Рали Кипър 2009

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот lancia_hf » Нед Мар 15, 2009 13:19

Chavo написа:Честито на привържинеците на Льоб :D

Мерси :!: :!: :!: :D
Какво да кажа за "чистача на 2009-та :) " Уважаеми зрители, не една,не пет, не десет, не двайсет ... петдесет :!: победи! Какво, ли ни чака още ... Даниел Елена е казал, че им предстои по-трудното - да спечелят всички 12 ралита през 2009 :D Само се моля наистина Господ да пази Льоб и да го видим през 2010-та... Истинско удоволствие е да се наблюдава на живо!

4 часа и 50 мин за 3 дена... Как ви се струва? :) Че много от нашите нямат толкова каране за година! :)
Само положителни емоции имам от рали Кипър 2009. Адски се забавлявах и определено ми беше интересно през тези 3 дена. Особено вчера и днес ... когато само един етап се повтори, СС7 и СС14,Anadiou Dam ... когато имаше безброй размествания/след първото място :D / и до последно тия размествания не спряха ...
Петер определено още не се е "срастнал" с новата кола и според мене тепърва Сордо ще бере ядове с него. Стара лисица е, знае къде ,как и с колко да натисне. Колкото до испанеца... той така или иначе си изпълни задачата ,взе повече точки от Латвала... Е, малко се изхвърли в началото на сезона,като каза,че ще се бори за вицешампионска титла, ама да го отдадем на въздействието на новогодишното шампанско :D
"Наследника" Ожие накрая пак объркА конците и май ,както Дамян беше казал, ще чакаме резултати от него след година и половина,две...
Определено вече много се дразня на това недоразумение Раутенбах и в пъти по-приятно ще ми е да гледам Крис на негово място, ама ... Ситроените си знаят най-добре ...
В Н4 шкодака пак си показа зъбите. С нетърпение вече чакам първата си среща с тая кола - на Акрополис :D
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот tstoikov » Нед Мар 15, 2009 13:46

vikikos написа:Браво и на Петьо,много му се кефя на волята.



Браво на Солберг и от мен :wink:
Аватар
tstoikov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 18:34
Местоположение: Varna
Име: Тодор Стойков

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот vikikos » Нед Мар 15, 2009 20:48

Тая вечер ша са напия за здравето на Петьо....
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот lancia_hf » Нед Мар 15, 2009 20:57

Пий,пий... :D
Абсолютно си го заслужи човека :!: Аз поне не помня да е наваксвал,в пряка борба, над 1мин и 40 сек. Ама както казах в друга тема - не съм силен по статистиките :D
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот vikikos » Нед Мар 15, 2009 21:02

Хахаха,четохте ли какво казва Хирвонен след финала,поздравява Льоб за 50-тата му победа (нещо ненормално за бг) и казва: "ако той продължи по същия начин,това означава 50 втори места за мен." Няма да коментирам,защото незнам какво да кажа :( :roll: :mrgreen:
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот P.Solberg » Нед Мар 15, 2009 21:10

Вальо, не е правилно да се насърчава алкохолизма във форум за рали-спорт. :D Не, че човека от страната на кроасаните не нагъва вече на всяко рали шампанско, но все пак. Иначе за Хирвонен - щом започна да се примирява с вторите места, по-добре да го махат и да намерят някой екстремист да се мята там, ама поне да дразни бай Льоб.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот lancia_hf » Нед Мар 15, 2009 21:14

P.Solberg написа:Вальо, не е правилно да се насърчава алкохолизма във форум за рали-спорт. :D

Ама като се качиш на Дървото не мислиш така :D
За Хирвонен... Защо си мисли,че вторите места са му гарантирани :D ? В Португалия идва Маркус. След ралито сина на Мико да не бута две коли напред :mrgreen:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот P.Solberg » Нед Мар 15, 2009 21:33

Даам, че и оня норвежец ако продължи да го боли главата както в Кипър, лошо му се пише.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот vikikos » Нед Мар 15, 2009 23:50

Солберг казва,че сваля шапка на Льоб (в интервюто) Аз мисля,че всички трябва да свалят шапка на Петьо,щото това което той съумя да направи за тоя сезон,никой не е успял.Пича не се отказа до последно,направи си собствен отбор и с доста по-неконкурентна кола,забива доста заводски карачи.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот lancia_hf » Пон Мар 16, 2009 00:51

За шапката - ЗА! И аз му свалям шапка на Солберг, наистина ме накефи максимално! Не само за Кипър, а и за всичко което изреди ...
За колата - изобщо не мисля,че е неконкурентна Ксарата! Нищо ,че е "дърта кошница"! Дай я в ръцете на Льоб,в Испания, накарай някой да му опре автомат в главата/да кара на макс/и само гледай за какви разлики ще става дума :D На сгънати,технични трасета, като Кипър,Мексико,Аржентина, Ксарата,за мене, е по-добрата кола! Дори от C4-ката. С4-ката е универсалната,успешната кола... Колата с която Льоб може да се бори за победи във всички видове ралита. Но Ксарата - няма такъв "изтребител" на асфалт и на трасета като в Кипър, където средната скорост е 60км/ч.
Затова се надявам Солберг по-бързо да влезе в час със Ксарата, защото тя определено ще му помогне на тези места,които изредих. За шампионска титла е ясно,че не може да се бори, не защото е частник/един "частник" 2006-та стана шампион :D /, просто класата на Льоб е недостижима за момента за никой ... Но поне може да завържи интриги в гореспоменатите ралита, дори си мисля,че ако всичко върви както трябва,във възходяща линия, в Испания на асфалтовия спец Сордо, никак няма да му е комфортно!
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот Ferjancz » Пон Мар 16, 2009 08:55

Ей , Вальо , каза , че Солберг ще се качи на подиум и позна. Ако не ти представлява трудност , да ми кажеш числата от следващия тираж на ТОТО 2 , пък аз ще почерпя после :mrgreen: . Иначе , карача си е карач. Наистина ще е инетерсно, какво ще се случи с появяването на Маркус отново на сцената. Така или инче той си поддържаше формата до някъде с рали-кроса, така че не е съвсем залинял :) А Сордо , без да се обижда никой , ама винаги е бил посредствен пилот за мен. И май тази година няма да го огрее никъде. Както каза, Владо , щом Хирвонен започва да си мисли за 50 втори места, може да стане спокойно "компетентна публика" :) А пък от Форд могат да извадят няколко милиончета и да платят годишните заплати на Льоб за няколко години напред и да си карат спокойно, защтото явно все повече и повече ядове ще берат.Ако и Гали се върне , може и да не се бори за подиум ама ей така да всява паника у другите, както се казва за цвят :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот Ferjancz » Пон Мар 16, 2009 09:23

Хривонен - " Загубих ралито още в петък , защото не карах достатъчно добре! После на макадамовите отсечки нещата бяха различни. На мокрите и кални участъци бяхме почти равни, но на сухите места аз бях по-бърз и е много жалко, че заваля силен дъжд. Направих някой малки грешки с настройките на колата, защото се опитвах да се правя на много умен. В следващите кръгове ще се постарая нещата да са по друг начин. Последния път в Кипър бях на повече от пет минути зад Льоб, сега съм само на 27 секунди, което е значителен прогрес."

Ех този лош дъжд :!:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот P.Solberg » Пон Мар 16, 2009 11:30

Някои малки грешки в Кипър, някои малки грешки в Норвегия, някои малки грешки във Финландия. То така целия сезон ще е в малки грешки. Правил се на умен с настройките - Льоб се направи на умен и успя, защото си умен. И човека си спечели състезанието с износените гуми отпред, ама кой да мисли Мико, кой. :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот lancia_hf » Пон Мар 16, 2009 16:48

Ferjancz написа: Ако не ти представлява трудност , да ми кажеш числата от следващия тираж на ТОТО 2 , пък аз ще почерпя после :mrgreen: .

С удоволствие! :D
6, 5, 4, 3, 2, 1, ... старт!/към тотото :D /

За Мико ... Нещо генерално се сбърка там... Не беше готов да поеме лидерството в отбора. Всички много искаха и очакваха от него и е нормално като понесеш на плещите си такъв товар , да не се развиеш в правилната посока. Примери в бг спорта,а и в световния спорт - мноооого. Спомнете си Андрей Аспарухов,сина на Гунди. Огромни бяха очакванията за него, едва ли не ще възроди футбола в бг но... се срина ... При Льоб в началото не беше така. Никой не очакваше от него нищо, освен едно прилично класиране. И той се разви "на спокойствие" . Преглъщаше си сам макадамовите загуби и не ангажирваше толкова хората с оправдания, защото просто никой не му ги търсеше ... И той на спокойствие се разви и сега бере плодовете.
При фордаджиите не стоят нещата така. И Мико и Яри тръгнаха отраз "да избиват рибата", притискаха Льоб, с което му направиха ОГРОМНА услуга. Той стана непобедим на всякакви настилки, а финландците си останаха на същото ниво на което бяха преди година :!:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот todor hristov » Пон Мар 16, 2009 21:23

Прощавай,но последният ти пост ми звучи като литературен анализ.Навремето пишехме кой какво искал да каже,па какво написал,а то какво излязло.Представи си,че на момчетата от Форд им трябва зрялост.Та Латвала е с около 10 години по-млад от Себ.Времето ще покаже кой може,ако все пак ФИА не закрие шампионата с действията и бездействията си.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта

cron