Рали България във WRC. Истина е!

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот RaPiD » Нед Дек 09, 2007 15:37

Малеее, не мога да си го представя.... това ако стане..........
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот qvkata » Нед Дек 09, 2007 16:18

Незнам но ми се струва че ще има много смартни случаи изван трасето
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Мнениеот jujoracing » Нед Дек 09, 2007 18:26

Рали Албена щеше да бъде по добро за WRC :|
Аватар
jujoracing
 
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 16:11
Местоположение: Шумен
Име: Жулиян Атанасов

Мнениеот Lubo » Нед Дек 09, 2007 18:40

В Боровец нещата са най-добре от към хотели.На тая лудница,която ще дойде малко са местата,които могат да отговорят на битовите изисквания.
Летището в Долна баня е перфектно за сервиз-има място за много отбори.
Трасетата.......-лоша работа.В Сливен има трасета,които отговарят на някакви световни стандарти,но на Боровец нещата са зле.За да се натрупат километри,ще трябва да се минават магистралните отсечки по 4 пъти :shock: .Кофти.Да не говорим ВРЦ колите какви скорости ще правят :wink: .Има вариант да се включат и Пещерските отсечки,както беше в началото,обаче кофти се получава с достъпа за гледане до трасето-ще ни усвиркат веднага :wink: .
Екстра е,че ще имаме така чакания кръг.Лошото е,че не сме готови въобще-нито трасета,нито съдии.....нищо.Имаме,обаче две години в които трябва да се оправят тея неща и си мисля,че ще смогнем.Лошото е,че ще бъде за сметка на останалите ралита в България :wink: ,но няма как.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот shumen_90 » Нед Дек 09, 2007 18:54

jujoracing написа:Рали Албена щеше да бъде по добро за WRC :|


Щеше...
Аватар
shumen_90
 
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 17:06
Местоположение: София
Име: Георги Милков

Мнениеот Lubo » Нед Дек 09, 2007 18:56

Нямаше :wink: .Варна-Шумен-Сливен е немислим вариант за новите стандарти в ралитата.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот chefo » Нед Дек 09, 2007 19:43

siky написа:"
П.П.
А какво стана със спирането на СЕ от фенове?
П.П.2
Или "фед" - The best сега?
ЯСЕН ШАМПИОН!!!!!!!!!!!!!!!


Хубаво мнение-точно написано-но както се казва ``Ще поживеем и ще видим`!
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот Lubo » Нед Дек 09, 2007 19:56

siky написа:"Гледам и не вярвам на ... ушите си"... , като чета темата оставам с впечатлението, че повечето фенове са доволни от работата на "фед",
но ако завали я градушка, я дъжд и какво ще стане? Ще отменим рали-то ли? Или тогава няма да решава някой от БГ отговорниците, нали?
Честито
П.П.
А какво стана със спирането на СЕ от фенове?
П.П.2
Или "фед" - The best сега?
ЯСЕН ШАМПИОН!!!!!!!!!!!!!!!


Не бъркай феда с Янакиев :wink: .Човека знае на коя маса да седне,знае и с кой да си каже лафа,знае и с кой да си изпие пиенето :wink: .Само за това заслужава доживот да е на тоя пост.Може чехи и поляци да се учат как се правят тея неща от него :wink: ,а не да се ръсят по сумати кинти за кандидастване :lol: :lol: :lol: .
Федерацията е болна-спор няма.Тоя кръг ни дойде от въздуха и точно подготовката за това рали ще даде някакво лекарство на феда :wink: .Дано да е за добро.
Спиране на СЕ е груб вариант(написал съм го доста пъти) и до него се стига трудно.В момента в интерес на всички нас е да се хванем и да изчистим дразгите които се получават.В крайна сметка голямия проблем на нас феновете са ни полицаите,но той може да се оправи доста лесно от страна на федерацията......просто трябва да корегират някои свои неща,които в крайна сметка ще са им от полза през 2010.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Loeb » Нед Дек 09, 2007 20:46

А за Шумен-Сливен-Твърдица какво ще кажете дори става по компактно от Боровец. Много добри трасета, горе-долу подготвени хора и трите града са домакини на ралита от националният шампионат.
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Мнениеот yozo » Нед Дек 09, 2007 23:46

Не ми пречи каде ще е ралито,ако ще и да е на макадам.Само да има рали.Аз го Гърция ходих да го гледам кво остава за България. :lol:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот swrt » Пон Дек 10, 2007 09:17

Loeb написа:А за Шумен-Сливен-Твърдица какво ще кажете дори става по компактно от Боровец. Много добри трасета, горе-долу подготвени хора и трите града са домакини на ралита от националният шампионат.


Това са много добри трасета.Не е по-компактно,няма реално сервизно място за 70+ коли,а и ........
Субару пътуват с около 300 човека керван-сервиз,готвачи,гости,роднини и тн.Поне 150 стаи :wink: .Остналите заводски отбори с поне 80-100 стаи на бройка :wink: .Сложите 20 по-малко екипажа с по 15-20 стаи,сложите и още по-малките отборчета с по 5-7 стаи,сложете българските екипажи,сложете ФИАджиите(които не са никак малко,а и са претенциозни),сложете медии,сложете персонал за измерване(едва ли на Минко ще му дадат да се пробва там),турите и някой и друг фен от чужбина (поне 150-200 стаи са редовните зяпачи),да се сложим и ние в тая бройка.........
........а сега се замислете къде могат да се съберат и настанят тея хора.
Черноморието и Боровец :wink: .Албена отпада като вариант-няма близки трасета.Южното също.Остава :wink: .



Трасета около Боровец са доста далеч от "световните".Има обаче хора като Румен Манолов(той ми е на акъла в момента),които са в състояние да измислят нещо.Варианти бол-кеф ви Пещера(може да се направи достъп за гледане през Велинград),но е малко "разточително",кеф ви софийските паркове,но пак не е вариант-задръствания,голям преход и тн.
Две години е и малко и много време да се подготвят работите.Въпроса е до каква степен старите кримки са в състояние да работят,че последно време доста се отпуснаха.

Поздравления за г-н.Янакиев.Наистина си е политик от старата школа.Поляците има само да се учат от него-две ли,три години се ръсиха по 200 бона евро да им кажат,че не стават :lol: .
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Мнениеот svetluo » Пон Дек 10, 2007 23:15

Не съм много запознат с цялата организация и и всички неща свързани с организиране на WRC , но все пак мисля да си изкажа мнението и ако се наложи да бъда коригиран :) . Добре да предположим , че нещата се организират в Боровец има ли смисъл хората да останат доволни от хотелите ни , а от трасетата не ? Кой би ни дал второ домакинство на кръг от WRC ако пилотите и фиаджиите не останат доволни от трасетата...? За това според мене (лично мнение) е най - добре трасетата да са като на Рали Албена не вярвам точно за хотелските места да закъсат пък и до тогава ще има построени и доста нови хотели в Албена , така че не мисля че това е чак такъв проблем въпреки , че донякъде SWRT е прав за това . Да погледнем от страна на прехода той няма да е проблем за никой от WRC , JWRC , или за някой от частните пилоти те са си свикнали на преходи защото да дам пример мисля , че беше Рали Ирландия където дори минаваха граница за да достигнат до отсечките това също няма да е проблем . Да обърна внимание и на най - важният съдия ФЕНЪТ :) представете си колко много повече хора ще могат да видят най - добрите пилоти на света как преминават като луди по околностите на града им и колко по популярен ще стане спорта след това събитие . Също спонсорите ще са много повече защото все пак е летния сезон Албена ала бала разбирате ме :) . Ами това е моето мнение по въпроса ако някъде греша поправете ме не , че някой слуша точно моето мнение по въпроса и организаторите ще си променят решението заради хората пишещи във форума , но лафа да върви :) ;) .
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Мнениеот Astra_26 » Пон Дек 10, 2007 23:55

Оценката за организацията и провеждането на едно рали от такъв мащаб е комплексна, и зависи от множество фактори. Не е само до избора на трасе, дължината на преходите, площта на сервизните зони и хотелите. Вече е въпрос на компромис. Не може всичко да е идеално. Важен е крайния резултат, който ще е плод на много усилия във всички аспекти, а това става с много хора и то грамотни. Не че ги нямаме... въпроса е на всеки да се постави конкретна задача и да си върши работата. Май досега всеки вършеше, което не му е работа. Е крайно време е това да се промени. Залога е голям!
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Мнениеот lancia_hf » Вто Дек 11, 2007 01:57

Astra_26 написа:... въпроса е на всеки да се постави конкретна задача и да си върши работата.... Залога е голям!


Абсолютно съм съгласен!!! Тез които ще докарат WRC-та в България знаят какво трябва да направят и да ги задържат, ако това е възможно... Предполагам и знаят какво трябва да се направи, за да не се изложим. Въобще не ме интересува къде ще го направят ралито, за мен е важно да се снабдя с достатъчно количество плакати, снимки и т.н. за автографи от Льоб :lol: :lol: :lol: И знайте,че още от понеделник вечерта ще съм из Рило-Родопския масив :D /ако ралито е в Боровец/.
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Мнениеот Ferjancz » Вто Дек 11, 2007 09:37

Какато каза Астра_26 оценката е комплексна и на пътища, и на хотели и на всичко ! Само малкия пример е , представете си колко чуждестранни фенове ще посетят ралито, фенове които пътуват с "кервана" почти на всякъде и колко повече български фенове ще има ( от досега ) ! И ако в един момент се окаже , че няма къде да ги настаним ето ви проблем ! В крайна сметка ВРЦ е една голяма реклама , също както и Ф1 ! Трябва да има фенове , да има приходи и т.н. След това следващите две години ще сме под зорко наблюдение, кое как го вършим , защо така и прочие! Недай си боже да се стигне до накакъв скандал , както тази година ! Просто недопустимо! Трябва да се вземат много точни и премерени решения в едни такива подобни ситуации, защото съм почти сигурен , че при евентуална наша издънка веднага ще ни намерят резервна държава за нашата дата през 2010г. Можем да сме сигурни в това! И ВРЦ в България остава като мит за неопределено време ! Пламен добре го каза " Господа от федерацията , кажете с какво можем да помогнем ние феновете за добрата оценка на българското рали " ! Да си помогнем взаимно за да сме доволни всички!!! Издънка от сорта на тази с турския екип на Си Ен Ен ( май беше ) с полицията и да лъсне снимката на наште хубавци как плющят карти е меко казано абсурдно ! Защото репортерите на ВРЦ могат както да ни докарат голяма слава , така и да ни омаскарят яката ! Така , че имаме две години, в които тези неща да се изгладят и да ги видим пустите му световни пилоти и у нас!!!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта

cron