Subaru прекратява развойната дейност по Impreza WRC2007

Дискусия за Световния рали шампионат

Subaru прекратява развойната дейност по Impreza WRC2007

Мнениеот Freemad » Нед Яну 13, 2008 03:42

Subaru World Rally ще прекрати развойната дейност по Impreza WRC2007. Ресурсите на целия отбор ще бъдат насочени към разработката на новата WRC2008, което означава, че и в началото на сезон 2008 японско-английският тим няма да има потенциал да се конкурира със заводските екипи на Ford и Citroen, а защо не и на новака Suzuki.

Петер Солберг и Крис Аткинсън ще започнат новия сезон с познатата ни още от рали „Мексико“ Impreza WRC2007. Според ръководителя на базирания в Банбъри тим Ричард Тайлър потенциалът на автомобила е ограничен и очакванията за представянето му трябва да бъдат умерени.
„Вече приехме факта, че няма смисъл да развиваме WRC2007 и че с този автомобил не можем да достигнем нивото, което се надяваме да реализираме с наследника му“, коментира Тайлър. „Хомологирахме някои компоненти в началото на годината, но това е всичко. Дефакто замразяваме проекта Impreza WRC2007, за да насочим всички усилия към развойната дейност по новия автомобил. В началото на сезона основната ни цел ще бъде да сме готови с WRC2008 възможно най-бързо. Но няма да вземаме прибързани решения, тъй като ефективността и високата надеждност са от първостепенно значение.“

Тайлър разказва и за промените в ръководството на отбора, които целят намаляване на времето, необходимо за финализиране на проекта Impreza WRC2008. „Дейвид (Ричардс) ще се включи по-активно в работата. Той ще присъства на всички състезания като шеф на отбора, докато аз няма да мога да съм на линия за първите няколко старта, тъй като ще съм зает с работата по новия автомобил. В допълнение ще намалим екипа, който е отговорен за състезанията, за да насочим всички свободни ресурси към развойната дейност.“

Ричард Тайлър признава, че Subaru ще остави на заден план началото на сезона, но не може (или не иска) да даде точен отговор на въпроса кога ще дебютира новият автомобил. В края на миналата година Петер Солберг спомена, че очаква Impreza WRC2008 да се появи четири старта след началото на сезона, но управителният директор отхвърли тази възможност. „На този етап не мога да кажа кога ще дебютира новата кола, но това със сигурност няма да е на рали „Йордания“ (пети старт). Целта ни е да подготвим конкурентен продукт от самото му начало. Искаме да спечелим поне няколко ралита преди края на годината“, завършва Tайлър.





май,май ще видиме новата Импреза 2009,ако от SUBARU решат да искарат сезона с Impreza WRC2007 :roll:
IMPOSSIBLE IS JUST A BIG WORD THROWN AROUND BY SMALL MEN WHO FIND IT EASIER. IMPOSSIBLE IS NOT A FACT. FOR ME...IMPOSSIBLE IS NOTHING !!!
Аватар
Freemad
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 15:57
Местоположение: София

Мнениеот Astra_26 » Нед Яну 13, 2008 12:39

А може би на проектът Subaru 2009 ще му липсват някои елементи ... (турбинка и заден диференциал) :D
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Subaru прекратява развойната дейност по Impreza WRC2007

Мнениеот Lubo » Нед Яну 13, 2008 19:43

И мен ме навяват мисли,че Субару ще прецакат сезон 2008 и направо ще правят колата по новите правила на ФИА-Супер 2000 +турбина.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Subaru прекратява развойната дейност по Impreza WRC2007

Мнениеот plm » Пон Яну 14, 2008 21:06

Напоследък много се говори за Субару.
И Армин Шварц каза нещо.
"Струва ми се, че ще чуем: Продрайв, вече ви няма! Дейвиде /Ричардс/, занимаваш се с много неща - искаш Ф1, работиш в австралийския и английския шампионати за туристически автомобили, подготвяш Астон Мартин, тунинг и други неща. Не си концентриран за главната си задача. И сега ще си намерим друг.
От добре информирани източници знам, че Томи Макинен с Макинен Рейсинг имат голям интерес за осигуряване на стартовете на Субару в СШ. Томи има добри контакти с Япония. Много неща ще направи различно от англичаните от Продрайв".
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Subaru прекратява развойната дейност по Impreza WRC2007

Мнениеот jujoracing » Пон Яну 14, 2008 22:05

На мен пък Sbaru Impreza WRC 2008 долу-горе ми хареса :wink:
ВАЗ 2108 SPORT!
Аватар
jujoracing
 
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 16:11
Местоположение: Шумен
Име: Жулиян Атанасов

Re: Subaru прекратява развойната дейност по Impreza WRC2007

Мнениеот rally_m » Вто Яну 15, 2008 16:49

plm написа:Напоследък много се говори за Субару.
И Армин Шварц каза нещо.
"Струва ми се, че ще чуем: Продрайв, вече ви няма! Дейвиде /Ричардс/, занимаваш се с много неща - искаш Ф1, работиш в австралийския и английския шампионати за туристически автомобили, подготвяш Астон Мартин, тунинг и други неща. Не си концентриран за главната си задача. И сега ще си намерим друг.
От добре информирани източници знам, че Томи Макинен с Макинен Рейсинг имат голям интерес за осигуряване на стартовете на Субару в СШ. Томи има добри контакти с Япония. Много неща ще направи различно от англичаните от Продрайв".



Определено Томи Макинен ще се справи по-добре.То от това неможе по-зле :cry: :evil: 8)
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: Subaru прекратява развойната дейност по Impreza WRC2007

Мнениеот Lubo » Вто Яну 15, 2008 21:25

Не подценявай старата лисица Дейвид.Едва ли ще изпусне тая златна кокошка.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта

cron