Рали Норвегия 12–15.02.2009

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот lancia_hf » Пон Фев 16, 2009 01:51

Е, това е вече друга бира :D

Ха ха :D Не е хубаво манджата да загаря, ама като се има в предвид причината, те разбирам :D

Много емоции ми е създал тоя спорт. То ако не сме емоционални ,няма да сме фенове. :D
Разбирам ви, и двамата ви разбирам... А мене питате ли ме 93-та какво ми беше, когато цяла една епоха/Ланча/ си тръгна от СШ по най-левашкия начин? И то в разцвета си! ...Няма такава мъка! Но...времето лекува. Днеска ликуваме ние,утре вие... :D
Маркус... Много мъка ми е причинил "тос чиляк" :D... Акрополис2007...Първия ми досег с WRC. Льоб - шашнат,смачкан...каквото и да направи,Маркус го бие като коте у дерек :D Но... уважавам го! Прав ставам,като му чуя името/на Маркус/. Още ми държи топло епичната битка между двамата в Нова Зеландия 2007. Най-малката разлика въобще в историята на рали-спорта!
Мико... ГОЛЯМ!!! И веднага ще кажа защо. Финландия 2008. Нечовешка битка между двамата с Льоб, в резултат на която 3-тия "отлетя" на над 3 минути :shock: . След финала Мико ,спонтанно,без задръжки, прегръща Льоб,поздравява го... След това пак спонтанно му вдига ръката... Спортменство,хубави,прекрасни моменти...
Не знам как ще е когато ролите са разменени, това скоро ще го видим, защото според мене, Мико израстна много за една година. Продължава да расте и няма да е далече момента ,когато на Льоб няма да му е толкова комфортно...
За Льоб няма смисъл да говоря :D
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот vikikos » Пон Фев 16, 2009 12:16

Да Мико израстна и то не само в последната една година.Помните ли как го изгониха от Субару,почти нямаше завършено рали за един сезон.И Форд си го лапнаха.Латвала от 2003 г.(на 17г.) е един от фаворитите в Британския шампионат и закономерно стигна до тук.Но началото на 21век е на Льоб.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Saxo S1600 » Пон Фев 16, 2009 13:32

Себ е невероятен 2ро.поредно рали 8) газ до дупка GAS A FON :!: Шоуто продължава!
D4+ 50 D4 30 D3 70 L5 30 D42 (до асфалта) отваря в L5 D4- 40 D3+ веднага!!! L6 обратен дълъг 30 D4 с ВНИМАНИЕ!!!
Аватар
Saxo S1600
 
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 16:30
Име: Philippe Bugalski

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот lancia_hf » Пон Фев 16, 2009 14:41

Досега гледах репортажите от трите дена на ралито. Само гледах, защото са на английски :D
Какво ми направи впечатление.
1. Новата шапка на репортажите. Някакви Ситроени и Фордове чупят някакви стъкла... Старата шапка повече ми харесваше. Всъщност не знам дали е нова шапката, може би и репортажите от Ирландия са почвали с нея,но не съм ги гледал.
2. Много "интересната" камера от колата на Льоб. Отстрани на двамата,усеща се скоростта с която се движат... Хареса ми. :D
3.За първи път виждам Льоб да кара с очила :D . На сутрешните етапи. После като дадоха Сордо... и той с очила. :D
4."Бобслейните улеи" по които караха :? ... А с каква скорост... :shock:
5.Момента след финала между Мико и Льоб е потвърждение на думите ми от предния пост... Дано някога и в българия да го видя :!: Може и да е имало,но аз още не съм го видял.
6. Ландшафта - там съм без думи :|
7. Петер... Не можах да го възприема с екип на Ситроен :? А и като сравняваха скоростите на Льоб,Хенинг и Солберг... минус 20км/ч за Солберг... Е няма как да стане! И като казах скорост - Мико "пълзеше" в бобслейния улей с 202км/ч :!: :shock:
Това видях. Следващия път ако съм си в къщи, може и да слушам :D ...коментарите на български.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот plm » Пон Фев 16, 2009 20:50

Следях с интерес ралито. И ми беше интересно. :D
Виртуозно майсторство и необясними с физичните закони движения! :D

Умишлено не коментирах тук за да не споря излишно как, кой, защо...
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот vikikos » Пон Фев 16, 2009 22:28

:D :D :D Току що четох интервюто с Хирвонен.Той казва:" синът ми е на 3,5 г. и вкъщи си играе с колички,взима една и я избутва сама пред останалите и казва че това е Себастиан,той е непобедим". Представяте ли си как му действат тези психоатаки на Хирвонен от собствения му син.Малкия явно е по в час.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот todor hristov » Пон Фев 16, 2009 22:42

Айде сега де,количката от чичо му Себ ли е купена.Интересно как ли е прозвучала думата Себастиен на суоми.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Victor » Пон Фев 16, 2009 23:03

Да каже майка му кога чичо Себ е наминал на гости да му я подари!!! :mrgreen:

За съжаление не успях да гледам всичките репортажи, но като цяло ралито ми се видя доста шантаво. С тия скорости от 200+ км./ч. (някой се оплакваше тука, че отсечките на рали "България" били магистрални :twisted: ), тоя път, дето е като улей... аз бих се оакал от шубе сигурно ако трябваше да се возя!
Относно победата на Льоб - когато психиката на останалите узрее и те повярват сами на себе си, че могат да го бият, тогава ще има реална конкуренция! Сега просто не издържат на натоварването... А не е да не могат да карат младежите :D Малко като с джедаите и "силата" :mrgreen:
Просто когато вземат, че поведат, се стъписват и почват да правят грешки ...
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот P.Solberg » Пон Фев 16, 2009 23:06

E как да имат психиката, като невръсните деца вече им казват, кой ще е първи. :D
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот lancia_hf » Вто Фев 17, 2009 22:14

Льоб и Мико накрая да не излезнат роднини! :D "Добър ден. Аз съм Пейо от предаването "Имаш Поща",вие ли сте Мико Хирвонен? Имаме писмо за вас, в студиото ни има човек,който иска да ви каже нещо." :lol:

Няма как да не поздравя Мико за тези думи ... Много голям спортист, или по-скоро Човек, само може да ги каже! Все едно, отговорен фактор във "Филипс" да каже - Моят син гледа на телевизор "Сони", те са най-добрите. :mrgreen: ... Примерно...


И друго нещо ми направи впечатление, в репортажа от третия ден. Новата функция на Н4-ките - снегорини! :D Тия се мятаха в преспите, както аз отварях бирите - една след друга! :D
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот plm » Сря Фев 18, 2009 20:56

Гледах по-внимателно, даже по няколко пъти всякакво видео от състезанието. За пореден път се опитвам да си обесня /или потвърдя/ някои неща. Сега е по-интересно, защото се караше на сняг.
Какво имам предвид?
Прехлъзгането за Льоб даже на сняг е изключение, не е характерно за карането му. :shock:
Прехлъзгането за съперниците му е...нещо нормално. Те са...по-смели, визуално по-бързи. И колкото е по-неопитен пилота толкова повече прехлъзва.
На един участък е измервана максималната скорост

P.Solberg:208
Sordo:206
Hirvonen:202
Brynildsen:202
Loeb:194

Хората са различни-едни гледат,виждат, другите -зяпат/не знаят какво гледат, или какво да гледат/.

Аз съм от вторите. :D

Имам чувството, че ако същите отсечки се карат пак сега или догодина колата на Льоб ще се движи като на асфалт.
Нали има някакви устройства за оценяване на драг-колко колата се кара странично. Е, струва ми се,че по този показател , макар и на сняг Льоб ще е последен. :D
Преди няколко години издирих и показах тук онборди на Льоб. Интересно ми беше каква е разликата между него и останалите. С времето разбрах как е.
Невероятен усет към колата, пълно самообладание в критични моменти,...и т.н,и т.н.
Гледал съм го на Акрополис и неговата кола ...плуваше на макадама.
А други коли не знаеха на къде да тръгнат.
В Норвегия на въпрос към П.Солберг какво мислите за Шкодата С2000 отговора е
"...really, really ugly"
Тя че е грозна спор няма. :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот yozo » Сря Фев 18, 2009 22:24

Аз се чудя дали е възможно да лъжат във времената :?: :roll:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот vikikos » Сря Фев 18, 2009 23:06

Да,Пламене прав си за он бордите на Льоб.И аз като ги гледам,си викам: Абе сякаш още може.Няма резки и излишни движения(като при Сайнц например) Много си прав за усета и лекотата.А за мах. скорост нали даваха съпоставка как П.Солберг е по бавен с 20 км/ч.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот lancia_hf » Чет Фев 19, 2009 07:36

Те даваха,ама Пламен ,най-вероятно, говори за друг етап и друг ден. А и тази съпоставка дето гледах, Солберг - минус 20км/ч, май не беше за максимална скорост,а за ускорение до дадена контрола.Скоростта с която минават контролата. Поне така разбрах,аз нали гледам само картинки :D . Плюс това на нея скоростите бяха 164км/ч. за Льоб и Хенинг и 144км/ч за Петер. В репортажа от следващия ден дадоха скоростта на Хирвонен 202км/ч. Явно за този участък Пламен е пуснал скоростите на останалите, които мен ... малко ме учудиха :?
Пламба,аз не се учудвам много-много ,на стила на каране на Льоб на сняг. Я виж тука "едни аматьори в първи клас" :D преди година и два месеца.

Разликата с Норвегия мисля,че е очевадна.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот damon » Чет Фев 19, 2009 11:17

Сега четох какво е казал Льоб за Норвегия. Макар, че скоростите са надхвърляли 200 км, според него е много по-приятно и безопасно отколкото на Рали Финландия, заради преспите острани. Себастиен казва, че ако се метнеш някъде може да направиш 15 м просека в снега, но пък ще е достатъчно безопасно за разлика от Финландия. :wink:
Също е казал, че ако условията на снежните ралита са като на Рали Норвегия трябва да има повече!
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 37 госта

cron