Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Дискусия за Световния рали шампионат

Кой български пилот желаете да кара с WRC кола на Рали България 2010?

Анкетата свършва на Чет Ное 26, 2009 11:25

Димитър Илиев
21
17%
Ясен Попов
39
31%
Крум Дончев
9
7%
Петър Гьошев
17
13%
Тодор Славов
11
9%
Пламен Стайков
16
13%
Игнат Исаев
3
2%
Тихомир Стратиев
1
1%
Иван Ганчев
1
1%
Георги Белчев
0
Няма гласували
Емил Денев
1
1%
Огнян Герджиков
2
2%
Иво Даскалов
1
1%
Кирил Тодоров
0
Няма гласували
Екатерина Стратиева
2
2%
Георги Василев
0
Няма гласували
Искрен Маринов
2
2%
Байчо Ненов
1
1%
 
Общо гласове : 127

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот Kiverson » Вто Окт 27, 2009 19:40

Заедно с Валката си поговорихме и стигнахме до извода, че тази идея ще се осъществи много много трудно. Затова ако ще събираме някакви пари, дайте да е за да направим една страхотна организация на феновете, нещо подобно на тазгодишните изпълнения на Траянови врата и по-специално на последния завой на Церово. Мисля, че с това ще покажем на света, какви фенове има в България. Какво ще кажете?

+1 :!:
Waiting...
Аватар
Kiverson
 
Мнения: 164
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 19:20
Местоположение: Varna
Име: Kostadin Slanev

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот cecko » Вто Окт 27, 2009 22:41

тая идея е хубава, ама е химера.... поне за мен.
По добре С 2000 или нещо друго - съвсем странично с което да се зарадват и пилоти и фенове, че и организатори.
от към финансовата част - тука може да го направят фирми с голямо Ф. Такива на световен или балем евро пазар - с големи обороти. То спонсорирането на такова нещо изисква тва да е мноооого стабилна фирма с написано ТОВА нещо в бюджета - сега. ! :!: Докато се пишат парите за 2010та. ! И кой и да е наш с ВРЦ трябва да го кара интензивно 3 месеца поне 1 - 2 състезания, за да искаме резултати....... Поне......
И ще гласувам за Ясен, ама на колата му трябва да пише Водафон, примерно, не МтеЛ, май.... За да е друга и конкурентно способна.
И Дамон е прав! Кой от вас е гледал поне Басо и Жан Жозеф? последните години. Да сте забелязали нещо? Нещо лесно - само как се движат, някак...... да го разкажат по гледалите на живо Льоб и компания, аз сега не мога, май.
Я да съберем пари за римски свещи по - добре.
Или за един сезон на Тошко, Пепи и другите?
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот P.Solberg » Вто Окт 27, 2009 22:45

Дайте да е за римските свещи, а по финансирането на сезона се работи ;)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот FX7 » Вто Окт 27, 2009 23:02

:oops: Sпоред мен ти не си нормален човек . Одавна си беспристрастен така е ! , Ама що за ..... може да пусне такава сериозна анкета с трима човека .... то са "щафети" то са раотииии!!!!!!!!!! :oops:
А Владо не се опита да ни обърне внимание , ами се опита да ти замаже глупостите и не спа за което !
Ти си готов за политик !
И на теб поздрави :lol:
Друг път и като имам време няма да ти отговарям
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот FX7 » Вто Окт 27, 2009 23:05

FX7 написа::oops: Sпоред мен ти не си нормален човек . Одавна си беспристрастен така е ! , Ама що за ..... може да пусне такава сериозна анкета с трима човека .... то са "щафети" то са раотииии!!!!!!!!!! :oops:
А Владо не се опита да ни обърне внимание , ами се опита да ти замаже глупостите и не спа за което !
Ти си готов за политик !
И на теб поздрави :lol:
Друг път и като имам време няма да ти отговарям

Това е за Бетата , че не знам как се копира
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот damnit » Вто Окт 27, 2009 23:17

Темата започва да намира себе си и започна да се насочва в посоката, в която допада и на мен, затова ще изкажа мнение и ще дам предложение. Моето мнение е, че ако се съберат някакви средства от феновете, то тяхното предназначение трябва да отиде именно за тях (за феновете). В смисъл - знамена, римски свещи, фойерверки ако ще и за пиратки... Докато изчитах мненията поред в темата, съм на мнение, че повечето неща са предложени и дори...да кажем уточнени... Фойерверки, шоу, организация на феновете. Стената на Белмекен е перфектното място...някой го спомена...
Колкото до събиране на средствата... Това може да стане и като се определи членски внос за членуване в РАЛИ-КЛУБ БЪЛГАРИЯ. Като впоследствие да бъдат издадени символично карти, сертификати или нещо подобно. Членския внос да бъде малка сума 5, 10, 15 лв като се плаща на 3 месечие, 6 месечие или на 1 година. Една проста сметка: 1000 човека х 5 лв = 5000 лв! Мисля, напълно достатъчни средства за всичко по организацията... Тук, обаче излиза въпроса - Кой ще се наеме да събира парите, да поеме отговорността? Това е нелека задача и за нейното изпълнение ще е нужен човек вдъхващ доверие на голям процент от останалите членове (в нашия случай-съфорумници). Смятам, че има такъв човек и ще той "ще се намери"...
Колкото до анкетата, гласувах за човека, който ми е най на сърце- Ясен Попов. Замислейки се, обаче, ако имах автомобил ВРЦ в гаража си и трябва да избирам на кой бих го дал, отново бих се спрял на него. Смятам, че той притежава качествата и има макар и минималната, дори микроскопичната възможност да направи добро класиране...Не подценявам другите пилоти в списъка и не искам да обидя никой от техните фенове, в списъка има наистина достойни имена, които също имат потенциала.... Спирам с ВРЦ автомобила. Това за мен е фантастика!...
Спонсорирането на цял сезон на даден пилот ми се струва непосилно...Не сме толкова единни като нация, мисленето ни е сбъркано и нищо няма да излезе... Колкото до Тошко Славов, Владо, казваш, че се работи за новия сезон... Онези момчета с енергийните напитки... Батериите, да не се ослушват и да отделят някой лев в повече!
Голямо писане писах, ако ви се чете, четете, ако не здраве да е! :D
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот P.Solberg » Вто Окт 27, 2009 23:27

Да не превръщаме темата за Тошко, ама наистина се работи, поне аз лично работя :D Батерии, Акомулатори - няма значение, важното е да се продължи развитието, а не да се стои на едно място. Относно тези неща, аз мисля че ние можем да иницираме много по-голямо внимание с действията си, отколкото участието на някой наш пилот с такава кола. За съжаление, ако ще и 5 ВРЦ-та да има, никой няма да им обърне внимание, защото тогава има световно първенство. И тъй като нашите са по-добри в дискотеката, отколкото на стадиона, нека покажем защо на рали има 200 000 човека, а на стадиона за България - Грузия 400.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот chefo » Вто Окт 27, 2009 23:49

beta_racing написа:



2. chefo беше първият от няколкото недоволни защо пилотите били само трима и защо точно тези - като че ли не можеше да даде акъл в темата за Кен Блок, а вече, след като анкетата е неправена тогава.........................НО както и да е;



Поздрави :!:


За chefo темата за Кен Блок дали е редно да участва е безсмисленна-просто има възможност и ще го направи.Именно затова не и обърнах внимание на тази тема и не съм я чел,че да давам и предложения за бъдеща анкета,която касае бг пилоти и ВРЦ кола!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот Lubo_car » Сря Окт 28, 2009 01:36

Здравейте,

Въпреки, че доста отдавна не пиша във форума, сега ще си позволя да изкажа и моето мнение по темата. Понеже тази тема, въпреки, че започна да си влиза в нормалните за форума „релси”, мисля, че ИМА МНОГО ГОЛЯМ смисъл.
Какво имам предвид? Мисля, че предложението, феновете да съберат пари за наемането на WRC автомобил на някои от нашите пилоти е повече от прекрасна. Мисля, че е време в Европа да разберат, че този спорт е толкова обичан и ценен в България. Въпреки, че държавата тотално е абдикирала от този спорт, въпреки, че организацията и хората около състезанията са меко казано....., въпреки, че най-често се гледа как по-лесно да се открадне, отколкото да се направи нещо градивно....мисля, че все още има достатъчно, повтарям достатъчно истински фенове на този спорт у нас. Мисля именно, че и тези фенове могат да направят немислимото и да се обединят около тази идея.
Да, наистина звучи много идеалистично, но МОЖЕ БИ, евентуално, може и да излезе нещо от това. Само и единствено дори, заради тази мисъл, считам, че идеята си заслужава. Разбира се не би било лесно. Още от самото начало се чуват отрицателни мнения и негативизъм. Еми ок, няма проблем, нищо не е задължително все пак. Които би искал – ЩЕ помогне. Който не.....ще продължи да си оплюва и нарежда. Все пак това е повече от нормално за бг действителността.
Но пък точно с тази идея, мисля, че всеки, ама абсолютно всеки, които се нарича „фен на рали спорта” в страната ни, би имал РЕАЛНАТА възможност да направи НЕЩО. Нещо различно от критики и т.н.Нещо с което може да се гордее дълги години. Едно евентуално наемане на WRC автомобил би било една прекрасна възможност да се представи страната ни на Световно, повтарям Световно ниво. Възможностите за добро класиране ще ги коментирам малко по-надолу. Едно евентуално представяне на български пилот с такъв автомобил и след евентуална помощ от нас феновете и след ДОСТОЙНО ОТРАЗЯВАНЕ от страна на медиите, би било нещо което ЩЕ СЕ ЗАПОМНИ. Като стана дума за медии, разбира се, че нямам предвид БГ медиите. За тях не ми се говори въобще. Най-много 3-4 реда или между 15 и 45 секунди да се отдели на тази евентуална идея.
Считам обаче, че имено в този форум, има определен брои, разбиращи, можещи и кадърни хора, който биха могли така добре да организират нещата с чуждестранните медии, че това което евентуално би се направило – ДА БЪДЕ ЧУТО, ВИДЯНО И ОЦЕНЕНО по достойнство.
Дори и само заради тези неща който коментирам до момента, мисля, че си заслужава цялата идея и целият труд. Е да, това е мое мнение с което никого немога да ангажирам, но мисля, че доста хора мислят по същият начин. Аз лично бих се гордял ако участвам в едно такова нещо. А вие? Вместо да се коментират в бъдещите 567страници за Рали България, всевъзможни простотии, скандали (неизбежно), лични пристрастия, клюки и прочие....вие не бихте ли били по-доволни, ако се направи реално нещо за представянето ни в световен мащаб? Считам, че именно ако се поработи върху тази идея, всички (поне се надявам всички) биха били от ЕДИН ОТБОР и с една кауза. Незнам и дали някога за в бъдеще, би имало такъв случаи. Защото WRC в България, ще е само веднъж, не всяка година. Запомнете го.
Относно това кой да кара! Според мен е само губене на време с анкета измежду 10 или 15 човека. Нали реално не си мислите, че Кортелов например ( мойте уважения към него – наистина) би участвал в едно такова нещо? Нали реално не си мислите, че е възможно да се постигне нещо реално от повече от 5-ма пилоти? Тука трябва екипаж, повтарям екипаж ( не забравяйте и навигаторите, че много често се пренебрегват), който да може да се представи наистина добре. Екипаж, които не само има опит от международни състезания, ами и от битки. Битки в буквалният смисъл на думата. Защото едно е да се състезаваш с три или пет коли в груата и то в България, съвсем, съвсем различно е когато конкуренти са ти 15 или 20 коли от които ¾ равностойни. Опит – също много важно нещо. Без значение дали ще се даде „път на младите” или по-разумният вариант със „старата класика” – изборът е НАШ. Аз лично нямам абсолютно никакви претенции. Дори и за да няма сърдити (понеже всеки си има свой фаворит и може и да не иска да дава пари за „конкурента”), предлагам да се деиства по идеята, и едва ако се види, че има смисъл, да се номинират 5-ма екипажа и най-накрая, естествено не две седмици преди състезанието, да се тегли жребии. Така няма да има сърдити.
За евентуалното представяне. Нали никои от вас не си мисли и мечтае за подиум? Разбира се, че трябва да сме реалисти. Много точно бе даден примера с Матьо Уилсън. Много хора го смятат за опашкар. Ама реално много от местните пилоти по WRC кръговете ядат бой от него редовно. Според мен тука единственият успех които може да ИМАМЕ, е да се акцентира на някоя отсечка. На инцидентно – ОТЛИЧНО представяне с цел международните медии, а и не само да ни обърнат подобаващо внимание. Това е реалността. От тази реалност, аз лично бих бил достатъчно доволен. Нали се сещате, че Солберг, повтарям Петер Солберг, караше доскоро 9 годишна Ксара. Едва ли не е взел максимума от нея. Виждаме и резултатите. Наистина прекрасни с оглед колата, но ....Да не говорим, че става въпрос за сравнение с човек, който кара WRC от над 10 години и е ....Петер Солберг. Разбира се, че наш пилот неможе да стъпи на стълбичката. Би било утопия да си го мечтаем. Можем обаче да си мечтаем за възможността да бъдем достойно представени. И съвсем достойно да откраднем някоя отсечка. Това би бил максимума. Достатъчният за идеята максимум. Според мен поне.
Относно наема. Незнам дали аз не виждам правилно, или нещо някъде е объркано с нулите. 300хил. Евро за наем? Това сериозно ли го мислите? НЯМА ТАКЪВ НАЕМ!!! Едно WRC – СТАРО, 2002-2005г., би било около максимум 50-70хил евро тотал. Има достаъчно места откъдето може да се почерпи информация. Мога да дам реални примери, ако въобще има смисъл. Дори за 120-150хил. Евра може да се КУПИ кола. НЕ е добре да се коментират нереални суми. Е да, ако се мисли за Focus / C4 спек 2009 например, цените са други, ама мисля, че не е релно да си „мечтаем”. А и няма смисъл. Пак лично мнение.
Една просто сметка – 1000 човека по 100 лева -- 50000Е – достатъчни.
И едно много важно уточнение. Нека си и помислим за нещо много важно според мен. Митко Илиев, Ясен Попов, Крум Дончев – това са хора който МОГАТ да намерят финансиране за тази идея. Така, че мисля, че и 50% от тази сума да се събере, другата половина би била платена директно от тях. Мнооого важен факт. За останалите – пак лично мнение, но мисля, че едва ли биха могли да осигурят много средства. Ако успеят – добре. Сега се сещам за още едно нещо. Дайте да включим и задължително – Катето Стратиева в списъка. Едно, че баща й може да осигури средства и второ – определено ще влезем във всички възможни емисии и определено би било мноооооого интересно . Не мислите ли? Мишел Мутон 2 )). Не се бъзикам – ефкта би бил уникален. И то в световен мащаб.
Идеята за цялостна програма в Европейският шампионат. Прекрасна! Реално – абсолютно неосъществима. Неискам да бъда неправилно разбран. Аз лично съм на мнение, че имено това има смисъл. Малко отклонение. Всички знаем какво ставаше след инцидентни наемания на WRC автомобил в миналото – нищо. Има и нещо друго. Освен Королата на Митко, да не би да си мислите, че Акцента на Ясен или Кордобата бяха топ WRC автомобили за времето си? Определено не. А и в комбинация с тоталното непознаване на такъв тип коли, резултата бе налице. Сега обаче е различно и според мен трябва да се акцентира към друг ефект. За идеята за цяла програма в Европейският шампионат! Много добра, но финансите определено няма да стигнат. Просто е абсурд. Пълен абсурд. А и друго – никога неможе да се стигне до единодушие кой точно да кара. Скандалите ще започнат още преди и самата анкета. Това е реалността.
Нека да се замислим единствено за инцидентно, но качествено представяне на Рали България.
Малко мое мнение за пилотите. Митко Илиев – човека който би взел максимума като крайно класиране. Човека който би имал психиката и опита да постигне добро класиране. Дотук. Той едва ли ще вземе отсечка и едва ли ще кара за публиката. Но ще е най-продукивен. Ясен Попов – опита му е много важен в буквалният смисъл на думата. Със сигурност най-вероятно би взел „ръка” някъде. Абсолютно задължително ще ни напълни сърцата. Абсолютно задължително ще накара колата „сама да си говори”, а и ако издържи ще е супер. Има психиката и възможността да постигне нещо. Той е най-балансираният избор. Подчертавам – балансиран за целта която описах по горе. Пламен Стайков – ако въобще завърши, не 100, ами 200% е гаранция, че Матьо Уилсън и себеподобните му ще гледат „умно” на финала. Няма начин да „няма ръка”, в това мисля, че всички сте убедени. Също както и в това, че ще кара тотално за публиката. Също както и това, че възможността да постигне тези неща преди да се „паркира” някъде ( и то ефектно) е между 15% и 35%. За някои дори и само това е предпоставка да участват в тази идея. Пардон кауза!!! Крум Дончев – вторият по продуктивност след Ясен. Много добри думи могат да се кажат за него, въпреки, че цяла година имаше неминуем аванс заради автомобила си. Набрал е инерция и определено „го може”. Може би не толкова колкото някой други, но определено ще ни напълни очите и сърцата преди, по време и след завойте. Има опита има и парите. Пепи Гьошев – новото поколение расте. Факт. Също би карал за публиката и едва ли ще катастрофира. Дотук. Опит навън няма никакъв. Резулати, поне до момента по-слаби от на изброените по-горе пилоти. След няколко години, ако има възможността може би, би бил по-добър от сегашните си конкуренти. В момента обаче едва ли. За тази кауза конкретно говоря – също. Тошко Славов – бъдещето на България, заедно с Гьошев. Да кара WRC, за него би било голямо удоволствие. Копирайки стила на учителя си Митко Илиев, би бил страшно продуктивен и една идея по-атрактивен от него. Би постигал резултати. Реално – абсурд. Не и сега. С нулев опит с кола дори от група N, да не говорим за WRC, не би било разумно. Поне в момента. За в бъдеще, според мен това е единственият ни пилот които ЗНАЕ как и може да постигне много неща в Европа. Ако има обаче финанси. Никои не коментира Игнат Исаев. Защо? Защото напоследък се позагуби ли? Много хора забравят как често беше дори и пред Стайков. Същият тип е като него. И на него лимките в главата му, когато се качи в колата са малко. Много малко. За мен е пълен аналог на Стайков, с разликата, че има по-малко опит от него. Както за Исаев, така и за Стайков важи правилото, че тези хора могат да правят изпълнения ала Джиджи Гали и могат да постогат фурор в класирането. Ако завършат. Там е малката разлика с Ясен например.

Май много стана. Цяла статия  . Имам още много неща да кажа, но мисля, че засега е важно да се разбере дали въобще би имало желание от страна на всички да се организира подобно нещо. Аз лично бих се гордял ако участвам в него. Мисля и че това е единствената възможност да се обединят всички, повтарям ВСИЧКИ фенове в една кауза, и да покажат и защитят името на БЪЛГАРИЯ. И то в световен мащаб.

Поздрави
Любомир Опълченски
Аватар
Lubo_car
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 13:55
Местоположение: Zeist NEDERLAND, Varna BULGARIA
Име: Любомир Любомиров

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот kiko » Сря Окт 28, 2009 08:58

много ми хареса мнението на Любо.
Все пак нека не летим в облаците-нема кой държавник или член пед. да даде пари за някой пилот.Истината е проста-Крум,Ясен,Митко,Пепи,Пламен,Игнат и бай Тошо с по един Супер и програми в Европейски и Ирц и тем подобни шампионати.Зарежете идеите и мечтите за наем на кола ВРЦ и достойно представяне.Ще дойдат децата и такъв бой ще му хвърлят нашия пилот(който и да е),че после ще се чудим къде да се покрием от срам.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот damon » Сря Окт 28, 2009 10:46

Kiverson написа:Имам въпрос към Дамон(Ники Китанов)!Ако по някаква случайност ви се предостави възможност да карате с Форд Фокус догодина на България или ви дадат парите да си изкарате сезона спокойно с Жечко ,нима искаш да ми кажеш че ще предпочетеш да станеш шампион(примерно)на България в Н 3 ,отколкото да изживееш най голямата рали емоция в живота си?


Разбира се по-добре е да караме Клиото! Няма никакъв смисъл да караме WRC, просто за да караме WRC - само ще се мъчим и ще мъчим горката кола. :) Да не говорим, че ще сме мнооого назад в класирането. Аз лично не обичам да правя безсмислени неща, с Клиото бихме могли да се учим на нещо, да прогресираме...
---------------------
Любо хареса ми мнението ти. С много от нещата не съм съгласен, но си се обосновал защо мислиш така. Аз продължавам да твърдя, че WRC кола е ненужен разход, Генади добре го е казал. Ти говориш за наем на остаряла спецификация WRC без предварителни (и то доста тестове). Шансовете не са високи дори да се вземе отсечка като Юндола, за качванията въобще не говорим. За наем на актуално WRC може и тия пари, които съм писал и да не стигнат за едно състезание - там са само Ситроен Джуниър и Стобарт. Нали виждаш кой ги кара там колите!? Онзи ден слушах интервю с Оливие Кеснел, който каза: "Ние работим с Ожие, за нас Новиков е просто един клиент - той кара както иска и както може." А как се настройва тоя самолет...? Някой в БГ знае ли? Факт е че всеки който се докоснал до WRC не иска да кара друго, но е факт че за да продължаваш трябват много, много, много пари...

Колкото до стоте лева от 1000 човека - нереалистично е. Няколко човека може и да дадат, но 1000 - забрави. :roll:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот todor hristov » Сря Окт 28, 2009 12:03

Любо,ти си моят човек!Това са правилните мисли.Нека погледнем малко напред от носовете си.Младите ни таланти нямат средства,нека помогнем на тях и те ще ни се отблагодарят.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот NIKI WRC » Сря Окт 28, 2009 15:37

Напълно съгласен съм с Любо.Малко сме хората, които мислим като него.
Имам един въпрос към ФЕНОВЕТЕ НА РАЛИ СПОРТА.
Къде не сте дали 100 лева?На кръчма,дискотека,за бензин,а за Пламен/Ясен/Митко?Крум и т.н. с ВРЦ за едно състезани от което гледате 4/6 минавания,ще ги дадете ли? :) :D
Аз бих дал с удоволствие,само за да мине покрай мен с вратите,дори и един път :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Хемингуей е казал: Има три спорта: бикоборството, алпинизама и автомобилизама, всичко останоло са игри. :lol:
Аватар
NIKI WRC
 
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 08:55
Местоположение: Сливен
Име: Николай Неделчев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот chefo » Сря Окт 28, 2009 17:04

И аз съм почти* съгласен с Любо.Според мен само Илиев, Попов и Стайков биха се справили с ВРЦ автомобил,макар последния да не е карал такова животно си мисля, че ще го изнасили ако му падне!!! Съгласен съм също, че наема не е толкова голям колкото се писа преди това и има по-евтини варианти-ето пример:

Factory date: 2008

Price: 29.900 EUR

Details: For rent, MOTEC M8, Magnetti Marelli Dash, Flocked Interior, Spare Tyres, approx 400 bhp, Street specification (Tarmac), Tein Suspension, Launch Control, Als, etc. Please email

http://www.rallycarsforsale.net/

Нещо директен линк не мога да дам.Колата е в раздела for rent.

Рали България 2010 трябва да има БГ пилот,който да участва с кола,с която може да се вземе поне 1 ``ръка`` ! ! !
*Само не съм съгласен с Любо за карането за публиката-в смисъл карането за време е по-важно отколкото за публиката-това е смисъла на рали спорта!
Прикачени файлове
.jpg
.jpg (48.46 KiB) Прегледано 7254 пъти
LAN.jpg
LAN.jpg (25.22 KiB) Прегледано 7266 пъти
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот Lubo_car » Сря Окт 28, 2009 18:28

Здравйте,

Радвам се, че поне на няколко човека им е допаднало моето мнение. Или ако не, поне го оценяват. И то без излишни спорове.
Бих искал да коментирам в момента темата за евентуален наем на WRC кола. Понеже ми стана интерсно реално каква би била цената, се постарах да разпитам на няколко места. Първо днес бях в Барневелд ( аз живея от известно време в Холандия). Там е централата на Хювел ( Van den Heuvel Motorsport - сигурен съм, че повечето от вас са ги чували). Познавам се най-добре с Яспер, единият син на "боса". Купувал съм и неща оттях. Смея да твърдя, че са много коректни и определено са професионалисти. Те имат WRC. Колата е спек.2 Лансер. Да, не е последна модификация. Не е топ кола в смисъла на факта, че в момента все пак сме 2009 година. Но мисля, че както изразих мнението си по-горе, да се търси кола спецификация 2009г....би било безмислено. Първо понеже, както каза и Деймъна, няма откъде да се намери и второ......не 1000, ами сигурно 3000 реални "рекламодателя" от този форум трябва да се съберат за да излезе нещо. Както и да е.
Отговорът на Яспер бе - "по принцип не даваме колата под наем, а я продаваме за 90хил.Е крайна цена". Дори го подсетих да си обнови обявите в раликарса, че бяха доста надолу и като гледам сега, го е направил следобеда. Продължавам с цитата "за наем Е възможно да се говори, но само ако пилота е човек който може да представи колата на нужното ниво и ни покажеш добра кандидатура. Тогава цената може да е около и под 100Е/SS/км - all incl". Според мен тези 100Е, още утре могат да станат 90, а в един по късен етап и 80. Убеден съм. Стига да има смисъл де.
Относно Лансера които е дал за пример Чефо. Да знам офертата. Цената е добра, но да не забравяме, че пише, че това е street spec, с предполагам нормално окачване. Най-много някоя версия на Теин, както пишат. Реално, може би това съвсем не би била добра кола.
Днеска се заинтересувах, ей така от чисто любопитство и говорих и с Кайрън - KG Motorsport. Със сигурност много от вас са му срещали офертите. Той има общо 4 WRC-та. За всичките може да се говори за наем, без изключение. Цените започват от 50паунда ( да няма правописна грешка) за Акцента и стигат до 125 паунда за Фокус спек.2008-ма. И това са цени без преговори, така, че определено и тука според мен може да се слезе надолу. Лошото е, че не са all incl. Но и това може да се договори според мен.
И така, това е малкото инфо от мен засега. Дано има развитие по темата, понеже мисля, че си заслужава.

Поздрави
Любо
Аватар
Lubo_car
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 13:55
Местоположение: Zeist NEDERLAND, Varna BULGARIA
Име: Любомир Любомиров

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта