Решение на ФИА за сезон 2007 и 2008 на WRC

Дискусия за Световния рали шампионат

Решение на ФИА за сезон 2007 и 2008 на WRC

Мнениеот K_Power » Сря Окт 26, 2005 20:40

... най-големите тъпотии, които са правили ФИА. Това е от линка, който Пламен даде в темата за Каталуния, и същият абзац бе дискутиран във един друг форум.
http://www.fia.com/mediacentre/Press_Releases/FIA_Sport/2005/October/261005-02.html
Сезон 2007 ще се състои от осем или девет ралита в периода от януари до края на май. А сезон 2008 ще започва от август 2007 и ще свърши в края на май 2008. Просто според мен една голяма тъпотия. Искали да се популяризират зимните ралита, и така имало по-добър начин за излъчване. Незнам, но тъпотия, този спорт явно, световен кръг ще се погуби в близките години.
Последна промяна K_Power на Нед Окт 30, 2005 11:20, променена общо 1 път
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот txl » Сря Окт 26, 2005 20:52

Ако това означава повече зимни (снежни) ралита, аз лично ще се радвам :D
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот damon » Сря Окт 26, 2005 21:49

Това ми дойде като гръм от ясно небе! :!: За пръв път чувам за такова нещо и ето че са го приели... Това, че шампионатите се застъпват в годините не е толкова страшно, по-страшно ми се струва намаляването на кръговете. Идеята сигурно е такава - по-малко кръгове, по-голяма борба. Същото е и със сегашната точкова система - малки разлики и уж по-голяма борба. Сигурно съм много консервативен, но ми се струва, че не това е правилния подход.
И кой знае какви нови "изненади" ни очакват утре след срещата на рали комисията.
ПС току що видях обяснението на врц.ком - правят го по тоя начин, защото в средата на сезона имало много съвпадащи състезания от разни други автомобилни шампионати...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот chefo » Сря Окт 26, 2005 22:07

По-малко ралита,по-малко раэходи :roll:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот damon » Сря Окт 26, 2005 22:18

chefo написа:По-малко ралита,по-малко раэходи :roll:


Няма ралита - няма разходи! Ако това е целта на ФИА - може... :?
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот chefo » Сря Окт 26, 2005 22:39

damon написа:
chefo написа:По-малко ралита,по-малко раэходи :roll:


Няма ралита - няма разходи! Ако това е целта на ФИА - може... :?

Остава да видим дали ще е добре или не. :roll:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот K_Power » Сря Окт 26, 2005 22:59

Еми дайте да го направят като шампионата ни по раликрос, три кръга и всичко да се решава в рамките на тези три кръга. не може така по-малко разходи. Това е световен шампионат, там трябва да е най-най-най ... то ако така, колкото по-малко ядеме, толкова по-малко разходи. И мен това ме притеснява, не се знае кои кръгове ще се махнат. А както писах в една друга тема, три държави са отказали да платят по 100 000 евро за участието си в световен шампионат за догодина.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот K_Power » Сря Окт 26, 2005 23:19

Интересно ми е едно, 2008 сезон, който започва малко след средата на 2007 и свършва малко преди средата на 2008, шампиона за какъв ще се обяви, за шампиона за половин 2007 и половин 2008:) или се брои шампион за 2008 при положение примерно, че по-важните му победи довели го до шампионската титла за 2008 да кажем са станали прз 2007 ... малко глупаво ми звъчи и лично аз ако съм пилот ще ми е малко тъпо. Този спорт наистина, усещам, че искат да го заличат. Поради други автомобилни състезания, а защо не намалят и кръговете на F1, WTCC, ETCC, DTM, GT Series, Le Mans, F3000 ... a само рали-спорта го отнася.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Чет Окт 27, 2005 08:21

Явно от ФИА искат да направят ВРЦ зимен спорт :D .
И това е заради повишаващия се интерес към ралитата и намаляващия към пистовите дисциплини.Това е опит за пренасочване на зрителския интерес към други дисциплини/Ф1/,които са доходоносни за влиятелни хора/например Дейвид Ричардс/.
А през 2006 заради футбола е направен странен календар и на отборите,пилотите и феновете няма да им е лесно.
Германия и Финландия са две последователни седмици.Пък в Швеция ще карат JWRC.
Преди известно време имаше изявление на Шкода Моторспорт за бъдещите им планове.Подчертано беше, че започва/или е започнал/преходен период във световния рали шампионат.Отбора няма да напусне СШ, но формата на участие още не е изяснена.Алтернативите са със сегашния модел, със С1600 и започване работа по съвсем нов ВРЦ автомобил.
Та ни предстоят няколко години бъркотия.Подобно беше и след 1986, когато беше забранена гр.Б.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Чет Окт 27, 2005 09:54

Дейвид Ричардс пак полагаше някакви усилия за популяризирането на ралитата, поне така говореше де. нали все пак Субару си е негов отбор, така казано. Та в двата най-силни шампионата на планетата по автомобилизъм незнам, яко парички си има човека сигурно, но какво да се прави. Да, но защо настъпва тази бъркотия, не виждам да има някаква причина, но там тази бъркотия беше до около края на 80-те, 3-4 години. Дано тук да не стане така! Хубаво, но тази година почина Майкъл Парк, а те искат да увеличават зимните ралита, всички знаем колко са опасни зимните ралита и каква е скоростта, Маркус с първата си победа през 2000 с 206 ВРЦ средната скорост му е била около 110км/ч, а говореха за големите скорости и незнам си още какво. Искам да ви кажа нещо хора, преди международното провеждане на този спорт да бъде унищожено и заличено искам да ви кажа да се насладите на сезон 2006, защото той ще е сигурно последния, който да прилича на световен шампионат.
Последна промяна K_Power на Чет Окт 27, 2005 10:04, променена общо 1 път
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Чет Окт 27, 2005 10:01

Дейвид Ричардс освен, че е собственик на Продрайв, има и отбор във Ф1, основна фигура е във ФИА, притежава и телевизионните права във ВРЦ...
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Ferjancz » Чет Окт 27, 2005 10:03

в този ред на мисли , да ви питам имало ли някога рали норвегия ? защото за сезон 2008 може да го пуснат като зимно рали :)))) на което аз бих се радвал много :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот K_Power » Чет Окт 27, 2005 10:06

В световния май не е имало, но дискутираха в английския форум за подобно рали. Да знам го, че БАР е негов и правата ги държи, сигурно припечелва повече отколкото ми дават за закуска ... :)
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта