Рали "България" 2010

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот plm » Чет Авг 05, 2010 21:14

Forceline написа:няма ли вече инфо от днешния управитилен съвет :?:

Ако питаш за Рали България разбрах, че оценката е: "много добре организирано състезание".
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот plm » Чет Авг 05, 2010 23:17

Цирка продължава.
http://www.bgnrc.info/index.php?option= ... 1&Itemid=1
И Янакиев на предстоящата среща какво ще им каже? Това, което говореше 4 дена на Боровец? Това го знаем. Че лъже и унищожи спорта? И това го знаем.
А дали някой ще иска да се срещне с него?
Или това, че подведе нашите състезатели? Те му повярваха. Все пак това е Георги Янакиев. Име и авторитет. И във ФИА..
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот petroff » Пет Авг 06, 2010 11:44

Eeee , имаше и хубави моменти в това рали ... :roll:
petroff
 
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 14:15
Име: ivo petrov

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот kiko » Пет Авг 06, 2010 11:52

Да се чудя дали да се смея или да плача.Пилотите ония ден само май си хабиха думите.В АДАС май са се поразцепили,то едва ли може да се очаква нещо по-различно :lol: .Тактиката на дъртаците да си траем и всичко ще се забрави все по-сериозно влиза и в тази асоцияция.Събираха се и нищо.Събира се и педерацията и нищо.
По-интересно е какво става с жалбите към апелативната комисия за класирането.Месеца ще мине след една седмица и трябва да има нещо.Защото следва ФИА след това.
И на кьоравите е ясно,че проблема е класирането.То дойде от никакви правила в шампионата.Движението е нулево за да стане ясно по какви правила се движи нашия шампионат.Нулево при АДАС ония ден.Нулево при педерацията вчера.Просто нищо.Май е доста страшно и за пилоти и за управляващи да се измисли нещо като правило по което ще се проведе този сезон.
Така май няма да се предвижим на никъде.Най-удобно за определени кръгове е да няма правила.Жалко наистина,защото и фенове и пилоти и управляващи не искат да има промяна,да има правила,да има спорт.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот plm » Пет Авг 06, 2010 20:30

Пак нещо не разбирам.
На пресконференцията групата състезатели си казаха точно и ясно от какво са недоволни.
Имало заседание на АДАС. Били на друго мнение. ОК.
После, УС на ф май е над тези неща и въобще не обръща внимание на елементарните въпроси на ...примерно 70 процента от бг участниците в Рали България. Нека припонмя, че ако ги няма тези състезатели и ф няма да има.
Добре де, дайте нещо, кажете нещо, какво сбъркаха или казаха неправилно момчетата на пресконференцията?
АДАС и ф хем не са съгласни с тях, хем не казват защо!
Защото така се чувствам като...малоумен. :D :D :D
И друго за АДАС.
Когато изникна идеята за асоциация предложих да бъде асоциация на действащите състезатели. Прие се, но имаше недоволство, защо не е асоциация на АСК Сега това стана/ и това е/ асоциация на АСК.
Точно в тази разлика бях убеден как трябва да функционира АДАС.
АСК и ф са си дружки. Правят каквото си искат.
Жалко.
Последна промяна plm на Съб Авг 07, 2010 07:18, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот plm » Пет Авг 06, 2010 22:31

Щура работа.
Последна промяна plm на Съб Авг 07, 2010 07:15, променена общо 2 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот dankoko » Пет Авг 06, 2010 23:25

На всички е ясно че без правила този спорт замира спонсорите намаляват и за феновете остава да гледат селски изпълнения на леко мръднали шофйори по населени и опасни места и всичко това защото няма кой да стане и да каже по какви правила иска да кара не е нужно даже да се пишат защото вече има написани само трябва да се приемат или тези на fia или на европеиския шампионат и всичко ще се нормализира но явно някой не иска защото не е в негова полза а друг се страхува да поиска за да не го изгонят :(
dankoko
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 16:10
Местоположение: Разград
Име: Йордан Николаев Йорданов

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот R5T » Съб Авг 07, 2010 03:04

dankoko написа:.... но явно някой не иска защото не е в негова полза а друг се страхува да поиска за да не го изгонят... :(


е много ми е чудно тоя "някой" или тези "някои" като ще се страхуват да си кажат мнението (да не говорим да го отстояват), ква работа имат там? Такива плъхоци ли трябва да оправляват целия автомобилизъм на БГ. Той единия ден казва, че няма нищо общо с ралито (едва ли не), на другия ден се подписва под класирането! :shock: И още е на "работа"? :shock: АДАС уж застава плътно зад пилотите пък, май за друго стои ЗАД тях (дано не е така), ма да не избързвам, чакаме пак другата седмица. Ама да вземем да се обадим поне на ГИНЕС, че да си спретнем рекордче - най-дълго рали :D
Аватар
R5T
 
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 01:29
Местоположение: Варна
Име: Владимир Илиев

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот Иван Шопов » Съб Авг 07, 2010 12:37

Пламене,
Сам знаеш, че нямам навика да се включвам в подобни дискусии... Ще ме извиниш, но се самозабравяш в стила "Аз съм Пътя, и Истината, и Живота...".
Ще помоля двама Ви с kiko да дадете конкретни факти, с които да докажете твърденията си.
Както вероятно знаеш от 6 месеца не съм в УС на АДАС, но пък за сметка на това нямам пропуснато заседание и претендирам, че съм повече от наясно кое, къде, кога, защо и как се прави в асоциацията. Хайде първо да Ви отговоря...
kiko написа:Пилотите ония ден само май си хабиха думите.В АДАС май са се поразцепили,то едва ли може да се очаква нещо по-различно :lol: .Тактиката на дъртаците да си траем и всичко ще се забрави все по-сериозно влиза и в тази асоцияция.Събираха се и нищо.Събира се и педерацията и нищо.
Нулево при АДАС ония ден.Нулево при педерацията вчера.Просто нищо.

Липсата на информация при теб не означава, че има нулев резултат. Чел съм бая твои мнения и смятам, че за човек, който що-годе е наясно със спорта е абсурдно да очакваш резултати в стил Хирошима. Очевадно има внесени писма (за които предполагам, че не знаеш), очевадно ще има някаква среща, очевадно по въпроса се работи. Ще приема, че това е нищо!
plm написа:Имало заседание на АДАС. Били на друго мнение. ОК.
После, УС на ф май е над тези неща и въобще не обръща внимание на елементарните въпроси на ...примерно 70 процента от бг участниците в Рали България. Нека припонмя, че ако ги няма тези състезатели и ф няма да има.
АДАС и ф хем не са съгласни с тях, хем не казват защо!
Защото така се чувствам като...малоумен. :D :D :D
И друго за АДАС.
Когато изникна идеята за асоциация предложих да бъде асоциация на действащите състезатели. Прие се, но имаше недоволство, защо не е асоциация на АСК Сега това стана/ и това е/ асоциация на АСК.
Точно в тази разлика бях убеден как трябва да функционира АДАС.
АСК и ф са си дружки. Правят каквото си искат.
Жалко.

Това са долни лъжи, Пламене. Казвам го открито и пред всички!!!
Лъжа е за "другото мнение".
Лъжа е, че на УС на БФАС нищо не е разгледано.
Лъжа е, че АДАС не е съгласна с "70 %" от участниците в Рали "България".
Лъжа е, че предложението да е на състезатели е твое (освен ако не визираш единствено и само форума по някое си време там).
Лъжа е, че АДАС е асоциация на АСК - и в пряк, и в преносен смисъл.
Лъжа е, че АДАС и БФАС са дружки. Те са/сме страни в двустранен диалог, доколкото е възможен в момента такъв!
За останалото си прав, а именно:
plm написа:Пак нещо не разбирам.
Защото така се чувствам като...малоумен. :D :D :D
Жалко.

И за всички страни в този диалог...
Промени не се правят за 1 (един) час, освен ако не е шуробаджанащина, а ние не искаме това, нали?!
Становище и позиции, които ще се отстояват има и те са в писмен вид и с входящ номер!
Всички интриги, които по един или друг начин се внасят и разпространяват тук пречат точно на това, което уж искате и отстоявате.
Много ми се иска "главните критикари" някой ден да свършат работа между две порции от игра с клавишите. Да видят как, защо, кога и как... Да усетят колко е приятно да се опитва някой да направи нещо за друг, докато този другият въобще не се интересува. И това не е оплакване!!! Това е реалност, която иска промени и такива ще има!
Не смятам да се включвам в дискусия какво и защо... Който има желание и здрав разум ще наблюдава резултатите и реалните последствия от нечия дейност, а не слухове и предположения за такава!
Желая Ви приятен уикенд!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот R5T » Съб Авг 07, 2010 13:12

е така е, не става за един час, ама пък тия промени се чакат от много години, те проблемите не започват и свършват с рали България! То просто преля чашата и може би за пръв път се видя толкова реално (очеизвадно) какво прави БФАС. И колко време ще се чака още....? До другата седмица когато генерал Янакиев МОЖЕ и да се срешне с плотите. И като се срещне какво? И дали ще е публична тая среща? Едвали. А и едвали някои ще се съгласи, че в АДАС и БФАС никои нищо не прави, че няма съвестни хора дето да работят и т.н. Има и такива, просто не са на нужните постове и не вземат решенията, а тия дето ги вземат..........
Аватар
R5T
 
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 01:29
Местоположение: Варна
Име: Владимир Илиев

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот kiko » Съб Авг 07, 2010 22:14

Лъжа е за "другото мнение".
Лъжа е, че на УС на БФАС нищо не е разгледано.
Лъжа е, че АДАС не е съгласна с "70 %" от участниците в Рали "България".
Лъжа е, че предложението да е на състезатели е твое (освен ако не визираш единствено и само форума по някое си време там).
Лъжа е, че АДАС е асоциация на АСК - и в пряк, и в преносен смисъл.
Лъжа е, че АДАС и БФАС са дружки. Те са/сме страни в двустранен диалог, доколкото е възможен в момента такъв!



Истина е другото мнение.
Истина е,че БФАС нищо не е разгледала.
Истина е,че АДАС не е съгласна с "70 %" от участниците в Рали "България".
Истина е,че АДАС е асоциация на АСК - и в пряк, и в преносен смисъл.
Истина е, че АДАС и БФАС са дружки. Те са/сме страни в двустранен диалог, доколкото е възможен в момента такъв!

Поне 4 дена след сбирките на двете организации.

Педерацията не е разгледала нищо по въпросите повдигнати на пресконференцията миналата събота.Абсолютна лъжа е всякакво твърдение,че има някакво движение по повдигнатите въпроси.
Адас,ако подкрепяше пилотите от пресконференцията щеше да излезне с някакво становище до момента.Това е за пред хората.А за пред по-интересуващите се хора - разногласията на събирането са били огромни и това показва за пореден(пореден) и пак ще го напиша пореден път,че това е организация в която личните планове са на първо място.........отново лъжа.
БФАС и АДАС са дружки.До такава степен,че не ви бръснат за слива и това е удобно и за старците и за .....някои от вас.
Съжалявам Ване,че ти не си от тях,но с толкова повтаряне на думата "лъжа" другия път ще ти обърнат внимание :wink:


Изключително съжалявам за резкия тон.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот todor hristov » Нед Авг 08, 2010 00:24

Айде бе господа я кажете кво е предложено и кво е прието,че с тия прокламации се забатачих.Всъщност има ли концепция за развитието на спорта или...
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот Иван Шопов » Нед Авг 08, 2010 12:17

За сетен път се убеждавам, че слуховете и жълтината са за предпочитане пред фактите. Наистина започвам да съжалявам, че се включих в дискусията, защото така или иначе явно не Ви се излиза от старото русло на "Съдията - п*дераст!"...
Кико, помолих за факти и документи. Не ми се влиза в излишни дискусии от типа "Моля другарко, а на мен Гошко ми каза, че...".
АДАС има право и е изявила своето становище писмено и с входящ номер. Явно предположението ми, че не знаеш тази дребна, но важна подробност е вярно. Интересуващите се хора би трябвало да знаят за тази стъпка, а "медийната война" не е оръжие, което трябва да се използва за щяло и не щяло.
И все пак Кико, би ли разяснил не само на по-интересуващите се, а и на присъствалите хора какво точно е казано, кой, защо, как и т.н. и т.н.? Можеш ли?! Или ще си хвърляме димки и бомби, пък барем уцелим кьоравото?!
И между два поста ми се ще да СИ отговориш на някои въпроси:
1. Ако БФАС променя през и за час класиране за дадено рали щеше ли да си доволен?!
2. А щеше ли да смяташ, че БФАС има авторитет и така трябва да бъде?!
3. Без да се изслушат страните в даден спор (както бе направено първото класиране) и се вземе решение добре ли е?! А сега ще бъдат ли изслушани!?
4. Кое се нарича "диалог" и кое "Ей така искам да бъде на секундата!"?
5. Вдигането на гюрултия помага ли?! А с нещо помагало ли е досега?! А ако подхода е друг и всеки изложи аргументите си?! Не е ли това правилният начин?!
6. Абе майка му стара трябва ли да сме доволни, че среща между "групата пилоти", БФАС, отговорните лица по време на състезанието и представители на АДАС ще има или не?! Ако не сме доволни защо?!
7. Какво аз лично повече направих, можех да направя или обещавам да направя един друг път?!
Стигат ли?!
Все някой ще е недоволен от каквото и да е, направено от когото и да е, когато и да е! Единственото важно нещо, и принцип, който всички (уж) подкрепяме е, че трябва да става честно, открито и в диалог! Не "спуснато отгоре", не и от "Вуйчо за племенника!". Или не беше така?!
А ако исках да съм "оракул" в стил "Аз нали Ви казвах?!" сега щях да ти напиша - "Ако променят класирането, ще скочат X и Y! Ако не го направят Z и останалите ще са прави да са недоволни! Този път няма вариант, в който всички да са доволни! НЯМА! Но пък има шанс и възможност решението да бъде честно, правилно и важащо и за останалите състезания! На мен това ми стига, но може би съм на "друго мнение"!
kiko написа:Истина е ...

Това са си твоите истини и не искам да влизам в междуличностни спорове. Обективната и единствена истина обаче я има в предишният ми пост... И не аз - времето ще ти го докаже!
kiko написа:Съжалявам Ване,че ти не си от тях,но с толкова повтаряне на думата "лъжа" другия път ще ти обърнат внимание :wink:

Не знам от кои "тях" или "нас" съм... И на Общо Изборното Събрание никой не можа да отговори кои са тези "Вие" и кои са тези "Ние". Претендирам, че съм личност -една от всичките и като такава изявявам мнениeто и позицията си. Това може би ме прави от "онези"... Не знам!
kiko написа:Изключително съжалявам за резкия тон.

Аз не съжалявам за моя... Знаеш ли защо?! По една единствена причина - колкото пъти някой (не визирам себе си) се опита да защити дадена позиция, разговора бива изтласкан в жълтите насоки. Няма да раздавам входящи номера, сканирани документи и прочее - не би било етично и коректно... Но и няма да влизам в празни дискусии от типа "Абе аз чух, ама съм сигурен!!!". Надявам се да ме разбираш - отдавна не живея в света на слуховете в който всички караме WRC-та, а в този на интригите никога не съм живял!
Както и да е - не мисля да коментирам повече по въпроса - извинете ме, че се опитах да вкарам яснота в замъглената виртуалност на слуховете!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот todor hristov » Нед Авг 08, 2010 12:53

Г-н Шопов,Вие сте безспорния талант в красноречието на този форум,но все пак нека бъдем просветени и ние страничните,адже ба,нещо по същество случило ли се е или все пак духът на съглашенството и гъзелижеството е продължил да царува във взаимоотношенията между АДАС и БФАС.Благодаря!
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали "България" 2010

Мнениеот plm » Нед Авг 08, 2010 12:58

Иван Шопов написа:....

Времето ще покаже как са нещата.
Ето един цитат от
http://www.speed-press.com/%D0%91%D0%A4 ... geId=16150
Източник: F1 Racing България

На заседанието на управителния съвет на БФАС не са разисквани въпросите, които 9 рали пилоти и техните клубове поставиха на пресконференция преди седмица.
.
.
.
“Управителният съвет не реши да разглежда въпросите на тези пилоти. За мен резултатите от рали “България” са затворена врата. Видяхте, опитахме да включим рали “България” и в националния шампионат, но правилата на WRC не го позволиха. Имаме резултати и те са изготвени от управителния съвет, където аз имам един глас. Относно жалбата срещу класирането, аз не отговарям по тази част, а съдийската комисия на ралито”, коментира Георги Янакиев, председател на БФАС.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта

cron