Рали Португалия 2009

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот beta_racing » Пет Апр 03, 2009 17:57

Niki Cvetkov написа:След отпадането Латвала е притеснен за мястото си в отбора! Дали има вероятност да бъде заменен от Маркус, тъй като той е единствения човек, който може да върне Форд в битката :)

Да, след ралито ще се разбере дали Яри-Мати Латвала остава с отбора на Форд!!!!!!!!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот lancia_hf » Пет Апр 03, 2009 18:36

Не знам кой кого ще сменя във Форд, но ако се запази тенденцията и в последния за деня етап, утре въобще не му завиждам на Мико! Такава "лавина се завихря" след него, че чак ми става жал :D . Сега ще разберем докъде е стигнал в израстването. Лошото за мене е ,че няма да мога да проследя оставащите два дена :? Все пак трябва да уважа труда на полуземляците ми от Благоевград. :D
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Chavo » Пет Апр 03, 2009 18:39

Това за Латвала не ми звучи сериозно! Иначе Грьонхолм няма да кара в Аржентина, но това не значи че Португалия ще е единственото му рали. Дейвид Ричардс от Продрайв намекна, че ще има и други участия.
Що се отнася до спора Сордо- П.Солберг, готов съм да се обзаложа с Валентин че Сордо ще е пред Солберг, не за друго, ей така за спорта. :D
Съгласен съм че Маркус иа предимство, заради задната си стартова позиция и времената му не са впечатляващи, но пък са достатъчно добри за да е в челото, а в спорта резултатите са най-важното. So far, so good както се казва, ще видим утре.
За Льоб и аз мисля, че кара тактически. На изгодна позиция е, разликите не са големи, всичко е в неговите ръце и крака. Има още един етап до края на днешния ден, а както писах разликите са малки, така че може и да има размествания.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот lancia_hf » Пет Апр 03, 2009 19:04

Приемам облога! :D С ясното съзнание,че Ксарата няма предимство на скоростните макадамови ралита, но и аз,ей така за спорта,залагам на Солберг! :D
Нещо... май на Турция 2008 мирише :D ... само,че ролите са разменени! Жалко,че няма да проследя на живо,може би, най-интересното състезание досега,за 2009-та.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Chavo » Пет Апр 03, 2009 19:07

И аз съм на мнение, че ще станем свидетели на най-интересното състезание от сезона досега. Дано само някой от челниците няма технически проблеми, за да се насладим докрай на тази прекрасна битка!
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Totogada » Пет Апр 03, 2009 19:18

Дано Петърчо да се качи пак на подиума :D
Сордо какво е направил(май объркал пътя като Льоб :roll: )
Мисля,че Неделя след последния етап ще са така наредени.
1.Льоб
2.Хирвонен
3.Солберг
Colin MacRae - World Rally Champion 1995.Почивай в МИР ШАМПИОНЕ.Никога няма да те ЗАБРАВИМ!!! Изображение Изображение Изображение
Аватар
Totogada
 
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 16:42
Местоположение: Сливен
Име: Тодор Кирчев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Chavo » Пет Апр 03, 2009 19:24

Водещите пилоти завършиха последния етап за днешния ден. В него Маркус дава малко по-лоши времена и в крайна сметка приключва на четвърто място днес, но пък и при него може да има тактическо каране. Льоб спечели етапа, но оства трети, едвз на 18 секунди след първия Хирвонен. Утре на Мико действително ще му е много трудно. Прогнозирам ,че няма да задържи позицията си, но пък това не му пречи да се бори в самия ход на състезанието пак да си я върне. Четох за Латвала на официалния сайт, информацията действително е вярна. Аз ще се въздържа от коментар. Каквото и решение да се вземе, то ще е трудно. Може би най-добре е пак да кара за Стобарт, но в 2-3 състезания и после да се върне отново в заводския отбор. Миналия сезон това даде резултат. Но пак пиша, едно такова решение е трудно за вземане, трябва да се преценят нещата на спокойствие.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот plm » Пет Апр 03, 2009 20:02

Интересно състезание.
И миналата година въпреки, че не беше в СШ ралито беше незабравимо. Очевидно субективния фактор е решаващ за организирането на добро рали.
Относно Латвала Chavo добре каза, че решението ще е трудно.
Латвала ми напомня Дювал преди няколко години, когато искаше на всяка цена да победи Льоб. И остана без работа. В последните години с инцидентните си участия Дювал показва промяна.
Скоро ще разберем решението на М-спорт.
Освен ВРЦ екипажите интересно ми е и в Н4. Субару много са се засилили!
Ево 10-ките силно тръгнаха, но понамаляха и отслабнаха. Основен проблем при тях е алуминиевия блок на мотора. И ако са направени за състезания след 100-тина км. отсечки спират. А Никара е уникален.
Супер 2000-нищо. Патрик Сандел катастрофира, Бернардо Соуса бракува новия си Фиат...
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот P.Solberg » Пет Апр 03, 2009 20:48

Никара се справя отлично, за разлика от чешкото недоразумение.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот Dim » Пет Апр 03, 2009 20:52

Ох майко мила http://www.youtube.com/watch?v=MV3TIYZaJvE
Мисля, че веднага трябва да го спрат да кара и да си почине малко, пък после пак.
Dim
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 15:58
Местоположение: Пловдив
Име: глупости

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот plm » Пет Апр 03, 2009 21:10

P.Solberg написа:Никара се справя отлично, за разлика от чешкото недоразумение.

И на мен така ми се струва. :D
И нали има силно чешко присъствие там и инфо след броени минути- та за Семерад нещо 5-та блокирала, та затова се метнал...
Петр Елиаш/Мравенец-мравояд/ е там и дава инфо.
http://translate.google.com/translate?h ... id%3D10855
http://translate.google.com/translate?h ... id%3D10851
И други подобни.
В PSD нещата са ясни. За мен.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот P.Solberg » Пет Апр 03, 2009 21:13

Ааа блокирала на пета. Е случва се, явно все на пилотите от семейство Семерад. Както и да е. То затова са се записали петима пилоти досега в Пирели, защото всичко е ясно :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот plm » Пет Апр 03, 2009 21:37

P.Solberg написа:Ааа блокирала на пета. Е случва се, явно все на пилотите от семейство Семерад. Както и да е. То затова са се записали петима пилоти досега в Пирели, защото всичко е ясно :)

Е, ...
И според мен миналата година PSD не стана по замисъла.
ОК, Семерад спечели с протекция. Но, тепърва ще трябва да се доказва. Факт е, че е на 18 години, твърди се, че е спечелил и заради добрия си английски/за разлика от италианеца/, тази година много добра програма...абе , напъват се да го направят добър пилот. Но, дали ще стане...
То и Малкъм Уйлсън с огромните си възможности иска Матю да е...
Та, за Семерад скоро ще стане ясно какъв му е потенциала.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот P.Solberg » Пет Апр 03, 2009 21:39

Хубаво е да говори добре английски - ама на Пирели какво им трябва пилот или преводач. Е сега след като се приключи, ще може да стои в медия центъра да превежда какво прави Ярко Никара. Миналата година замисала беше ясен, тази година ще видим колко ще е ясен.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Португалия 2009

Мнениеот plm » Пет Апр 03, 2009 21:41

Така е.
Ще гледаме как ще се развият нещата.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта

cron