Рали Кипър 2009

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот plm » Пон Мар 16, 2009 21:25

Нивото на Световния шампионат като цяло значително западна. Помислете колко доказани пилоти си седят у дома.
В същото време Матю Уилсън печели отсечки! :D
Сега карат тези, които имат, или могат да осигурят пари, което е лошо за спорта.
"Младоците" с ВРЦ-та в СШ бая щети нанесоха в Кипър.
http://www.youtube.com/watch?v=SOqmlLf1 ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=rAJObtCU ... r_embedded
Прикачени файлове
Ogier.jpg
Ogier.jpg (189.04 KiB) Прегледано 8114 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот bat_jori » Пон Мар 16, 2009 21:39

а и тия кипърци са доста тъпи парчета ,метнаха камък и счупиха стъклото на новиков ,той се шашардиса и отпадна.кипърските фенчета са за накзание
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот vikikos » Пон Мар 16, 2009 22:26

Абе оставете кипърците,ами тоя ожие какво прави в тая кола....и той не знае.Сякаш сега се учи да кара.Не може да караш кола WRC и да правиш такива грешки,като новобранец на плейстейшън.Бахти излагацията,сордото и той същата песен.СРАМОТА
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот yozo » Пон Мар 16, 2009 22:32

:lol: :lol: :lol: Срам-срам ти казвам :mrgreen:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот lancia_hf » Вто Мар 17, 2009 15:43

todor hristov написа: ...

Мисля,че много добре ме разбра какво исках да кажа. Аз по литература имах 3 на релси и едвам изкласих.

Chavo, сравни времената на Льоб, и осбено на Сордо, от Испания, 2006-та със Ксарата и 2007ма/2008-ма/ с С4-ката. Говоря за еднаквите етапи, в петъка,когато и двамата карат здраво да направят разлики. Ще видиш,че Ксарата не само,че не отстъпва на "кака си", ами и има известно предимство. Вярно е, че Ксарата беше обута с "Испанския Мишелин", а С4-ката с Пирели, но и двамата видимо израстнаха /особено Льоб/ за 1-2 години. Нямам друга база за сравнение, затова си мисля,че Ксарата в Испания, е хайде да не предимство, но поне няма да е в минус за Солберг. А и Ксарата в Норвегия,в ръцете на Солберг, разви най-голяма максимална скорост/208км/ч./ според статистиката която Пламен ни предостави. Така,че не мисля ,че Солберг е с НЕконкурентен автомобил. Не казах,че Солберг ще победи Сордо, а ,че на Сордо няма да му е комфортно ... Но това е АКО всичко при Солберг върви във възходяща линия, защото съм убеден ,че Петер в момента не кара на максимума на своите и на възможностите на колата, с изключение на втория ден в Кипър.
За нивото на СРШ... Абсолютно не съм на това мнение. Но и няма да споря с вас... Моля се 2010 да дойдат в България и когато видите първите как карат и как правят 10 минути разлика ,МИНИМУМ, на най-добрите българи , тогава ще ви чакам тук да си поговорим за нивата на отделните шампионати ...
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот P.Solberg » Вто Мар 17, 2009 16:34

Е бат Петьо винаги е имал трудности с асфалта, макар че единствената му победа на асфалт му донесе титлата, но тогава беше мокро и Льобката направи една от малкото си фатални грешки в кариерата. Иначе за нивото на бг пилотите и врц-то не можем да говорим, защото не са равнопоставени нещата. Нивото във ВРЦ като изключим Льоб, Солберг, Льоб, Хирвонен и Латвала е много слабо. То се видя и от Ожие, голямата надежда направи грешки в пет последователни завоя и се отавани накрая. Раутенбах е ясен, Новиков и той го видяхме все по чукарите да се катери. Истината е, че ако се предоставят същите условия на Пепи Гьошев, Боби Григоров, Стайков и Тошко, няма да са по-зле от тях, че даже и по-добре ще са.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот lancia_hf » Вто Мар 17, 2009 17:02

P.Solberg написа: ... Истината е, че ако се предоставят същите условия на ...

Е там е разковничето ... Не съм казал,че бг-пилотите са по-лоши пилоти от "опашкарите" във WRC. Казах,че тогава ще се види разликата в нивата. А тя е очевадна! Това не е литературен анализ, а е факт! Причините - всички ги знаем. Но не съм съгласен,че нивото на СШ е слабо. Да, има един който се откроява над всички, но и подгласниците му Хирвонен,Солберг,Латвала и Сордо са класи над останалите ... То по тази логика като изключите Колин,Сайнц,Макинен и Бърнс, какво остава ,като класа, в годините когато те се състезаваха?
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот P.Solberg » Вто Мар 17, 2009 18:37

Ровампера, Пикалисто, Паници, Делкур, Бугалски, Лиати, Лоикс - един куп народ, който можеше да победи. Въпроса е, че освен тези челниците няма никой, който може да се намеси. Дано с въвеждането на С2000-то да се появят повече пилоти, че да стане шампионат като шампионат.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот madGRaF » Вто Мар 17, 2009 19:34

И побеждаваха тогава ;) Сега само Льоб, някак безинтересно ми е, а преди какво беше еххххх..... :roll:
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот yozo » Вто Мар 17, 2009 19:54

Според мен рали спорта ще стане като Формула 1 преди няколко години.
-Шумахер,Шумахер и пак Шумахер... сега пък
-Льоб,Льоб и пак Льоб ... :mrgreen:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот P.Solberg » Вто Мар 17, 2009 20:02

Шумахер си беше победител, защото беше едно цяло с колата. При Льобката е същото. Но другаде е въпроса.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот plm » Вто Мар 17, 2009 20:12

lancia_hf написа:...
За нивото на СРШ... Абсолютно не съм на това мнение...

Вальо, сигурно не съм се изразил правилно. Въобще не сравнявам карането и уменията на пилотите преди и сега. Но, Матьо Уилсън, Раутенбах,...да са в зоната на точките е спад на шампионата, защото те са постигнали максимума си и никога няма да станат шампиони. Сега набързо намерих това
http://www.ewrc-results.com/season.php?season=2000
или
http://www.ewrc-results.com/season.php? ... 0#bodovani
Гледам "owerall".
А това е за 2008.
http://www.ewrc-results.com/season.php?season=2008
Тази година там ще липсват Аткинсън, Дювал, Гали, Гардемайстер, Аава...
Всъщност, май повтарям Владо.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Кипър 2009

Мнениеот yozo » Сря Мар 18, 2009 01:51

Едно време беше по-интересно щот незнаеш кой ще победи.А сега всичко е доло-горе е ясно.
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта