Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Дискусия за Световния рали шампионат

Кой български пилот желаете да кара с WRC кола на Рали България 2010?

Анкетата свършва на Чет Ное 26, 2009 11:25

Димитър Илиев
21
17%
Ясен Попов
39
31%
Крум Дончев
9
7%
Петър Гьошев
17
13%
Тодор Славов
11
9%
Пламен Стайков
16
13%
Игнат Исаев
3
2%
Тихомир Стратиев
1
1%
Иван Ганчев
1
1%
Георги Белчев
0
Няма гласували
Емил Денев
1
1%
Огнян Герджиков
2
2%
Иво Даскалов
1
1%
Кирил Тодоров
0
Няма гласували
Екатерина Стратиева
2
2%
Георги Василев
0
Няма гласували
Искрен Маринов
2
2%
Байчо Ненов
1
1%
 
Общо гласове : 127

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот vikikos » Вто Окт 27, 2009 01:16

Ооо,ваша воля,ваше величество...
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот P.Solberg » Вто Окт 27, 2009 01:21

е глупости, казваш и ги добавяме. нека всеки изрази предпочитанията си, нали така.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот P.Solberg » Вто Окт 27, 2009 01:22

Всъщност, дайте да измислим в тази тема - за какво всъщност правим анкета, кой трябва да участва и да уточним всякакви такива неща. Какво ще кажете?
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот vikikos » Вто Окт 27, 2009 01:38

Има един основен акцент-искаме да помогнем,ок.И два проблема,на кого точно и как.Ако говорим за наем на ВРЦ кола за едно рали(което е безсмислено за мен) има не-повече от 5 човека които могат да извлекат повече от тази кола от всички останали.Иначе у нас добри пилоти бол.Тук не става въпрос за кой е добър и кой не,а за най-добрите,нали.Не трябва никой да се чувства пренебрегнат.Вкарайте всички предложения,след седмица- две оставете тези с най-много гласове,примерно 5 пилота и пак гласуване (поне е безплатно).А вече как ще се помага...трябва много мозък и ...добри познати :wink:
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот maximrally » Вто Окт 27, 2009 08:46

Аз бих добавил Веселин Лазаров,Йордан Тодоров,Ники Златков и разбира се Тихомир Златков.Мисля ,че всеки гласувал трябва да си даде собствено предпочитание.Сигурен съм ,че при равни финансови възможности гореспоменатите ще бъдат най-бързи,но това е лично мнение.
maximrally
 
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 14:22
Местоположение: София
Име: Даниел Мечикян

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот Ferjancz » Вто Окт 27, 2009 09:31

Дорбе , хубава идея. Чехите направиха същото ( май с Креста, поправетеме ако греша ) . Но, но ..... човека си беше карал ВРЦ кола и преди това. При нас формулата наема се ВРЦ за едно състезание , като колата пристига предната вчер и за пръв път се качваме на нея на шейкдауна, е доказано че не върши работа. Това не е Саксо да се качиш и да се возиш. Как един такъв пилот би представил България в ралито през 2010. Еми най-много да завърши след половината ПВРЦ пилоти , което не виждам до колко е престижно. Да кажеш само "Карах ВРЦ на ВРЦ " не е достатъчно. Както каза Пламен , по добре да се мисли в посока Н4 или С2000, знам ли !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот beta_racing » Вто Окт 27, 2009 10:37

Оооо, ама Владо, защо им се обясняваш :D Виждаш, че угода няма да има!


Позволете ми да направя една сбита хронология на случващото се в анкетата до момента (а и малко преди нея), без лични пристрастия, и нека всеки сам да си направи извод за какво иде реч :D:

1. В темата за Кен Блок todor hristov поиска да се направи анкета от "шефовете" (сигурно за да е по-"престижна") с три предложения за български пилоти, които да представят България на домашния й кръг от Световния рали шампионат следващата година, и които според него са най-добрият избор за тази "цел"! Е, темата бе направена;

2. chefo беше първият от няколкото недоволни защо пилотите били само трима и защо точно тези - като че ли не можеше да даде акъл в темата за Кен Блок, а вече, след като анкетата е неправена тогава.........................НО както и да е;

3. FX7 пък удари най-голямата критика - "най-гнусната анкета", а след това дори и иронизира заглавието! Разбира се, в последстие, той не даде някакво свое конкретно предложение;

4. P.Solberg (Владо) им обръща внимание цял ден и се опитва да защити "каузата". За да угоди на исканията и донякъде да върне нужната тежест на иронизираното преди това заглавие, той вписа в листа не само първите 10 пилоти от класирането за тази година (добре, че все още никой не се е скарал защо ги няма навигаторите!), а дори всички, които имат точки, като по този начин удовлетвори желанието на FX7. След това FX7 се съгласи с направеното от Владо, а веднага след него (след FX7) "щафетата се прехвърли" на vikikos, който в интерес на истината бе деен по време на цялата тема и по-специално, след като желанието на FX7 бе изпълнено от Владо!

5. За vikikos пък листът изведнъж се оказа прекалено дълъг (еее, няма угодия :D) и с ирония попита защо и него го нямало вътре... От друга страна обаче, независимо, че правеше забележки за дългия списък, vikikos поиска дори и да го увеличи, прибавяйки пилоти като Царски и Дунев, а пък да не говорим за Данчони, който за vikikos бил най-бързият (както писах по-горе, правя хронологията без лични пристрастия, а просто иронизирано представям какво се случва дотук в анкетата! Нека никой да не си мисли, че по какъвто и да е начин иронизирам Данчо Данчев :wink:).
С последния си пост до този момент, vikikos се опита да замаже цялостното си поведение от по-горе като най-накрая се изказа малко по-сериозно, неосъзнавайки обаче, че това е неговото лично мнение! В този ред на мисли, ако анкетата се направи по неговите разбирания, както първоначално бе направена по тези на todor hristov, а след това - по разбиранията на FX7, АМА абсолютно веднага ще се появи следващият "държач на щафетата" или с една дума - мрънкач (сега той си мълчи), който няма да е доволен с мнението на vikikos (или с мнението на който и да било друг), и ще добави свежа доза акъл, защото и за него темата/анкетата ще е "гнусна", "отвратителна" и т.н. ..................и така, докато стане време за Рали България 2010, когато вече ще е късно за избиране на пилот, та камо ли за събиране на пари :D


И ако тази кратка хронология е колкото с ирония и присмех на факта колко сме "задружни" за една кауза (независимо каква е тя), толкова е и сериозна, представяйки един частен случай от цялата българска картинка!


О, да, за малко да забравя (дано още имете сили и нерви да четете!) :!:
Най-накрая да изкажа и моите мисли по темата (колко пък ли съм мислил, а? :D):
Най-съгласен съм с предложенията на bat_jori и plm! Освен всичко друго, те ми се струват най-постижими - и като обезпечаване, и като резултати след това! Не се заблуждавайте, че дори и на познатите български трасета, Пепи Гьошев, Пламен Стайков, Тошко Славов или който и да е от другите "амнайсе" имена в списъка, ще може ДОРИ И да се доближи до резулатите на Матю Уилсън, например! Ако някой се чувства засегнат след последните ми думи (а не е това целта ми, разбира се) нека погледне тук, за да види какво имам предвид :wink:
И въпреки всичко това, искрено пожелавам на кой да е наш пилот да събере нужните около 200 000 ЕВРО, за да може да стартира на Рали Бъглария 2010 с WRC кола пък да става какво ще :D


Поздрави :!:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот racing service » Вто Окт 27, 2009 16:15

Малко съм скепти4но настроен 4е ще се полу4и нещо,но бих се радвал ако все пак нещо се слу4и и съм готов да помогна....гласа ми е за Ясен.
Аватар
racing service
 
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 22:31
Местоположение: Севлиево
Име: Иван Кушлев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот rally_m » Вто Окт 27, 2009 16:18

racing service написа:Малко съм скепти4но настроен 4е ще се полу4и нещо,но бих се радвал ако все пак нещо се слу4и и съм готов да помогна....гласа ми е за Ясен.

За целта трябва да изберем кой ще е човека, който ще "подкрепим". За съжаление се оказва доста трудна задача, какво ли ще е ако се наложи примерно да направим анкета по колко пари да даваме....... :lol:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот trouble » Вто Окт 27, 2009 16:36

Човека който ще изберем на първо четене да не се окаже че има други амбиции за ВРЦ България....
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот damon » Вто Окт 27, 2009 17:18

Аз пак си мисля, че тази тема е по-скоро дискусионна. Досега не сме дефинирали какво ще правим и как, а това е най-важното. Също продължавам да мисля, че ако се прави нещо по-сериозно анкетата трябва технически да е оформена по друг начин - не като анкета във форума.

Колкото това дали WRC - мисля че по тоя въпрос няма какво да се дискутира. Би било пълна глупост да се хвърлят 200-300000 евро за наем за едно състезание. У нас най-вероятно няма пилот, който би могъл да бие с WRC кола дори и Матю Уилсън, колкото и да ми е неприятно да го кажа... Според мен същите пари могат да се използват цял сезон по доста по-оптимален начин - С2000 или N4 автомобил. Не виждам и капчица смисъл някой да кара WRC за да се каже, че просто кара WRC. На едно състезание!

Но нека пак да помислим - каква цел си пиставяме и как приблизително ще я изпълним...?
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот Kiverson » Вто Окт 27, 2009 18:46

Имам въпрос към Дамон(Ники Китанов)!Ако по някаква случайност ви се предостави възможност да карате с Форд Фокус догодина на България или ви дадат парите да си изкарате сезона спокойно с Жечко ,нима искаш да ми кажеш че ще предпочетеш да станеш шампион(примерно)на България в Н 3 ,отколкото да изживееш най голямата рали емоция в живота си?
Waiting...
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот Kiverson » Вто Окт 27, 2009 19:00

И нима забравихте как Митко гонеше със Королата Кузай(ако не се лъжа),преди години и как ни напълни сърцата тогава.Д не би да имаше някакъв опит тогава с ВРЦ автомобил.Цялата тая история тръгна от мен и от поста за Кен Блок.Просто се размечтах че Стайков ще го набие ако оня дойде в БГ и Пламен "напипа"някоя врц кола...и тн
Waiting...
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот P.Solberg » Вто Окт 27, 2009 19:34

Заедно с Валката си поговорихме и стигнахме до извода, че тази идея ще се осъществи много много трудно. Затова ако ще събираме някакви пари, дайте да е за да направим една страхотна организация на феновете, нещо подобно на тазгодишните изпълнения на Траянови врата и по-специално на последния завой на Церово. Мисля, че с това ще покажем на света, какви фенове има в България. Какво ще кажете?
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот BOXER » Вто Окт 27, 2009 19:38

P.Solberg написа:Заедно с Валката си поговорихме и стигнахме до извода, че тази идея ще се осъществи много много трудно. Затова ако ще събираме някакви пари, дайте да е за да направим една страхотна организация на феновете, нещо подобно на тазгодишните изпълнения на Траянови врата и по-специално на последния завой на Церово. Мисля, че с това ще покажем на света, какви фенове има в България. Какво ще кажете?

Аз ще кажа,че може да се съберем и на друго емблематично място кеото ще ни позволи да нарпавим голяма хореография и по точно за Стената на Белмекен.Може да се измсилят доста неща който да превърнат стената в българската фен зона.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron