Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Дискусия за Световния рали шампионат

Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот beta_racing » Пет Авг 29, 2008 09:29

Покрай Рали Сливен и Рали Барум забравихме едно много интересно състезание - Рали Нова Зеландия!
Миналата година (тогава то пак по време на Рали Сливен) Маркус Грьонхолм и Себастиан Льоб направиха най-малката разлика на финала на рали от Световния рали шампионат - тогава Маркус победи със само 3 десети от секундата след близо 350 състезателни километра :P :D

Сега ралито протича изключително интересно: в началото повеждат пилотите на Форд Яри-Мати Латвала и Мико Хирвонен, като отначало (след СЕ1 Пиронгия Уест 1) Латвала взема лидерството, но веднага след това (СЕ2 СЕ2.1 Уайтомо 1 част 1) Хирвонен повежда и не изпуска първото място до края на деня. От трети през цялото време, Лоьб минава на втора позиция след СЕ4 СЕ3 Пиронгия Уест 2, като изоставането му е 7.6 секунди от Хирвонен. Третият Латвала е на 9.1 от съотборника си.
На СЕ5 СЕ4.1 Уайтомо 2 част 1 Льоб е вече на 0.7 зад Хирвонен, а Латвала - на 15.3 ссекунди! На СЕ6 СЕ4.2 Уайтомо 2 част 2 обаче започва голямата "драма" :D - двигателят на колата на Льоб уж изгасва поради проблем точно на страта, заради което той остава там, за да види какво става. Така той и навигаторът Даниел Елена изпускат стартовото си време, а Мико Хирвонен стартира пръв по отсечката. Льоб получава 30-секундно наказание, заради това, че изпуска стартовото си време, като по този начин той ще стартира зад Хирвонен във втория ден, защото такава разлика е трудно да бъде стопена само за този етап и краткия, последен за първия ден СЕ7 СЕ5 Мистери Крийк 1, който следва. Дали това не е тактика на Ситроен в отговор на тази на Форд от Турция? :mrgreen: Льоб казва, че не е...Мико също го потвърждава, защото според него, когато е преминал през колата на Льоб си е личало, че е имало проблем. Други обаче смеят да твърдят, че това е тактика, защото след като Льоб пали колата той дава първо време за този етап :D
От друга страна Форд продължават с "тяхната" си тактика, като Латвала забавя преди края на същата тази проблемна отсечка, в която колата на Льоб изгасва, като губи около 15 секунди. Все пак той остава трети на само 4 десети пред Сордо, но след последния етап е вече четвърти на 1 зад него.

Та, вие как мислите: дали това е тактика или не? Аз не знам, но ако е тактика е доста по-умна и хитра от баналното спиране пред финалите, което правят екипажите на Форд. Ще видим............става интересно :D



И между другото не се чудете какво е това, например, СЕ7 СЕ5 Мистери Крийк 1 - налага се такова означение на етапите, заради проливните дъждове, които отнасят част от пътя не етапа Уайтомо, заради което той се разделя на две - Уайтомо 1 част 1 и Уайтомо 1 част 2, като след това се карат съответно Уайтомо 2 част 1 и Уайтомо 2 част 2 :lol: Така вместо 16 стават общо 18 етапа, но не знам защо не си ги пишат както трябва а примерно Уайтомо 1 част 1 е СЕ2 СЕ2.1, съответно Уайтомо 1 част 2 е СЕ3 СЕ2.2 :lol: На вторите минавания пък става следното нещо: СЕ5 СЕ4.1 Уайтомо 2 част 1 и СЕ6 СЕ4.2 Уайтомо 2 част 2 :mrgreen:

Абе, с две думи: СБЪРКАНА КАРТИНКА :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот DAKATA_RACING » Пет Авг 29, 2008 12:21

И в тоя световен шампионат се правят все едни схеми :lol: :lol: :lol:
Ама започва да става много интересно :P
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот damon » Пет Авг 29, 2008 12:25

E не сме забравили. :) Малко тъпо се получава с тия тактики, от една страна в спорта има тактика ама от друга е глупаво Латвала да се ядосва, че е трети, а не четвърти!
Иначе в случая си мисля за Льоб, че просто е имал проблем - той си го е и казал. Не мисля, че Льоб би правил някакви "скрити тактики" - ако иска да изостане ще изостане и ще е ясно, че това е искал. Има далеч по-лесни начини - примерно 3 мин. закъснение и готово. Никой не може да му забрани да си закъснява. А не виждам ФИА как може да спре подобна практика - ако го забрани то тогава пак ще го правят, но по друг начин и няма да казват, че е тактически, а че е грешка. Помня, че Льоб един единствен път е правил подобно нещо и тогава се знаеше защо - предварение с 2 мин. за да не стане шампион на Рали Уелс, когато загина Майкъл Парк.... Та в тоя ред на мисли докато ФИА няма решениеза тия проблеми по-добре ако правиш тактически номера от подобен вид да си знае честно и ясно, че са такива, а не да се оправдават по смешния начин като Хирвонен, че "му се изплъзнал крака от газта". :roll:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот YaH40o_Shterevi_RT » Пет Авг 29, 2008 12:49

След първия ден или след първите 5СС-а води Мико пред Себ на 0.7 сек. Трети е Латвала на 15.3 сек. Иначе като цяло се отделиха четирите основни екипажа като към тези три засега в борбата е и Дани Сордо. Добро представяне за Дювал. Изключително слаби Субару, след отпадането на Аткинсън седмото място на Петер е само плод на чужди грешки явно ще се чака модел 2009 :evil: :twisted:
nai golemite SRT
Аватар
YaH40o_Shterevi_RT
 
Мнения: 391
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 15:02
Местоположение: plovdiv

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот lancia_hf » Пет Авг 29, 2008 14:14

...
Последна промяна lancia_hf на Сря Ное 05, 2008 19:05, променена общо 1 път
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот beta_racing » Пет Авг 29, 2008 14:56

YaH40o_Shterevi_RT написа:След първия ден или след първите 5СС-а води Мико пред Себ на 0.7 сек. Трети е Латвала на 15.3 сек.

Мда, и аз като Вальо се чудя защо го написа това...не прочете ли какво съм писал или...? :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот Chavo » Пет Авг 29, 2008 18:10

До голяма степен съм разочарован от развитието на състезанието. Хубаво е, че поне теоритично има интрига за първото място, но съм съгласен с Вальо че Льоб едва ли ще рискува да се бори на всяка цена за първото място, просто няма смисъл.
Жалко за Аткинсън, защото аз лично очаквах да се намеси в борбата за победата тук, но никой не е застрахован от грешки.
Лошото е че следват две асфалтови състезания, където не е силата на Аткънсън и след така стеклите се събития ще му е много трудно да си върне третото място в шампионата, за което се бори много през този сезон досега. Още по- неприятно е да гледаш как някой като Латвала греши повече, но това не се отразява, защото дори и да отпадне на следващото състезание отново има шанс за много добро класиране или се връща в дадено състезание по супер-рали и на бързо става 5ти или 6ти, просто защото разполага с по-добър автомобил от конкурентите си.
Преди старта имаше и интрига между Латвала и Петер Солберг, тъй-като норвежеца бе скъсил дистанцията само на 7 точки, но сега още след днешния ден ще се прости с надеждите си да гони Латвала до края на шампионата.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот Rally_Eon » Пет Авг 29, 2008 18:44

Не е изключено и да е тактика това което се е случило с Себастиен, а и няма значение. Ако наистина е тактика значи ще е печеливша, защото Льоб е човек който знае какво прави и е много добре пресметнато, ако не е то Себ не един път е доказвал че това изгубено време съвсем реално може да бъде наваксасно. Аз лично мисля че и това рали ще попълни актива на феномена Льоб.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот madGRaF » Съб Авг 30, 2008 10:57

Вторият ден на ралито завърши след доста размествания в крайна сметка Латвала наказа всички :) След него на 9,3сек е Хирвонен а Льоб е трети на 13,3сек от водача. Сордо четвърти с изоставане от 15,7сек малко по-назад но в челото от там нататък вече разликите са доста по-големи. Очертава се много интересен трети ден с тези малки разлики :mrgreen:
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот YaH40o_Shterevi_RT » Съб Авг 30, 2008 11:17

beta_racing написа:
YaH40o_Shterevi_RT написа:След първия ден или след първите 5СС-а води Мико пред Себ на 0.7 сек. Трети е Латвала на 15.3 сек.

Мда, и аз като Вальо се чудя защо го написа това...не прочете ли какво съм писал или...? :roll:


Извинявам се за грешката просто в сайта на WRC.com така пишеше явно някъква грешка.
nai golemite SRT
Аватар
YaH40o_Shterevi_RT
 
Мнения: 391
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 15:02
Местоположение: plovdiv

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот YaH40o_Shterevi_RT » Съб Авг 30, 2008 11:22

Още един път сори Бета сега прочетох целия ти пост и ми стана ясно :D
nai golemite SRT
Аватар
YaH40o_Shterevi_RT
 
Мнения: 391
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 15:02
Местоположение: plovdiv

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот DAKATA_RACING » Нед Авг 31, 2008 10:01

Себастиян Льоб спечели рали Нова Зеландия :D

1 Себастиян Льоб 3:59:18.9
2.Дани Сордо +17.5
3.Мико Хирвонен +41.5
4.Петер Солберг +2:48.9
5.Урмо Аава +3:30.7
6.Пер-Гунар Андерсон +7:37.4
7.Тони Гардемайстер +7:54.9
8.Федерико Вилагра +8:35.0
9.Хенинг Солберг +9:15.2
10.Мартин Прокоп +13:49.0
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот DAKATA_RACING » Нед Авг 31, 2008 10:12

Победители в отделните СЕ :
SS1 SS 1 Pirongia West 1 - Яри-Мати Латвала
SS2 SS 2.1 Waitomo 1 part 1 - Мико Хирвонен
SS3 SS 2.2 Waitomo 1 part 2 - Мико Хирвонен
SS4 SS 3 Pirongia West 2 - Себастиян Льоб
SS5 SS 4.1 Waitomo 2 part 1 - Себастиян Льоб
SS6 SS 4.2 Waitomo 2 part 2 - Себастиян Льоб
SS7 SS 5 Mystery Creek 1 - Мико Хирвонен
SS8 SS 6 Port Waikato - Хенинг Солберг
SS9 SS 7 Possum - Себастиян Льоб
SS10 SS 8 Franklin - Яри-Мати Латвала
SS11 SS 9 Mystery Creek 2 - Хенинг Солберг
SS12 SS 10 Te Akau South - Хенинг Солберг
SS13 SS 11 Te Akau North - Хенинг Солберг
SS14 SS 12 Te Hutewai 1 - Хенинг Солберг
SS15 SS 13 Whaanga Coast 1 - Хенинг Солберг
SS16 SS 14 Te Hutewai 2 - Себастиян Льоб
SS17 SS 15 Whaanga Coast 2 - Себастиян Льоб
SS18 SS 16 Mystery Creek 3 - Хенинг Солберг

Най-бърз в най-много отсечки :
7 - Хенинг Солберг
6 - Себастиян Льоб
3 - Мико Хирвонен
2 - Яри-Мати Латвала
-=RACING FOR KOSTENETZ=-
Аватар
DAKATA_RACING
 
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 10:24
Местоположение: КОСТЕНЕЦ
Име: Йордан Копаранов

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот todor hristov » Нед Авг 31, 2008 13:58

Няма друг такъв късметлия като Льоб.Три етапа преди края четвърти,после-ха,фордовете се наиграха,Солдо губи 20 секунди and the winner is the famous Loeb.Скоро ще ми омръзне и този шампионат.То бива,бива,ама чак пък толкоз.Да си беше останал гимнастик,щото там на 25 си пенсионер.Тук се очертава Себ да пенсионира останалите пилоти.Честито на всички фенове на французина!
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот FX7 » Нед Авг 31, 2008 14:27

Хаха случват се и такива работи ! :D :D :D
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта

cron