Рали Португалия 2009

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Ferjancz » Съб Апр 04, 2009 08:03

Мале мале, горкия Хирвонен, сега ще видим дали има психика на победител, зада си запази първото място, нещо в което аз лично се съмнявам. Да си първи и да знаеш, че след теб "ФЪРЧАТ" Льоб, Грьонхолм и Солберг си е живо мъчение. Ако ме приемат Вальо и Chavo и аз ще се включа в облога и ще кажа, че Сордо, споерд мен , ще се счупи или ще направи някаква грешка и ща падне назад. Хенинг Солберг преди ралито пак беше с големи надежди - топ 5 и т.н. ама нещо пак не се получиха работите. Май ще го пращаме на школа при брат му :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот beta_racing » Съб Апр 04, 2009 10:19

Катастрофата на Яри-Мати Латвала е доста голяма! Колата е пълен брак (поне толкова се вижда от снимките) :shock: :shock: Мисля си, че това ще е повратната точка в кариерата му не само при евентуално изгонване от отбора, а и чисто психически. Всеки един екипаж минава през нещо такова и след това в повечето се забелязва промяна. Та, ще видим........ :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Chavo » Съб Апр 04, 2009 11:29

Аз нямам против да включа и Павлин в облога, ама другия участник в него нали е в Благоевград и няма как да се произнесе. Затова предлагам облага да е между мен и Павлин, той казва, че Сордо няма да завърши, аз обратното :wink: Ако позная може после и числа за тото да дам. :D
А може и за друго да се обзаложим. Че Раунтенбах ще е най-напред сред пилотите от втория отбор на Ситроен. Е тука има сериозен шанс да загубя, но се хвърлям смело напред. :wink:
Иначе по същество. Катастрофата на Латвала наистина бе жестока, но ми направи впечатление в интервюто след нея че Яри приема, поне външно нещата спокойно, все едно нищо не е станало. Държа се мъжки в случая, очаквах да видя едно разревано момче, което се случваше при далеч по-малки инциденти през миналия сезон.
За Грьонхолм. Самият Маркус преди ралито каза, че не самото каране го притесняма, а странични неща и се оказа прав.(въпреки че имаше най-големи притеснения за записките). Не разчете добре колко време да се забави на последната отсечка и в крайна сметка изостана повече, отколкото той искаше. Това може да се определи и като навигаторска грешка, но все пак решенията ги взема Маркус.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Totogada » Съб Апр 04, 2009 12:02

Първият етап за деня вече започна.
Хирвонен чисти... Сордо дава по добре време на първата контрола
Colin MacRae - World Rally Champion 1995.Почивай в МИР ШАМПИОНЕ.Никога няма да те ЗАБРАВИМ!!! Изображение Изображение Изображение
Аватар
Totogada
 
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 16:42
Местоположение: Сливен
Име: Тодор Кирчев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот beta_racing » Съб Апр 04, 2009 12:59

Льоб повежда ралито!
Не знам защо го няма Маркус - късно пуснах радиото, а и на сайта не пише нищо все още... :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Chavo » Съб Апр 04, 2009 13:05

По радиото се скъсват да говорят глупости! Иначе Маркус е аут! Проблеми с прегряване на двигателя, доколкото знам.

П.П. Ебати гадостта, честно. :| Не стига, че Субару се оттеглиха, не стига, че Аткинсън не кара, ама сега и Маркус отпадна. А толкова чаках това рали, но радостта ми беше само до първия етап на съботния ден. :cry: Какъв сезон само, толкова неприятен за мен. Дано се променят нещата и Маркус и Крис пак да карат този сезон, пък ако трябва и за противните ми Форд! Не, честно, ако Аткинсън не кара поне в Австралия спирам да ги следя повече този сезон. Само се измъчвам.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот beta_racing » Съб Апр 04, 2009 13:53

Има леко забавяне със старта на третия етап за деня...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот cecko » Съб Апр 04, 2009 14:45

Пешо обича шампанско, май чака Сордо да стъпи на криво. :mrgreen:
Льоб - безинтересна история, вчера децата си поиграха, днес бате взе да кара...... :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Жалко за Гронхолм и продрайв
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот vikikos » Съб Апр 04, 2009 14:45

А какво става с Петьо... :( Времената му спират след 3 контрола на 9 отсечка.Субару отново показаха,че нямат място във ВРЦ.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот cecko » Съб Апр 04, 2009 15:05

Е какво като спират на 3 тата? В сплитовете на 10 тата ги няма :D :wink: Гледай по хубаво !!! http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=40 ... rally_id=P
Субару не участва - така както миналата година например!
cecko
 
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 15:46
Местоположение: София
Име: Цветан Кръстев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот beta_racing » Съб Апр 04, 2009 18:18

Сега ми се обадиха от Португалия - Патрик Флодин се е ударил много лошо от дясната страна. За щастие екипажът е невредим. Току-що по радиото казаха, че е спрял да се движи по трасето, но все още нямат никаква информация.
Явно тази година "Поргугалия" си е направо трошачка за коли :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Rally_Eon » Нед Апр 05, 2009 11:30

Още от първия за деня етап 14-и, Льоб удължава лидерството си със 1.5 секунди пред Мико въпреки, че е пръв по трасето. Тоя човек няма спиране, усещам че и тази година ще счупи още някои рекорд и то негов (защото освен негови други не останаха :D ). Единственно Хирвонен запазва постоянство и спокоиствие в борбата си срещу Себ, браво на него но не мисля че има сили да го спре.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот DAKATA_RACING » Нед Апр 05, 2009 12:53

И 15-тата отсечка е за Льоб. На 2.8 сек зад него е Хирвонен , трето време дава Себастиян Ожие на 11.9 сек. зад Льоб :D
След 15-тата отсечка първите 8 са подредени така :
1.Льоб
2. Мико Хирвонен +31.1 сек.
3.Дани Сордо + 1:32.8 мин.
4.Петер Солберг + 2:38.5 мин.
5.Матю Уилсън + 4:14.1 мин.
6.Хенинг Солберг + 4:56.0 мин.
7.Мадс Остберг + 5:43.6 мин.
8.Конрад Раутенбах +8:15.3 мин. :D
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Totogada » Нед Апр 05, 2009 13:54

Остават още две отсечки до края на ралито... Хирвонен има 18км. да стопи 26сек. на Льоб :roll: ...или чудо трябва да стане ...или Льоб да отпадне(в което адски много се съмнявам)
Colin MacRae - World Rally Champion 1995.Почивай в МИР ШАМПИОНЕ.Никога няма да те ЗАБРАВИМ!!! Изображение Изображение Изображение
Аватар
Totogada
 
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 16:42
Местоположение: Сливен
Име: Тодор Кирчев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Ferjancz » Нед Апр 05, 2009 16:12

Въпреки съмненията, че Латвала може да не е повече пилот на Форд за следващите ралита, Малкълм Уилсън е подтвърдил участието му в рали Аржентина като пилот на ВР Форд Абу Даби.

http://www.crash.net/World+Rally/News/1 ... ntina.html

Обаче по всичко личи, че аз ще плащам бирата на Чаво, Сордо вземе и да завърши :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта