нивото на държавата е друго.Нивото на възпитание и толеранс е друго.Спорта е друг :wink: .Бизнесмените обаче са еднакви :lol:
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот Lubo » Пет Фев 19, 2010 11:12

Ти къде отидееее :roll: .Става дума за тениски и някакви действия от страна на феновете.Не казвай как е по света.Няма смисъл,защото сме далеч от света.Нека се правят само нещата,които да отговарят на действителноста в родния спорт.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот kiko » Пет Фев 19, 2010 19:18

............. ок.Та за тениската - трябва да има поне два цвята.Идея е да има и женски вариант.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот andrey kokalov » Пет Фев 19, 2010 20:17

За трети път!!!Цветовете,моделите,логата и т.н . ще се избират персонално.Като се качат 2 вида фланелки като МОДЕЛ НА КРОЙКАТА всеки сам ще си избира какъв цвят да е.Хайде стига сме дъвкали едно и също 100 пъти...........................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: Подкрепа на феновете за ,,Рали България''

Мнениеот kiko » Пет Фев 19, 2010 21:01

andrey kokalov написа:За трети път!!!Цветовете,моделите,логата и т.н . ще се избират персонално.Като се качат 2 вида фланелки като МОДЕЛ НА КРОЙКАТА всеки сам ще си избира какъв цвят да е.Хайде стига сме дъвкали едно и също 100 пъти...........................


Явно съм пропуснал първите два :shock: .
Първо - цветовете,МОДЕЛИ,лога ще се избират персонално.Това значи,че ще има много цветове тениски,модела на кройката ще е два варианта и най-странното логата как ще се избират персонално :roll: .Това значи ли,че логото мога да си го поръчам на едната тениска отляво,а на друга отдясно :roll:
Второ - нещо не мога да вдяна как се прави конкурса.Нищо лично,но се появиха рисунки,които получиха доста одобрение в тази тема,а този проект в момента претърпя доста критики.
Трето - тениска явно ще е насочена към феновете и тяхната подкрепа на българските ралита.Добре,ама какво българско има в Льоб :shock:
Четвърто - каква е идеята за правене и разпространение?Ако има много цветове,две кройки едва ли някой ще се навие да ги направи "напред" :wink: .Ако пък се поръчват от някой спец. сайт няма ли да е по-добре да се направи само лого и всеки сам да си избира какво иска.
Последно-за кахъра на някой и евентуално разпространението на 30-40-50 такива тениски не е ли малко странно да има надпис БГ. фенове и някакво лого :shock:

Свикнал съм да поемам риска с голямата си уста.Но нещата не се започнаха както трябва с тази тениска.Нормални са и няколко въпроса в хората:
Тези тениска какво синволизира.На кой е идеята.Кой определя кое лого става и кое не.Кой ще събере/извади парите за производството на тази тениска?
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта

cron