Рали Каталуния 2007

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот Rally_Eon » Нед Окт 07, 2007 11:19

По всяка вероятност ако няма технически проблеми и по-сериозни пилотски грешки първите четирима според мен ще завършат в реда в който са сега. Щол ще продължи сезона още на Корсика.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот driver » Нед Окт 07, 2007 11:20

Етапна победа за Сордо в 16 СЕ.
Класирането за момента се запазва и е следното:
1.Лоеб
2.Сордо 14.4
3.Гронхолм +51.1 / на твърда позиция за момента, но това е и максимума, който може да вземе в това състезание предвид очакванията.../
4. Хирвонен +1:23.7
5.Дювал +2:16.7 /очаквах повече от Франсоа, но колата му не позволява да се бори с заводските отбори . знаем, че е много бърз на асфалт все пак е доста добро постижение за него./
6.Солберг +2:50.5
7.Латвала +3:26.5
8. Аткинсън +3:56.8



Остават още два финални етапа и състезанието приключва.
Общо взето в челната 8 мица няма никакви размествания и изненади от отминалия 2 ри ден на ралито днес продължават да се движат в същия пакет ...
driver
 
Мнения: 509
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 17:30
Местоположение: Сливен
Име: Милен Николаев Дерелиев

Мнениеот beta_racing » Нед Окт 07, 2007 14:17

И така пилотите вече стартираха по последния етап на Рали Каталуния-Коста Дурада 2007 - СЕ18 Колдехоу 2.
По трасето вече са Калид Ал Касими, който трябва всеки момент да завърши, Федерико Вилагра, Матю Уилсън, Хенинг Солберг, Шави Понс, Крис Аткинсън и Яри-Мати Латвала.

Edit 1, 14:23: И така, първият завършил пилот в тазгодишното издание на каталунското рали е Калид Ал Касими, чието време за СЕ18 е 16:51.4 минути. Той сподели: "Наслаждавам се на състезанията във WRC кола. Радвам се и искам да благодаря на всички момчета за работата им. Смяната от WRC в гр.N е интересно - с колата, която ще карам другата седмица и с която ще защитавам титлата си за Middle East Rally Championship ще е доста различно, защото тя е доста по-бавна от Форд-а, в който съм сега.
Междувременно завърши и Федерико Вилагра - 6.6сек. по-бавен от Ал Касими. "Наистина ралито предложи всякакви метеорологични условия - беше много интересно!"

Edit 2, 14:26: Томас Ший завърши: "Имам още много да работя по карането ми на асфалт! Много съм доволен от ралито, подготвяме колата сами и нямаме заводска подготовка."
Матю Уилсън също финиша: "Не много добър уикенд за нас, но гледаме напред!" Неговото време е 16.19.8 минути - първи за момента.

Edit 3, 14:28: Хенинг Солберг завърши ралито - на 7.1 секунди зад Уилсън. Коментарът му: "Направих каквото можах. Ще видим какво ще направим в Корсека, но толкова мога на асфалт засега! Ще изчакаме и ще видим."

Edit 4, 14:32: Първо време за Шеви Понс до момента - 15.51.3 минути. Първо говори на испански, а английският му коментар е: "Не направихме грешки. Тренирахме за Корсика. Първият ден беше добър, но вчера не толкова. Днес също беше добър ден.
Крис Аткинсън завърши на 19.1 секунди зад Понс. Той каза: "Това състезание не беше както в Германия - там се представихме по-добре от тук. Вчера изгубихме допълнително време заради пукнатата гума. Мисля, че в Ирландия ще се справим по-добре отколкото в Корсика и затова очакваме повече предпоследния кръг от шампионата, отколкото следващия."
Коментаторът каза, че Дювал може да се е чукнал някъде по време на етапа, но времената му са добри за сега.

Edit 5, 14:36: Яри-Мати Латвала завърши: "Много съм доволен от двете си точки тук." Латвала завърши на 6.1 секунди зад Шеви Понс за етапа.
Междувременно първо време за Петър Солберг, който завърши току що - 15.46.6 минути! Ето и неговия коментар: "Радвам се, че съм първи за момента. Ще правим още тестове преди Корсика и се представям там да се представим по-добре. Тук определено направихме крачка напред!"

Edit 6, 14:38: Франсоа Дювал също финишира. Неговото време е с 12.4 секунди по-слабо от това на Петър Солберг. Лявата част на колата е ударена. Коментарът му: "Добре! Имаше доста хлъзгав участък от пътя и за малко излезнахме от идеалната крива. Доволен съм от ралито. Не можех да се боря с предните четирима и 5-тото място е мястото, което заслужавам. Ще карам в Корсика."

Edit 7, 14:42: Мико завърши: "Добре, взимам 5 точки, жалко, че не можах да се боря за по-предно място, няма нищо." Неговото време е с 2 секунди по-слабо от на Петър Солберг.
Маркус също завърши ралито. Ето и неговия коментар: "Жалко, че в Петък изгубих толкова много време на последния за деня етап. Надяваме се на повече късмет в Корсика. Надявам се, че там можем да сме поне втори!" Времето му е 15.39.9 - първо време!

Edit 8, 14:43: Дани Сордо също завърши! Както при Понс се чуват доста хора! Коментарът му: "Много съм щастлив за второто място в ралито! Колата беше перфектна, както и днешният ден!" Сордо е на 4.4 от Грьонхолм.

Edit 9, 14:49: Завърши и Себастиан Льоб - трета поредна победа в Испания! Ето и неговия коментар: "Много съм доволен от победата си! Надявам се, че мога да постигна същия резултат и на другите ралита!" Французинът дава равно време с това на своя съотборник Сордо - 15:44.3 минути (+4.4сек.), а неговото общо време от трите дни на ралито е 3:22:50.5 часа.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот beta_racing » Нед Окт 07, 2007 15:05

Крайно генерално класиране в Rally RACC Catalunya-Costa Daurada 2007:

Код: Избери целия код
1. Себастиан Льоб  03:22:50.5
2. Дани Сордо           +13.8
3. Маркус Грьонхолм     +39.8
4. Мико Хирвонен      +1:25.8
5. Франсоа Дювал      +2:28.7
6. Петър Солберг      +2:54.1
7. Яри-Мати Латвала   +3:38.2
8. Крис Аткинсън      +4:22.4
9. Шеви Понс          +5:04.1
10. Хенинг Солберг   +10:32.2
11. Матю Уилсън      +12:39.6
12. Томас Ший        +14:55.2
13. Федерико Вилагра +16:36.2
14. Калид Ал Касими  +18:26.4


Още един перфектен уикенд за Ситроен!
Себастиан Льоб "взе своето" в последния за Петък етап и оттам кара сравнително нормално, колкото да поддържа преднината си.
Сордо беше твърдо зад него, като не го изпусна в следващите два дни!
Маркус Грьонхолм трябваше да се примири с третото място. Може би ако не беше направил грешния избор на гуми в края на петъчния ден ралито щеше да бъде далеч по-интересно.
Мико Хирвонен беше големият губещ от първите четирима. Днес загуби още около 10-12 секунди, но се знае, разбира се, че и той е върнал газта.
Франсоа Дювал - както той каза, 5-тото място е мястото, което той трябва да заеме и на което се чувства. Не беше възможно да се бори с пилотите пред него.
Петър Солберг запази мястото си от вчера и изобщо като цяло разликите между първите осем са горе-долу еднакви.
Яри-Мати Латвала също взе каквото му се полагаше, според мен! Има много хляб в това момче и той е един от бъдещите ми фаворити (не крия пристрастията си към него :oops: :lol: )
Късмет за Аткинсън вчера сутринта. Мисля, че и той заслужава мястото, на което завърши днес.
Освен Дани Сордо, разбира се, публиката видимо подкрепяше и Шеви Понс. Със Субару - толкова. Нека изчакаме и сравним представянето му в Корсика.
Хенинг Солберг си караше самичък, както и Матю Уилсън - разделят ги близо 2 минути.
Частникът Томас Ший победи и Федерико Вилагра, и Калид Ал Касими, което подсказва на какво ниво са... :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот driver » Нед Окт 07, 2007 16:18

Браво на Ситроен, Форд и Субару. Без жертви това състезание. Напредък има в Субару и трите коли финишираха за мен лично е успех след каръка който ги гонеше. От Лоеб и Сордо беше ясно, че един от двамата ще вземе ралито.Очаквах и Дювал да се намеси между първите двама да стане по интересно ... но с тази кола толкова. Гронхолм добро представяне както за него така и за Хирвонен.
Класирането след рали Каталуня придобива следния вид при пилотите:


1.Гронхолм 96 т.
2.Лоеб 90
3.Хирвонен 74
4.Сордо 39
5.Солберг 34
6.Х Солберг 28
7.Аткинсън 26
8.Латвала 19

При конструкторите:
1.Форд 170
2.Ситроен 131
3.Субару 64
4.Стобарт Форд 57
5.ОМВ Кронос 39
6.Мунчис 6


До края на шампионата ни очаква даста интересна борба между първите двама в класирането :wink:
driver
 
Мнения: 509
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 17:30
Местоположение: Сливен
Име: Милен Николаев Дерелиев

Мнениеот Rally_Eon » Нед Окт 07, 2007 16:32

Нищо учудващо за мен. Себастиен има превъзходство на асфалт. 6 точки разлика не са много но предстоят още 3 макадамови и само едно асфалтово ралита. Колкото по към края толкова по интересен става развоя на нещата между Маркус и Себастиен.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот beta_racing » Нед Окт 07, 2007 17:47

Rally_Eon написа:Нищо учудващо за мен. Себастиен има превъзходство на асфалт. 6 точки разлика не са много но предстоят още 3 макадамови и само едно асфалтово ралита. Колкото по към края толкова по интересен става развоя на нещата между Маркус и Себастиен.


Грешиш - има две асфалтови и две макадамови ралита до края - Рали Корсика (асфалт), Рали Япония (макадам), Рали Ирландия (асфалт) и Рали Великобритания (макадам)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот Rally_Eon » Нед Окт 07, 2007 18:51

Благодаря че ме поправи, просто съм не съм обърнал внимание.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта

cron