ЯРИ-МАТИ ЛАТВАЛА СЕ ПРИСЪЕДИНЯВА КЪМ ХИРВОНЕН В ТИМА НА ВР-Ф

Дискусия за Световния рали шампионат

ЯРИ-МАТИ ЛАТВАЛА СЕ ПРИСЪЕДИНЯВА КЪМ ХИРВОНЕН В ТИМА НА ВР-Ф

Мнениеот beta_racing » Пон Дек 17, 2007 10:29

ЯРИ-МАТИ ЛАТВАЛА СЕ ПРИСЪЕДИНЯВА КЪМ ХИРВОНЕН В ТИМА НА ВР-ФОРД

КЪСНО снощи ВР-Форд Световен Рали Тим обяви, че 22-годишният финландец Яри-Мати Латвала (на снимката) ще бъде вторият пилот в отбора за следващото световно първенство. Той ще е партньор на тимовия лидер Мико Хирвонен. С този анонс се сложи точка на слуховете кой измежду финландеца и Петер Солберг ще заеме овакантения след финала на шампионата от Грьонхолм волан в тима на Малкълм Уилсън.

Програмата на бившия пилот на Стобарт VK- Форд пилот ще започне от Монте Карло през януари, с което Латвала ще стане вторият най-млад пилот, за който е предвидена пълна програма в световното първенство по рали.

През 2003 г. това беше Франсоа Дювал, но нова беше във времето, когато правилата на шампионата позволяваха в екипите да има по трима пилоти.
Според днешните правила на шампионата на производителите всеки тим от категорията трябва да има един постоянен пилот от екипа от двама състезатели, който е задължен с участията си във всички 15 старта от програмата на WRC.

Латвала не присъстваше на презентацията заради ангажиментите си с тестовете за Рали Монте Карло, както и заради участието му в популярния италианския спринт Преалпи Тревиджиани, в което спечели първото място. Състезанието е организирано от Моторинг Клуб и в него Латвала участва със семейната Тойота Корола WRC.



ПЛЮС: Заради опита с Форд Фокус RS WRC Латвала бе предпочетен като партньор на титуляра в отбора на ВР-Форд Световен Рали Тим за 2008 г.

Снимка: Мартин Холмс, Англия

И през следващата година навигатор на Латвала ще бъде неговият досегашен партньор в екипа Мика Анттила.
Иън Стадлер, вицепрезидент на Форд-Европа: „Този екип е ключов момент за стратегическата линия на Форд, защото ние имаме млад, но много опитен отбор. Той е съставен така, че да изпълни дългосрочните планове за успех в световното първенство.”

22-годишният Латвала е бил предпочетен заради големия си опит с Форд Фокус RS WRC през последните два сезона, но също така и заради 50-те си състезания в световния шампионат, нещо което нито един от останалите конкуренти на неговата възраст не притежават като предимство. Най-доброто постижение на Яри-Мати Латвала е третото място в генералното класиране на Рали Ирландия през октомври.


Източник: www.bgnrc.info

Мисля с това да сложим край на догадките кой ще е втори пилот на Форд за 2008 година! Разбира се, беше логично! Аз много се радвам за Латвала, защото за мен той ще бъде следващият Льоб и се надявам скоро да се включи активно (а не само в отделни ралита) в борбата за първото място, въпреки че към края на сезона вървеше перфектно навсякъде! :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот rally_m » Пон Дек 17, 2007 13:05

Ами то си беше ясно,че ще е той.Догодина ми се струва,че титлата при конструкторите отново ще е за Форд :roll:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Мнениеот chefo » Пон Дек 17, 2007 22:19

Някъде преди време чух лафа.
``If you want win, you need a finn`` :D а форд ги има отново двама :wink:
Честно казано след оттеглянето на Маркус и след доброто представяне на Яри някак си го очаквахме.Само на 22-години и при най-добрите-браво!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот Chavo » Вто Дек 18, 2007 21:48

За мен преминаването на Латвала в заводския отбор на Форд е резонно.
Имаше знаци за това още преди няколко месеца ,а и Форд определено нямат по-добър вариант за съотборник на Хирвонен.
Това не значи обаче че очакванията са ми за много добро представяне на Латвала следващия сезон ,мисля че няма да е в топ 4 ,5то-6то място е реално за него в крайното класиране.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Мнениеот plm » Вто Дек 18, 2007 22:05

Chavo написа:...5то-6то място е реално за него в крайното класиране.

Струва ми се, че Хирвонен и Латвала могат и през 2008 да осигурят на Форд титлата.
Еее, ти къде го сложи Латвала-5-6-ти.
Форд имат най-добрата кола. Ситроен имат най-добрия пилот.
Сордо е слабичък.
Ще е интересно.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот beta_racing » Сря Дек 19, 2007 14:05

Трябва, разбира се, да се отбележи, че сега напрежението и очакванията от Латвала ще са далеч по-големи и няма да му е чак толкова леко. Много ще се радвам ако направи няколко добри класирания още в началото, което ще го облекчи доста и ще се развие един потенциал за по-сериозни класирания от средата на шампионата нататък, но все пак трябва да се каже, че е само на 22 години и успехите (дано!) за него тепърва започват :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта

cron