Рали Ирландия - 16-18 Ноември 2007

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот Lubo » Нед Ное 18, 2007 20:35

Тоя колко ме дразни.....направо ми идва да му счупя главата.Бахти и мошенника на дребно(като се замисля,май не е никак на дребно).
Ама така си е-има крава,пие мляко.Добре ще е такъв голям спонсор да остане в спорта,че някак не ми се връзваше ОМВ да спонсорира някакъв отбор по ски скок :shock: ....... кво пък общо имаха тея със горивата.
Дано всичко излезе истина-ще е за добро и за пилота и за нас.

-------------
Иначе ралито...горе-долу ставаше за гледане пред компа.Трудни отсечки,що годе добро отразяване от домакините.Като цяло добре,че чехите имат организация,че виждаме някоя и друга снимка.
Жалко за Маркус-яд ме е.Солберг-добре,макар,че не заслужава да е на това място.Все пак съм много оптимистично настроен към новия автомобил.В цивилните версии забелязах някои подобрения(1.5 и sti) дано нещата продължават към прогрес и в бегачките.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот FX7 » Нед Ное 18, 2007 23:51

Ралито мина и отмина .....
От мицубиши защо не пускат такива "такси" версии на лансер ево ?
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот Totogada » Пон Ное 19, 2007 09:45

FX7 написа:Ралито мина и отмина , ама ко е това 1,5 СТИ ?
От мицубиши защо не пускат такива такси версии на лансер ево ?

Lubo e имал предвид 1.5 и STI (два различни модела)

Ралито беше доста интересно.Много жалко за Маркус.Почти е сигурна титлата на Льоб да му е честита.Направи ми впечатление,че ралито е доста трудно щом лидерете направиха доста грешки.Добре,че Петър Солберг завърши(макар и назад).Дано догодина отново е в играта с новото суби(когато и да го пуснат).Евала на Латвала,момчето показва доста голям потенциал.Май Форд ще го вземат при себеси.
Colin MacRae - World Rally Champion 1995.Почивай в МИР ШАМПИОНЕ.Никога няма да те ЗАБРАВИМ!!! Изображение Изображение Изображение
Аватар
Totogada
 
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 16:42
Местоположение: Сливен
Име: Тодор Кирчев

Мнениеот beta_racing » Пон Ное 19, 2007 10:49

Невероятно рали - никога не съм виждал всички от лидерите да правят грешки в едно състезание! Може би само Хирвонен не обърка по-сериозно!
Много се зарадвах, когато Латвала прекоси финала! Той е един от топ-пилотите в близкото бъдеще!
Жалко за Грьонхолм. Може би това се дължи на голямото напрежение, може би на нещо друго, но наистина жалко, че напрежението малко спадна, но все пак нищо не се знае - има още лъм 350км до края :lol:

Форд са вече шампиони - напълно заслужено!

След 2 седмици е последното рали! Ще видим какво ще стане там :P
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот xborox » Пон Ное 19, 2007 11:37

Колкото и да смятам, изводът е един. Маркус трябва да спечели, а Себ да е максимум шести в Уелс, за да има размествания в класирането. Честно казано не виждам как ще се случи това, но все пак нека изчакаме финала. Двигателят на Сордо тая година гърмя неведнъж, а и C4 на макадам е далеч по-зле от на асфалт. Пък и тая година определено не е от най-силните за Себ.
А за Ясен и Дилян, вярвам, че можеха да се представят далеч по-добре, ако колата им не беше докарана директно от Нова Зеландия с настройки за макадам. Добре че последният ден имаше само четири етапа, че както останаха без турбо още на първия, щеше да бъде голяма мъка! За Щол въобще не ми се говори...
xborox
 
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 14:43
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Мнениеот Chavo » Пон Ное 19, 2007 21:47

Интересно рали,но няма как да съм доволен от класирането.
Очаквах много силно представяне от Ясен Попов,но с тази кола явно нямаше как да стане. Не мога да бъда доволен само от това че е завършил състезанието ,дори не взе и точка в PWRC. Дано когато участва отново в Световния шампионат да е с добре подготвен автомобил ,иначе няма смисъл.
Грьонхолм отпадна нелепо ,но аз още не съм изгубил надежда той да стане световен шампион.
Доволен съм от карането на Петер Солберг ,особено в последния етап който гледах пряко по телевизията. Все пак се надявах да мине пред Хирвонен ,но не стана. Отново лоша година за Субару ,в последното рали едва ли ще се случи нещо положително за тима. Възлагат се надежди за новата версия на колата ,но аз не съм оптимист.
И другия сезон Ситроен и Форд ще доминират ,а титлата при пилотите за Льоб през 2008 за мен е сигурна. В този смисъл още по-жалко е че кариерата си съвсем скоро ще прекрати Грьонхолм,единственият реален конкурент на Льоб .
Много се радвам и за представянето в Ирландия на Гай Уилкс ,винаги е добре когато частни пилоти попадат в зоната на точките и застрашават по някакъв начин водещите пилоти и отбори.
Надявам се и в следващия кръг в Уелс да стане подобно нещо.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Мнениеот yozo » Пон Ное 19, 2007 23:50

Аз ще се радвам ако Субару се намесят в голямата борба.
Че вече два сезона не и върви,дано в домашното си рали да са малко по-напред. :wink:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот Ferjancz » Вто Ное 20, 2007 09:43

За мен основната причнина поради която спечели Льоб е , че кара супер постоянно с едно тепмо през цялото рали !!!! Някъде бях писал за едно негово интервю , в което той казва ,че вече всичко е постигнал в този спорт и вече кара за удоволствие , от което пък следва , че той не се притеснява дали ще му се счупи колата , дали ще стане първи или нещо друго ! Супер спокойно каране с еднакъв ритъм навсякъде! Докато при другите пилоти всиките тези факори ги има застъпени и то доста силно , поне аз така ги виждам нещета! Грьонхолм силно амбициран да стане шампион тази година , но това си е напрежение знаейки , че караш срещу машина ( каквато всъщност се оказва Льоб ) и най-малката грешка със сигурност ще ти коства челната позиция и грешките са налице ! Та за мен 99% Льоб и тази година ще е шампион, а за в бъдеще като големите виждам Хирвонен и Латвала, но по-скоро Хирвонен ще е следващия шампион!!!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот xborox » Вто Ное 20, 2007 10:04

Не съм фен на Subaru, но мисля, че догодина или по-скоро 2009 (ако все още има WRC автомобили), те ще се намесят сериозно в битката за титлата. По думите на Солберг новата Impreza е наистина много добра. Разработват я вече четвърта година, като още в самото начало са преследвали идеята, че правят рали автомобил, а не стандартна машина.
По отношение на Мико. Много ми е симпатичен, но ми се струва, че няма достатъчно скорост, но нека видим какво ще се случи, когато получи статут №1. Лично аз вярвам, че Яри-Мати Латвала има повече потенциал. Сигурен съм обаче, че единствено Солберг има капацитета да спре Льоб през следващите една две години.
xborox
 
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 14:43
Местоположение: София
Име: Борислав Петров

Мнениеот Rally_Eon » Вто Ное 20, 2007 13:15

Някои записал ли е предаването по ГТВ че пък точно снощи я нямах програмата или нещо оператора ми се ебава.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот lancia_hf » Вто Ное 20, 2007 13:48

Фен съм на Льоб , но според мене Грьонхолм заслужава повече титлата тази година. За моя радост,обаче, май и тая година ще имам повод за радост. Дано догодина на Акрополис успея да се снимам с МАШИНАТА че ми е голяма тръпка :D Явно тука е истината и догодина ще направя всичко възможно да наблюдавам повече WRC-та, ако трябва за сметка на българския шампионат/без никакви угризения!/, естествено без рали Сливен!
Още след Акрополис казах, че Латвала и Копецки ще са ми следващите любимци. Мико е бърз , но нещо ме дразни, противен ми е :D . Виж за Латвала - стискам му палци.
А за Льоб какво да кажа - думите са излишни. Свършват му мокрите гуми, реже сликовете и пак "раздава шамари". А ралито си беше, според мене, най-зрелищното през тази година! И като ги гледах как карат - еми как да не заделям средства за догодина!
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Мнениеот Ferjancz » Вто Ное 20, 2007 17:45

Аз не казвам , че Грьонхолм не заслужава титлата , но си мился , че е под голямо напрежение и е възможно да прави грешки заради това ! Което от своя страна му струва много !
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот beta_racing » Вто Ное 20, 2007 17:51

За мен Грьонхолм и Льоб заслужават титлата еднакво! И двамата са една идея по-добри от всички други за момента!
Ако можеше и двамата да я получат щеше да бъде добре, но за съжаление не може :(
Срамота е ако Грьонхолм не си отиде от спорта с трета титла, т.е на върха. Срамота е обаче, и ако Льоб не изравни почти невъзможния рекорд на Томи Макинен от четири поредни титли (удебелено е, защото и Канкунен има четири, но не са поредни). Та, освен, че двамата са равностойни тази година, тези факти още повече "усложняват" въпроса кой "по" залужава да победи! 8)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот Lubo » Вто Ное 20, 2007 19:05

Мене Маркус ме по-кефи.......ще стискам палци Ситроена да се счупи на последния етап.......нещо като при Сайнц :wink: .А и Томито си е N 1 и заслужава тоя рекорд да си остане негов(никога не е имал предимство,както Себ,в колите :wink: )
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот damon » Вто Ное 20, 2007 21:42

Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта