Рали България във WRC. Истина е!

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот P.Solberg » Вто Дек 11, 2007 11:01

Код: Избери целия код
Настояваме рали "България" да е във WRC още през 2009 г.

ГЕОРГИ ФИЛИПОВ

Шефът на федерацията по автомобилен спорт (БФАС) Георги Янакиев още не се е отказал от битката да вкара рали "България" в календара на световния шампионат още през 2009 г. Най-престижното ни състезание има гарантирано място за 2010-а, но Янакиев настоява да се почете достойно 40-годишният юбилей след 2 г. "Все още има шанс. Прави се всичко възможно да влезем по-рано в календара, не без съдействието на приятеля на България Макс Моузли", поясни членът на УС Борис Капев.
Още от днес започва подготовката. Екип от БФАС отива на оглед на нова отсечка - от Белица до Мухово. "В момента нашето рали е дълго 282 км, а ни трябват поне 340. Хубавото е, че ще остане компактно", поясни Капев. Новата отсечка е 32 км и ако се кара 2 пъти, влизаме в нормата.
Задължително условие е да се ползва чуждестранен екип за пресцентъра, както и измервателната уредба на WRC System. Тя се наема от всеки домакин на световно рали. Най-малко проблеми ще имаме със сервизния парк на летището в Долна баня, където теренът е увеличен и ще може да поеме целия керван. Техническият преглед ще бъде в почти готовата спортна зала в Самоков. "И сега наблюдателите на FIA искат да преместим прегледите от паркинга в Боровец на закрито. Така че ще изпълним още догодина това изискване", каза Капев.
През март ще дойдат наблюдатели от рали комисията към FIA, за да преценят дали сме готови за организацията на подобно мероприятие. "Важното е, че сме в системата на ротация. Дали ще се задържим 2 или 3 г., вече не от такова значение", добави Капев.
Източник: Вестник "Сега".

Ето и снимка на залата.
Прикачени файлове
7-sportmann4-550.jpg
7-sportmann4-550.jpg (68.93 KiB) Прегледано 7405 пъти
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот jujoracing » Вто Дек 11, 2007 11:49

Поне като ще е на майната си (в Боровец) ралито да е през зимата. :D
А за какво е тази зала?
Аватар
jujoracing
 
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 16:11
Местоположение: Шумен
Име: Жулиян Атанасов

Мнениеот P.Solberg » Вто Дек 11, 2007 11:53

Ако си беше направил труда да прочетеш статията, можеше и сам да си отговориш.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот jujoracing » Вто Дек 11, 2007 11:55

Добре шефе :D



[color=red]Още едно подобно изказване и ще се научиш да четеш.........но не от форума! Стига простотии, моля ви! :evil:

beta_racing[/color]
Аватар
jujoracing
 
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 16:11
Местоположение: Шумен
Име: Жулиян Атанасов

Мнениеот yozo » Вто Дек 11, 2007 13:27

Трябва да се намерят 18 или 19 скоростни етапи.И варянта Пещера няма да е лош. :lol:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот Lubo » Сря Дек 12, 2007 16:41

Явно се залага на сегашния вариант Боровец + нова отсечка(може би и още една).Ралито ще си остане супер компактно и с добри възможности за гледане.Явно Пещера не се връзва с концепсията.
След първоначалната завист от страна чехи и поляци( :lol: :lol: :lol:) и техните коментари,че ралито ни е гола вода,в момента обръщат листото:я ама те имали история,те могат да си го местят където искат и тн. и тн.(ТУК).
Направо ми става жал за тях :lol: :lol: :lol: -добре,че Пламен и Ники им отварят очите и ги шашкат :lol: :lol: :lol: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот damon » Сря Дек 12, 2007 18:31

Lubo написа:Направо ми става жал за тях :lol: :lol: :lol: -добре,че Пламен и Ники им отварят очите и ги шашкат :lol: :lol: :lol: .


Аз не съм шашкал никой. Говорих с автора на статията преди два дена, но не съм му казвал нищо шашкащо. Казах му че няма да е лесно да стане, но може да стане WRC. Чехите са шокирани общо взето от тази новина за нашето рали и имам чувството, че завиждат доста. :) Както и да е, по ми е интересно какво означава въпроса в анкетата долу вляво?
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот txl » Сря Дек 12, 2007 19:38

На мен пък ми се иска да видя маршрута на рали България малко променен. От 2003 до сега май е в общи линии същият (с изключение на Велинград), едни и същи отсечки, в една и съща последователност. За WRC така и така ще трябва да има три пълни дни и по-голяма обща дължина, дано има и нови отсечки, а и да се попромени последователността на сегашните. Ако пък видим и някой етап на тъмно... :D
През 2002 целият маршрут е бил различен (не само отсечките от Хеброс, които бяха през третия ден). Може би тогавашните отсечки пак са части от сегашните, но нямам картата за да разгледам. Иначе имената и дължините им ги има тук: http://www.rallybulgaria.com/rez2002/results.php?r4=_4
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот plm » Сря Дек 12, 2007 19:48

damon написа:
Lubo написа:... по ми е интересно какво означава въпроса в анкетата долу вляво?

Анкетата е -"Кое състезание, включено в календара на СШ ви изненада най-много?"

Говорих малко с автора на статията и тъй като е бил на Боровец и знае трасетата изрази мнение, че нямаме инфраструктора в района.
Казах му, че ралито е с име България и може да се организира където и да е. Например, около Сливен имаме перфектни трасета и може да се комбинира със Слънчев бряг. Посочих му
http://history.rally-club.net/storage/m ... =x7bff6684
Казах, че Макс Моузли е бил няколко пъти у нас , Шектар Мехта също...
Написал го е много добре.
Като цяло за чешките фенове-вече се оформя не малка група за България. Много хвалят красивата ни природа, хората,как бирата струва 25 крони...Мравенец с удоволствие би гледал планинските ни отсечки.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот plm » Сря Дек 12, 2007 19:57

txl написа:На мен пък ми се иска да видя маршрута на рали България малко променен. От 2003 до сега май е в общи линии същият (с изключение на Велинград), едни и същи отсечки, в една и съща последователност. За WRC така и така ще трябва да има три пълни дни и по-голяма обща дължина, дано има и нови отсечки, а и да се попромени последователността на сегашните. Ако пък видим и някой етап на тъмно... :D
През 2002 целият маршрут е бил различен (не само отсечките от Хеброс, които бяха през третия ден). Може би тогавашните отсечки пак са части от сегашните, но нямам картата за да разгледам. Иначе имената и дължините им ги има тук: http://www.rallybulgaria.com/rez2002/results.php?r4=_4

Има много въпросителни около трасетата.
Например Мухово и времето на Митко. Нормално е Льоб да му прави по 2-3... сек на км. Може да се сметне предполагаемата средна скорост на световния елит.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот txl » Сря Дек 12, 2007 21:36

За средната скорост още не се бях замислил... За световния шампионат ограничението е 130км/ч. Поразгледах времената от рали България сега и едва ли ще прехвърлят 130, но ще има етапи с над 120, което си е доста...
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот P.Solberg » Чет Дек 13, 2007 00:39

През 2002 отсечките бяха същите, които са сега, но просто бяха раздробени - не се минаваше състезателно през Мухово и другото село, което е в състава на Магистралата
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот xborox » Съб Дек 15, 2007 11:36

Като цяло за чешките фенове-вече се оформя не малка група за България. Много хвалят красивата ни природа, хората,как бирата струва 25 крони...Мравенец с удоволствие би гледал планинските ни отсечки.

Леко отклонение. Чехите с бира не можем да ги привлечем, особено поради факта, че тяхната е по-хубава, а и по-евтина (25 крони си е напълно нормална цена при тях). Така че давайте да си направим едно добро състезание, за да имат наистина повод да идват редовно в БГ :D
xborox
 
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 14:43
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Мнениеот shumen_90 » Съб Дек 15, 2007 14:36

xborox написа:
Като цяло за чешките фенове-вече се оформя не малка група за България. Много хвалят красивата ни природа, хората,как бирата струва 25 крони...Мравенец с удоволствие би гледал планинските ни отсечки.

Леко отклонение. Чехите с бира не можем да ги привлечем, особено поради факта, че тяхната е по-хубава, а и по-евтина (25 крони си е напълно нормална цена при тях). Така че давайте да си направим едно добро състезание, за да имат наистина повод да идват редовно в БГ :D



Правилно :!: :!: :!: :D :wink:
Аватар
shumen_90
 
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 17:06
Местоположение: София
Име: Георги Милков

Мнениеот svetluo » Нед Яну 06, 2008 23:28

Хмм имам един въпрос върху , който се чудя от доста време не знам как точно да го формулирам , но ще опитам значи във ВРЦ имат ли право да карат и местни пилоти страна на страната домакин на кръга примерно както е сега в Швеция има 100 местни пилота , които са записани за старт , а когато ВРЦ дойде и при нас ние ще имаме ли наши представители примерно М.Илиев , Ясен , Крум , Румен Дунев както и някой пилоти от по - слабите класове . Благодаря .
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта

cron