Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Дискусия за Световния рали шампионат

Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот Kairo_SWRT » Вто Дек 09, 2008 21:35

Sebastien Loeb.jpg
Sebastien Loeb.jpg (81.33 KiB) Прегледано 11981 пъти

Петкратният световен шампион Себастиан Льоб обмисля да се се оттегли от рали спорта след края на следващия сезон. Това го е споделил самия той в интервю пред "Екип". :( :( :( :!: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

34 годишният французин е разкрил, че вече му е все по-трудно да намира предизвикателства за себе си в рали шампионата и смята да се прехвърли в състезанията с прототипи, част от които е "24-те часа на Льо Ман". :!: :!: :arrow: :arrow: :arrow:
"Ще ми бъде трудно да подобря постиженията си от последния сезон. Резултатите говорят за тотална доминация, но всъщност се наложи да се боря с Хирвонен и Латвала през цялото време. Това все още ми харесва и Ситроен вече изразиха желание да остана и през 2010 г, но аз имам други планове", споделя Льоб.
"Искам да сменя малко атмосферата и да потърся ново предизвикателство. Състезанията на писта не са толкова забавни като ралитата, но ще ми дадат нов стимул да продължа кариерата си в моторните спортове", обобщава Льоб.
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот YaH40o_Shterevi_RT » Вто Дек 09, 2008 22:49

Жалко за Себ но като наистина вижда какво става вече 5 години подред нормално да няма мотивация. Аз си мисля, че единствения начин Себ да остане и през 2010 г. е някой да наруши хегемонията му което на този етап изглежда невъзможно. :twisted:
nai golemite SRT
Аватар
YaH40o_Shterevi_RT
 
Мнения: 391
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 15:02
Местоположение: plovdiv

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот P.Solberg » Вто Дек 09, 2008 23:11

Нека да утвърдят Супер 2000 като бъдещото WRC и много бързо ще му свърши хегемонията на Себчо. Защото едно е да караш срещу 10 пилота, от които 1 или 2 имат неговата скорост, но се блъскат всеки път, когато дадът повече газ, а друго е да караш срещу 20 равностойни пилота, защото не виждам как ще бие с минути разлика Вуйо, Розети, Басо и няколко други пилоти със С2000. Това си е мое мнение. А и за мен това си е политически ход от негова страна, защото нещата отиват към 2011 колите WRC да си бъдат С2000. А тогава надали ще може да печели толкова лесно. А когато Льоб имаше конкуренция - също правеше грешки.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот RaPiD » Вто Дек 09, 2008 23:16

Нормално, така ще си запази репутацията. Не негово място и аз сигурно щях да постъпя така.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот Kairo_SWRT » Сря Дек 10, 2008 00:02

P.Solberg е прав!!! :arrow: :arrow: :arrow:
Интересното е в това,че Льоб каза,че при въвеждане на С2000 пак няма да кара,понеже не уважавал тоя клас и нямало да му е интересно.
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот qvkata » Сря Дек 10, 2008 08:59

Ееее жалко. Може 2010 да не го гледаме :cry:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот Chavo » Сря Дек 10, 2008 11:45

Това ми звучи несериозно и непрофесионално. Честно казано не го вярвам. Какво значи, че нямал мотивация? Ако истински обича рали спорта ще остане. Льоб не е стар, има още какво да даде на рали спорта. Да беше на 45 да говори такива неща, а той не е.
Никога не е безсмислено да се състезаваш и да печелиш, винаги си струва да го правиш, дано Себ оцени това, да оцени позицията в която се намира и шанса който се е открил пред него да печели още и още. Ако пред мен има добри алтернативи, аз не бих се отказал от тях с лека ръка.
Може би Себ е изморен от непрекъснатия шум около него ,около непрекъснатите коментари относно неговата личност, но той вече е приел ролята на доминатор, хората го приемат като доминатор, изградил си е репутация на такъв и връщане назад няма. Човек не може да избяга от собствената си сянка.
Определено няма да съм доволен, ако реши да си тръгне. Да, искам и друг пилот да се пребори за титлата, но искам този пилот да е победил Льоб, иначе при друго положение триумфа няма да има голяма стойност. Поне не и в първите години след оттеглянето на Себастиен.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот Saxo S1600 » Сря Дек 10, 2008 12:04

P.Solberg написа:Нека да утвърдят Супер 2000 като бъдещото WRC и много бързо ще му свърши хегемонията на Себчо. Защото едно е да караш срещу 10 пилота, от които 1 или 2 имат неговата скорост, но се блъскат всеки път, когато дадът повече газ, а друго е да караш срещу 20 равностойни пилота, защото не виждам как ще бие с минути разлика Вуйо, Розети, Басо и няколко други пилоти със С2000. Това си е мое мнение. А и за мен това си е политически ход от негова страна, защото нещата отиват към 2011 колите WRC да си бъдат С2000. А тогава надали ще може да печели толкова лесно. А когато Льоб имаше конкуренция - също правеше грешки.

Себ е най великия в историята на автомобилния спорт! Лично М.Грйонхолм преди рали Япония го оповести публично!
Когато фактите говорят и боговете малчат,човека и на Rally de Var го доказа със С1600!!! А пред него бяха WRC и S2000 няма кой да му се опре! Какво повече 11 титли за 2008г. 5та подред световна!
D4+ 50 D4 30 D3 70 L5 30 D42 (до асфалта) отваря в L5 D4- 40 D3+ веднага!!! L6 обратен дълъг 30 D4 с ВНИМАНИЕ!!!
Аватар
Saxo S1600
 
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 16:30
Име: Philippe Bugalski

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот txl » Сря Дек 10, 2008 12:07

Може ли да видя оригиналния материал, където Льоб казва, че се маха от WRC?
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот beta_racing » Сря Дек 10, 2008 13:43

txl написа:Може ли да видя оригиналния материал, където Льоб казва, че се маха от WRC?

И аз бих искал да видя този материал, защото сутринта гледах друго. После ще напиша по-дълъг пост с цялостното си мнение, защото не съм съгласен с някои от по-горните...чисто "статистическо" несъгласие :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот YaH40o_Shterevi_RT » Сря Дек 10, 2008 15:16

P.Solberg написа:Нека да утвърдят Супер 2000 като бъдещото WRC и много бързо ще му свърши хегемонията на Себчо. Защото едно е да караш срещу 10 пилота, от които 1 или 2 имат неговата скорост, но се блъскат всеки път, когато дадът повече газ, а друго е да караш срещу 20 равностойни пилота, защото не виждам как ще бие с минути разлика Вуйо, Розети, Басо и няколко други пилоти със С2000. Това си е мое мнение. А и за мен това си е политически ход от негова страна, защото нещата отиват към 2011 колите WRC да си бъдат С2000. А тогава надали ще може да печели толкова лесно. А когато Льоб имаше конкуренция - също правеше грешки.


За мен не си прав. Не правиш сравнения между двете неща. Тези пилоти които изброи ти карат такъв тип автомобили от тяхното създаване и е нормално да са в конкуренция със Себ ако той управлява такъв, но мислиш ли, че ако те седнат зад волана на WRC-автомобил ще имат някакъв шанс ? Аз мисля, че няма място да сравняваме двете неща защото Себ е икона и най-великия пилот и то вече дори и на хартия. Аз за Петер Солберг и за Микелсен но не мога да отрека таланта и доминацията на Лъоб. :twisted:
nai golemite SRT
Аватар
YaH40o_Shterevi_RT
 
Мнения: 391
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 15:02
Местоположение: plovdiv

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот beta_racing » Сря Дек 10, 2008 20:45

Пристрастен съм към Льоб, но в случая ще говоря само с факти!

Не знам кога той е казал, че ще се маха от Световния шампионат, но одеве гледах обзора на Рали Великобритания и на интервю, където е облечен и изкъпан :mrgreen: :mrgreen:, той каза точно обратното - че може да има пет титли и т.н не знам си колко рекорди, но той не се стреми (на всяка цена) да ги подобри или да подобри други, които все още не са негови, не се събужда всяка сутрин горд, че е петкратен световен шампион и т.н. Според него той си е същият, начинът му на живот не се е променил. На въпроса откъде идва мотивацията му, Льоб отговори по подобен начин: "Свикнал съм да печеля, но когато загубя, мисълта, че другият се е справил по-добре ми действа много по-мотивиращо за следващото рали от всякакъв "стимул" за подобряване на рекорди, така че те не са моят най-голям стимул, а "човешкият фактор", т.е винаги искам да знам, че аз съм се представил перфектно, а с това е дошла и победата!" Льоб добави още и, че независимо от всичко рали спортът му е по-интересен от всякакви пистови състезания, дори и Ф1, и поне засега не смята да прекратява активната си рали кариера. Що се отнася до 2009, както и тук е писано по-горе, тя е сигурна :D

Сега чиста статистика в отговор на Владо:
Като сбор, от 2003 година досега, Льоб е карал в 89 ралита, т.е всички без онези четири, които пропусна, заради счупената ръка. От тези си 89 участия той е отпаднал 10 пъти - три пъти поради технически проблеми (Турция'03, Гърция'03 и Швеция'05), пет пъти поради негови грешки (Мексико'05, Австралия'05, Италия'07, Япония'07 и Швеция'08) и още два пъти, които не помня :D (Аржентина'03 и Испания'04), но нека приемем, че двете, които съм забравил, също са поради негови грешки. На Рали Турция'03 грешката даже не може да се счита за техническа, защото Бат Даниел бе направил грешни изчиследния за горивото, та хайваните студуваха малко на прехода :lol: :lol: Грешката в Япония'07 пак беше на Даниел - единствената му подобна досега - и тя доведе до грешка на задкормилното устройство :D
От всички тези 89 ралита, 71 (заедно с 47-те победи) Льоб и Елена са били на подиума, т.е около 80% от състезанията!
Е, питам аз, кога по време на активната му рали кариера (визирам само пълните сезони) е грешал повече, както казваш, Владо?
Че в първия му пълен сезон от 14 ралита има три отпадния и стана втори ли (а това бе последният сезон, в който караха всички от старата школа - и Макинен, и Макрей, и Грьонхолм, Сайнц, Бърнс, Панизи, Рованпера, Гердемайстер заедно с по-новите тогава Солберг, Мартин, Дювал)?
Че във втория му пълен сезон стана шампион и има две отпадания от 16 ралита ли?
Че в третия му пълен сезон подобри АМНАЙСЕ :mrgreen: рекорда и отпадна два пъти от 16 ралита ли (и пак стана шампион)?
Че в четвъртия му пълен сезон (кара за частен отбор) стана шампион и не отпадна никъде ли (хайде, въпросната година не кара последните четири ралита, където, да приемем, е можел да отпадне)?
Че в петия му пълен сезон отпадна два пъти от 16 ралита и стана шампион ли?
Че в шестия му пълен сезон отпадна един път от 15 ралита и стана шампион ли?
Това ли са му многото грешки?! Ако това е много според някои, ще е по-добре да сравним постиженията що се отнася до отпадания (и особено поради технически проблеми) с други пилоти, за да видим как стоят нещата при тях :) Не харесвам, когато се голослови...затова и реших да защитя ЛЬОБимия си пилот, както веднъж каза Вальо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Що се отнася до мнението на Льоб спрямо колите Супер 2000 не мога да коментирам. Така мисли той! Не съм карал нито WRC, нито Супер 2000, така че не мога да коментирам кое как се кара, но така като гледам отвън, като зрител, ми се струва, че WRC-то засега е по-добро "май" :lol: Пък и бях чел някъде, че Льоб нямал нищо против, ако на Суперите им турнат по едно турбо 8), ама то май тогава става същото :lol:
И през ум не ми минава обаче, че уж искал да се маха от Световния шампионат, защото го било страх от пилоти като Басо, Розети, Вуйо и т.н. Такова нещо според мен е нелепо да се мисли! Лично Вуйо е финиширал зад Льоб на някои ралита, но нека да не ги сравняваме по този начин!
Наистина се надявам да може те да се срещнат в пряка битка с равностойни коли, за да видиш, че Льоб ще ги отнесе както на сняг, така и на макадам, да не говорим за асфалт. Просто, колкото и да не го харесвате, той е феномен, дори и донякъде "ненормален", именно защото е феномен. Чете ли какво казва Даниел Елена за него? - "Когато картираме отсечките (преминаване и проверка), ако те са нови ги гледаме още по един-два пъти вечерта в хотела от onboard камерите. Ако обаче сме ги карали последните години, на него не му трябва да ги гледа - просто той ги знае, както след това запомня и новите. Аз имам чувството, че му трябвам само за потвърждение, а не, за да му казвам какво следва :D Питайте го за някой човек от сервизната зона, например, - име не може да ви каже, но за запомнянето на отсечките е просто невероятен! Това не му е фикс идея, а просто се случва!" Льоб, разбира се, отрече :mrgreen: Та, да се върна на въпроса: такива като него се броят на пръсти във всички области и докато той е на "сцената" няма да има кой лесно да го бие. За 2011 нищо не мога да ти кажа, нито се знае какво ще е, нито се знае кой къде ще кара, нито се знае Льоб на какво ниво ще е дотогова, нито пък се знае другите пилоти на какви нива ще са. Може пък тогава Ожие да им скъса шортите на Басо и компания :D, но да не започвам да говоря и аз глупости...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот danon » Чет Дек 11, 2008 01:08

txl написа:Може ли да видя оригиналния материал, където Льоб казва, че се маха от WRC?

beta_racing написа:
txl написа:Може ли да видя оригиналния материал, където Льоб казва, че се маха от WRC?

И аз бих искал да видя този материал, защото сутринта гледах друго. После ще напиша по-дълъг пост с цялостното си мнение, защото не съм съгласен с някои от по-горните...чисто "статистическо" несъгласие :D



Ето подобен на оригинала материал >>> http://www.worldcarfans.com/9081210.012 ... f1-in-2010

Бърз превод на последното изречение:

"The winner of the last five world rally titles admitted disillusionment with the WRC,
criticising the 2009 calendar, the evolution of the cars, and the regulations."
/Носителят на последните пет световни титли сподели разочарование (обезверение) от WRC,
критикувайки календара за 2009, развитието на колите и правилата./
Аватар
danon
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 03:22
Местоположение: София

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот txl » Чет Дек 11, 2008 13:35

danon, има само една малка разлика в тая статия от предишната. Тука се казва, че Льоб няма да ходи да кара прототипи, а ще ходи във Формула 1 :mrgreen: Тъкмо и аз това щях да напиша - как ще кара прототипи, като отива във Формула 1? Общо взето, ситуацията е такава - всеки търси сензацията :) Както винаги впрочем. Обаче дали сам Льоб знае къде ще кара през 2010? Доста неща има да се случат до тогава.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот Kairo_SWRT » Чет Дек 11, 2008 14:27

http://www.donbalon.eu/news32773.html :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Пичове аз това видях. :arrow: :arrow: :arrow: :!: :!: :!:


ПП:Може и да са спекулации ама не бъдете толкова предубедени към нещата относно Льоб!Човека наистина може да търси ново предизвикателство :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :!: :!: :!:
Жалкото е че ако това стане няма да го гледаме на "България"!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Kairo_SWRT
 
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 23:01
Име: Иван Кайраков

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта