Рали Каталуния 2005

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот plm » Нед Окт 30, 2005 12:57

С това темпо дали ще завършат Понс и МиРко?
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Нед Окт 30, 2005 13:01

И на мен това ми е инетересно, но Понс завърши, сега да видим, предполагам, че Хирвонен ще хване гората.

Едит 1: ааааааааа, Хирвонен взима на Понс 7.7. секунди, дано не е станало нещо от сорта на Гали вчера. МиРко май-взима първия си подиум. Много интересно беше.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот plm » Нед Окт 30, 2005 13:02

7.7 сек по-добро време за Мико,а му трябваха 6.5.Браво.
Това МиРко в българските репортажи го чух ххх пъти,та вече и аз ще започна да се бъркам.
Хирвонен казва след финала, че е видял на старта колата на Понс как е изгаснала и е решил да опита.
Последна промяна plm на Нед Окт 30, 2005 15:30, променена общо 3 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Нед Окт 30, 2005 13:08

Льоб май го няма, какво става?

Едит 1: И аз МиРко от там, той не се ли усети, вчера така го наричаше, в петък също. А друго, знаеш Ги Френклен, шефът на Пежо колко е доволен от представянето на Льоб и Дювал? Това вчера беше за капак просто. Сега и той завърши, викам си някакво разнообразие, да отпадне така, ама ... надявам се да не господства отново и в Австралия. Класиране за СЕ15:

1 HIRVONEN 16:51.6
2 PONS +7.7
3 SOLBERG +10.1
4 GARDEMEISTER +15.6
5 KRESTA +20.5
6 LOEB +21.5
7 DUVAL +23.7
8 WARMBOLD +26.0
9 ATKINSON +27.2
10 KOPECKY +29.1

Генерално класиране след СЕ15/финал/

1 LOEB 3:31:07.0
2 DUVAL +1:21.9
3 HIRVONEN +2:46.7
4 PONS +2:47.9
5 KRESTA +3:24.6
6 BERNARDI +4:09.4
7 WARMBOLD +5:00.3
8 KOPECKY +5:22.3

Ситроен станаха Шампиони при конструкторите,. а Форд води на Субару. Ето класирането при конструкторите след рали Каталуния:

1. Ситроен - 178
2. Пежо - 133
3. Форд - 97
4. Субару - 89
5. Митсубиши - 59
6. Шкода - 15 :oops: :oops: :oops: :oops:
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот PAS_RALLY » Нед Окт 30, 2005 19:24

Отново пълно превъзходство за Себастиен и Ситроен Дювал успя да остиска на това рали поздравления 8)
http://maserati.20.forumer.com/
ASK"Stari Stolici"
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Аватар
PAS_RALLY
 
Мнения: 1148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 23:01
Местоположение: liverpool
Име: Nikola Lyubenov

Мнениеот damon » Нед Окт 30, 2005 21:10

Очаквано първо и второ място за Ситроен - няма нужда коментар! :) Ще трябва да погледам малко репортажи за да разбера как се е развило състезанието и тогава може да коментирам нещо...
Трябва да се отбележи и това, че Дани Сордо стана шампион в JWRC в домашното си състезание.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот K_Power » Нед Окт 30, 2005 22:52

Въпреки, че беше на косъм от дисквалифициране.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот K_Power » Нед Окт 30, 2005 23:56

Ама тоя тъпанар тъп, просто трета поредна вечер ми говори за МиРко Хирвонен. Бати нещото ...

А чухте ли за Ян Капеки, ихххх значиии, мамин златен ...

Току що свърши репортажа по Евроспорт. Мико Хирвонен обаче не го харесвах въобще, не го харесвах и до 11 часа тази вечер, но като го видях какво направи на последнат отсечка, просто ми стана един от фаворитите. Преводачът се доказа, че нищо не разбира, говори ни за МиРко Хорвонен цели три дни. Вие МиРко от село Мирково, познавате ли го? Много добро състезание, дадохд аи катастрофа на един Суифт С1600 ...
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот beta_racing » Пон Окт 31, 2005 10:38

K_Power написа:дадохд аи катастрофа на един Суифт С1600 ...


Това май беше Гай Уйлкс
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот K_Power » Пон Окт 31, 2005 10:43

Той беше
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот damon » Пон Окт 31, 2005 11:01

K_Power написа:А чухте ли за Ян Капеки, ихххх значиии, мамин златен ...


Аз го слушах на английски и там коментатора му викаше Ян Копеки - сигурно затова и нашия се е объркал. Определено Георги Иванов превежда доста по-добре от този коментатор... Бих казал даже отлично!
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот beta_racing » Пон Окт 31, 2005 20:14

damon написа:Аз го слушах на английски и там коментатора му викаше Ян Копеки - сигурно затова и нашия се е объркал.


Да, те още от Германия му казват така и явно някой ги беше поправил и започнаха да го наричат Копецки. Все пак от време на време го бъркат :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот plm » Пон Окт 31, 2005 20:50

По време на Рали Каталуня някои въпросителни паднаха,но се появиха други.
С промените на ФИА от Ситроен обявиха,че ще се вместят в бюджета и ще се върнат през 2007.
След финала на състезанието вниманието на Ситроен се насочи към Даниел Сордо.Изникна въпрос-какво ще прави Дювал 2006?
Реакцията на Паници пък отваря въпроса дали не е свободно едно място в Митсубиши?
За Мико Хирвонен лично не бях изненадан от резултата му в Испания може би защото на Акрополис имаше подобна борба и той спечели.Тогава се убедих,че е много силен в преките битки,знае си възможностите,преценява трезво...
Гардемайстер и Креста все още "висят".Те бяха много послушни към Малкъм Уилсън.Креста ,например, в Испания третия ден можеше да кара са себе си,разбира се с голям риск.Но,задачата му беше да кара за точки за отбора.
Малкъм Уилсън/убеден съм/ сега премисля как да вземе парите на Мартин,на Сола,на Дювал,на Хирвонен,на Креста,на Вармболд,...И друго за Форд-нека се има предвид факта ,че М-спорт в почти всички състезания има 4 коли,еднакво подготвени,равностойно обслужвани...Но,две са номинирани в отбора.
Така,че да се натрапва,че Хирвонен кара с различна кола от другите е неправилно.С това Малкъм Уилсън ги омая в началото на сезона и им прибра парите.
Бернарди се качва пак на 206.
Сега искам да направя и една съпоставка с нашата действителност.
Видяхме в Испания как всички помагат на местните пилоти-Понс,Сордо,Сола.За да карат те огромна е залугата и на Сайнц.Испанците си търсят шампион.
Под натиска на френската федерация карат Саразин и Бернарди.
И французите търсят шампион.
Марко Мартин е национален герой и малката Естония го подкрепя много силно.
Отзивите в чешкото виртуално пространство за австрийското рали и победата на Попови също говорят за известно манипулиране.
Според мен нереално отразяване в ущърб на Ясен и в полза на чешките екипажи,на които Ясен им направи минути!Сега най-големия герой там е Штайф.Вижте времената!Много ми хареса и изказването на Ради Козлеков за победата на Ясен.
Бий за да те уважават!Ама,нали за първи път бием...
Разгледайте и галериите и ще се убедите колко малко снимки има на Ясен.Определено тенденциозно.А ние като фенове с какво допринесохме за утвърждаване успеха на Попови?
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот plm » Пон Окт 31, 2005 21:34

Май си пиша сам.Е,не ми е за първи път.Може би за това е така у нас.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Пон Окт 31, 2005 22:48

И аз доста често си пиша сам, ако поразгледаш темата, ще видиш главно наши постове и някой друг на Деймъна. Третия ден се включи и Бета Рейсинг. но както приключи всичко, във форума вече нямаше и един човек. На Ясен има изключително малко снимки, в сайта при клипчетата, се намери само едно клипче, което безинтересно, един завой, няма скок няма нищо, как пък на победителя не намериха да сложат някоко клипчета. Французите набутват Бернарди и Сарацин, но те си имат шампион. Малкълм Уилсън си е лисунгер мазен, но наистина, колко пъти се каза със старият Форд на две години, е видяхме, че колата е достатъчно конкурентна, та ни набутваха три дни в главата как Форд RS WRC 03 бил стар, та те все едно говореха, за някоя дърта кола група А изкарана, все едно с Косуърт ги биеше та говореше колко е стар. Ситроен ако вземат Сордо вместо Дювал ще е много добре, първо Дювал никой не го харесва, второ тази година беше просто като онези скъпи чучела по около 100 000 евро, които се използват при краш-тестовете. А наистина, в този форум, има регистрирани над 500 човека, а пишем максимум 20. От догодина се говори, че освен две Ксари, ще има две частни Пежа. Пежо се пренасочват към пистовите, не виждам друго място, освен световния шампионат за туристически автомобили, там има няколко 407-ци, които се водят С2000 подготвени за писта, но те не са коли на Пежо Спорт Франция, а отбора е Пежо Спорт Дания. Пежо имаха успехи с Пежо 905 в Льо Ман, но за там не ми се вярва да приготвят болид, ще излезне доста скъпо.2 години усъвършенстване на една кола, и когато тя стана конкурентно способна, те се оттеглиха. Та мисълта ми е, че Пежо ако влезнат в WTCC и направят пистова кола, то те ще направят и кола С2000 с хомологация за рали.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта

cron