РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот Niki Cvetkov » Нед Юни 28, 2009 14:52

P.Solberg написа:Да, мистериозния проблем с двигателя.

Лично аз не смятам отпадането на Ожие за нагласено. Според мен за съжаление то просто се случи и го лиши от добро 4-то място. Дано да не греша, защото ако е нареждане ще е много жалко, но прочетох че Пешо е казал за проблемите на Ожие на старта на етапа :roll:
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот Dim » Нед Юни 28, 2009 16:10

Какво стана с Латвала, защо се запали? Май си отпада.
Или се мъчат да добутат колата?

Аха грешката си е негова. :lol:
Dim
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 15:58
Местоположение: Пловдив
Име: глупости

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот trouble » Нед Юни 28, 2009 16:19

какъв малшанс...ударил се е в огражденията и е разбил окачването...дали ще стигне до финала?
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот Niki Cvetkov » Нед Юни 28, 2009 16:25

Сега може би чашата на Малкълм ще прелее и bye bye... дано не съм прав :(
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот trouble » Нед Юни 28, 2009 16:33

Дано не си прав...Яри показва че не може да контролира емоциите си...макар че аз повече го харесвам от Хирвонен. Какво му пречеше бавничко да се дотътри до финала без рискове и без това нямаше да сложи 18 сек. на Мико или пък да изостане 1 мин. зад Сордо.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот Dim » Нед Юни 28, 2009 17:08

И да му прелее (тя сигурно отдавна му е преляла) няма какво да направи. Спред мен няма друг по-добър за БП Форд от него в момента.
Dim
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 15:58
Местоположение: Пловдив
Име: глупости

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот Ferjancz » Пон Юни 29, 2009 09:20

Аз съм шашнат :shock: След удара на Латвала, Уилсън направо полудя. След финала едва сдържаше нервите си, но пък си е разбираемо такава нелепа грешка е просто недопустима за пилот като Латвала. Уилсън - "Мико беше невроятен. Карането му беше невероятно през целия уиикенд и с право заслужи втората си поредна победа. Но никога не съм очаквал да видя това, което видях на финалния етап. Бях там за да гледам перфектния завършек на ралито, но не мога да повярвам, какво се случи точно пред очите ми. Направо ми се скъса сърцето да гледам как отличния резултат ни се изплъзна, след като и двамата пилоти свършиха невероятна работа тези три дни." Този път наистина ще си стиснат ръцете за последно. Той и сами Латвала спомена, че "Ако решат повече да не карам за тях, ще ги разбера напълно". Очевидно и на самия него му е ясно, че ще се наложи да води преговори с други отбори. А що се отнася до реакцията на Ситорен , мисля че това си беше в реда на нещата. Подобни неща сме виждали и друг път. Две точки са си две точки. :) А от форд сега е момента да върнат Джиджи Гали , или поне ми се иска да стане така :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот damon » Пон Юни 29, 2009 10:30

Малкълм Уилсън е потвърдил, че Латвала ще кара кола на Форд във Финландия. Не мисля, че ще име е лесно да намерят по-добър от него в момента пък и доста са инвестирали в Латвала...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот P.Solberg » Пон Юни 29, 2009 11:29

Той пък клоуна Гали, защото ще постигне някакъв резултат - може да подобри на Яри рекорда от тавани. Това си е малшанс, онзи варел от вътрешната страна на завоя го метна там, не виждам защо е трябвало да го слагат. Но както и да е, пак се почна със селските номера и това повече ми заприличва на някаква тъпа стратегия отколкото на рали спорт. Вече и Форд, и Ситроен опропастиха шампионата с глупавия си стремеж да спечелят всичко. Определено станах по-голям фен на IRC, ако ще и богове да карат във WRC-то.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот dreams_for_rally » Пон Юни 29, 2009 16:53

Това че Яри Мати е добър пилот няма спор, на всеки се случва да сгреши - тези пилоти карат на ръба. Малкълм Уилсън реагира доста остро, мисля че решение да махнат Латвала от отбора е доста крайно - направи страхотно каране този уикенд. Между другото Гали възстанови ли се?? Що се отнася до това дали производителите са опропастили спорта, не съм много съгласна. Във всеки един спорт има тактики и стратегии. Не може това да откаже феновете от световния шампионат. (И в България безпаричието и управата мачкат шампионата ни, ама не се отказваме от него :) Макар че разликите са от земята до небето).
Благодарение на Вальо (и Цецо) видях с очите си за какво ми говореше батето миналата година, пилотите са по земни и от самите нас, за каране няма да говоря.. това трябва да се види, не да се разказва.
За Полша мисля, че се получи страхотно състезание с неочакван край, като изключим рововете отсечките бяха много атрактивни. Искрена завист към тези които бяха там :D
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот zezoran » Пон Юни 29, 2009 19:15

Оставаше и ти да не си доволна от "Полша" Твоят фаворит искара късмет ,за сметка на моя :wink:
Неискам слава и пари ,а бензин на старите цени
Аватар
zezoran
 
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 01:01
Местоположение: Сливен
Име: Цветан Янков

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот vikikos » Вто Юни 30, 2009 02:13

Относно "сигурното" каране на Латвала,искам да припомня само,как Субару преди 4-5 години изгони съотборника на Солберг,точно заради многото инциденти и почти незавършени ралита.Уилсън веднага го лапна и сега е може би единствения който може да се бори с Льоб.Това,че някой е много бърз и неконкурентен заради несигурното си каране,е въпрос на малко време да се изглади и изчисти,а ако това не стане за 2-3 г.значи никога няма да се получи.А Латвала е действително много бърз,може би ако ги сложат с Льоб и Мико в едакви коли ще е по-бърз от тях.Просто му трябва малко време да си изчисти емоциите и влиянието на адреналина може би,и Уилсън го знае това.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот KABEL » Вто Юни 30, 2009 09:52

Не знам дали помните но преди около 6 месеца в едно интервю Лйоб каза че техничиски погледнато Латвала е най бързия пилот в момента,дори по бърз от него.Накрая му пожела да се научи да пази концентрация до края на състезанията.Ако не стане в скоро време ще си прави компания с Дювал.
KABEL
 

Re: РАЛИ ПОЛША 26-28.06.2009

Мнениеот Chavo » Вто Юни 30, 2009 09:57

И Форд не пожелаха да задържат Петер Солберг и го взеха в Субару, но въпрос на виждания. Всеки сам може да прецени кой ход е бил по-добър, отиването на Солберг в Субару или отиването на Хирвонен във Форд. Иначе е нормално Хирвонен да се бори с Льоб, при наличието на два заводски отбора кой да се бори, някой пилот с частно подготвен автомобил ли? Също така Хирвонен е значително по-опитен от Латвала и малко по-опитен от Сордо, така че нещата следват логическия си ход.
Яри-Мати Латвала за мене без системата супер-рали е свършен, това беше най-голямата му сила. Да прави грешки, знаейки че после ще има възможност да се върне в състезанието и да вземе точки, но скоро няма да може да прави това. Аз не мисля, че ще може да корегира карането си в бъдеще, ще видим все пак.
Конкретно за Рали Полша за мен това е най-бързото и атрактивно рали в СРШ. Имах възможност да гледам миналата година 4 директни предавания на
специални етапи от Рали Финландия и след промените по трасето ралито пак е на много добро ниво, но не може да се сравнява с предишни години. Затова пиша, че от видяното за мен Рали Полша е най-атрактивното в календара. Несправедливо ще е, ако не бъде включено отново, такова състезание заслужава мястото си в календара. Да, не всичко беше идеално, но за първи път след много дълга пауза нещата бяха на много добро ниво, а проблемните етапи или част от тях може да се заменят. Жалко само, че това рали се проведе точно тази година, когато нещата в СРШ са доста странни, така да ги нарека. Това състезание не заслужаваше да посрещне толкова малко екипажи.
Впечатление ми направи, че Шкода Фабиа отново показа добра скорост, този път в ръцете на Микелсен, след участието на П.Г.Андерсон в Норвегия, но отново не издържа.
Жалко за Ожие, движеше се много добре, навлезе в ритъм в СРШ, показа че наистина е талантлив, не заслужаваше това , което му се случи.
Холовчиц определено ме зарадва с карането си, жалко че рядко влизаше в кадър, съжалявам, че не го гледах на живо.
Очаквам Льоб да спечели във Финландия, защото след миналогодишните промени трасетата пасват много добре на неговия стил на пилотиране, нещата не са "газ до дупка" навсякъде, като цяло ралито стана по-технично.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 23 госта

cron