Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот BOXER » Чет Дек 25, 2008 13:33

Ти пък къде намеси Шумахер?Той е легенда в Ф1 и винаги ще си остане такъв,дори и някой ден да се появи по-добър от него,пак Шумахер ще си остане величие.
Себ доказа,че е един от-най добрите рали пилоти,въпреки,че не съм му фен го признавам.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот ifcho » Чет Дек 25, 2008 13:45

RaPiD написа:То просто те напушва смях като четеш такива постове за Льоб. Има една дума, която по принцип много мразя, но е най-подходяща в случая - "хейтъри".
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот sparco_88 » Пет Дек 26, 2008 10:18

защото някои от колегите викат че бил по добър, но според мен шумахер си е най-добър в f1 а не в рали шампионата
Аватар
sparco_88
 
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 14:13
Местоположение: бургас
Име: Тодор Парашкевов

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот danon » Съб Дек 27, 2008 02:06

Льоб: S2000 може да е подходящ за WRC

Льоб е казал, че новите правила, които ще бъдат въведени
в Световният рали шампионат (WRC) за 2010 може да са подходящи за спорта.

Въпреки, че е открит критик на предложението за преминаване към S2000 вярва,
че би могъл да бъде позитивен ход за шампионата в настоящият финансов климат.

"Първо, ще бъде различен S2000 от това, което виждаме в момента, ще са различни коли".

"Не харесвам нормалният S2000, но разликата ще е огромна м/у S2000,
който е в момента и този, който ще имаме (в бъдеще)".

"В момента, S2000 няма няма никакъв въртящ момент (torque),
затова не е приятен за гледане на острите (последователни) завои (hairpins),
много е бавен,но с турбото, ще имаме много повече мощност от настоящото S2000
- разлика от почти сто конски сили, което е много."

"Ако всичко с турбото е както трябва, не би трябвало да загубим много конски сили
и това може да бъде една добра кола и интересна за зрителите, ще видим."

"Ако това, ще намали разходите значително,
и ще помогне на производителите да влязат в играта - с повече пилоти, може да е нещо добро."
Аватар
danon
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 03:22
Местоположение: София

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот todor hristov » Нед Дек 28, 2008 13:12

Себ смени нещо май песента.Оказа се,че и доминиращия състезател не може да има алтернативно мнение от това на ФИА.Дано просто Льоб да се е изказал неподготвен,щото иначе излиза,че Международната федерация си е ЕООД.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот plm » Нед Дек 28, 2008 17:14

todor hristov написа:Себ смени нещо май песента.Оказа се,че и доминиращия състезател не може да има алтернативно мнение от това на ФИА.Дано просто Льоб да се е изказал неподготвен,щото иначе излиза,че Международната федерация си е ЕООД.

Е, на друго мнение съм.
За мен всички, които са "вътре" вече са наясно с детайлите и май започва да им харесва проекта С2000+, а като название е заблуждаващо. Ясно е, че ще са много различни коли.
Вярно е, че първо е необходима хомологация за С2000, но това е базата за бъдещите ВРЦ.
В техническо отношение ФИА е на ниво.
И ми се струва, че и Ситроен, и Субару работят в тази насока.
Значи първо трябва да се направят С2000/макар и формално/ и после съвсем различни С2000+. Нова кола.
Факта, че недоволствата утихнаха говори, че не е толкова лошо и е приемливо.
Но, все си мисля, че със сегашните коли ВРЦ ще е различно в сравнение с новите през 2010.
Подобно на прехода Б-А 1987г.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот todor hristov » Нед Дек 28, 2008 17:53

Аз затова написах,че е реагирал малко импулсивно на новите правила.Г-н Петков,седя и си мисля за пропорциите между налягане на турбото , степента на сгъстяване и оборотите.Ако ФИА регламентира бууста,то тогава уравнението ще стане с по-малко неизвестни.Какво мислиш по това?
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот plm » Нед Дек 28, 2008 18:17

todor hristov написа:Аз затова написах,че е реагирал малко импулсивно на новите правила.Г-н Петков,седя и си мисля за пропорциите между налягане на турбото , степента на сгъстяване и оборотите.Ако ФИА регламентира бууста,то тогава уравнението ще стане с по-малко неизвестни.Какво мислиш по това?

Трябва нов мотор, определено.
За бууст не може да се говори, защото сегашните С2000 са с 12.5-13 геометрична компресия. Само турбо им липсва!
Нови коли ще са.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот todor hristov » Нед Дек 28, 2008 18:49

С повечко турбо и свещите ще се развиват сами. :) Ти каза ,че е могло ВРЦ-то да стане по-евтино от спестяване на материали.То сега ако ще стартират от нулата май пак ще стигнат подобни ценови стойности на бегачките.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот kkantchev » Пон Дек 29, 2008 00:27

todor hristov написа:С повечко турбо и свещите ще се развиват сами. :) Ти каза ,че е могло ВРЦ-то да стане по-евтино от спестяване на материали.То сега ако ще стартират от нулата май пак ще стигнат подобни ценови стойности на бегачките.


Точно поради тази причина доста хора смятат че S2000+ не е правилния подход за намаляване на разходите. Лично аз мисля че S2000 беше по-добрия вариант. Вярно е че колите нямаше да са така атрактивни, но в крайна сметка по-важно е да ги има и да има конкуренция между повече пилоти.
От друга страна обаче, ако приемем че WRC е в директна конкуренция с IRC, то FIA май нямаха друг избор ако искат WRC да оцелее. Решението S2000+ коли да не участват в други шампионати освен в WRC, потвърждава това.
kkantchev
 
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 04:13

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот kiko racing » Нед Фев 01, 2009 14:29

стига сте го хвалили този себастиян,аз мисля,че има и други карачи на които никой не обръща внимание
kiko racing
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 14:22
Местоположение: sofia
Име: kiril panov

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот JeepersCreepers » Сря Апр 01, 2009 19:00

Колега и ти си прав ,но все пак Льоб си е Льоб !Момчето се е доказало че не е случаен ,не е хубаво за нас феновете решеннието му ,но все пак ако го е решил наистина ще изпукнат други пилоти :) Това е нещо като решението на Шумахер да се махне от формулата,много беше кофти никога няма да забравя последната му формула,но вссе пак трябва ад се дава път и на други пилоти :)
nesum po byrz ot teb ,prosto karam po dobre!

http://jeepers-shop.com/shop/========>ТУК ИМАМ ДОСТА НЕЩА КОИТО ПРОДАВАМ АКО ИМА ЖЕЛАЕЩИ ДА ПИШАТ
Аватар
JeepersCreepers
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 12, 2006 13:56
Местоположение: Бургас
Име: Ивайло Иванов

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот dontcheff » Съб Апр 04, 2009 01:02

kiko racing написа:стига сте го хвалили този себастиян,аз мисля,че има и други карачи на които никой не обръща внимание

Kaжи един от тия други пилоти на които не обърщат внимание кой е? Да не би да се е класирал преди Льоб в последните 5 години... че аз нещо не мога да се сетя :idea:
Изображение
Аватар
dontcheff
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 14:06
Местоположение: София
Име: Кр. Дончев

Re: Льоб:"Махам се от WRC,вече нямам мотивация"

Мнениеот trouble » Пет Май 08, 2009 14:33

Ето част от статия от wrc.com публикувана днес:

Quesnel added: “Sebastien will stay with us for as long as he wants. I’m quite sure for the next two years he should be there. For next year, it’s quite sure. The year after, he’s said why not, but we will see.”

Или накратко Себ остава и другия сезон но за 2011 казва - "Ще видим..."
Разбира се нищо не е ясно докато не се види. Така че, има голяма вероятност да видим СЕБ другата година, август месец. После нека си почива.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта

cron