Рали Япония 31.10-02.11 2008

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот lancia_hf » Нед Ное 02, 2008 00:43

Абе тя рибата в морето (японско море :mrgreen: ), ние тигана сложихме :D Но имам предчуствие ,че утре ще се пише история :mrgreen: Нощта ще е дълга, но ще си струва безсънието :D ... предполагам :?
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот FX7 » Нед Ное 02, 2008 01:26

Da Това е ясно ... , ама къв е тоя колец насред гората а и по здрав от "тръбите" на фОРД... :shock: Бати каръщината ... то дърво да беше нямаше да има такива поражения....
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот beta_racing » Нед Ное 02, 2008 06:45

Добро утро на всички :D
На прага сме на нещо историческо - ПЕТА ПОРЕДНА СВЕТОВНА ТИТЛА!
Станах специално 5 минути преди последния етап на Рали Япония, за да стана свидетел на това нещо!

Мико Хирвонен е вече по етапа!


Edit 1, 06:48: Мико взима седмата си победа в кариерата! Неговият коментар: "Жалко, че изпуснахме титлата! Браво на Льоб, след 10 победи го заслужава! Ще гледаме напред за догодина!" Времето му е 3:25.03.0 часа!

Edit 2, 06:50: Яри-Мати Латвала завършва втори - както се казва на английски: one-two for Ford! :D
Яри: "Много добро рали за отбора. Последният такъв резултат бе в Турция, така че няма как да не бъда щастлив". Времето му е с 31.1 секунди по-слабо от на Хирвонен.

Edit 3, 06:51: Ето ги! ПЕТКРАТНИ СВЕТОВНИ ШАМПИОНИ!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edit 4, 06:53: "Беше отвратително рали! Много бях напрегнат преди старта, но сега мисля, че това е невероятен момент - вече няма напрежение! Много съм щастлив, че с Даниел сме единствените петкратни шампиони!" Льоб завършва на 2:30.6 минути от Хирвонен.

Edit 5, 06:55: Крис Аткинсън завършва на четвърто място, на 3:42.4 минути след победителя Хирвонен. Празненствата за Льоб, Елена и целия екип на Ситроен тепърва започват - спира след ЧК-то, за да бъдат полени със шампанско :lol:

Edit 6, 06:57: Ето го и Матю Уилсън - на 7:05.3 минути зад Хирвонен.

Edit 7, 07:00: Петър Солберг е много изморен и едвам говори на края на етапа. Последните две отсечки той кара без хидравлика. Норвежко/уелският екипаж завършва на 13:19.9 минути от първия Хирвонен.

Edit 8, 07:04: Тони Гардемайстер: "Първо да кажа, че съм много щастлив, че ралито свърши. Нямахме големи проблеми, за което съм щастлив!" Тони завършва шести, на 6:09.4 минути зад Хирвонен.
Току-що финишира и Пер-Гунар Андерсон - той е пети с изостване от 5:12.9 минути от Хирвонен. Ето и неговият коментар: "Беше прекрасно рали, нямахме никакви проблеми. Жалко за вчера, защото тогава спукахме гумата, но днес давах газ цял ден!"

Edit 9, 07:07: Федерико Виягра: "Беше много трудно рали и по-специално последните две отсечки." Аржентинецът завършва девети, на 15:40.8 минути зад Хирвонен.
Дани Сордо също завършва ралито, има усмивка на лицето: "Състоянието на пътищата беше много добро, но вчера. Много се радвам за Себастиан!" Сордо/Марти завъшрват на десето място, на 17:08.5 минути зад победителя.

Edit 10, 07:13: Браво на руснака Евгени Новиков - най-младият победител в PWRC!!! Разликата между него и Тоши Арай е много малка и на финала той не знаеше, че вече е победител......нооооо!!! Ханинен побеждава!!!
Новиков прави много грешка и губи около половин минута! Сега финландецът излиза на 6 точки пред най-близкия го преследвач в класирането на PWRC Андреас Айгнер.
Юхо Ханинен завършва на 18:27.4 минути, Новиков е на 18:33.7, а Арай - на 18:36.6 от Хирвонен!
Арай: "Много добра борба, доволен съм!"
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот lancia_hf » Нед Ное 02, 2008 06:59

Добро утро ,мутро! :D Ти сега ставаш, а аз тази нощ проследих всеки един метър на Льоб и Елена по пътя им към тази историческа титла :D ! Ужасно съм уморен , но и в същото време щастлив! :D :D :D Обещавам,че на Перфектния по-нататък ще му обърна особено специално внимание, сега мога да кажа само едно ЧЕСТИТО :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: и да се поздравим всички ,че станахме свидетели на един от най-незабравимите мигове в историята на на нашия любим спорт! :D
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот beta_racing » Нед Ное 02, 2008 07:20

Одеве, когато ги чаках да завършват, сърцето ми се беше свило :D :D :D
След като го направиха обаче, просто не ме питайте как съм писал в онзи момент! Това ще си остане един от незабравимите ми моменти в този спорт, макар и в къщи пред компютъра, макар и случило се толкова далеч в Япония.
Браво, момчета! Покорихте още един връх, още един рекорд! Този е най-важният от всички досега! Сега остава да вземете една победа и в Англия (единственото рали, в което не сте побеждавали) и вече ще бъдете абсолютните първи :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот stan^wrc » Нед Ное 02, 2008 09:12

Честита 5-та шампионска титла на Льоб и Елена :D За мене те остават един от най-великите екипажи в историята на рали спорта Пожелавам им успех и за напред
Аватар
stan^wrc
 
Мнения: 209
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 15:02
Местоположение: targovishte
Име: stanimir ivanov

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот todor hristov » Нед Ное 02, 2008 09:17

що не вземете да им направите на тез БОГОВЕ един възспоминателен параклис,та да удряме по едно коляно,смирени пред нечовешкия им подвиг!С нетърпение очаквам новия сезон,за да поставя пред себе си ново начало-ще взема да стана фен на Господа-Непобедимия.С това ще превъзмогна следните лични драми:1.няма да се колебая, има ли смисъл да гледам ВРЦ.2.няма да се чудя, кой е по-велик французин-Наполеон или Себастиен.3.ще изляза от тъмните атеистични години,намирайки си бог,на който да се кланя.4.ще изтрия от фейвъритсите wrc.com.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот todor hristov » Нед Ное 02, 2008 12:54

Не съм нито за Форд,нито за когото и да било.Най-големия ни гледа отгоре и се ядосва на новите роботизирани майстори.Разберете бе хора-както Мишо такова мамата на Ф1,която продължава да е в неговата сянка,така и Себ направи с ВРЦ.И досега,гледайки формулата очаквам Шумахер да излезе с болида,да таранира двама,трима и да стане победител.Монополът,разбирайте доминацията,на никого не е помогнала.Не отричам качествата на Льоб,ама ме е яд,че никога няма да го видя как надига бутилката с водка,да го видя как онуй лудото италианче тупна навигатора,как поканиха Мутон да загаси Аудито в езерото,как Колин(как само ме е яд за него) скъса огледалото на Субито,как Ватанен кара с двеста и просто си прави сянка с ръката,щото някакво си слънце му пречи да управлява и т.н.Няма интрига бе,хора!
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот rally_m » Нед Ное 02, 2008 13:04

Честито на Льоб за 5-та поредна световна титла.Едва ли ще станем някога пак свидетели на такова нещо. :)
Но някак си не е толкова емоциаонална за мен тази титла,предполагам и на вас ви е било известно още през лятото,за какво става въпрос.Беше въпрос на време :roll:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот lancia_hf » Нед Ное 02, 2008 14:03

"Възспоминателен параклис" се прави за мъртавци,УЧИТЕЛЮ, слава Богу за сега днешните герои все още се радват на добро здраве!
За мене лично,тази титла, си беше емоционална и още как! :D Цяла нощ следях всеки метър, сплит по сплит, пътя на Льоб към Историята. И никой не е в състояние да ми помрачи празника! Два пъти ги гледах тази година на живо, догодина повече. И точно защото има интрига! Интрига няма тука, ако статуквото с колите се запази... Но там - интрига си има от първия до последния метър. Спомнете си Финландия, спомнете си Нова Зеландия... Друг е въпроса, че като ги видиш на живо, първо се мъчиш да се оттървеш от първоначалния шок... Чудиш се това наистина ли се случва или сънуваш :!: Възможно ли е човек да управлява автомобил по този начин :!: Преди това те е грабнала атмосферата и накрая ти остава време да мислиш за интрига... Да, там са Богове,независимо в кой заводски отбор карат!!!!! Затова и ще се постарая да увелича бройката на посетените от мен кръгове на живо! Защото там е празник за автомобилния фен!
Като си живеете с миналото - ами останете си там :!: Аз живея в настоящето и се радвам НА МОМЕНТА :!: И този момент няма да ми го доставиш ти, todor hristov , този момент ще ми го доставят Льоб, Мико,Яри,Петер,Крис,Тони и компания, без да се интересуват от твойте болки. Пак ще ме изправят на нокти и пак ще ме хвърлят в размисли за Границите на човешките възможности и за Законите на физиката. А ако моя любимец продължи да побеждава - добре дошло за мене. Ако не - здраве да е , но няма да си спестявам хвалебствията към всеки който скача 2 метра над земята или с умопомрачителна скорост между камъни и скали взема 90 градусов завой на ДВЕ ГУМИ,на макадам, с над 100км/ч :!: И след като си го видял, не ти остава нищо друго да ги гледаш като Богове и да се опиташ поне от един да си вземеш автограф. А ако е от Господ - то тогава ти си един от най-щастливите хора! :D
Виж го това на живо и после ми говори за интриги :!: :!: :!: :!: :!: А интрига винаги ще има! Защото колите са равностойни, дори в случая като че ли Льоб е в малко по-неизгодна позиция! Защото карат при НЕЧОВЕШКИ условия - дъжд,сняг,мъгла,дупки,между скали,дървета,камъни и пропасти... Повози се един път при който и да е в тези условия , усети на какво са подложени и тогава говори глупости :!: Погледни един път в очите Льоб,Мико,Петер или Яри преди старта на етап, да усетиш за каква концентрация става въпрос :!: Тогава ми говори, че НЯМА ИНТРИГА :!: :!: :!: :!: :!:
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот beta_racing » Нед Ное 02, 2008 15:30

Не знам какви са тези изблици на todor hristov...щом толкова искаш - спри да гледаш, но честно казано не знам какво ни занимаваш с глупости :D Аз пък ще продължавам да гледам Световния шампионат, защото чакам още една титла за Ситроен в следващото рали - тази при конструкторите...но какво от това, че аз ще продължа, а ти, например, - не? :roll: Кой го...? :roll:

Както и да е, сега нещо по-важно: Патрик Пивато се възстановява "по план". В момента той е в безсъзнание или, ако трябва да преведа буквално от английски (защото не знам медицинските термини), французинът е в изкуствена кома (? :roll:). Утре ще бъде опериран, за да се премахнат медицински "неща" (най-вероятно интубациите), които са му сложили, а в четвъртък ще го оперират още един път, но процедурата ще е съсредоточена върху счупванията.
Жена му вече е пристигнала в Япония, а Пивато ще остане в тамошна болница около месец.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот YaH40o_Shterevi_RT » Нед Ное 02, 2008 18:04

Браво на Себ за мен напълно очаквано е да стане шампион. Мико е бърз но не достатъчно за да се саредновава със Себ ако няма проблеми разбира се. Да му е чистата рекордната пета титла на този гений и му пожелавам и успех през следващия сезон в който аз лично не се и съмнявам :D
nai golemite SRT
Аватар
YaH40o_Shterevi_RT
 
Мнения: 391
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 15:02
Местоположение: plovdiv

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот todor hristov » Нед Ное 02, 2008 18:07

Момчета с Ланчата и ти от Кольопауновото обкръжение,дали това,което пиша е глупост,се определя от филтъра на интелекта ми,ама вие прекалихте с патоса,възхвалявайки един пилот.По-скромно я карайте,за да не стане форума място за битки както между сини и червени.Интелигентният човек се радва на победите кротко,с уважение към към загубилия.Вие тва Льоб,онова Льоб,Перфектния,Непобедимия.Тук четат и пишат хора,които приемете,че може и да не харесват вашия човек.Хайде,моля,на леко шеговит тон,след като се наспахте,изморени от кокоренето пред компа,почнахте да отговаряте,сякаш са ви обидили лично.А за навигатора на Дювал ви гарантирам,че до две седмици ще има снимки усмихнат,изправен на патерици.Японците не са от тази планета.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот beta_racing » Нед Ное 02, 2008 18:26

Не мислех да отговарям, защото темата ще се развали, но все пак ще го направя :roll:

Не знам защо сме прекалили според теб...не можем да се радваме ли? Какво значи "да се радваме кротко с уважение към загубилия"? Първо: кой е загубилият в това рали? :roll: Хирвонен ли, Форд ли? :roll: Второ: как така да се радваме кротко? Трето: уважението ми е към абсолютно всички, дръзнали да се качат в бегачка и да се състезават :!: :!: :!:
Мисля, че след края на последния етап не изпуснах никой от завършилите. Тези, за които не съм писал какво са казали след етапа, просто не казаха нищо, защото коментаторите се занимаваха с Льоб около 6-8 минути, което прави около трима-четирима завършили след него. Писах даже и за PCWRC, където също бе безкрайно напрегнато. Приех това, което каза (че едва ли не говорим само за Льоб), доста лично и затова са всички тези обяснения, въпреки че не ти ги дължа :roll:

Друго: не знам и защо като цяло си толкова скептичен. Като се ядосваш просто не гледай :roll: Скучно било, безинтересно било и т.н...направо ти се чудя защо не махнеш wrc.com от favourites :mrgreen:

И на последно място, но не по важност, за какви битки говориш? :shock: "Сини и червени" тук няма - всички сме обединени от спорта! Аз съм за "червения", да, но отивам да гледам рали и да се радвам, а не да се бия по стадиони и извън тях! И за какви битки говореше все пак? :roll:

Що се отнася до наспиването... :mrgreen: Ясно писах кога съм станал, дори днес минах 42км с колелото...ей така за поддържане на формата :lol: :lol: Ама това е друга тема... :P :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Япония 31.10-02.11 2008

Мнениеот Христоскова » Нед Ное 02, 2008 18:36

Съгласна съм с Тодор Христов. Излишно е да го цитирам.
Приятно гледане на Формулата!
Христоскова
 
Мнения: 155
Регистриран на: Пон Юли 07, 2008 23:32

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта

cron