СЛЕД СЕДМИЦА ПЕТЕР СОЛБЕРГ ВДИГА ПОКРИВАЛОТО НА СУБАРУ WRC 2

Дискусия за Световния рали шампионат

СЛЕД СЕДМИЦА ПЕТЕР СОЛБЕРГ ВДИГА ПОКРИВАЛОТО НА СУБАРУ WRC 2

Мнениеот plm » Пон Сеп 03, 2007 22:46

В ПЪРВОТО си официално появяване пред публика, новото Субару Импреза WRC 2008 ще бъде представено от бившия световния шампион и пилот на Субару Световен Рали Тим Петер Солберг (на снимката). Той ще вдигне покривалото на консептуалната версия на колана на 11 септември в Мотор-шоу на Франкфурт.

Директорът на Субару Световен Рали Тим Ричард Тейлър, че работата по замяната на автомобила, върви с доста голям аванташ от време и първият прототип се очаква пред ноември.

“За момента няма определено състезание, в което новата Импреза ще дебютира в световния шампионат – казва Тейлър (на снимката). – Първото купе вече е завършено на етап, близък до стандартите за първи тестове. Това ще бъде най-фундаменталният модел на Импреза WRC след първото появяване на автомобила през 1997 г. в Монте Карло.”

Тейлър твърди, че решението за дебюта на колата трябва да бъде взето на базата на представянето на автомобила за 2007 г., за да си използват положителните разработки за модела 2008.



Така изглежда артистичната рисунка на новия автомобил Субару Импреза WRC 2000.

Снимка: Интернет

До момента, освен яснотата, че автомобилът ще бъде с традиционния двигател тип “боксер”, няма никакви други технически данни за новия модел.



Струва ми се, че по информацията може да се коментира и затова я копирам тук.


Субару е фактор в СШ.
Какво си мисля за последните години?
Дейвид Ричардс /въпреки, че е бил рали състезател/ му порастна работата и подхожда към ралитата като към слаба, аматьорска дисциплина в сравнение с Ф1. Според мен той подтиска ВРЦ.
Затова и отбора му няма успехи.
Пример е Солберг. И той се чуди какво да прави, и от Продрайв се чудят какво да правят с него. Колата е лоша според пилота.
Гледал съм го на живо и знам, че е изключително "силов" пилот.
Трудно някой ще му осигури кола за неговия стил.
Например , Льоб кара много елегантно и естествено, това пази колата.
Освен това, май Субару се заглеждат и в С2000. И те се чудят как да угодят на всички.
И ми се струва, че в основата на неуспеха на Субару е Ричардс.
Всъщност , това за него може да е успех.Той е способен човек, когато се занимаваше с рали Субару беше на върха.
Заради неговите финансови интереси гледаме много малко ВРЦ за сметка на Ф1.Нали той притежава правата за излъчване. Добре, че се появи IRC , та да се раздвижат нещата.
За мен Дейвид Ричардс е предател. Предател на рали спорта.Заради пари. Много пари.
Той е способен човек, когато се занимаваше с рали Субару беше на върха. После и отбора му във Ф1 не беше много успешен и затова мина на друго поприще- права за излъчване на Ф1 и ВРЦ.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот damon » Вто Сеп 04, 2007 00:01

Пламене прав си! Дейвид Ричардс заслужава неудачите на Субару. Той е един от "собствениците" на WRC на практика и един от движещите сили за доста от глупостите сътворени в световния шампионат. Той е от хората, които се интересуват само от парите и увеличаването на приходите, затова и се насочи към Ф1 понеже там са огромните, със стотици пъти повече пари отколкото във WRC.

Колкото до Солберг - той вече залязва, има някакви проблеми там, вече и Аткинсън го бие, той просто не е това което трябва да бъде. Наистина е доста силов - и брат му е същия. Пълна противоположност на Льоб. Ще видим, ама не съм оптимист относно Субару. Май ако Томи Макинен се заеме със световната им програма ще е по-добре...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот Lubo » Вто Сеп 04, 2007 12:04

Продрайв едва ли ще отпуснат аванта на Томи.

Субару е марка,която съществува единствено от факта,че има състезателни коли.За това ще продължи да има и за напред.След проблемите с новата група Н,идва на дневен ред идеята за С2000.Предполагам,че 2008-9 Субару ще тръгне в тая посока.Въпроса е кой ще ги прави.Продрайв няма възможност,или ако има,няма да са на ниво,да развива три коли едновременно-WRC,N и S2000.Така,че остава варианта гр.Н да се прави от Томи Макинен.Ричардс,обаче може да си направи сметка по тънката линика,колко може да спечели Томи от правенето на най-евтиния от вариантите и може би ще забрани на "подчинените си" да му пуснат тая аванта.Това ще е най-грубата грешка-нито ще имат свястно ВРЦ,едва ли и колата група Н ще е на нивото на Мицубиши и остава Супера.Ама и там работите не са много сигурни-Пежо имат огромно предимство в техниката и едва ли ще спрат да чакат Фиат или някой друг да ги настигне.
Така,че 2012 година ще е доста интересна в техническа насока.
Ричардс прецака SWRT,прецака и гр.Н,а за Солберг............май Субару е най-за него.Едва ли има Ситроен или Форд дето ще издържи и два етапа на тоя звер.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот swrt » Вто Сеп 04, 2007 20:40

Дейвид Ричардс усети,че ралитата по-трудно ще станат привлекателен за спонсорите спорт.Човека е решил да прави пари и нормално обръща внимание на Ф1.За някой е предател,за други месия :wink: .
Томи Макинен има реални шансове да влезе под кожата на ГМ(Субару) и тогава,евентуално тая марка ще тръгне на горе.Просто Продрайв в момента не може да смогне на тъкането на два стана,а какво ли ще правят,ако се появи и трети-С2000 :wink: .
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Мнениеот iziz » Сря Сеп 05, 2007 13:08

Става въпрос за субарото което не е седан а хечбек нали.
iziz
 
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 20:29
Местоположение: СОФИЯ
Име: Николай Петров

Мнениеот madGRaF » Чет Сеп 06, 2007 19:52

Според мен Субару затъват все повече и повече. Яд ме е много защото Солберг ми е любимец а там е зациклил яко и още малко и окончателно ще си провали кариерата.
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Мнениеот driver » Чет Сеп 06, 2007 20:43

Дано с новата кола да излезнат от дупката в която се намират в момента Субаретите. Много ме яд за тях, че немогат да развият потенциала си :( Но да се надяваме всичко да се оправи. Относно Солберг на мен лично ми е фаворит във всеки старт, но последно време просто или прави грешка или колата ще го предаде. Другото, което е интересно каде ще премине да кара.Слуховете поне засега са за Форд и Ситроен :roll: Да видим кой каде ще е през новия сезон, но дотогава има още 6 кръга :wink:
driver
 
Мнения: 509
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 17:30
Местоположение: Сливен
Име: Милен Николаев Дерелиев

Мнениеот Lubo » Нед Сеп 09, 2007 14:58

МНОГО вероятно е от 2008 г. телевизионната аудитория на световното първенство по рали да се увеличи между пет и осем пъти (!), ако плановете за нов телевизионен канал, който в момента се търси, бъдат реализирани в WRC. Намеренията са също в най-близко бъдеще излъчванията от кръговете в първенството да се превърнат в самостоятелен канал 24 часа през цялата седмица.
За тази идея се говори усилено през последните два месеца, а обсъждането й и идеите за специализирания канал са от преди три години.
Според запознати от два месеца вървят преговори между ISC, (притежател на търговските права за WRC и собственост на Дейвид Ричардс) и Норд Уан Телевижън. Според фирмата представяща Норд Уан Телевижън – Ал Три Медия, възможното решение за окончателния вариянт на договора трябва да се чака до месец-два.

БЛАГОДАТЕЛ: Дейвид Ричард може да се превърне в истински благодетел за автомобилната публика, ако се подпише договора за телевизионен канал за световното първенство по рали.

“Ако се стигне до подписването на договора, което е най-вероятния вариант, това ще е най-позитивното медийно решение за спорта от много дълги години”, твърди Мартин Холмс (на снимката), английският журналист, който е смятан за папата на рали-спорта в медиите.

Норд Уан Телевижън излъчва през сателит световния шампионат на Ф1, както и през същия спътник излъчва и специализирания Ауди Ченъл. Предполага се, че новият WRC канал ще има същият формат, както и този на Ауди.

Според изпълнителният директор на ISC Саймън Лонг (на снимката), 24-часовото излъчване на програмата от сателит е подготвено за момента. “Ние имаме повече от 200 часа материал от всяко едно от ралитата в световния шампионат, които никога не са били показвани”, категоричен е Лонг. Той допълва, че това се отнася единствено за кадрите, направени от операторите. В допълнение има близо по 100 часа кадри от онбордкамерите на пилотите във всеки един от стартовете в WRC.



Те ви лицето Дейвид дето го мислех за голям кап...т.Може и да сме на далавера от цялата история. :lol: :lol: :lol:


27-ГОДИШНИЯТ австралиец Крис Аткинсън ще бъде пилот на Субару Световен Рали Тим, обявиха днес от отбора в Бънбари. Неговият договор е продължен до края на 2009 г., когато приключва и контракта на сегашния първи пилот в екипа Петер Солберг.
Соченият като един от най-атрактивните млади състезатели в световното първенство, роденият в Австралия Крис за първи път подписа за участието си със Субару през 2005 г., а пълната си програма започна да осъществява през тази година от шведския кръг на WRC.
До този момент Крис Аткинсън е записал 42 участия в ралита за японския производител, като за момента най-доброто класиране на Крис е третото място в рали Япония през 2005 г. В три от състезанията в програмата на световното първенство Аткинсън е завършвал 4-и, като към спортната му статистика се прибавят и 12 първи времена на скоростни етапи от WRC.
„През последната година Крис показа забележителни постижения и това е причина, за да продължим договора си с него, разчитайки, че оттук нататък пилотът ще покаже още по-големи постижения”, заяви изпълнителният директор на Субару Световен Рали Тим Ричард Тейлър.


Изображение

Солберг почти със сигурност напуска тима.Не е доволен от колата.Много вороятно,обаче отбора да не е доволен от него.За сметка на това се показва новата звезда на Субару.Ако целия отбор си разгърне потенцияла в името на Крисовата победа,ще стане адски интересно в шампионата.Като цяло интересни последни месеци се задават-очаква се Лоеб да отиде в Сузуки,а Солберг в Ситроен.Пазара тепърва ще се отвори :wink: .

инфо bgnrc
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Rally_Eon » Нед Сеп 09, 2007 15:28

Доста примамливи оферти от водещите рали тимове за Солберг. Ако тима на субару не е в прекалено изострени отношения с първия си пилот мисля че той ще остане в тима и ще пробва новата версия. Аз немога да си обясня как в продължение на почти два сезона солберг имаше толкова проблеми с колата си, или може би по някои път тя с него. Надявам се че следващият сезон ще е по благополучен за субару защото това е марка с история в ралитата. А по отношение на Ричардс, поне можеше да помогне на тима.
Изображение
Аватар
Rally_Eon
 
Мнения: 234
Регистриран на: Нед Окт 29, 2006 20:43
Местоположение: Видин/Варна
Име: Радослав Велков

Мнениеот damon » Нед Сеп 09, 2007 16:57

Lubo написа: Пазара тепърва ще се отвори :wink: .


Пазара ще се отвори от решението на Гронхолм - спира ли след този сезон или не... Най-вероятно да и първи пилот на Форд ще стане Хирвонен, а втори много вероятно Латвала.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот jolian » Сря Сеп 12, 2007 19:48

http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=6761 незнам но на мен лично много ми харесва новото субару
Аватар
jolian
 
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 10:59
Местоположение: G.Oriahovica

Мнениеот Lubo » Сря Сеп 12, 2007 19:51

WRC колата е феноменална.Само дето цивилката е отврат.Не,че ще си я купя,ама............. .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот qvkata » Сря Сеп 12, 2007 20:04

И мен ме кефи много.Субаро малко като ситроен са направили.Ксарата беше леко издалжена отзаде но Ц4 не е.Сега субаро и те са махнали издалжената задница
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
qvkata
 
Мнения: 439
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 14:31
Име: Явор Георгиев

Мнениеот chefo » Сря Сеп 12, 2007 21:13

Lubo написа:WRC колата е феноменална.Само дето цивилката е отврат.Не,че ще си я купя,ама............. .


За цивилката бях писал да направят 1.3 литрова версия без турбо и само предно предаване за бакшишите-и да я пуснат ефтина-без много екстри-само парно :lol: и чупещ волан...взимаш на лизинг, слагаш метан и си ``Петър таскиметър`` :D

Това беше шега-WRC-то изглежда като наточена пила,само че не за дърво, а желязо :o Явно от субару им е писнало със седаните и са на нова вълна с вратичка към С2000 :?
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

...

Мнениеот RALLY-V.T. » Чет Сеп 13, 2007 03:32

Петер Солберг в Ситроен от догодина-Световния шампионат май ще стане доста интересен през 2008г... :lol: :wink: 8)
Като цяло новото Subaru се различава доста от предишните си модели като визия и дизайн... :? :) дано да е останало нещо от спортните качества и характеристики на предишните му модели :roll: .
Странното е обаче защо след толкова години конкуренция между impresa-та и Lancer-а,които се считаха за равностойни спортни автомобили,се реши че Mitsubishi-то е по-добро :roll: :!: :?:
Вече доминират Евотата в БГ-шампионата,много хора започнаха да говорят негативни неща за Субитата... :?
Дали това има нещо общо с упадъка на Субару във WRC в последно време :?: :idea: и хората да се настройват психологически :roll: :?:
RaLLysport-Forever

Тoyota CELiCA T20

http://www.youtube.com/watch?v=djpmK6MiYgY

http://www.youtube.com/watch?v=solsLS2wekU

НИКОГА НЕ СПОРИ С ТЪПАК-ХОРАТА МОЖЕ ДА НЕ ЗАБЕЛЕЖАТ РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ТЕБ И НЕГО...
Аватар
RALLY-V.T.
 
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 01:55
Местоположение: Велико Търново,Пловдив,skype:georgi-bg.1
Име: Георги Ламбев

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта

cron