Монте Карло 2008

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот plm » Нед Яну 27, 2008 11:26

plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот BradurS » Нед Яну 27, 2008 12:14

plm написа:Сплитовете работят
http://zone.ee/wrcmasters/2008/analyzer ... ts=1&jwrc=

Добри новини.
Льоб, Хирвонен и Сордо са по отсечката...
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот Astra_26 » Нед Яну 27, 2008 12:26

Испанеца взе 16-ти етап, който е от новите и е познат само на местните пилоти.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот BradurS » Нед Яну 27, 2008 13:34

Борбата между Дювал и Аткинсон се пренася и на СЕ 17. Испанеца взе още 0.5сек. на Аткинсон, като двамата заемат първо и второ място за етапа :)
Солберг също даваше много добри междинни времена, но на 3-тия сплит времето му рязко се влиши. Сигурно е направил някоя грешка.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот xborox » Нед Яну 27, 2008 14:58

И тази година Крис направи най-голямата веселба в "Монте Карло". Миналата победи Мико с 1 секунда, ако не се лъжа. Да видим дали ще се справи и тази. Дювал рязко вдигна темпото. Като знам колко е луд, се чудя как още не е изхвърчал от пътя. Ама същото се отнася и за Аткинсън :-)
xborox
 
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 14:43
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот yozo » Нед Яну 27, 2008 15:09

Супер РАЛИ Крис и Дювал направиха голямо шоу
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот suncho_ » Нед Яну 27, 2008 15:50

от къде мога да гледам етапа от монако директно? :oops:
CITROEN THE BEST!!!
suncho_
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 18:15
Местоположение: sofia

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот plm » Нед Яну 27, 2008 16:18

plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот onTe » Нед Яну 27, 2008 16:43

plm евала ! И ние да се докоснем малко до ралито с този лайф .
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот Astra_26 » Нед Яну 27, 2008 17:26

Направих една съпоставка на времената на Льоб, Сордо, Дювал и Аткинсън. Това са пилотите имащи етапни победи в Монте Карло, и техните времена са съпоставени с най-доброто за етапа. Ето какво се получи, разгледайте я внимателно. :wink:
Кривата на Льоб е най-постоянна, а това говори много за един пилот.
Прикачени файлове
100%.JPG
100%.JPG (68.26 KiB) Прегледано 8499 пъти
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот xborox » Нед Яну 27, 2008 17:37

Раутенбах не стартира особено обещаващо. Честно да си кажа очаквах повече от него. Първо отнесе една къща в четвъртък вечер, а сега се издъби баш преди края на супесрспециалния. Състезанието не бе изключително интересно, но Крис и Дювал направиха страхотно шоу. И двамата са рискови пилоти, но този път нямаше никакви изцепки от тяхна страна. Яд ме е за Латвала. Един от най-любимите пилоти ми е, а нещата въобще не тръгнаха добре за него.
xborox
 
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 14:43
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот beta_racing » Нед Яну 27, 2008 18:20

Ох, изпуснах го ралито днес! Само първия етап "гледах"...

Виждам, че Дювал и Атко (както вече наричат Аткинсън :lol: ) са направили прекрасна борба. Втора подред му е тази на австралиеца, след като миналата година победи Хирвонен с 1.0 секунда на последния етап, след което се получи 0.2 за генерлното, разбира се, в полза на Аткинсън.
Сега разликата между него и Дювал е с 0.9 секунди повече отколкото тази от миналата година, т.е 1.1 секунда :mrgreen:
Между другото, щях да казвам, че съм забелязал, че Крис се представя добре (ако не до края, то поне до някоя част от даденото рали, защото си е, както Любо каза, малко рисков пилот) на т.н спец ралита...такива като Монте Карло, Финландия. Не знам, може и да си внушавам... :roll:

Хирвонен каза снощи: "Като Льоб просто е невъзможно да се движим, просто е невъзможно!". Дано другите ралита да са малко по-интересни, за да не настъпи криза откъм интерес и тук, както беше преди няколко години във Формула 1.

Иначе не знам кой каза, че на Col de Turini нямало сняг...по радиото май :roll: Може да са имали предвид, че няма на пътя, но като гледам видео материалите от сайта си има и то не малко.

Петър Солберг подобри най-доброто си постижение на Рали Монте Карло, което беше 6-то място. Все пак е една класа зад първите четирима (за ралито).
Джиджи Гали - добре беше според мен. Аз очаквам по-добро представяне на макадам, отколкото на асфалт от него. Ще видим как ще му се развие шампионата. Стартът му не беше зле.
Жан Мари Кук - френският асфалтов шампион (Championat de France Asphalt) от 2007-ма. Цяла година се бориха с Патрик Хенри (Пежо 307 WRC), Фредерик Ромейе (Пежо 206 WRC), който участваше и тук, и още няколко пилоти. Кук живее в Ардеш, в близост до някои от етапите на ралито, и миналата година на SS8 St. Martial 2 беше записал 3-то зад Льоб и Сордо, така че не трябва да се учудваме на доброто му представяне.
Лично за мен, много добро представяне на Пер-Гунар Андерсон с новото Сузуки. Дано да не са така на всяко рали, но това само бъдещето и работата на екипа на Сузуки ще покаже :mrgreen:

Хенинг Солберг го няма никакъв на асфалт, а за Монтe Карло да не говорим. Миналата година представянето му беше що-годе същото.
Матю Уилсън........т'ва момче няма ли да се научи да кара вече...да гледа Яри-Мати какво прави...давам му още 1-2 години и ако не се научи по-хубаво да работи някъде "зад кулисите" при татИ :D

Сордо, Латвала и Касими завършиха след ползване на СупеРали...доста се ядоса испанеца...не съм очаквал чак пък такава реакция. Интересно какво е било положението после в сервиза. Нещо ми се струва, че момчето е под напрежение, но и пък от друга страна не го харесвам много, много, защото доколкото виждам ми се струва малко надут :x :roll: Не знам, може и само така да си мисля :roll:
Лош старт за Яри-Мати Латвала. Очакванията от него са да прогресира - нещо, което направи след средата на миналия сезон. Той е само на 22 години, кара вече в заводския отбор-шампион от предните две години, така че не му е лесно. Както се казва: до вчера (ако трябва да съм по-точен до миналата година), паралелно с ралитата от световния шампионат в отбора на Стобарт, беше механих на баща му, а сега се иска да пази титлата на Форд. Не е лесно и се надявам, че това няма да го пречупи. Успешната кариера е пред него :)

Раутенбахчо не беше толкова добър и когато караше в JWRC, така че на този етап не трябва да очакваме чудеса от него. Той също е доста млад, както Уилсън и Латвала. Някой знае ли повече за него всъщност? Кой налива толкова парички за толкова годинки? Аз него го помня от Рали Каталуния 2003...караше едно Саксо Супер 1600, но никога не съм се интересувал повече. Стана и шампион на Африка... :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот damon » Нед Яну 27, 2008 18:46

Интересна графика, Астра. Браво :) Тя направо говори, защо Льоб е толкова добър. Също от графиката се вижда, как Дювал е тръгнал по-леко и постепенно е увеличил темпото накрая. Дювал като за първо рали от доста време се представи добре, Аткинсън отново много силен тук и пред Солберг.

А Раутенбах - страшен късмет. 100 метра преди финала, а и закрития парк е бил там... Доколкото знам за него баща му има някакви диамантени мини... :wink:

Ето и запис на суперспециалния http://torrents.rally-club.net/details. ... 6b1be85900
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот damon » Пон Яну 28, 2008 01:29

Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Монте Карло 2008

Мнениеот onTe » Пон Яну 28, 2008 06:37

Заради катастрофата ли прекратиха ССС ? Защо не караха всички учасници ?
onTe
 
Мнения: 202
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:26
Име: Михаил Божков

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта

cron