Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот todor hristov » Нед Авг 31, 2008 14:35

Явно съм се афектирал,че чак два пъти съм се постнал.Чакам го в България Ясен или Вуко да му покажат има ли ръчна и закво аджеба са я турнали у колата!
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот lancia_hf » Нед Авг 31, 2008 15:52

...
Последна промяна lancia_hf на Сря Ное 05, 2008 19:08, променена общо 1 път
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот damon » Нед Авг 31, 2008 17:29

Вальо не два пъти, пет пъти повече ти пожелавам да ти станат посещенията на WRC! :D

Аз днес гледах репортажа от ДЕН2 и четох за Ford Disaster. Стават такива неща. Вярно, че е доста неприятно, но се случват, а Льоб се възползва по максимално добър начин от ситуацията. Не му е за пръв път. По-интересното в цялото рали всъщност беше тая постоянна тактическа игра в която се намеси и Ситроен. Вчера за пръв път Льоб също направи номера на Форд явно, въпреки, че според Хирвонен и онзи деншното му изгасване е било постановка. Чест прави на Льоб, че после ходи да се обяснява на Хирвонен, само дето Мико го гледаше с един такъв поглед "Абе и ти си същия като нас!".

Не знам какво да мисля, но е глупаво в спорт който се бориш с часовника да връщаш така явно газта. Вярно, че има тактика в спортовете, даже някой твърдят че тактиката е по-важна от другите фактори... Не знам. На мен ми е много неприятно да виждам пилоти спиращи 100 метра преди финала или симулиращи повреди с някакви "тактически" цели. Трябва ФИА да се замисли така ли вижда думичката "спорт" в ралито. Според мен незабавно трябва да забранят информацията за split времената по време на етапа и да измислят нещо с тия "чистачи" на макадама. Ако трябва нека върнат обратния ред на стартиране - тогава поне нямаше такива номера. Интересно нещо, което разбрах днес, че времената от суперспециалния етап в събота не са се вземали за стартовия ред в неделя. Хитро и умно решение на организаторите, които са се сетили, че това е щяло да бъде състезание по най-бавно каране, а не най-бързо... Иначе ралито беше засукано и интересно, но на мен "тактиката" ми дойде малко в повече. :roll:
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот todor hristov » Нед Авг 31, 2008 17:58

Ланча хф-ти се изказа добре и ще призная,че Льоб е най-добрия в момента.По-добър от него ЖИВ рали пилот няма!Ама ми омръзна от него бе!Имам предложение-нека направят ВРЦ-то олимпийски спорт.Тогава от милиард и косур китайчета се ще намерят един по-добър от Льоб.То безтуй на Себчо са му дръпнати леко оченцата.Ще гледаме ралита на четири години веднъж,баре само двайсе дни да ме е яд,колко са напред хората.Ще има суперспециален етап на Тянънмън и охрана с танкове.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот popodopolo » Нед Авг 31, 2008 18:07

Велик е! :shock:
Щом на второ поредно макадамово рали ги клеца на Форд-аджиите не би трябвало да говорим за тактики....
Умря тая "Финландците са най-добри на макадам" :lol: :lol: :lol:
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот Chavo » Нед Авг 31, 2008 20:36

Ключова победа за Льоб, която решава на 98% шампионската титла. Едва ли Хирвонен ще има настроението и вярата от тук нататък да се бори.
Може да му помогнат само отпадания на Льоб в състезанията до края. Иначе всички желаят да гледат по-оспорван шампионат, но Льоб с нищо не е виновен че превъзхожда толкова другите. Ще е добре до края на шампионата да няма такива тактически състезания, а газ до дупка.
Латвала отново не издържа психически, дано това е последното му отпадане след негова грешка. Прогнозирах че битката му с Петер Солберг е в историята, но сега тя се завърза, разликата е само 2 точки, ще бъде интересно до края. Петер с едно разумно темпо успя да завърши четвърти, браво.
За пореден път много добро впечатление ми прави Урмо Аава, показва че има скорост, само трябва да е по-постоянен , защото ако не бяха някои негови глупави грешки сега заслужено щеше да има повече точки, надявам се че на сцената излиза нов силен естонски пилот.
Най-после малко радост и за Сузуки, възхищавам се на техните пилоти, въпреки всичките трудности се борят винаги за максимално добро представяне.
Съжалявам за Дювал, заслужаваше да задържи позицията си.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот danon » Пон Сеп 01, 2008 02:32

Нищо случайно няма!

Предимството на Льоб спрямо останалите пилоти е точно в "скритите" умения,
които той като гимнастик е придобил, и които допълват безспорният му талант на пилот.

Едно от тях е:
- баланс на тежеста - в пряк (преместване/прехвърляне на тежеста), и в преносен (тактика) смисъл.
А повярайте ми, той като гимнастик познава материята най-добре.

Само за миг си представете следния пример (един от многото в гимнастиката):

Той е усвоил умението да балансира и контролира своето тяло
правейки салта във въздуха приземявайки се заставайки
здраво на двата си крака в гимнастическия салон.
Колко от неговите настоящи конкуренти владеят такива умения?

Както каза Валката-lancia_hf>>> Льоб е УНИКАЛЕН!

А todor hristov допълни>>> По-добър от него ЖИВ рали пилот няма!

И не на последно място неговият характер.
На мравката път прави!
Аватар
danon
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 03:22
Местоположение: София

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот Ferjancz » Пон Сеп 01, 2008 10:39

Аз лично не виждам нищо лошо в тактиката в едно рали. Форд го направиха, лошия излезе Лоьб, защо ? Имаш поглед върху нещата възползваш се. Факт е, че да си първи на макадамово рали си оказва огромно влияние на резутата, но и значително много пъти сме виждали Льоб в тази роля и не му е пречило пак да е първи. Винаги ще има хора упрекващи Льоб в едно или друго нещо, то си е разбираемо, но няма как да не му се признае гениалния талант, който притежава. Другите пилоти само могат да се надяват по-скоро да се оттегли от спорта, че да вземат и те някоя и друга титла :mrgreen: :mrgreen: ама, като гледам така, не мисли скоро да се отказва. Като стане седемкратен шампион като Шумахер, тогава ще спре. Гимнастик или не, си е голям карач. Хирвонен като кара от 5 годишен на лед, кога ще стане шампион :) ( предполагам скоро или поне така му се иска ). На мен също не ми се гледат ралита със спирания преди финала, но предвид обстоятелствата - сплит времена и т.н. - такива неща ще ги има. А на асфалтовите ралита, какво ще се случи просто не ми се мисли, Льоб ще си сложи големите шамари и ще ги раздава като семки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
А Сузуки тепърва си мисля, че ще имат, какво да показват. Те още в началото на сезона си казаха, че няма да се борят за резултати, че този сезон е изцяло за развойна дейност, а ако вземат някоя и друга точка - добре дошло. Японците знаят как се правят бегачки:)

Поздрави!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот lancia_hf » Пон Сеп 01, 2008 13:23

...
Последна промяна lancia_hf на Сря Ное 05, 2008 19:09, променена общо 1 път
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот beta_racing » Пон Сеп 01, 2008 15:00

Уау, какво рали! :P "Нова Зеландия" ще ми стане едно от любимите - вече две поредни години има битка, ама буквално до самия край (само където миналата година бяха мааааалко по-наблизо като времена :mrgreen: :mrgreen:)!
Жалко за отбора на Форд, Мико и Яри-Мати бяха първи и втори, но и това го има в спорта! Грешките си бяха изцяло техни, така че поне ще се ядосват сами на себе си. Хирвонен и Латвала от Рали Нова Зеландия 2008 ми запричаха малко на Макрей и Бърнс от Рали Великобритания 2001, когато Макрей направи голямата катастрофа, и след като Бърнс мина покрай него той самият се завъртя малко по-нататък, защото се разконцентрира (а двамата се бореха за титлата тогава). Тук нещата за Мико (в ролята на Бърнс :mrgreen:) бяха малко по-тежки, защото той се и удари след завъртането, докато Бърнс само излезе от пътя за момент.....но стига история :D :D
Павлин е прав като пита защо Льоб излезе виновен, че спря преди финала на един от етапите..................та не може ли и той да приложи малко тактика, след като и от отбора на Форд го правят? :roll: Иначе и аз съм против подобен род неща и все си мисля, че от догодина нещата ще са си пак като в последните няколко шампионата или пък ще се измисли нещо друго, което да спре тези шмекерии :roll:

Сега идват две асфалтови състезания, където Льоб трябва да се представи на ниво, ако иска да увеличи актива си и да се добилижи до титлата, а Ситроен - да бетонират първото си място, че на мен пък Форд ми омръзнаха да печелят титлите при конструкторите :lol: :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот danon » Сря Сеп 03, 2008 01:33

damon написа:...Не знам какво да мисля, но е глупаво в спорт който се бориш с часовника да връщаш така явно газта. Вярно, че има тактика в спортовете, даже някой твърдят че тактиката е по-важна от другите фактори... Не знам. На мен ми е много неприятно да виждам пилоти спиращи 100 метра преди финала или симулиращи повреди с някакви "тактически" цели. Трябва ФИА да се замисли така ли вижда думичката "спорт" в ралито. Според мен незабавно трябва да забранят информацията за split времената по време на етапа и да измислят нещо с тия "чистачи" на макадама. Ако трябва нека върнат обратния ред на стартиране - тогава поне нямаше такива номера...


Този път го предрече точно Ники. :wink:
Сякаш те прочетоха от ФИА и веднага се замислиха в/у промяна на правилата... >>> http://auto-motor-und-sport.bg/?act=content&rec=3572
Аз съм ЗА - относно промените замислени от ФИА. :D
Аватар
danon
 
Мнения: 140
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 03:22
Местоположение: София

Re: Рали Нова Зеландия, 29-31 Август

Мнениеот plm » Пет Сеп 05, 2008 20:49

Цяла година се дискутира реда на стартиране. Не може еднозначно да се определи как е най-правилно.
Все си мисля, че ако се премахнат сплитовете в състезателните коли ще е най-добре.
Все пак това е рали, а не писта.
Ралито като дисциплина се различава от останалите, че пилотите карат самостоятелно, без контакт с конкурентите си. Съвременните технологии позволяват информационен контакт. Визуален- все още нямат. :D
Макар и в друга тема това е дискутирано тук.
Беше нещо - помагат или пречат сплитовете на рали.
И една снимка на ...
Този им разбира и на обективите, за да използва недостатъците им и да си играе с тях. :D
Прикачени файлове
pl_f_133_atmosfera_10.jpg
pl_f_133_atmosfera_10.jpg (144.32 KiB) Прегледано 7330 пъти
pl_a_3_latvala_8.jpg
pl_a_3_latvala_8.jpg (125.59 KiB) Прегледано 7331 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта

cron