Заявените в JWRC и PCWRC 2008.

Дискусия за Световния рали шампионат

Заявените в JWRC и PCWRC 2008.

Мнениеот plm » Сря Яну 16, 2008 19:32

ФИА обяви заявените в JWRC и PCWRC 2008.
За JWRC са заявени 16 екипажа или отбора. С номер 42 ще кара талантливия френски пилот Sebastien Ogier, подпомаган от френската федерация FFSA. Номера 44 и 45 са за младите холандци Hans Weis jr и Kevin Abbring и отбора на холандската федерация.
В PCWRC традиционно с н.39 ще кара Nasser Al-Attiyah. С 43 ще гледаме руснака Вертунов. Ред Бул е с пилоти Aigner и Sousa.
С н.50 е Armindo Araujo. Ralliart New Zealand ще разчита на Juha Hanninen. 51 е получил Аксаков, а 55 Патрик Сандел със С2000.
Травис Пастрана ще кара с 54. Fumio Nutahara има н.56
Прикачени файлове
jwrc.jpg
jwrc.jpg (67.41 KiB) Прегледано 4649 пъти
pcwrc.jpg
pcwrc.jpg (119.22 KiB) Прегледано 4647 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Заявените в JWRC и PCWRC 2008.

Мнениеот Lubo » Чет Яну 17, 2008 19:20

Отбора на Френската федерация,отбора на Холанската федерация.Как хубаво звучи и колко далечно едновременно.

Лично аз ще следя с интерес предствянето на Евгени Новиков-макадама му е силната страна.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Заявените в JWRC и PCWRC 2008.

Мнениеот ftabaton » Чет Яну 17, 2008 20:35

на мен ми е интерно кои ще са двата екипажа на Интерспийд Рейсинг
Аватар
ftabaton
 
Мнения: 354
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:30
Местоположение: Твърдица, Стара Загора
Име: Христо Христанов

Re: Заявените в JWRC и PCWRC 2008.

Мнениеот plm » Чет Яну 17, 2008 21:46

И на мен ми е интересно това.
Има заявени и от Индия, от Унгария...
Очевидно е, че този шампионат с тези коли е много привлекателен. Разбираемо е.
Интересно е и друго. Какво ще направи ФИА, спазвайки политиката си за премахване на Н4 при такъв интерес.
Любо, моето разбиране за ролята на фед е да помагат за развитивето на спорта. Виж как е в Норвегия, в Естония, във Франция...
Сега си спомням за един случай от средата на 90-те години. Около Кастрол нашата фед трябваше да предложи млад, талантлив пилот. Отхвърлен беше Митко Илиев и други. Одобрен/а беше ....Гергана Апостолова! С тази номинация тя кара и на Монте Карло!
Повтарям - по предложение на фед през 95-96-97 имаше българско участие на Монте Карло с дамски екипаж и кола Сузуки. Признавам си, Гергана беше страхотна ...жена.
Тя имаше някакви участия у нас, даже с формула. Гледал съм я на писта София с формулата.
Българските участия на Монте Карло се броят на пръсти. Едно от тях е на дамски екипаж.
Как щеше да изглежда Митко на 20 години кара на Монте Карло?
Малко се отклоних. :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Заявените в JWRC и PCWRC 2008.

Мнениеот Freemad » Пет Яну 18, 2008 13:35

ето още малко информация....това намерих.


Организаторите на Junior шампионата и шампионата на ФИА за серийни автомобили са приели до този момент 44 заявки за сезон 2008, като се очаква миналогодишният рекорд да бъде подобрен.
P-WRC


В P-WRC всички 28 позиции вече са запълнени, за първи път в историята на шампионата. Сред водещите претенденти за титлата са шампионите за последните две години Тоши Араи (2007) и Насер Ал-Атиал (2006). Ще им се противопоставят Фумио Нутахара, Мирко Балдачи, Андреас Айгнер, Юхо Ханинен, Мартин Прокоп и Травис Пастрана. В заявките се открояват и имената на Патрик Сандел, който ще стартира с автомобил версия Super 2000 (Peugeot 207 S2000) и на 17-годишния Евгени Новаков, който е най-младият пилот, регистриран за първенството през сезон 2008. Пилоти от седемнайсет нации ще се състезават в поддържащия шампионат, като през тази година и Индия ще има свой представител.

От стартовия списък, който ФИА публикува тази седмица, става ясно, кои шест състезания от общо осемте е номинирал всеки един екипаж. Рали „Акрополис“ в Гърция е фаворитът, като само един от пилотите няма да включи емблематичната надпревара в програмата си. Вторият най-желан старт е последното в календара на WRC рали „Великобритания“. Голяма част от заявките не са индивидуални, а са направени директно от отбори, което позволява смяна на пилотите през сезона.

J-WRC

В младежкия шампионат на ФИА на този етап има 16 заявки, но подобно на миналата година се очаква те да нарастват постепенно с приближаването на крайния срок в средата на март. Мартин Прокоп, Патрик Сандел и Ян Молдер ще водят атаката на Citroen, Reanult и Suzuki. Петима от пилотите ще се борят за отличието „Новак на годината“. За първи път присъстват и заявки на национално ниво – Франция и Холандия ще участват в символичната битка на държавно ниво. Пилотите, които карат в J-WRC, номинират шест от общо седемте старта. Тази година фаворити са Испания и Италия, като близко до тях е и рали „Финландия“, което ще бъде едновременно кръг от J-WRC и P-WRC.

Първият кръг в шампионата на ФИА за серийни автомобили е рали „Швеция“ (8-10 януари). Сезонът при млaдежите започва три седмици по-късно в Мексико.
IMPOSSIBLE IS JUST A BIG WORD THROWN AROUND BY SMALL MEN WHO FIND IT EASIER. IMPOSSIBLE IS NOT A FACT. FOR ME...IMPOSSIBLE IS NOTHING !!!
Аватар
Freemad
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 15:57
Местоположение: София

Re: Заявените в JWRC и PCWRC 2008.

Мнениеот plm » Вто Фев 05, 2008 20:30

ftabaton написа:на мен ми е интерно кои ще са двата екипажа на Интерспийд Рейсинг

Вече е ясно- Патрик Сандел/със заявка на Мексико/ и Комленович.
Прикачени файлове
c_5e6bd0968d6c64cdbb60db53024c30d0.jpg
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта

cron