Рали Великобритания 30 Ноември - 2 Декември 2008

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот P.Solberg » Съб Дек 01, 2007 19:59

http://nakkitartsani.1g.fi/wrc/crashes.avi
Катастрофите на Микелсен, Понс и Раутенбах. И трите доста сериозни. Хубавото е, че май всички са добре.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот plm » Съб Дек 01, 2007 20:05

P.Solberg написа:Не е лошо такива млади момчета да превземат шампионата. Но според мен това не е много хубаво, защото историята познава доста таланти, които покориха различни спортове и след това доста бързо залязват - Мартина Хингис, Йън Торп и още доста. Така, че дано да ме опровергаят. Иначе на Микелсен катастрофата е много зрелищна.

Не казвам, че превземат шампионата, но те са потенциални шампиони.
У нас сега няма да ги и да ги допуснат до старт.
Иначе съм фен на Мартина Хингис. Нали е чехкиня... :D Нищо, че живее в Швейцария.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот txl » Нед Дек 02, 2007 09:49

Репортажа на Евроспорт от втория ден:
http://torrents.rally-club.net/details.php?id=fd38fa259cb43b6f6a8590fbe67b4721cf2f623f
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот beta_racing » Нед Дек 02, 2007 10:23

Третият и последен ден на Уелс Рали Велигобритания започна преди половин час!
Освен първите, които ако продължат по същия начин няма да са толкова интересни, ще е доста интересно да се види дали Латвала ще изправари Копецки и Йостберг. Аз лично мисля, че в това няма съмнение.
Интересна е битката и межди Матю Уилсън и Крис Аткинсън. Преди малко Уилсън би дори и Латвала, но само на първия сплит, като отбележи, че Латвала отново е в познатата форма от вчера! След това е само на 0.6 от Латвала, но по-нататък изостава значително. Аткинсън пък, изостава два пъти повече на 4-тия сплит (15.7 на Уилсън срещу 31.3 от времето на Латвала), а разликата между тях преди този СЕ14 Брекфа 1 е само 10 секунди.
Стартираха и баш "големите" :lol: Хирвонен дава първо време на първото междинно време...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот BradurS » Нед Дек 02, 2007 10:37

На СЕ 14 - 28.09км. Латвала и Хирвонен са с еднакво време! 1-во и 2-ро! Невероятно :shock:
Латвала успява да изпревари Копецки и му остават да вземе още 24сек. на Осберг
Започва СЕ 15...
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот beta_racing » Нед Дек 02, 2007 11:36

Временно генерално класиране след СЕ15 Троускоуд 1:

Код: Избери целия код
1. Мико Хирвонен      2:49:28.8
2. Маркус Грьонхолм       +32.1
3. Себастиан Льоб       +1:33.5
4. Петър Солберг        +3:00.9
5. Дани Сордо           +3:18.2
6. Матю Уилсън          +6:53.7
7. Крис Аткинсън        +7:17.8
8. Манфред Щол          +8:08.5
9. Шеви Понс            +8:48.8
10. Мадс Йостберг      +10:26.1
11. Яри-Мати Латвала   +11:01.9
12. Ян Копецки         +11:36.1
13. Хенинг Солберг     +21:54.6
14. Федерико Виягра    +25:04.6
15. Гарет Джоунс       +34:01.2
16. Себастиан Линдхолм +37:35.4


Остават да се карат вторите минавания на Брекфа (14:09*) и Троускуод (14:56*) и вече ще имаме нов световен шампион :)



*Часовете са в българско време
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот beta_racing » Нед Дек 02, 2007 14:55

След 1 минута започва последният етап за 2007 година - СЕ17 Троускоуд 2! :D
Само след около 40-45 минути ще е ясен шампионът за тази година! :D

Ето и класирането след СЕ16 Брекфа 2:

Код: Избери целия код
1. Мико Хирвонен    3:05:44.1
2. Маркус Грьонхолм     +29.8
3. Себастиан Льоб     +1:37.8
4. Петър Солберг      +3:00.2
5. Дани Сордо         +3:21.9
6. Матю Уилсън        +7:12.4
7. Крис Аткинсън      +7:51.8
8. Манфред Щол        +8:37.7
9. Шеви Понс          +9:17.2
10. Мадс Йостберг    +10:40.2
11 Яри-Мати Латвала  +10:58.2
12 Ян Копецки        +12:16.0



Edit 1, 15:03: По трасето са вече Гарет Джоунс, Хенинг Солберг, Яри-Мати Латвала и Ян Копецки.

Edit 2, 15:08: Гарет Джоунс спира близо до 14-тия километър на отсечката! Яри-Мати Латвала дава първи времена на сплитовете, които е минал до този момент.
Мадс Йостберг и Шеви Понс също стартираха.

Edit 3, 15:08: Манфред Щол също стартира в етапа.

Edit 4, 15:11: Матю Уилсън също стартира, а Хенинг Солберг и Яри-Мати Латвала преминаха покрай колата на Гарет Джоунс.

Edit 5, 15:17: Хенинг Солберг завърши етапа: 17:06.0 минути: "Не добра позиция, но добре. Беше добра година с двата подиума и ще видим какво ще стане догодина - трябва да се постараем доста!"
Крис Аткинсън, който стартира спря за малко, но сега се движи. Дани Сордо и Петър Солберг също стартираха.

Edit 6, 15:19: "Честно казано това е един от най-добрите момента в ралитата - да печелиш толкова много отсечки! Малко съм разочарован с общото класиране на ралито, но направихме много прогрес с колата! Надявам се цвета на Форда ми догодина да е син! :D"
Това каза Яри-Мати Латвала на финала на ралито, както и на сезона. Времето му е 16:51.0 минути, 15.0 секунди пред Хенинг Солберг за етапа.
Себастиан Льоб също стартира етапа, а времената на Латвала засега са най-добри.

Edit 7, 15:23: Ян Копецки: "Много трудно рали, защото времето беше ужасно! Ще видим какво ще стане и какво ще карам догодина. Надявам се пак да карам Шкода."
Времето му е 17:37.4 минути, на 46.4 зад Латвала.
Маркус Грьонхолм също стартира етапа, а Мадс Йостберг тъкмо го завърши: "Много беше трудно, всичко обаче мина добре, като изключим проблемите с двигателя ми още от Петък, та и досега". Времето му е с 19.5 секунди по-слабо от Латвала.

Edit 8, 15:24: Мико Хирвонен също стартира етапа преди минута и половина.

Edit 9, 15:26: Шеви Понс също завърши етапа на 47.4 секунди след Латвала. Ето и коментара му: "Не съм доволен, защото имах много проблеми - нямах сцепление, чистачките! Не съм доволен като цяло от ралито"

Edit 10, 15:27: "Радвам се да финиширам последното си рали за OMV! Догодина ще карам с WRC догодина и ще ви забавлявам :) ", каза Манфред Щол, който току що завърши. Времето му е с 32.2 секунди по-слабо от на Латвала.

Edit 11, 15:29: Матю Уилсън финишира: "Много се радвам, че три пъти подред взимам точки и особено тук в Уелс. Жалко е, че след като влезнах във форма сега ще трябва да се чака до Монте Карло, но ще го изчакам :)". Матю завъеши на 36.3 секунди след Латвала за етапа.

Edit 12, 15:31: Крис Аткинсън също финишира: "Не съм щастлив от резултата. За другата година имаме да свършим много работа!" Той финишира на 53.5 секунди след Латвала.

Edit 13, 15:32: Дани Сордо (на 8.2 секунди зад Латвала): "Щастлив съм с резултатите тази година! Надявам се догодина да взема първата си победа!"

Edit 14, 15:33: Нещо е станало с Хирвонен и на втория сплит закъснява с 15 секунди, докато на първия сплит - само с 1!

Edit 15, 15:35: Петър Солберг финишира на 12.9 секунди зад Латвала: "Надявам се догодина да бъде по-добре. Много е важно за Субару да се завърнем на върха. Надявам се догодина с новата кола да сме пак в челото!"

Edit 16, 15:38: СЕБАСТИАН ЛЬОБ И ДАНИЕЛ ЕЛЕНА СА ШАМПИОНИ ЗА 4-ТИ ПОРЕДЕН ПЪТ!!
Ето и неговия коментар: "Много се радвам! ....и сигнала прекъсна.... :twisted:
Беше много трудно да победим....."
Времето на Льоб е с 11 секунди зад това на Латвала...
Маркус също финишира: "Добре, разочарован съм, но какво мога да направя! Загубих титлата в Ирландия." Времето му е на 1.2 секунда за това на Латвала.

Edit 17, 15:42: Тимо Раутиайнен (навигатор на Маркус Грьонхолм): "Ралито беше интересно, но за съжаление не спечелихме. Щеше да бъде перфектно да завършим кариерите си като шампиони, но това е! Щастливи сме!"
Мико Хирвонен също финишира, на 15.8 секунди. С много смях казва: "Излезнахме от пътя :lol: ! Победата тук е перфектна подготовка за другата година. Много се радвам, че ще бъда на подиума с Маркус, Тимо, Себастиан, Даниел и моя навигатор, разбира се, точно в този момент!
Себастиан Льоб: "Много се борихме с Маркус през годината и съм много щастлив, че победихме и изравнихме рекорда на Томи Макинен!"

Edit 18, 15:44: Федерико Виягра също завърши етапа - 1:26.4 минута зад Латвала. "Ралито беше много трудно! Другата година мисля, че ще караме 10 ралита."

Edit 19, 15:46: Себастиан Линдхолм финишира на 1:51.6 минута: "Днес се представяме по-добре, колата също работи по-добре. Ралито беше много трудно, но хубавото бе, че непрестанно събираме информация за колата."

Edit 20, 15:53: Финишират и пилотите от група N: Марк Ван Елдик, Питър Ван Маркенстейн/щайн и Гай Уилкс, който стана и британски рали шампион! Той отива да поздрави Марк Хигинс, с който се бори по време на ралито.

Edit 21, 16:00: Марк Хигинс, Юхо Ханинен, Александро Бетега и Арминду Арауйо също финишираха.
Бетега: "Добре, финиширахме. Ще караме на Memorial Bettega в Италия и ще се опитам да съберем бюджет за догодина.
Арауйо: "Всичко по тази кола се чупи, повече няма да карам с нея, но другата година се връщам тук за победата". Колата на португалеца е италианско ЕВО 9 :D
Финишираха и Дейвид Хигинс (който не можах да чуя какво каза) и Мирко Балдачи: "Много труден уикенд, но се радвам, че ралито свърши. От следващата седмица излизам в почивка :) " Той кара със Субару от Томи Макинен.

Edit 22, 16:03: Степан Войтех въщо финишира. След него пристига и по-малкия брат на Мирко Балдачи - Лорис.
Степан Войтех: "Жалко за другите пилоти, които спукаха гуми, от което ние се възползвахме и сега взимаме 1 точка. Много трудно рали за мен и голям опит в трудните условия. Жалко, че OMV се отказва - те са големи професионалисти!"

Edit 23, 16:05: Травис Пастрана също завърши: "Надявам се догодина да сме по-подготвени отколкото тази, защото ще карам всички кръгове на PCWRC. Догодина на снега ще се радвам да сритам някой и друг задник :lol: "

Edit 24, 16:06: Мартин Рауам след малко ще финишира, а Лорис Балдачи не е дал коментар.

Edit 25, 16:08: Мартин Лауам: "Спукахме гума на предишната отсечка. Освен това нещо не се разбрахме с механиците и колата е доста ниска. Заради това не бях много уверен. Това бяха най-лошите условия, в които съм карал, както и резултатите ми."

Edit 26, 16:10: Следващия финиширал е Мартин Прокоп, който е спукал предна дясна гума на етапа: "Радвам се, че финиширахме. Радвам се от представянето, защото от другата година ще караме с Мицубиши. Надявам се да карам в повече ралита през 2008 година. Ще караме и PCWRC, и JRC."

Edit 27, 16:13: Бари Кларк: Годината за нас беше прекрасна. Тук имахме проблеми със скоростана кутия. Има все още преговори за догодина. Надявам се да карам в PCWRC."
"Новата кола е прекрасна, но за цялото рали спуках 7 гуми. Надявам се, че ще развия способностите и да посвикна с колата. Може догодина да взема кола от Супер 2000", каза Козлушко (не знам как се произнася).
"Най-бързите холандци сме :)", каза Ван ден Хеувел, последният от пилотите от PCWRC.


Е, това беше за 2008 от кервана на Световния рали шампионат!
Льоб/Елена са шампиони, Грьонхолм/Раутиайнен се оттеглят, а Латвала/Антила са изгряващи звезди!
Дано през 2008 шампионатът да е още по-интересен, защото този беше доста по-добър отколкото онзи от 2006 година!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот Rally_Eon » Нед Дек 02, 2007 17:17

Съжалявам за Маркус, малко съм разочарован че не взе трета титла но такъв му бил касмета. Обаче Себастиен си е за възхищение, успя да изравни рекорда който честно казано допреди рали Ирландия не смятах че може да баде изравнен (още повече от не финландски пилот). Истината е че ще му е много трудно от сега нататък срещу Латвала и Хирвонен. Просто в този спорт е невъзможно да не се бориш срещу финландци :D . Очаквам с нетърпение новият сезон.
Последна промяна Rally_Eon на Нед Дек 02, 2007 17:19, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот prodrive » Нед Дек 02, 2007 17:17

beta_racing:

Падам ти на колене !
Аватар
prodrive
 
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 14:32
Местоположение: Шумен
Име: Мирослав Багержиев

Мнениеот emon » Нед Дек 02, 2007 17:43

Истината за мен е че всички в челото са много добри и да са "връзкари" не им личи.
ВИНАГИ С БЕЗОПАСНА СКОРОСТ
emon
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 07:23
Местоположение: София
Име: Емилиян Маринов

Мнениеот damon » Нед Дек 02, 2007 21:36

Честито на Льоб, изравни се с Томи Макинен с четири поредни световни титли! :) Сега остава да стане най-успешния рали пилот за всички времена... Иначе в това рали си мисля, че звездата беше Латвала, въпреки неудачите му първия ден! Според мен той ще е съотборник на Хирвонен догодина. Пожелавам му го!
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот dpen » Нед Дек 02, 2007 21:58

Иди и гледай едно световно рали на живо и после кажи дали още си мислиш че са връзкари, нямаш си на идея какъв зор е! Според мен са пилоти с много големи способности. " ...тие са извънземни бе!"-цитат от един от най-добрите ни пилоти.
Аватар
dpen
 
Мнения: 60
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 12:31
Местоположение: София
Име: Димитър Пенков

Мнениеот BOXER » Нед Дек 02, 2007 22:16

Догодина опонентите за титлата според мен ще са 4ма!Латвала, Хирвонен,Льоб и П.Солберг
Като везните клонят към Латвала и Хирвонен!Мисля че Себастиян няма да може да защити титлата,особедно и ако новото Субару е конкурентно!
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Мнениеот yozo » Пон Дек 03, 2007 01:01

Незнам ама този сезон беше СУПЕР не сам гледал такова нещо.До сега :wink: :D
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот txl » Пон Дек 03, 2007 09:03

Репортажа на Евроспорт от третия ден:
http://torrents.rally-club.net/details.php?id=c23142af67f403e264f7b3ea2dd0bf12b92be467
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron