Статийката ми за Германия най-сетне е готова

Дискусия за Световния рали шампионат

Статийката ми за Германия най-сетне е готова

Мнениеот damon » Пет Сеп 23, 2005 19:47

Днес успях да завърша писанията си за Германия. Надявам се да се е получило добре. Писал съм ровече за организацията и впечатленията си отколкото да правя някакъв анализ на самото състезание. Ето и статията:
http://www.rally-club.net/articles/germany2005.htm
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот plm » Съб Сеп 24, 2005 21:12

Много готино!
Видяли сте на живо световните пилоти и "световна "организация.
Тези ралита са от съвсем друго естество и ние като не го знаем ни учудва.Но,ми се струва,че на всяко рали от СШ е различна /макар и в детайли/ организацията.Гледах тази година мааалко на Акрополис,но са ми разказвали и за други ралита от СШ.
И като си помисля,че рали Германия до преди няколко години беше на едно ниво с нашето Албена...А малко преди това беше с коефициент 10...
Развиват се,защото работят.Истина е,че има и комерсиален елемент с географското местоположение,но все пак...Ясно е,че стотиците ангажирани в организацията знаят къде са,защо са,...и си вършат работата.
За лозята-много труд е положен там.А как изглеждат нашите лозя?Имаме идеални условия за отглеждане на лозя,но иска работа.
Преди години ходих на рали Семперит в Австрия.Там пътищата между парцелите с нивите са асфалтирани и там се кара.Това е трудно за ориентиране.Подобно е в Германия.За нашите пътища не ми се говори.
Никой друг освен самите те не им е асфалтирал пътищата,не им е обработил лозята...Постигнато е с работа.Някой ще каже -нямаме пари.Имаме,но не отиват там,където трябва.
Нещо се отплеснах.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот damon » Нед Сеп 25, 2005 18:14

Да, организацията със сигурност се различава от рали до рали... Със сигурност не навсякъде е еднакво, както е във Ф1 например, където не може да има големи разлики. Зависи и дали ралито е платено... Ето на Уелс забелязах същото нещо като на Германия - нямаше много публика, докато на безплатното Акрополис нещата са съвсем други. Иначе както съм писал - рали организирано по този начин коренно се различава от това, което сме свикнали да гледаме у нас. Понякога у нас ти се струва, че за организаторите (в частност полицията, която също е организатор) публиката е нещо ненужно и пречещо. В Германия не усетих подобно нещо...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

rallye deutschland

Мнениеот OgyWRC » Вто Сеп 27, 2005 11:36

Прочетох пътеписа, целия :D
В сравнение с това което аз видях на ралито преди няколко години има много промени. Тогава не се плащаше (освен на SSS), местата за гледане бяха импровизирани (макар и добре направени). Нямаше табели за ралито, имаше задръствания между селата, нямаше паркинги. Всичко това показва, че организаторите сериозно работят и мислят как да подобрят условията за публиката (от пилотска гледна точка нямам наблюдения ;- ). А публика имаше много и то доста колоритна!
Изводът е, че догодина пак ще се ходи, та да видим промените ;- ) А после ще ви водя до стария Nurburgring да покараме. :D

п.с. и при нас може да стане така, с малко повече работа и много повече мисъл ;-)
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот damon » Вто Сеп 27, 2005 14:28

На това рали може да се види трансформацията от Евро рали като нашето до световен шампионат. Отсечките са същите, но организацията се променя...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта

cron