Рали Австралия 2009

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот trouble » Съб Сеп 05, 2009 15:04

Добре де какво стана с тактиката....Уж спираха спираха и накрая пак Хирвонен е отзад
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот beta_racing » Съб Сеп 05, 2009 21:03

trouble написа:Добре де какво стана с тактиката....Уж спираха спираха и накрая пак Хирвонен е отзад
Класирането е такова, защото утре ще стартират по реда на генералното класиране, НО НА ПОСЛЕДНИЯ ДЪЛЪГ ЕТАП! Резултатите от двата специални етапа в града "не се считат" при определянето на реда на стартиране за следващия ден (бил той Ден 1, 2 или 3 :D)
Точно затова харесах тактиката на Ситроен (колкото и да не харесвам тактики :D) - първо спряха на етапа, от който зависеше класирането за Неделя, а после на суперспациалния дадоха газ, за да се изравнят :D (това го направиха и вчера).

Така, че ако искате да видите какъв ще е стартовият ред за след два часа (защото само след два часа стартират :D :D) гледайте резултатите от този етап: http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=40 ... =&stage=23
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот Dim » Нед Сеп 06, 2009 08:01

Льоб спечели.
loeb.gif
loeb.gif (11.86 KiB) Прегледано 10481 пъти
austr.gif
austr.gif (5.2 KiB) Прегледано 10481 пъти
Dim
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 15:58
Местоположение: Пловдив
Име: глупости

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот beta_racing » Нед Сеп 06, 2009 08:16

Шампионатът си върна ингригата! Не, че я беше изгубил, а това го казвам с мисълта, че ако Мико беше победил сега то после трябваше да завършва винаги втори при победи на Льоб, за да може да стане шампион. Мисля, че доживяхме да видим перфектната битка между Льоб и Хирвонен за края на сезона - една точка преднина за финландеца и по едно асфалтово и едно макадмово (кално понякога) рали до края на сезона - нямам търпение :mrgreen:
Браво Дани Сордо за перфектната отборна работа и за недопускането не грешки през целия уикенд! Това не може да се каже, за Яри-Мати Латвала, който спука гума в събота (не знам дали е заради удар или просто е ударил камък), както и в неделя (но този път се е ударил, заради което гумата е се е извадила от джантата). Така Ожие е могъл да се отпусне и да кара просто, за да завърши, но въпреки това има две втори и едно първо (равно с това на Латвала) време по специалните етапи при положение, че Лоьб и Хирвонен изобщо не са били отпуснати :D :D :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот emon » Нед Сеп 06, 2009 09:10

Направиха шампионата интересен, но има близо месец до следващия старт в Испания, за да видим продължението.
ВИНАГИ С БЕЗОПАСНА СКОРОСТ
emon
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 07:23
Местоположение: София
Име: Емилиян Маринов

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот beta_racing » Нед Сеп 06, 2009 11:56

Одеве забравих да отбележа и шампионската титла в PWRC на португалеца Арминдо Арауйо :D
Един кръг преди края води Насер Ал-Атиях с 11 точки, което автоматично значи, че той не може да бъде задминат дори и Ал-Атиях да вземе победата, а Арауйо да не вземе нито една точка :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот P.Solberg » Нед Сеп 06, 2009 15:48

Всички Ситроени получават една минута заради нередовни анти-ролбари в предницата на автомобилите. Те не отговарят на хомологационния фиш. Не знам дали наистина има проблем или е побутване, но ето затова не гледам WRC - тактики, дисквалификации, наказания и какво ли не.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот xborox » Нед Сеп 06, 2009 16:32

Мен ако ме питате, това побутване е не за Мико, а за Льоб. Защото за по-тънките с половин мм стъкла на Ford през 2007 г. в Португалия наказанията бяха петминутни.
xborox
 
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 14:43
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот beta_racing » Нед Сеп 06, 2009 17:57

Тъкмо и аз щях да пиша за Рали Португалия 2007... :D

Сега обаче като се сетя, в Испания ще е много интересно - трима пилоти на Ситроен, които за мен ще са фаворити в ралито - Льоб, Сордо, Ожие...
За Льоб знаем, Сордо е "традиционно" силен на асфалт, за Ожие....струва ми се, че ще го "нахъсат", за да може да е пред Хирвонен след 1 месец :D Ако класирането е 1. Льоб, 2. Сордо/Ожие, 3. Ожие/Сордо, 4. Хирвонен например, точките след Рали Каталуния между Льоб и Хирвонен ще са равни :D За мен Рали Каталуния е решаващо за тазгодишния шампионат! Сега Ожие трябва да покаже силата си на асфалт, а Сордо да изиграе отново перфектно ролята си на втори пилот за отбора на Ситроен.
Притеснява ме едно нещо (но не много и ще кажа защо): всички помним Рали Каталуния 1995 година - Карлос Сайнц срещу Колин Макрей! Имаше заповеди от бокса "Кольо" да върне газта, за да може Сайнц да победи у дома. Да, ама не: шотландският ненормалник се раздаде нацяло и въпреки, че щеше да отнесе хора от екипа, които му махаха да намали, на един от етапите той не върна газта и фактически победи. После закъсня нарочно на една от контролите и бе наказан, за да може Сайнц да вземе победата! Приснява ме да не би Сайнц да окаже влияние, за да може Сордо да победи в Испания тази година! Но, има едно голямо НО (заради което, както писах горе, не се притеснявам толкова много): тогава Сайнц и Макрей се бореха за титлата, докато сега Сордо е далеч пред Яри-Мати Латвала, а да не говорим за титлата..........това накланя везните, че от Ситроен няма да рискуват евентуалната шеста поредна титла на Льоб :wink:

Това са мои мисли, де, не ангажирам никой с тях...но ще стане много интересно в Англия, ако трите Ситроена са пред Хирвонен в Испания (като Льоб, разбира се, е първи) :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот P.Solberg » Нед Сеп 06, 2009 18:08

Забравяш, че и Солберг ще кара с С4, която най-вероятно ще е доста нагрухана, за да е пред Хирвонен.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот beta_racing » Нед Сеп 06, 2009 18:09

P.Solberg написа:Забравяш, че и Солберг ще кара с С4, която най-вероятно ще е доста нагрухана, за да е пред Хирвонен.
Да, забравих го :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот Dim » Нед Сеп 06, 2009 18:48

Според мен нито Ожие нито Солберг ще бият Хирвонен на асфалт. Мисля, че Хирвонен няма да изпусне шанса си.
До колкото си спомням, Кенел миналата година беше объркал нещо, щото не се разбрали на английски. И ако беше побутване на Форд щеше да протестира, а не да се извини на Льоб. Жалко за труда на Льоб, Сордо и Ожие.
Dim
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 15:58
Местоположение: Пловдив
Име: глупости

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот Fabrizio Tabaton » Нед Сеп 06, 2009 19:14

Е как е вазможно!? От къде ще "изкочат", тея нередовни анти-ролбари??? CITROEN SPORT чак така ли ще шмекеруват!?
Може ли някой колеги да изкаже по-компетентно мнение ??? :?
Аватар
Fabrizio Tabaton
 
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 22:24
Име: Petko Petkov

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот bat_jori » Нед Сеп 06, 2009 21:44

такава победа едва ли е сладка и носи задоволство .жалко за усилията на ситроен .още една черна точка за wrc,в IRC няма такива селски прояви.
а не е ли редно да вземат всички точки на ситроен в шампионата,така е по -редно и шанса на хирвонен за титлата е реален.
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Австралия 2009

Мнениеот rally_m » Пон Сеп 07, 2009 10:20

Е поне по този начин се запазва интригата за шампионата. Съмнявам се Льоб да изтърве своя шанс в Испания, даже съм сигурен че и Сордо ще е пред Хирвонен. По този начин за Уелс разликата ще е много малка между Льоб и Хирвонен и там ми се струва, че 3-тия в генералното класирането ще на поне 2 мин. от тея идиоти :lol: Дано да нямат никакви проблеми в оставащите 2 ралита , за да можем да се насладим на една невероятна битка за шампионата, която скоро не сме наблюдавали... :wink:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта

cron