Катастрофите на Лоеб

Дискусия за Световния рали шампионат

Катастрофите на Лоеб

Мнениеот roumen5 » Вто Май 29, 2007 15:05

Всеизвестно е, че Лоеб рядко катастрофира или не завършва. На последното състезание обаче изгуби 10 точки. Дали биха се оказали важни за титлата му и колко пъти е катастрофирал до сега. знае ли някой?
roumen5
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 14:59

Мнениеот Madvanko » Вто Май 29, 2007 15:24

Едва ли ще са фатални,конкурентите му също не са безгрешни,пък и идват асфалтови ралита на който той ще се представи добре и ще компенсира надявам се
Аватар
Madvanko
 
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 10:34
Местоположение: VARNA
Име: Иван Добрев

Мнениеот P.Solberg » Вто Май 29, 2007 17:02

Ако трябва да се връщаме назад - Льоеб също има грешки, повечето обаче в нерешителни моменти за него. Той е допусна и една изключително скъпа грешка за него - през 2003 година, когато допусна грешка завъртя се и изгуби повече от 9 минути в калта и проливния дъжд на Корсика. Тогава Петер Солберг спечели единствената си победа на асфалт, която му отвори пътя към световната титла. През същата година Льоеб допусна и една сериозна стратегическа грешка - в последните два етапа обърка гумите, кара мисля че със сухи на проливния дъжд в Испания и Жил Паници го изпревари за победата. Тези две точки се оказаха също решаващи за титлата. Но като цяло Льоеб е уникален пилот в отношение на концентрацията.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот beta_racing » Сря Май 30, 2007 09:26

Ако става въпрос за катастрофи на Льоб извън и изобщо Световния шампионат съм гледал доста пъти една от Френския асфалтов шампионат, когато с Ксара Кит Кар се удари в една голяма бала сено и доста я намачка. Друга негова катастрофа, за която обаче не съм сигурен дали е той, е, мисля, от Каталуния 2002, когато на един ляв завой излезна от пътя и се претъркули няколко пъти.
Последната му голяма катастрофа, преди тази от Сардиния сега, беше в Австралия през 2005, а наМонте Карло 2006 не се удари никъде, така че това може да се счита само за грешка, но не и за катастрофа поне според мен.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров


Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта

cron