Rally Acropolis 1-3 юни кандидати да го гледаме

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот yozo » Вто Май 08, 2007 00:01

А бе с Дизел най-евтино ще излезе пътя.
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот damon » Вто Май 08, 2007 14:44

Singulus написа:Аз тази година най-после се реших да отида на първото си рали от световния шампионат, и както много от хората тук прецених, че Рали Акрополис е най-подходящото състезание за целта.
Искам да питам хората тук следните неща:

- понеже сме двама (аз и приятелката ми) и нямаме кола, възможно ли е да се оправим без кола - под оправим имам предвид да можем да посетим специалните етапи както хората, които са отишли с коли? Дали има някакъв транспорт, специално нает за ралито, за да разкарва хора между етапите?

- ако се окаже, че е прекалено екстремно да ходим без кола, ей така като туристи с раниците и автобус, има ли хора, които ще ходят и имат 2 излишни места в колите си?

- понеже се пообсъдиха разходите, може ли някой, който е ходил поне веднъж на Рали Акрополис, да сметне приблизително разходите без транспорта - разходи за храна, такси за къмпинг, такси, билети, разни други. Трябва да си направим добра сметка колко горе-долу ще са ни харчовете, за да няма изненади на гръцка земя.

Благодаря
Ако се сетя още нещо, ще питам допълнително в темата.


Да ти кажа честно трудно ще ви е без кола, да не кажа почни невъзможно. На световните ралита етапите са доста отдалечени понякога. Автобуси които да ходят по етапите няма, всъщност има но са предварително уточнение екскурзии - мисля че има една фирма Rallytravel и тя ги организира, но няма превоз по етапите. Ако сте с автобус до Атина от там трябва да търсите начин за да стигнете до някой от етапите, а на другия ден те са съвсем на друго място. Просто без кола - не виждам начин. Вариант е да наемете кола от Атина. Разходите не са много - ако си с кола храна си носиш оттук, но и в техните супермаркети е евтино, хотелите не са много евтини ако ползваш хотел, потърси инфо из интернет, къмпингите са със стандартни цени - 5 евро на палатка, 5-8 евро на кола, 5 евро за ток, нещо токова... Билети на Акрополис няма - само суперспециалния е платен и струваше различно като най-евтините билети са от 30 евро.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот luf » Пет Май 18, 2007 22:19

Момчета аз ще патувам със сигурност,може ли да се присаединия към някои от ваз,ще бъда с кола но незнам нищо-етапи,къмпинги...а и съм на газ,моля някои които е ходил да ми помогне.Благодаря предварително :D
Опитаи смъртта но не умираи
luf
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 12:00
Име: Boris Bosev

Мнениеот damon » Съб Май 19, 2007 00:11

Една корекция - суперспециалния и сервиза тази година са в един парк в Атина. Суперспециалния ще е на макадам на един хиподрум в парка, като най-евтините билети са от 10 евро, а не от 30. Другата новина е, че отменят етапа Имитос, който е в Атина в петък и неделя. Местната община не е разрешила провеждането му.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот Loeb » Съб Май 19, 2007 09:54

"ЗЕЛЕНИТЕ" са виновни за отмяната :wink:
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Мнениеот dpen » Нед Май 20, 2007 11:56

това не бяха ли тези етапи, които са в някакви места на военните и така или иначе не могат да се гледат!
Аватар
dpen
 
Мнения: 60
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 12:31
Местоположение: София
Име: Димитър Пенков

Мнениеот luf » Нед Май 20, 2007 22:24

Момчета тея византиици верно нямат газ :shock: вчера ходих до Солун нито една не видях:cry: Тези които са ходили предни години имат ли спомени колко газостанции са видяли?
Опитаи смъртта но не умираи
luf
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 12:00
Име: Boris Bosev

Мнениеот yozo » Нед Май 20, 2007 23:04

В Гърция Газ почти няма!!!

А пък ралито ще е доста интересно,очертава се голяма емоция.
:lol: :lol: :lol:
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Мнениеот KABEL » Пон Май 21, 2007 09:19

Като не знаете къде да ги търсите е така.Гас има и в Солун и малко след него на магистралата .В Атина гас станцията е до карефур. Аз 4 години ралитата ги гледам само на гас.
KABEL
 

Мнениеот damon » Пон Май 21, 2007 17:07

Газ наистина има, но рядко и трудно се намира! Затова по-скоро е въпрос на късмет да намериш газстанциите затова се приготви да караш на бензин една част от километрите.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот luf » Пон Май 21, 2007 20:13

Е то верно незнам къде са,но като са две в Солун каде да търся?В БГ.не търся газ то има навсякаде, за това искам да патувам с някои които е ходил и знае каде се етапите,къмпинга,газта,бирата...
Опитаи смъртта но не умираи
luf
 
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 12:00
Име: Boris Bosev

Мнениеот damon » Пон Май 21, 2007 21:50

luf написа:Е то верно незнам къде са,но като са две в Солун каде да търся?В БГ.не търся газ то има навсякаде, за това искам да патувам с някои които е ходил и знае каде се етапите,къмпинга,газта,бирата...


Не мога да ти помогна с газстанциите. Обърни се към Кабела. :) :wink: Иначе етапите ги има в нета, бирата е в супермаркетите, а къмпингите започват на около 40-50 км западно от Атина по магистралата за Коринт. Около град Кинета търси. Там има...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот FX7 » Вто Май 22, 2007 17:07

Dаmon за къмпингите трчбва ли предварително да се прави резервациа ?
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Мнениеот damon » Вто Май 22, 2007 17:14

FX7 написа:Dаmon за къмпингите трчбва ли предварително да се прави резервациа ?


Не, като се отиде в четвъртък все още няма хора тъй като почиващите от Атина още ги няма. Миналата година на нашия къмпинг нямаше други хора за ралито, но тази не знам... Да се надяваме че няма да има проблеми. Пък ако има - в гората! :D
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот FX7 » Вто Май 22, 2007 17:20

В гората ама да не треснат някоя глоба тея идиоти .... :?
На мен в четвъртък ми е малко раничко , ама ако не се уреди нещо за градо ще ви взема телефините да питам къде има места по къмпингите....
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта

cron