Рали Норвегия 12–15.02.2009

Дискусия за Световния рали шампионат

Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот danon » Пон Фев 02, 2009 17:05

WRC Norway 2009 - състояние на етапите (снимки) >>> http://www.rallynorway.com/en/news/stag ... 02-01.html

SS20-23 Budor – after first junction right.jpg
SS20-23 Budor – after first junction right.jpg (80.97 KiB) Прегледано 11421 пъти
Аватар
danon
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 03:22
Местоположение: София

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот RaPiD » Пон Фев 02, 2009 17:21

мамооооо :twisted: егати красотата
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот txl » Пон Фев 02, 2009 18:04

Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот vikikos » Пон Фев 02, 2009 21:27

Мисля,че залог за Петьо,няма да е лош избор!Как мислите?Бърз пилот с бърза кола :roll:
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Chavo » Пон Фев 02, 2009 22:47

Очаквам интересно рали. Има предпоставки крайният изход на състезанието да не е предрешен. Но дали ще е така?
Условията ще бъдат тежки, това е надежда за някои, но и в Ирландия не бяха леки. Щом става въпрос за снежно рали,
независимо дали то е Швеция или Норвегия от Форд винаги точат зъби, защото знаят, че наред с Финландия това е
най-добрият шанс Себастиен Льоб да бъде победен. Но дали Льоб ще позволи да бъде победен от Латвала или Хирвонен
или отново ще нанесе своя удар там, където най-много боли? Льоб едва ли ще пожали своите колебливи конкуренти, едва ли
ще пропусне възможността още в зародиш да покаже кой кой е. Той не би изпуснал такъв шанс. Той е най-подготвен сред
другите, знае това и това му дава предимство. Така че, въпреки всичко за мен Себ отново е основен претендент за победата.
Във Форд наблягат на приказките, интервютата, заканите. Това не е в техен плюс. Те трябва да се съсредоточат върху пред-
ставянето на трасето. Но ми се струва че това не се прави. Това за Малкълм Уислън е нещо периферно. А той не трябва да гледа
безучастно отстрани своите пилоти, това е голяма грешка. Трябва работа със самите пилоти, само с тактика и стратегия не става.
Преминаваме нататък. Хенинг Солберг. Самонадеян, дори нагъл понякога. Мечтае да се включи в борбата за победата, нещо повече-
мисли дори че може да спечели. Жив и здрав да е, аз не мисля че неговите мечти ще се осъществят. Неговият брат Петер гледа
по-реално на нещата. Нае една доказана с времето си кола, има голямо желание да кара. Не мисля, че пропуснатият старт в
Ирландия ще му се отрази много. Но все пак, всичките тези странични ангажименти покрай оттеглянето на Субару от шампионата
и намирането на ново решение, оказват влияние, Петер нямаше възможност да се концентрира върху основната задача на един
рали пилот. Братската битка ще е оспорвана, кой ще е пред другия. Аз залагам на Петер.
Интересно ще ми е представянето на Аава.Правя уговорката, че не съм гледал списъка със заявките, но знам отпреди, че трябва да
кара в това рали. Очаквам отново силно представяне от него. Този път не само като каране, но и като класиране.
Субару се завръща в това рали. Макар и не официално, с тима на Адапта. Естествено, никой не им обръща внимание, подценяването
е сериозно. А според мен не трябва. Във Великобритания Мадс Остберг загатна какво може, ако има късмет в Норвегия мисля, че ще
обърка сметките на някои.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот damnit » Пон Фев 02, 2009 23:28

Ще бъде интересно рали. Като гледам ентри листа. . . А8 и Н4. . всичките последни еволюции. . . Ще бъде интересна битка между Фордовете и Леоб. Не включвам Сордо. Смятам, че няма да покаже скорост. Основната борба в челото според мен ще бъде между тези 3 пилота. Интересно ще е за позициите между 4-то и 8-мо. Братята Солберг (ако не отпаднат по някаква причина) мисля че ще водят люта битка с Аткинсън, Аава, Отсберг, Андерсон. . . С близки, но по-бавни времена и съответно малко по-назад в класирането ще бъдат Сордо, Ожие, Уилсън и Раутенбах. Иска ми се Петер Солберг да спечели ралито, но това едва ли ще стане. Ще видим. . .
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Victor » Вто Фев 03, 2009 00:17

Абе нещо Аткинсън не го виждам между заявените, та едва ли ще може да натрие носа на Хенинг :| Предполагам, че в останалите стартове ще вземе участие - лично на мен много ми хареса представянето му в Ирландия, въпреки каръка, който го гонеше! :mrgreen:
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Chavo » Вто Фев 03, 2009 12:02

Е, Аткинсън го няма, да . Той имаше договор със Ситроен само за един старт. Очаква се да кара още в седем ралита, но все още няма нищо потвърдено официално. Самият Аткинсън има желание да кара, но и той не може да даде конкретен отговор кога отново ще се случи това.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Ferjancz » Чет Фев 05, 2009 09:27

Chavo написа:..........



И аз като теб не очаквам Льоб да се даде лесно , ако въобще се даде. Споменаваш Хенинг Солберг и желанието му да победи. ОК хубаво е да има желание, това си е вид мотивация, но.. снощи с приятели гледахме он-борди ( мисля знаете , че в замунда са пуснали онборди от миналия сезон от всички ралита) , та на тези онборди ясно се вижда огромната разлика между пилотите. А между Льоб и Х.Солберг тя е още по-голяма. Гледахме Швеция , Солберг прекалено много пързаля колата с големи ъгли ( модерен термин от дрифта :) ) , докато при Льоб едно супер изистено поведение , без нито едно излишно движение. Е няма как Солберг да победи Льоб освен ако Льоб не отпадне. Що се отнася до Форд , Хирвонен и Латвала за мен карат адски добре. Но мисля, че проблема при тях е, че прекалено много се надъхват и от там идват грешките им. Иначе снимките от етапите са много обнадеждаващи за едно истинско снежно рали , не като миналата година в Швеция тук там да има сняг.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Chavo » Чет Фев 05, 2009 12:48

Хубаво е, че се включваш в темата.
За Х.Солберг, аз изразих своето мнение, мненията ни съвпадат. Излишно е да сравняваме Льоб и Х.Солберг.
Пилотите на Форд карат добре. Принципно да, но допускат много грешки. И цялостният резултат не е добър.
Но има много пилоти на които не им липсва скорост, но им липсват много труги неща. Скоростта не е всичко.
Засега Хирвонен и Латвала показват скорост, но не и израстване и стабилна психика. Надъхват се много, да,
но един пилот трябва да умее да владее емоциите си.
А иначе онбордите от финландската телевизия са горе-долу добри, аз си ги свалях в течение на целия минал
сезон. Можеше да са по-дълги като времетраене. Така или иначе, тази телевизия, от която са качени в нета
е платена и би трябвало да предлага на клиентите си качествена услуга.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот BOXER » Чет Фев 05, 2009 18:21

В -3ката на рали Норвегия,ще са Льоб,П.Солберг и Хирвонен,но не така както аз съм ги подредил
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Chavo » Пет Фев 06, 2009 00:38

Е, подреди ги точно де :) И аз мисля, че има голям шанс тези пилоти да са в тройката, но ще видим. Но може би се надценява Петер. Той е много добър, аз го харесвам, но сега времената са различни от тези когато той беше световен шампион и се бореше за победа във всеки старт.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Ferjancz » Пет Фев 06, 2009 09:37

Много се надявам Петер Солберг да покаже отлични резултати в това състезание. Най-малкото го заслужава след тази огромна серия разочарования, които го преследваха през изминалите сезони.
За психиката е ясно, че е едно от водещите неща за да си пилот тип "световен шампион". С риск да се повторя ще цитирам едно изкаване на Льоб, което мисля е много показателно : "В световния шампионат съм постигнал всичко и вече карам за удоволствие" . От това му изказване, се вижда, че Льоб не го терзаят мисли като това дали ще му се счупи колата, колко е разликата с другите, как да ги пребори в оставащите етапи и т.н. Факта, че се състезава за удоволствие (поне според думите му) означава, че той кара спокойно и концентрирано и с постоянно (високо) тепмо, а от там идват и успехите му. При младите пилоти ( поне според мен ) всичките тези мисли, които изброих по-горе са налице при всяко състезание, наред и с мисълта за отлично представяне, води до грешки, в повечето случаи доста големи. Самият Льоб е психологическа бариера за тях. Всъщност това са само мой съждения, може и да не е така, но поне така изглежда. Има го и варианта за лош мениджмънт на отборите, в лицето на тим-мениджърите. Знам ли!
Все пак аз оставам с надеждата за ожесточена битка в това рали.

Поздрави!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот vikikos » Пет Фев 06, 2009 10:28

Да прав си за бариерата Льоб.Сигурен съм че повечето му конкуренти се чустват като пред важен изпит на всеки старт.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Рали Норвегия 12–15.02.2009

Мнениеот Chavo » Пет Фев 06, 2009 12:30

Такъв като Льоб не е имало. Той не само печели, а го прави много убедително, мачка съперниците си.
Не всичко опира до психика. Льоб знае точно какво иска от колата, може да я развива, в състезания в които има затруднения много бързо намира правилните решения. Но е вярно че и младостта е порок, в случая. Съперниците му са много неопитни спрямо него, а това поражда много проблеми, не само психологически. Има и друго. Те малко или много са обременени. Свикнали са да ги мачкат, това тежи. Затова и аз възлагам надежди на един необременен пилот като Ожие. Може нищо да не направи, времето ще покаже, но той не е обременен. Също и Аава защото той никога допреди Ирландия е нямал пряк двубой с Льоб. Може би от Форд няма да сгрешат, ако го направят заводски пилот. Латвала може и да израстне, но лично аз се съмнявам. На този етап не става. Хирвонен е свикнал вечно да е в сянка, да е номер две.
За Петер Солберг казах какво мисля. Ще му трябва и късмет за добро класиране. Нещо, което напоследък му бяга, дано сега късмета е с него. Очаквам да е между четвърта и трета позиция, някъде там. И брат му ще е някъде там. Но както писах по-рано, в битката между двамата залагам на Петер.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron