РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Дискусия за Световния рали шампионат

РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот andrey kokalov » Пон Юни 29, 2009 23:22

Подгответе се за дълъг пост :!: :!: :!: След неколкократни чувания и виждания на ,,грътската група" се заформи поредната идея.Малко е рано,но и ралито се намира надалече.През последните 2 дни проверявам маршрутите и посещението на ралито не ми се вижда вече като мираж.В общи линии вариантите са 3:
1) Посещение на ралито с лични автомобили-според батко Мишлен до там са 2473 км.,които се минават за 24 часа.Маршрута включва тръгване от София,минаване през Београд,Загреб,Любляна,Венеция,Дженоа,Монако,Марсилия,Кан,Монпелие,Жирона,Барселона и Салу(центъра на ралито).Като пари излиза по 387 евро(с тоол такси и бензин) в посока.
Предимства и недостатъци:
Минаване през столицата на моторспорта,Кан,движение предимно покрай океана.
Необходимост от задграничен паспорт в Сърбия,много дълъг път за 1 шофьор,бавно придвижване с голяма група автомобили.И най-вече повечето каручки не могат да ни закарат до там безаварийно,някои може и да не ги пуснат в някоя държава.При контузии-скъп ремонт :mrgreen:
2)Същият с промени в използваните автомобили.Идеята е да се вземат кемпери оттук.За съжаление открих само една фирма,и тя е в Сусурлево.................... казва се Зотирентал и имат много стриктни условия.Гаранционния депозит е 1500 лева,които се връщат при изрядна каравана.Караваната побира 6 пътника за возене и спане.Маршрутът е същия,за тоол таксите предполагам ще са по-високи за кемпер.
Предимства и недостатъци:
Кемпера предлага доста екстри,може да се спи в него.Дава се с всички необходими документи,важащи в цяла Европа.
Не мога да им отворя ценовата листа,кемперите се взимат от Стрелча трябва да се върнат там.Има големи неустойки за закъснение.
3)Комбиниран.Тук ще се използва самолет и автомобил.Идеята е да се качим на лоукост полети.Офертата на Уизер е 275 лева отиване и връщане.Самолета каца в Барселона.Тя се намира на около 120 км. от Салу.Цената е без летищни такси,но те няма да са много.Общо ще излезе полета около 300 лева на човек.Датите са-излитане на 30/9(сряда) от терминал 1 на летище София в 16,45мин.Кацането е в Барселона в 18,15.Това ни дава цял ден време за разглеждане на Барселона.Миниван за датите от 2-4/10 ни е 343 евро и ни чака на летището.Марката е Ситроен Джъмпер и е за 10 човека.Връщането е на 4/10 от 18,50 в Барселона.Буса е нает до 19 часа,ще има време да се върне.Кацането е на летище софия в 22,30 в неделя.
Тук има още един подвариант.Чакам Сики(болният мозък) да уговори евентуално коли на по-ниски цени от Барселона от негови познати.Като цяло този вариант излиза около 500 лева на човек с храна от България.
Предимства и недостатъци:
Много бърз транспорт,ще се разгледа и Барселона заедно с всичко останало.Може би най-рентабилният вариант.
Няма да се посети Монако,не е ясно какъв багаж ще може да се качи в самолета(храна,палатки и т.н.).Не е ясно дали самолета ще излети в толкова часа(редовен проблем при тези видове полети),както и цената на билетите.Ако закъснеем,поне ще е цялата група.Което може да се сметне и като положителен белег.А и ВСИЧКИ ще могат да пият свободно и да се насладят на ралито.
Айде от мен толкова,че и на себе си досадих вече...................Това са само първоначални предложения,чакам и другите да се включите.
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот P.Solberg » Пон Юни 29, 2009 23:53

Вариента със самолете е най-добрия лично според мен. Ще видим как ще съм с финансите дотогава, може да се присъединя :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот Niki Cvetkov » Вто Юни 30, 2009 00:17

Нещо май пак ми се ходи на WRC :) Определено варианта с самолета е най-добрия. Едната вечер до нас на Акрополис налазиха италанци с палатките. Бяха дошли със самолет и бяха наели някакъв Сеат, за който честно казано ме хвана жал :lol: Ама и жабарите не бяха прави да го държат по 1 мин. на регулатор, ама кола под наем какво да се прави :roll:
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот zezoran » Вто Юни 30, 2009 17:31

Андрей ? Ние с Поля също мислим по въпроса с Каталуния (Пора :mrgreen: извади доста карти за Espaniol каде какво има ,за което и благодаря ) ! Аз искам с личен автомобил ,но трябва да сме минимум 3-ма водачи и GPS с подробни карти ! Пиши на лично :!:
Неискам слава и пари ,а бензин на старите цени
Аватар
zezoran
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 01:01
Местоположение: Сливен
Име: Цветан Янков

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот KABEL » Вто Юни 30, 2009 19:57

От форума има човек който ходи миналата година с евтин самолет.По коментари не му беше излязло никак евтино.Хотел кола под наем и тн.Ако изка нека сподели.
KABEL
 

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот Деница » Вто Юни 30, 2009 23:12

Храна от Бг забравете отсега , ако варианта е със самолет. Коли под наем има и по евтини, но ви трябва местен. На английски и през нета , евтино няма там :) НО, пазарурането с местен супер си е оферта.
Изображение
Деница
Модератор
 
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 12:42
Местоположение: София
Име: Деница Богоева

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот dreams_for_rally » Вто Юни 30, 2009 23:14

zezoran написа:Андрей ? Ние с Поля също мислим по въпроса с Каталуния (Пора :mrgreen: извади доста карти за Espaniol каде какво има ,за което и благодаря ) ! Аз искам с личен автомобил ,но трябва да сме минимум 3-ма водачи и GPS с подробни карти ! Пиши на лично :!:

Той Андрей знае, разменихме няколко лични на тази тема :wink: Сега това за водачите как да го разбирам?? нали няма да свалиш вечно спящия (или пеещия :mrgreen:) си навигатор..Ние със Siky преобърнахме сайтовете за самолетни билети и рент кар. С Totogada проучихме и пътя по вода, но цените са огромни. За картите - аз съм на полусаединител вече, само дето резервоара е "леко" празен... :roll:
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот zezoran » Сря Юли 01, 2009 01:51

Някой ако знае за кво иде реч нека пише :wink: Ние живот и здраве ще видим де :lol: Само един път да тръгнем :mrgreen:
Неискам слава и пари ,а бензин на старите цени
Аватар
zezoran
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 01:01
Местоположение: Сливен
Име: Цветан Янков

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот Ferjancz » Сря Юли 01, 2009 09:02

Цената на кемпера, който Андерй е предложил е 60 евро на ден наем, като горивото е отделно. Като кемпера се връща с пълен резервоар ( така го дават ) и с сменена химия на тоалетната. До някъде е вариант.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот jet » Сря Юли 01, 2009 15:18

Вариантът със самолет наистина е най-рентабилен, а и най-удобен.
С автомобил - като сложиш гориво, пътни такси, висене по Балканските граници.. и отделно евентуалните изненади от техническо естество - да, става, но ако не бързаш и искаш да си направиш 2-седмично пътешествие из Европа и го съчетаеш с море на френската ривиера.. ;)
С кампер - времето за придвижване се увеличава значително. Освен това испанските отсечки в голямата си част са доста тесни, и придвижването с кемпер е малко проблемно (особено ако объркаш пътя и се наложи да обръщаш :-) ) Въпреки това миналата година по отсечките беше пълно с кемпери.

Ето как изглеждаха нещата в цифрово изражение през 2008:
- самолетен билет до Барселона на Sky Europe през Виена - двупосочен с включени летищни такси - 80 EUR на човек;
- 6 нощувки в 3* хотел в Салоу HB (закуска и вечеря) - 270 EUR двойна стая;
- rent-a-car за 7 дни (Avis- Barcelona Airport) - 150 EUR;
- гориво - 55 EUR
- удоволствието от видяното и преживяното - БЕЗЦЕННО!

Всички останали неща - престой и разходки в Барселона, увеселителни паркове и прочие - разбира се отделно - според желанието, времето и възможностите ;-)
В Салоу, където са центърът на ралито и сервизният парк се намира вторият по големина увеселителен парк в Европа - Port Aventura - който си струва да се посети.

Надявам се, че съм бил полезен :)
jet
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 10:30
Име: Явор Цветков

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот zezoran » Чет Юли 02, 2009 01:29

Благодаря за инфото :wink:
Неискам слава и пари ,а бензин на старите цени
Аватар
zezoran
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 01:01
Местоположение: Сливен
Име: Цветан Янков

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот zezoran » Пет Юли 03, 2009 09:43

Доста път си е :mrgreen:
Прикачени файлове
Sliven - Barcelona.JPG
има няма 2700 км :P
Sliven - Barcelona.JPG (67.9 KiB) Прегледано 12819 пъти
Неискам слава и пари ,а бензин на старите цени
Аватар
zezoran
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 01:01
Местоположение: Сливен
Име: Цветан Янков

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот siky » Вто Авг 25, 2009 20:46

Събирате ли парички за ВРЦ-то, та никой не пише? Айде, че не остана време.

П.П. Аз вече пълня втори дюшек :mrgreen:
Dreams For WRC
Аватар
siky
 
Мнения: 241
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 15:08
Местоположение: София
Име: Светлин Славчев

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот lancia_hf » Вто Авг 25, 2009 21:18

Е как!? Готвим се! Очертава се пореден незабравим празник!
Живот и здраве, на 27-ми септември вечерта, мислим да се ориентираме към сръбската граница :mrgreen:
Върти ми се една идея ,да не снимам на ралито,че да мога да се насладя максимално на гледката - Льоб на асфалт! :D
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: РАЛИ ИСПАНИЯ 2-4/10/09

Мнениеот bg_rallyfan » Вто Авг 25, 2009 21:54

По непотвърдена информация, Ясен и Гьошев може би ще карат в Испания! Не знам до колко е вярно.
bg_rallyfan
 
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юни 25, 2008 14:41
Местоположение: София- Твърдица
Име: Мартин Чорбанов

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron