Маркус Грьонхолм прекратява кариерата си в края на сезона

Дискусия за Световния рали шампионат

Маркус Грьонхолм прекратява кариерата си в края на сезона

Мнениеот Loeb » Пет Сеп 14, 2007 15:47

Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Мнениеот lancia_hf » Пет Сеп 14, 2007 15:54

То това ми беше ясно още когато Льоб отпадна на Сардиния, че Маркус ще стане шампион и ще се оттегли. Предчуствие...
Иначе съжалявам за оттеглянето му, невиждана борба водят с французина по трасетата...
lancia_hf
 
Мнения: 572
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 16:27
Име: Валентин Георгиев

Мнениеот rally_girl » Пет Сеп 14, 2007 16:42

Мога да кажа само, много жалко! Определено ще ми липсва :cry:
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Мнениеот RaPiD » Пет Сеп 14, 2007 16:47

Маркус ме кефи най-много, жалко, че ще се оттегля.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот FX7 » Пет Сеп 14, 2007 16:56

Даааа , какви физиономии прави като се ядосва .... а и как кара само !!! Определено ще липсва много .
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот Lubo » Пет Сеп 14, 2007 19:10

Мисля,че това е най-добрия начин да кажеш:край.Велик пилот,по велик начин(живот и здраве и малко късмет) казва край на кариерата си.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот sis_racing » Пет Сеп 14, 2007 21:34

Дааа,наистина много добър пилот. На мен също ще ми липсва,е все пак ми е любимец :) Пожелавам му успех до края на сезона :wink: и след това де :)
sis_racing
 
Мнения: 128
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 23:13
Местоположение: Sofia
Име: Станислав Недеков

Мнениеот plm » Пет Сеп 14, 2007 22:42

На мен Маркус Грьонхолм ще ми липсва.
Но, достоен човек приключва кариерата си по достоен начин.
Същевременно той "отпуши пазара" на пилотите в СШ.
И естествено всички сега са вперили поглед в Малкъм Уйлсън като най-вещ в тази търговия.
Не се съмнявам, че М-спорт ще получи максимума. Спомнете си политиката на Малкъм Уйлсън - който плаща -получава.
Хирвонен тази година е осигурил 2 млн. евро за да кара, имаше 8-10 Форда ВРЦ в СШ. Следващата година може да са ...18 коли, защото интереса е голям, има пари и ...защо да не ги вземе М-спорт.
Голям избор има на пилоти сега. За мен най-вероятни във Форд са Хирвонен и Латвала. Само да си осигурят пари. Ще разберем в края на декември като видим заявките за Монте Карло.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот beta_racing » Съб Сеп 15, 2007 08:45

За това се знаеше отдавна и просто се чакаше да дойде края на годината...
Много умно и същевременно много трудно решение, но това е 100% правилният избор според мен! Въпреки, че имам пристрастия към Ситроен и Льоб мога с ръка на сърце да кажа, че титлата тази година я заслужават и двамата - просто са класа пред всички останали!
Нека те "да решат" кой ще е шампионът за 2007-ма :D

Ще ни липсваш Маркус... :(
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот OgyWRC » Съб Сеп 15, 2007 12:17

Изображение
Изображение
Изображение

Един голям пилот, който никога не връща газта :D

От Rally-live

BP-Ford World Rally Team driver Marcus Grönholm and co-driver Timo Rautiainen will both retire from the FIA World Rally Championship at the end of the 2007 season. The Finns are one of the sport's most successful pairings ever and stand second in the list of all-time rally wins with 30. They twice won the drivers' world title and currently lead the 2007 standings at the wheel of a Ford Focus RS World Rally Car in pursuit of a third crown.

Thirty-nine-year-old Grönholm said the decision was difficult, but he believed the time was right as he wanted to retire while still at the top level of the sport. This season he has already won five rallies to open a 10-point lead in the drivers' championship with five rounds remaining, and help the Blue Oval build a 46-point lead in the manufacturers' standings.

Grönholm arrived late in the WRC. After winning the Finnish championship four times, he made the breakthrough into the WRC in 1999. A year later he lifted the drivers' title on his first attempt at the full championship and claimed a second crown in 2002. He joined BP-Ford in 2006 and after a dream start with victory on his first two events in Monte Carlo and Sweden, he claimed a personal best seven wins to help Ford claim its first manufacturers' title since 1979. Victory in August's Rally Finland meant Grönholm became the first driver to win a full WRC event on seven occasions.

Rautiainen, 42, first co-drove for Grönholm in 1990.
He spent several years out of the sport but the pair joined forces again in 1995 and have since enjoyed the longest-running partnership in the WRC.

"This has been an incredibly hard decision for me to make," said Grönholm. "Rallying has been my life for so many years and when the Monte Carlo Rally comes round in January to start next year's championship, it will feel strange not to be there. But the time is right for me to finish now. I wanted to stop while I still had the speed to win rallies. I didn't want to leave the decision too late so that I wasn't capable of winning any longer.

"This will allow me to spend more time with my wife and three children. They have fully supported me all the way through my career and I would like to thank them for that. I could not have achieved what I have without their encouragement. Now this decision is made, I want to concentrate on the remaining five rounds of the season. We lead both the drivers' and manufacturers' championships and I would like nothing more than to end my career with another title," he said.
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот rally_m » Съб Сеп 15, 2007 17:05

Найстина Маркус е невероятен пилот.Няма начин дане липсва на никого,но така е все някога идва този момент , в който трябва да се откажеш,а за него е точно сега момента :wink:
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Мнениеот BMW POWER » Пет Окт 12, 2007 17:14

ами вече си е на години човека :wink: :lol:
Bmw Forever
Аватар
BMW POWER
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 09:52
Местоположение: SOFIA™


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта

cron