WRC през Пещера

Дискусия за Световния рали шампионат

WRC през Пещера

Мнениеот VIVACOM Rally Team » Сря Сеп 23, 2009 23:02

Здравейте,един приятел ми каза,че слушал по новините на Ринг.тв,че били казали че рали България 2010г. щяло да минава през Пещера.Щяли да направят специален етап.Може ли да потварди някой ако е чул нещо,защото не му имам много вяра на него.Мерси предварително. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Димитър Илиев и Янаки Янакиев - ИСТИНСКИТЕ ПОБЕДИТЕЛИ на рали България 2011г.
Аватар
VIVACOM Rally Team
 
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 11:04
Местоположение: гр.Пещера
Име: Георги Димов

Re: WRC през Пещера

Мнениеот P.Solberg » Сря Сеп 23, 2009 23:45

Принципно е възможно. Трябва им трети ден и няма да се учудя ако пуснат Пещера, Добра вода. Много ще им хареса на пилотите.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: WRC през Пещера

Мнениеот VIVACOM Rally Team » Чет Сеп 24, 2009 00:05

Да,възможно е да пуснат и УБИЙСТВЕНАТА "СЕ БАТАК".На него вече направо ще подивеят от кеф онези извънземни пилоти .Искъм да видя физиономията на ЛЬОБ и на Хирвонен като финишират етапа живи и здрави.Дано да се получи.Само можем да гадаем и да стискаме палци.
Последна промяна VIVACOM Rally Team на Чет Сеп 24, 2009 13:00, променена общо 1 път
Димитър Илиев и Янаки Янакиев - ИСТИНСКИТЕ ПОБЕДИТЕЛИ на рали България 2011г.
Аватар
VIVACOM Rally Team
 
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 11:04
Местоположение: гр.Пещера
Име: Георги Димов

Re: WRC през Пещера

Мнениеот Marin » Чет Сеп 24, 2009 00:09

За жалост Леоб няма да кара 2010 по не официялна информация :cry:
lancer EVO VII
Изображение
Аватар
Marin
 
Мнения: 181
Регистриран на: Чет Мар 09, 2006 17:06
Местоположение: Шумен
Име: M.Ivanov

Re: WRC през Пещера

Мнениеот beta_racing » Чет Сеп 24, 2009 09:23

Льоб ще кара...договор за 2010 е подписан отдавна, доколкото си спомням :wink:

Иначе, нека не се отклоняваме от темата, защото и без това е безкрайно интересна :wink:
Аз по друга неофициална информация знам за етапи, които ще се включат в Рали България 2010, и които са били част от Рали Хеброс последно към 1995 и 1996 година........там в онзи край около Пещера и .......... :lol: За Пещера знам със сигурност, а както вече виждам и други са разбрали. За другите етапи не съм сигурен, затова не искам да бългвам грешна информация и ще изчакам малко :wink:

Още преди Рали България бях чул подобно нещо, а след това, в разговор с Лучо де Мори, който беше заместник-директор на Рали България 2009, разбрах, че по-рано тази година (няколко месеца преди Рали България) са обхождали пътищата около Пещера, за да ги прегледат и евентуално да ги вкарат в маршрута за 2010, ако Рали България бъде прието във WRC. Когато му дадох брошура на "Хеброс" той веднага позна етапа "Пещера" посочи стопа на етапа, като попита: тук надясно се ходи за Велинград, нали? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Аз малко :shock: така го изгледах, че знае чак пък толкова за областта, но тогава ми разказа нещата, които написах по-горе, малко по-подробно :mrgreen: .......но нека да видим дали ще включат и другите етапи, за които знам от неофициалната информация :wink: :wink: ........надявам се да се разбере до няколко месеца, защото, например, ралита като "Нова Зеландия" вече обявяват маршрута си (макар и грубо). Така че трябва яко бачкане :) Вече и държавата (полу-)официално подкрепя Рали България 2010 и работата трябва да започва, ако все още не е... :wink:

Иначе Лучо де Мори каза, че етапът "Пещера" му е харесал изключително много, като за природата горе на Св.Константин и на язовира (макар, че е италианец, а знаем какво е из Алпите :wink:) каза, че е феноменална 8) 8) Наблюдателите на Рали Хеброс'09 пък казаха, че етапът им идвал много бърз (иначе бил хубав като конфигурация). Абе, излиза, че оценките на наблюдалите май не са толкова обективни....... :| :| всеки с предпочитанията си :wink:

Що се отнася до нови етапи за Рали България 2010 на мен ми идва друг един пример: вече през 2006 беше карано дефилето от Велинград до Варвара (защото СЕ Юндола беше в ремонт). Е защо пък да не се кара и спускането от Юндола до Велинград, а пък може и на обратно :D Вярно е, че от страна на Велинград трасето е много бързо с много прави, но пък може да се използват минимум 12 километра, които са си доста технични, макар и пътят да е широк (етапи с широк път в България има много, а международен и "световен" пример е Каталуния :wink:). Преди 3-4 години състоянието на пътя не беше никак добро, но през 2007 и миналата година минавам по-често оттам и гледам, че за закърпили положението до приемливо ниво :D По-точно биха казали велинградчани :wink: :wink: Някой може да каже, че 12км не са много за етап от WRC, но нека погледне какво става на Рали Австралия 2009 - етапи от по 5-6-7км и то много :lol: :lol: Хората търсят други неща: гледа се къде има алтернативни пътища с оглед на безпасността на състезателите и т.н. Например "Пещера" има два такива пътя (единият е от "Добра вода", а другият е близо до финала и излиза в Батак), което за български етап е изключително добре. Всички си знаем инфраструктурата и в този ред на мисли, такива "неща" :mrgreen: като алтернативни пътища не се случват много често по нашите етапи :lol: Но да не се отклонявам... :lol: :lol:
Врътки могат да се направят много :D От другата година в световния шампионат ще бъдат разрешени и отдалечени сервизни зони (но не с по 2-3 механици и малко сервизно бусче, а говорим за истинска сервизна зона), така че това мисля, че ще олесни нещата за по-отдалечени от Боровец (или по-скоро Долна Баня) етапи :D Пак давам пример с Рали Нова Зеландия, в което догодина всеки от трите състезателни дни ще е с различно място на сервизната зона :lol: :lol: Друг е въпросът тук къде да се намерят няколко (2-3) огромни площи за сервиз на WRC :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC през Пещера

Мнениеот damon » Чет Сеп 24, 2009 10:37

Може да се направи качване Пещера - Св. Константин и спускане Велинград - Варвара. Там пускането е идентично на Юндолското, пък и е карано, когато наводненията бяха отнесли Юндола. Пък може и Пещера - Добра Вода и после качване на Варвара - Велинград, но така става по-сложно с прехода после. Отдалачен малък сервиз може да се направи в Пещера примерно. Не е нещо ново за световния шампионат, пък и обективно погледнато Пещера, а да не говорим за Варвара, изобщо не са далече от Долна баня.

Iliev Rally Team написа:Изкъм да видя физиономията на ЛЬОБ и на Хирвонен като финишират етапа живи и здрави.Дано да се получи.Само можем да гадаем и да стискаме палци.


Едва ли ще ги уплашиш от това спускане. :wink:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: WRC през Пещера

Мнениеот beta_racing » Чет Сеп 24, 2009 11:26

Малко извън темата, но нека направим съпоставка между три етапа: въпросният СЕ Батак, СЕ Българка и СЕ Дедево :wink:

СЕ Батак: старт на 1011м надморска височина - финал на 473м надморска височина. Дължина: 12.1км. Денивелация: 538м. Стартът и финалът са приблизителни и са съответно малко след Батак и малко преди Пещера, така че ако има несъотвествие с минали издания на ралито ("Хеброс", "България" 2002) ще помоля да ме извините :D

СЕ Българка: старт на 445м надморска височина, а до Дървото е 1101м надморска височина. Дължина: 11.8км. Денивелация: 656м.

СЕ Дедево: старт на 1038м надморска височина и финал на 451м надморска височина. Дължина: 7.7км. Денивелация: 587м. По мои данни етапът се е карал винаги на спускане!

Сега преценете сами кой етап е най-стръмен като съпоставите денивелацията с километрите, за които тя се постига :wink:

Иначе за мен СЕ Батак е най-опасен що се отнася до природните дадености, които общо взето са: от едната страна скала, а от другата - река, течаща на 5-6м под нивото на пътя (отвесно от него - излезеш ли от пътя направо падаш долу, ако няма мантинели :wink:). Другото нещо, което е характерно за СЕ Батак, е лощото състояние на асфалта в момента. Миналата година правиха ремонт за укрепването на пътя, но не направиха кой знае какво по асфалтирането му. Може би новият асфалт е около 1/3 от целия път между Пещера и Батак (от страната на Пещера). Другата част е много неравна, има доста места с изрязан асфалт......
СЕ Българка е коренна противоположност - перфектен, вече не толкова нов асфалт, перфектни вътрешни наклони на много от завоите........абе, идеално за каране :D
СЕ Дедево от точно една година е с чисто нов асфалт от селото до долу на разклона за с.Бойково и с.Храбрино! В момента правят отводнителните канали, а лошото е, че в голяма част от етапа има сложени бордюрчета, които не позволяват сечене на завоите. В други части обаче, където няма бордюрчета, и сега си има доста голямо количесто фракция, изкарана на пътя (особено на обратните :mrgreen:).

Но стига толкова с лирическите отклонения :D Всеки, който има някаква достатъчно достоверна информация за евентуални етапи на Рали България 2010, да казва :D :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC през Пещера

Мнениеот todor hristov » Чет Сеп 24, 2009 13:55

Кметовете на населените места, около които минава ралито трябва да се задължат да олижат поляните и крайпътните части.Всякакви сметища да бъдат премахнати.Ще умра от срам да видя по Евроспорт Льоб да дрифтира върху купчина прясна кравешко-магарешка фракция.
Имам предложение-една седмица преди старта всеки да отиде и почисти избраното от него място за гледане.По-лош имидж от мръсотията няма.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: WRC през Пещера

Мнениеот prodrive » Чет Сеп 24, 2009 15:10

Marin написа:За жалост Леоб няма да кара 2010 по не официялна информация :cry:


Офф:
Аз пък мисля че е време да видим отново българин с ВРЦ автомобил. Мисля че на Ясен най ще му отива един Стобартски Фокус :mrgreen:
Аватар
prodrive
 
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 14:32
Местоположение: Шумен
Име: Мирослав Багержиев

Re: WRC през Пещера

Мнениеот popodopolo » Пет Сеп 25, 2009 21:43

prodrive написа:
Marin написа:За жалост Леоб няма да кара 2010 по не официялна информация :cry:


Офф:
Аз пък мисля че е време да видим отново българин с ВРЦ автомобил. Мисля че на Ясен най ще му отива един Стобартски Фокус :mrgreen:

Да бе......ще му отива ами какво ще прави после Матю?Защото от това да те изгони баща ти от "цеха" по-лошо няма :lol: :lol: :lol:
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: WRC през Пещера

Мнениеот OgyWRC » Съб Сеп 26, 2009 10:17

Денивилацията е важна, но по-важно е дали спускаш по бързи завои или по спънато трасе. Например спускането към Сестримо е доста по-спънато и от това към Белово, а по-бързата отсечка си е по-голямо предизвикателство (а да не говорим за спускането към Гранитово на рали Вида). За мен нашето рали е интересни точно с бързите си трасета, които и от пилотска гледна точка са най-забавни :)

И Дамяне, моля не предлагайте трасета с чисто нов асфалт - първо новите смеси са доста неприятни за карани, но по-важното е че трябват поне две години, за да се слегне фракцията ... иначе си караме само върху фракция, което изцяло променя идеята на асфалтовото състезание.

Като говорим за отсечки, винаги съм се чудел, защо не се кара част от пътя между Юндола и Белмекен! Много добър асфалт, има технични места, красива природа и удобни места за гледане. Е няма алтернативен път, но това е положението на повечето наши отсечки!
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: WRC през Пещера

Мнениеот kiko » Чет Ное 12, 2009 07:18

Много е вероятно според слухове трасетата да се концентрират около Пещера.Според запознати ще има дори две изцяло нови отсечки,които никога не са карани.Аз лично съм изненадан от този вариант,но пък ми звучи доста добре да правя преходи м/у Магистрала,Пещера и някоя точка на Стара планина за да гледам ония извънземните.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: WRC през Пещера

Мнениеот beta_racing » Чет Ное 12, 2009 10:12

kiko написа:Много е вероятно според слухове трасетата да се концентрират около Пещера.Според запознати ще има дори две изцяло нови отсечки,които никога не са карани.Аз лично съм изненадан от този вариант,но пък ми звучи доста добре да правя преходи м/у Магистрала,Пещера и някоя точка на Стара планина за да гледам ония извънземните.
Интересна работа. Аз знам за един път около Велинград и Ракитово, но той е в много лошо състояние. Дали него не се има предвид за един от новите етапи? Времето ще покаже :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC през Пещера

Мнениеот maro » Сря Ное 18, 2009 20:22

http://www.dnevnik.bg/sport/avto-moto/2009/11/18/817912_jan_tod_idva_v_bulgariia/
"Ще вкараме нови отсечки около Пещера и Свети Константин (около стената на язовир "Батак" - бел. авт.). Вече имаме маршрут от 1000 км, 350 от които състезателни. Съотношението ни е много добро, особено на фона на други ралита, които имат по над 1000 км само преход между етапите," обясни Капев. :)
Намериш ли верния път,не стой на едно място.http://www.myspace.com/marostoychev
Аватар
maro
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 13:41
Местоположение: София
Име: Мариян Стойчев

Re: WRC през Пещера

Мнениеот plm » Сря Ное 18, 2009 21:54

"За нас са много важни фен зоните. Очакваме страшно много публика, а и от ФИА ни предупредиха за нашествие на зрители към нашето състезание. Заради ротационния принцип "България" ще се радва на огромна популярност сред гърци, сърби, румънци, поляци, чехи и други," обясни още Капев.

Той добави, че вече са получили запитвания от различни фен клубове и организации за условията за престой в Боровец, сред които и от официалния клуб на привържениците на шесткратния световен шампион Себастиан Льоб. "За нас ралито отдавна вече започна," завърши Капев.


Ние сме добри в импровизирането. Дано няма изненади.
Последна промяна plm на Чет Ное 19, 2009 11:17, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта