Рали "Тур дьо Корс" 2007

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот plm » Пон Окт 15, 2007 20:41

Паметника е на Атилио Бетега загинал там 1985 г.
На снимката е сина му- Алесандро Бетега.

Ех, Любооо. Мястото е добро, но не е ли опасно! Защото това е в скоростна отсечка. Вижда се и един полицай. Защо ли не ги е изгонил?
А те си пият вино и гледат! Зад лентите са. Сигурно живеят наблизо и често са на това място.
И волана на Ц4 е интересен с 8 бутона и 4 потенциометъра. На тези линкове миже да се види и волана на Сузуки ВРЦ колко е семпъл -няма нищо по него.
И Хирвонен как се моли...
Прикачени файлове
sa_f_3_bettega_1.jpg
sa_f_3_bettega_1.jpg (118.41 KiB) Прегледано 3022 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот beta_racing » Вто Окт 16, 2007 15:50

Rally Fan написа:
Rally_Eon написа:Втората снимка на паметника на Атилио Батегари, който загива с Ланча 037 през '85 година ли е.


Да, точно на Атилио Бетега е... мисля, че той е катастрофирал и е загинал на същия завой, на който и Хенри Тойвонен загива на същотото рали само, че година по-късно с Ланча Делта С4 след, който случай, всъщност забраняват и гр.Б автомобилите.


Не знам дали е на същият завой, но и двамата са били с номер 4! Затова и миналата година (20 години от смъртта на Хенри Тойвонен и Серджио Кресто [навигаторът]) нямаше номер 4 на Рали Корсика.

Между другото, да не се разводнява темата, но казваха, че няма видео материали точно от сблъсъка на Тойвонен - аз гледах едно клипче преди време (мисля, че се казваше Toivonen Ending или нещо от сорта) и там има имаше сниман момента, в който се удря, само че този с камерата беше от друг скат на планината. Виждаха се дървета и изведнъж се разтресоха и всичко пламна :cry:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот beta_racing » Вто Окт 16, 2007 15:53

plm написа:Паметника е на Атилио Бетега загинал там 1985 г.
На снимката е сина му- Алесандро Бетега.

Ех, Любооо. Мястото е добро, но не е ли опасно! Защото това е в скоростна отсечка. Вижда се и един полицай. Защо ли не ги е изгонил?
А те си пият вино и гледат! Зад лентите са. Сигурно живеят наблизо и често са на това място.
И волана на Ц4 е интересен с 8 бутона и 4 потенциометъра. На тези линкове миже да се види и волана на Сузуки ВРЦ колко е семпъл -няма нищо по него.
И Хирвонен как се моли...


Бих казал, че Хирвонен си разтрива ръцете, а не се моли :lol:

Да, за мястото съм напълно съгласен! Като погледнах снимката си помислих, че може да е то! Операторите на WRC от няколко години стоят там от вътрешната страна на завоя, а тази година бяха и там, където е полицая....а той си снима нашия :lol: :lol:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron