Рали "Япония" 2007

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот Rally_Eon » Съб Окт 27, 2007 13:59

Към края на сезона е, ралито е трудно, нервите са опънати, всеки натиска педала до метала, има голямо съревнование между Себастиен и Маркус, Латвала се бори с всички сили за да заеме със сигурност мястото на Грионхолм, пилотите на субару се борят и те за място на подиума след толкова неуспехи така че е нормално нещата да имат такъв развои. Определено до края ни очакват много интересни емоций.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот emon » Съб Окт 27, 2007 14:14

Някой знае ли, кой е Е. Вертунов? На СЕ 19 е на 17 място, лично аз нямам представа.
ВИНАГИ С БЕЗОПАСНА СКОРОСТ
emon
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 07:23
Местоположение: София
Име: Емилиян Маринов

Мнениеот Ferjancz » Съб Окт 27, 2007 15:31

Много жалко за Льоб! Самия той казва , че не е натискал газта за да догонва Хирвонен ! Карал е много спокойно , но грешка на Елена! Записките са им верни просто Д.Елена ги е прочел грешно! Както казва самия той : "Понякога мислиш синьо, а казваш зелено" ! Трябвало е да прочете минус-минус за завоя , а той е казал плюс-плюс ! Льоб казва , че това е първата грешка на навигатора му от 10 години насам! И не го обвинява - много :D :!:

Иначе е доста интересно рали ! Ако всичко продължава да се развива по този начин Мико Хирвонен е сигурен победител, почти съм сигурен , че Сордо няма да може да го настигне!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот damon » Съб Окт 27, 2007 18:50

Ferjancz написа: Льоб казва , че това е първата грешка на навигатора му от 10 години насам! И не го обвинява - много :D :!:


Елена беше се издънил и преди години на Рали Турция като обърка пътната книга и им свърши бензина. Просто и най-добрите грешат понякога!

Иначе най-доволен от цялата ситуация е Гронхолм. Сега стана така, че все едно не е имало Рали Япония. Още по-интересни ще са следващите два кръга! :)
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот beta_racing » Нед Окт 28, 2007 09:29

И Рали Япония 2007 вече е в историята :D Победа за Мико Хирвонен!
Последният ден няма да се запомни с нищо съществено, както казват англичаните: "Uneventful day" :lol:
Льоб отново отпадна, този път поради проблеми с колата. Вчера обаче, когато гледах репортажа по Евроспорт, Себ доста се беше ядосал на Елена. Да не вземат нещо да скарат, че... :shock:

Мико си направи карането и не допусна грешки! Сордо също кара на ниво, но просто не е като на асфалта :)
Хенинг Солберг е доста по-назад - лично аз очаквах повече от него през 2007-ма с Форд, но не оправдава очакванията ми :roll:
Назад се заформи интересна битка с най-слабите от "кервана" - Матю Уилсън победи в последните две отсечки Луиз Перез Компанк и по този начин зае четвъртото място - най-доброто му класиране до момента. Както и в Аржентина, Уилсън се оказа по-силен психологически и победи в последните два етапа.
Не знам какво става с Щол този сезон, но е много назад от това, което беше.
И от Федерико Вилагра очаквах повече, когато зае мястото на Хуан Пабло Рейес, но и той е слаба ракия :lol: Все пак това беше най-доброто класиране на Мунчис'


Генерално класиране на Рали Япония 2007:
Код: Избери целия код
1. Мико Хирвонен     3:23:57.6
2. Дани Сордо            +37.4
3. Хенинг Солберг      +4:33.7
4. Матю Уилсън         +6:37.9
5. Луиз Перез Компанк  +6:40.4
6. Манфред Щол         +7:04.3
7. Федерико Вилагра   +11:15.3
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот sis_racing » Нед Окт 28, 2007 13:17

Е честито на Мико :) Доста тежко състезание и затова отпаднаха и някои от асовете :? Сега мога само да пожелая успех на Маркус в останалите състезания и дано завърши кариерата си като световен шампион :)
sis_racing
 
Мнения: 128
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 23:13
Местоположение: Sofia
Име: Станислав Недеков

Мнениеот Totogada » Пон Окт 29, 2007 10:14

Гледах ралито с голям интерес.По-принцип фен съм на П.Солберг но тази година няма късмет.Неможех да повярвам когато отпадна С.Льоб.
Доста беше ядосан на навигатора си.Просто не съм свикнал да гледам ситроена му спрян на някой етап.Преди С.Льоб беше много по-спокоен..когато Маркус караше след/пред него,но сега обставновката е много по изнервена.Нищо не се знае какво ще стане,но исками се и Маркус да вземе титлата и Льоб... но неможе и двамата.Маркус я заслужава,но Льоб кога ще има шанс да направи 4 поредни титли.Незнам дали в близкото бъдеще ще има някой който ще се доближи до тези резултати.Яд ме,че Маркус напуска кервана след 2 състезания.
Colin MacRae - World Rally Champion 1995.Почивай в МИР ШАМПИОНЕ.Никога няма да те ЗАБРАВИМ!!! Изображение Изображение Изображение
Аватар
Totogada
 
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 16:42
Местоположение: Сливен
Име: Тодор Кирчев

Мнениеот madGRaF » Пон Окт 29, 2007 17:23

Да доста интересно рали беше :) Хирвонен, като робот нито една грешка браво ;) Матю Уилсън също направи много добро каране в третия ден. Довечера ще има репортаж по ГТВ 10:00 да не забравите :P
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Мнениеот plm » Пон Окт 29, 2007 20:13

Много интересно състезание стана.
Хирвонен победи и показа, че може да бъде достоен наследник на Грьонхолм.
Видяхме как Грьонхолм направи глупава грешка и отпадна, как Льоб след навигаторска грешка риташе колата, как Аткинсън бракува Субаруто, Латвала отпадна /това е 50-ти старт в СШ на 22 години/, Солберг направи грешка,...
Имаше и много радостни екипажи - Матю Уилсън, Хенинг Солберг, Вилагра, Компанк, Щол, Кузай...защото, постигнаха значителен успех, някой даже "животен успех". Например , Кузай - 11 в ген. и 2 в PCWRC, Вилагра печели СЕ и е 7 в генералното, и т.н.
Имаше и друго интересно в Япония.
Португалецът Арминдо Арайо с Ево 9 спечели СЕ! Това не се е случвало от 2001 на Монте Карло, когато Херман Гаснер спечели отсечка. с гр.Н.
В Япония Арайо завърши 2 в PC, но бе декласиран заради нередовен автомобил. След финала техническите комисари са установили, че един от елементите на ролбара /една тръба/ не е според хомологацията. Комисарите са признали, че това несъответствие не е помогнало за резултата, но е нарушение. Колата е подготвена от Ралиарт Италия - т.е. основен / и може би най-голям/ създател на Ево гр.Н в Европа. Такива коли има много - и на Андреучи, и...

Въпроса ми е- дали това не е реакция, наказание на ФИА затова, че Арайо победи в СЕ / и колите ВРЦ/ на рали от СШ ?
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот emon » Пон Окт 29, 2007 21:56

Е знаех си Plm освен отлични технически познания, които имаш, можеш и да мислиш по различно
ВИНАГИ С БЕЗОПАСНА СКОРОСТ
emon
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 07:23
Местоположение: София
Име: Емилиян Маринов

Мнениеот Astra_26 » Пон Окт 29, 2007 22:31

Аз пък не виждам нищо общо между хомологирания ролбар и този на RalliArt. Ако бях на мястото на Арминдо Арайо, щях да грабна големия флекс и.....

Явно FIA има някаква интрига с RalliArt, но само може да гадаем.

Открийте десетте разлики: :D

http://www.ralliart.co.jp/GRN/homologat ... erEvo9.pdf

http://www.twg-ltd.com/EVO%20IX%20Parts ... 0XG005.pdf
Прикачени файлове
N5688.JPG
N5688.JPG (23.61 KiB) Прегледано 8021 пъти
Roll cage Ralliart.JPG
Roll cage Ralliart.JPG (24.48 KiB) Прегледано 8021 пъти
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Мнениеот Lubo » Вто Окт 30, 2007 08:59

Ми тоя кво си мисли ........ша ми бие ВРЦ-а с това Ево.Аре под ножа и всички дето си мислят да правят нещо с група Н.


Група Н трябва да умре.Това е.Всичко останало е бошлаф.


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот beta_racing » Вто Окт 30, 2007 10:16

Totogada написа:Гледах ралито с голям интерес.По-принцип фен съм на П.Солберг но тази година няма късмет.Неможех да повярвам когато отпадна С.Льоб.
Доста беше ядосан на навигатора си.Просто не съм свикнал да гледам ситроена му спрян на някой етап.Преди С.Льоб беше много по-спокоен..когато Маркус караше след/пред него,но сега обставновката е много по изнервена.Нищо не се знае какво ще стане,но исками се и Маркус да вземе титлата и Льоб... но неможе и двамата.Маркус я заслужава,но Льоб кога ще има шанс да направи 4 поредни титли.Незнам дали в близкото бъдеще ще има някой който ще се доближи до тези резултати.Яд ме,че Маркус напуска кервана след 2 състезания.


И аз си мисля същото :D
И двамата го заслужават, но за съжаление ще победи само един :?
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот sonny » Вто Окт 30, 2007 22:51

Някой ще даде ли малко инфо за системата Супер рали, щото не я бях чувал досега, не, че следя ралитата постоянно, но ми стана интересно.
Аватар
sonny
 
Мнения: 210
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 19:42
Местоположение: София
Име: Станислав Георгиев

Мнениеот plm » Сря Окт 31, 2007 22:03

sonny написа:Някой ще даде ли малко инфо за системата Супер рали, щото не я бях чувал досега, не, че следя ралитата постоянно, но ми стана интересно.

Ееее...ти ме отчая напълно. Това го има и в БГ шампионата тази година. Значи не си гледал нищо тази година у нас. Ако си бил на рали у нас тази година значи си "дзяпал" и не си гледал.
Погледни какво е писано преди година.
Ти искаш на готово, но на мен пък не ми се пишат пак стари неща.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта