Марко Мартин отново във WRC - тестов пилот на Субару

Дискусия за Световния рали шампионат

Марко Мартин отново във WRC - тестов пилот на Субару

Мнениеот beta_racing » Пет Яну 04, 2008 18:55

Източник: wrc.com

Почти две години и половина след трагичния инцидент от Септември 2005-та година, когато загина навигаторът на Марко Майкъл Парк, естонецът ще се върне в Световния рали шампионат, макар и само като тестов пилот на Субару WRT!

"За мен това е огромно предизвикателство, което очаквам с нетърпение. Тъй като съм бил част от отбора и преди, за мен е много приятно да се върна и да помогна. Със сигурност тимът се е променил много от 2001 година насам, но все пак цветът е все още същият :) "
"От голямо значение е да разбера как точно трябва да бъде настроена колата, както и да намеря общ език с инженерите. Най-трудното нещо е това, че преди, когато карах за отбора, настройвах колата за себе си, а сега трябва да имам едно наум, че тя ще бъде карана и от други пилоти. Поради тази причина това, което аз правя, ще бъде до голяма степен неутрално и се надявам то малко или много да помогне на всички."
"Разбира се има и голямо напрежение върху мен. Колата трябва да се направи конкурентноспособна и вече се чувствам част от отбора, която трябва да поработи доста.", казва Мартин.

Марко Мартин кара в Субару две години - 2000 и 2001. След това естонецът кара за Форд и Пежо. Първото му състезание от WRC е Рали Австралия 2000, където сяда до навигатора си Майкъл Парк, а най-доброто му класиране с кола на Субару е 5-то място на Рали Финландия 2001.

Мениджърският директор на Субару WRT Ричард Тейлър каза: "Като победител на ралита от Световния шампионат и пилот с голям опит сме много радостни, че Марко отново е при нас. Убедени сме, че той ще изиграе ключова роля в развитието на Субару Импреза WRC 2008 само за няколко месеца. Надяваме се, че това ще сложи началото на дългосрочно сътрудничество!"
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот P.Solberg » Пет Яну 04, 2008 19:15

Чудесна новина. Надявам се това да е стъпка към връщането му в Световния шампионат. Успех.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот Kal4y » Пет Яну 04, 2008 19:47

Супер, дано помогне в развитието на Субару и по-добри резултати през следващия сезон.
Аватар
Kal4y
 
Мнения: 106
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 18:02
Местоположение: Сливен

Мнениеот plm » Пет Яну 04, 2008 20:09

P.Solberg написа:Чудесна новина. Надявам се това да е стъпка към връщането му в Световния шампионат. Успех.

Марко Мартин определено заслужава да бъде "на сцената".
Още през декември 07 се заговори за зачестените му контакти със Субару. Непосредствено преди Коледа направи изявление и обяви, че вече СШ не е това което е бил и няма желание да навлиза като пилот в тази променена атмосфера.
Той наскоро кара на Мемориала на Бетега и като гледах материали от там се усеща колко е радостен, че отново е в състезателна кола и кара. Той е роден пилот. И като човек е много скромен, приятен и достъпен.
http://www.ewrc.cz/ewrc/fotogalery.php? ... af=2&all=1
Прикачени файлове
pl_f_5_martin_1.jpg
pl_f_5_martin_1.jpg (124.22 KiB) Прегледано 4644 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта

cron