Рали Норвегия 15 - 18.12.2007

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот Dandi » Нед Фев 18, 2007 11:34

Ей , Дамяне,добре,че го даде този линк.Благодаря!
Изображение
Dandi
 
Мнения: 722
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 11:32
Местоположение: София
Име: Daniel Popov

Мнениеот beta_racing » Нед Фев 18, 2007 12:11

Линкчето наистина е страхотно, но го даде Владо доколкото имам спомен :P

Класирането след СЕ17 Хамар 2:

Код: Избери целия код
1. Мико Хирвонен  3:03:57.8
2. Маркус Грьонхолм   +18.4
3. Хенинг Солберг   +3:48.5
4. Петър Солберг    +4:04.5
5. Яри-Мати Латвала +5:21.7
6. Мафред Щол       +6:40.8
7. Джиджи Гали      +6:53.5
8. Шеви Понс        +8:41.4
9. Даниел Карлсон   +8:48.8
10. Ян Копецки     +10:53.6


Сега водещите коли са вече в сервиза, а след него (в 13:14 наше време) ги очаква второто минаване на най-дългата отсечка Елверум 2, която е дълга 44.270 км и която е последна за Рали Норвегия! Както знаем, ралито е непредсказуем спорт и всичко може да се случи, а още повече на такава отсечка!
Последна промяна beta_racing на Нед Фев 18, 2007 13:06, променена общо 1 път
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот P.Solberg » Нед Фев 18, 2007 12:21

Дам, много е важна тази отсечка. Това харесвам, за накрая най-дългата отсечка и въпреки, че разликите са големи може да стане много интересно. Защото тук може да се загуби мунита, две, три, че и повече.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот beta_racing » Нед Фев 18, 2007 13:26

Започна и последната отсечка на Рали Норвегия 2007 - Елверум 2 (44.270км) - най-дългата на ралито. По трасето вече са Льоб, Линеруд, Ханинен, Микелсен, Далсьо (дано така да се произнася) и Ян Копецки.
Себастиан Льоб всеки от тях досега, като Ханинен е най-близо до него...

Edit 1, 13:31: По отсечката всичко е нормално. Стартираха Даниел Карлсон, Шеви Понс и Джиджи Гали.

Edit 2, 13:37: Ралито ще бъде много интересно, защото разликите между Шеви Понс и Даниел Карлсон, между Манфред Щол и Джиджи Гали, а и между Хенинг и Петър Солберг не са малки. Всички знаем какво може да стане на етап като Елверум.
Себастиан Льоб е вече почти на финала на отсечката. Засега единствено Джиджи Гали го бие на първото и второто междинно време. Други стартирали Манфред Щол, който току що казаха, че е спрял на отсечката, Яри-Мати Латвала и Хенинг Солберг.

Edit 3, 13:41: Себастиан Льоб завърши последната отсечка на Рали Норвегия 2007: "Направих някои грешки вчера, заради които загубих много време. Сега карах само заради точката, която ще донеса при конструкторите. Уикендът за Ситроен не беше добър, но се надявам, че другият ще е по-добър. Не съм много доволен за момента, но работим за подобряване на колата".
Неговото време за етапа е 24:27.4 минути.
Шеви Понс също е спрял на отсечката!

Edit 4, 13:42: Петър Солберг слага 8.6 секунди на Хенинг още на първия сплит, много интересно! :D

Edit 5, 13:44: Ха, оказа се, че колата на Хенинг е изгаснала на старта :D
Торд Линеруд с Пежо 206 WRC завърши. Нищо не можах да му разбера :( Времето на Линеруд е на 1:48.8 минута зад Льоб.
Юхо Ханинен почти настигна Линеруд: "Много трудно рали, особено втория ден, но все пак това си е ценен опит. Ще карам в Аржентина с и се надявам там да мога да взема някоя точка :) ". Ханинен дава време с 20.1 секунди по-слабо от това на Льоб.

Edit 6, 13:47: Манфред Щол е тръгнал, докато Понс все още стои на едно място.
17-годишният Андреас Микелсен завърши ралито: "Много съм доволен, харесах как карах. Много се забавлявах". Той закъснява на 58.8 секунди от Льоб.

Edit 7, 13:51: Руне Далсьо със Субару Импреза WRC финишира.
Хенинг взима 2 секунди на Петър в прогреса на отсечката. Хирвонен бие Макрус с 2.6 секунди, а Манфред Щол сега се движи между двамата пилоти на Форд и да видим, дали ще забави Мико!
Ян Копецки завърши ралито: "Радвам се, че сме на финала. Натрупахме много опит от това рали". Копецки изостава на 48.1 от Льоб за етапа.

Edit 8, 13:54: Следващият финиширал е Даниел Карлсон: "Жалко за Щол, но съм доволен, че Понс е объркал :) ". Времето му за етапа е 26.7 секунди зад Льоб.
Хенинг Солберг продължава да взима време на брат си и на 5-тия сплит са само на 4.8 секунди. Мико и Маркус са само на 0.6 секунди на 4-тия сплит.

Edit 9, 13:56: Джижи Гали финишира: "Казаха ни, че Щол е спрял. След това започнах да карам по-бавно. Ралито беше трудно, особено вчера". Времето му е с 3.5 секунди по-слабо от това на Себастиан Льоб.

Edit 10, 14:01: Ето ги и Яри-Мати Латвала. Прекрасно време за младия финландец! Неговият коментар: "Имахме някои добри времена. Много съм доволен, че успяхме да заемем тази позиция в това трудно рали". Латвала е втори за момента, само на 0.8 секунди зад Льоб.
Разликата между братята Солберг на 7-мия сплит е с 3.6 в полза на Петър. Разликата между Грьонхолм и Хирвонен на 5-тия сплит е 0.4 в полза на Маркус.

Edit 11, 14:01: Хирвонен изостава на 4.6 секунди от Маркус на 6-тия сплит!

Edit 12, 14:03: Хенинг Солбер финишира. Разликата на последния сплит е само 2 секунди! Хенинг още не знае, какво става :D В момента Хенинг даде най-добро време 24:15.3 минути.
В момента чакат Петър, а Хенинг излезе от колата :D

Edit 13, 14:05: Петър Солберг: "Много се забавлявах. Много съм доволен от представянето си, направих каквото можах. Наистина съм много щастлив, уикендът беше много добър". Петър е само на 0.5 от Хенинг!

Edit 14, 14:06: Маркус Грьонхолм: "Второто място е добро за нас, при положение, че Льоб не взима точки". На последния сплит Маркус побеждава Мико със 7.9 секунди.
Маркус дава най-добро време - 24:10.3 минути.

Edit 15, 14:07: Мико финишира Рали Норвегия 2007 като победител! Маркус бе първият, който го поздрави!

Edit 16, 14:08: Мико Хирвонен: "Фантастично рали за мен, да победя Льоб и Грьонхолм! Наистина съм много щастлив!" Мико е на 8.9 за етапа от Грьонхолм и на 9.5 от него в генералното класиране!

Edit 17, 14:11: Крис Аткинсън финишира отсечката на 31.2 от Грьонхолм: "Ще изчакаме да видим какво ще стане в Мексико. Мико свърши прекрасна работа през тези години и сега виждаме резултатите".

Edit 18, 14:13: Матю Уилсън е следващият, който завърши Елверум 2: "Много съжалявам за грешката, която направихме вчера. Нямам търпение за слънчево Мексико :)". Матю е на 1:17.6 минута от Маркус.

Edit 19, 14:15: Дани Сордо завърши на 47.7 секунди от Грьонхолм. "Уикендът беше много труден за мен. Важното е, че подобрявам карането, от което съм доволен".

Edit 20, 14:18: Другият младок Мадс Йостберг също завърши домашното си състезание. В последната отсечка той изостава от Маркус на 46.5 секунди. "Рали Швеция беше по-добро рали, но това беше по-трудно. Вчера имах проблеми с колата и гледах повече да финиширам колата. Сега се пребирам в къщи, за да си почина. Другото ми рали ще бъде Португалия".
Другият завършил след него е Кяер (дано така да се произнася), който завършва на 1:01.6 минута от Грьонхолм.

Edit 21, 14:19: Патрик Флодин финишира също: "Много съм доволен, уикендът беше добър. Ще карам в Португалия с тази кола".

Edit 22 14:23: "Направих някои грешки", това мисля, че го каза Бринилдсен, който ми убягва какво кара..май беше Лансер Гр.N.
Пер-Гунар Андерсон завърши: "Надявам в се в Португалия да се преставя по същия начин. Сандел ме следваше и даваше добри времена, но се радвам, че го победихме".

Edit 23, 14:25: Патрик Сандел завърши ралито: "Много съм щастлив за второто ни място. Вярвам в колата, има още как да се развива и да я правим по-бърза"
Естонецът Урмо Аава казва, че трябва да е доволен от мястото си с оглед на грешките, които допусна.

Edit 24, 14:27: Още удеве казаха, че Кале Пиномаки с другото Клио R3 е спрял. Той все още не се движи.
Ян Мьолдер завърши 4-ти в JRC: "Събрахме опит тук и се надявам другата година да се справим по-добре. Сега гледаме напред за Рали Португалия".

Edit 25, 14:28: Аарон Буркард също финишира: "Карахме Арктик Рали Финландия, но там условият бяха доста по-тежки - темпертатурите бяха около -25 градуса".

Edit 26, 14:30: Следващ пилот е Тронд Гудбранд Свенкеруд: "Щастлив съм, че финиширам, въпреки, че рамото ме боли. След 2 седмици е следващият кръг от норвежкия шампионат". Той кара Форд Фиеста ST.

Edit 27, 14:31: Парс е изпреварил Кортиновис на отсечката и финишира пред него.
Андреа Кортиновис също пристигна на финала: "Беше ми доста трудно и допуснах грешки".
Последна промяна beta_racing на Нед Фев 18, 2007 14:32, променена общо 12 пъти
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот P.Solberg » Нед Фев 18, 2007 14:10

Браво на Мико. Супер победа, в много трудни условия, натупа общо 5-кратните световни шампиони Льоб и Грьонхолм. Еваля, страааотен е!
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот P.Solberg » Нед Фев 18, 2007 14:36

Завършиха и лидерите в JRC. Първи е Пер Гунер Андерсон със Сузуки Суифт С1600, а втори е Патрик Сандел с Рено Клио Р3. Трети Урмо Аава, който отпадна в първия ден и въпреки това е на трето място. Иначе Р3-ката ми хареса, много хубаво вървеше и имам големи надежди за представянето и на макадам, и асфалт. Както и в България. :wink:
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот beta_racing » Нед Фев 18, 2007 14:41

И така, завърши 22-рото Рали Норвегия 2007, първото от трите нови ралита, които ще видим тази година! Победителят в първият норвежки кръг от световния шампионат е финландецът и пилотът на Форд, Мико Хирвонен! Отново скандинавците доминират на собствена теротория!

Крайното генерално класиране след 18 скоростни отсечки:
Код: Избери целия код
1. Мико Хирвонен      3:28:17.0
2. Маркус Грьонхолм        +9.5
3. Хенинг Солберг       +3:44.6
4. Петър Солберг        +4:01.1
5. Яри-Мати Латвала     +5:30.7
6. Джиджи Гали          +7:05.2
7. Даниел Карлсон       +9:23.7
8. Ян Копецки          +11:49.9
9. Руне Далсьо         +13:31.8
10. Андреас Микелсен   +14:28.7
11. Патрил Флодин      +14:46.6
12. Мафред Щол         +17:04.6
13. E. Бринилдсен      +17:18.0
14. Себастиан Льоб     +18:13.4
15. Торд Линеруд       +18:26.9
16. Шеви Понс          +18:53.1
17. Юхо Ханинен        +19:19.7
18. Пер-Гунар Андерсон +21:20.9
19. Крис Аткинсън      +24:01.7


Последната отсечка извади от борбата за точките Манфред Щол, който впоследствие успя да финишира, но същото не може да се каже за Шеви Понс. Той не продължи по-нататък в отсечката.
Последна промяна beta_racing на Нед Фев 18, 2007 15:37, променена общо 1 път
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот P.Solberg » Нед Фев 18, 2007 14:57

Иначе огромна похвала за Дамян, просто евала такова отразяване нямаше досега. Само така, ще гледам за другите ралита и аз да се включвам.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот Dandi » Нед Фев 18, 2007 15:23

Наистина бравя на Дамян!Добра работа!
Изображение
Dandi
 
Мнения: 722
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 11:32
Местоположение: София
Име: Daniel Popov

Мнениеот golf_1 » Нед Фев 18, 2007 15:46

Евала момчета за доброто отразяване.....Страхотни сте,особено Beta_Racing.....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Мнениеот beta_racing » Нед Фев 18, 2007 16:00

Благодаря ви, че оценявате "работата" ми. Пиша я в кавички, защото всъщност ми е голямо удоволствие да го правя :) Правил съм го и преди, когато съм имал време, ще го правя и занапред 8) И разбира се, дано някой не си помисли, че го правя заради "аплаузите" :D :lol:

Страхотно рали за Мико Хирвонен. Поведе блестящо още първата отсечка с цели 11 секунди пред втория. Караше перфектно през целия уикенд и мисля, че напълно си заслужи победата. Не ми се мисли какво ще е тази вечер в лагера на Форд като се има предвид, че Маркус е втори. Друго нещо е, че Малкълм Уилсън вчера е имал рожден ден, така че поводите за празнуване са повече от достатъчно :D
Очаквах повече от братята Солберг, въпреки, че финишираха на 3-то и 4-то място. Те се вдигнаха в класирането, заради проблеми на някои други пилоти, но разбира се, не трябва да се забравя, че да си на тази позиция се иска и каране, и кола, така, че местата им смятам, че ще задоволят норвежката публика :)
Яри-Мати Латвала - много ми харесва това момче, малко е непостоянен, но дава много добри резултати и той е една от бъдещите звезди според мен.
Джиджи Гали най-накрая се класира на по-предно място. Беше много бърз в двете снежни ралита! Ако не беше излезнал от пътя в Швеция, щеше да е много по-напред в годишното класиране!
Добро класиране за Карлсон според мен. Преди Швеция очаквахме малко повече от него (поне аз очаквах), но явно малко сме/съм го надценил/и :roll: Ще видим как ще се представи в другите ралита, в които ще участва.
Късмет за Ян Копецки в последната отсечка на ралито, взе една точка, заради нещастието на Манфред Щол и Шеви Понс :P :twisted:
Както са свикнали да казват журналистите, видяхме редки грешки от страна на Себастиан Льоб, но и той е човек. Дано шампионатът да стане по-интересен тази година!

Първа победа за сезона в JRC за Пер-Гунар Андерсон. В Норвегия беше дебютът на Рено Клио R3 в Световния шампионат. Пилотите, които караха колата бяха Патрик Сандел, който е и шампионът за 2006 и завърши втори в JRC в това рали, и Кале Пиномаки, който, мисля, не успя да завърши последната отсечка.
Четвърти, както каза Владо, се нареди естонецът Урмо Аава, който кара Сузуки Суифт Супер 1600. Със същата кола е и победителят Андерсон.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот BradurS » Нед Фев 18, 2007 16:04

Просто нямам думи.... :D :shock: :D :D
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот rally_m » Нед Фев 18, 2007 17:02

Получи се много добро рали.Да си призная чесно неучаквах, че Мико Хирвонен ще успее да запази концентрация до края на ралито, но за моя приятна изненада го направи и резултатите са на лице. Освен това става много интересно в борбата за шампионата, 3 ралита с 3-ма различни победителя. :P Учаквах повече от братя Солберг,но 3 и 4 не е никак лошо постижение :wink: Струвами се , че и тази година Форд ще доминират при конструкторите :roll:
Искам да поздравя beta_racing за невероятната работа , която успя да свърши през този уикенд :)
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Мнениеот Ferjancz » Нед Фев 18, 2007 19:34

Изключително рали, но в същото време и адски тежко рали! От репортажите, които гледах, ясно личеше колко много сняг имаше по отсечките и колко трудно беше карането! Перфектно каране на Мико Хирвонен! Един млад пилот с невероятен талант, който те първа ще показва! Както се спомена в рали Швеция, Мико кара на сняг от пет годишен :shock: :shock: ,ама му и личи :) ,както видяхме в завършилото рали!
Както каза колегата по-горе, появил ли се ново рали и "настава хаос" ! Не искам да прозвучи глупаво, ама от интервютата на пилотите се оказа, че ралита карани няколко пъти са един вид наизустени! Нещо като при нас! Карат се отсечки години наред и се наблюдава тенденция за наизустяване , което според мен не би трябвало да се допуска, защото тогава се допускат и най-големи грешки! Мнението ми е, че с появата на ново рали идва и истинския рали спорт, а именно цялостната работа на екипа! Точни записки, правилни настройки, концентрация и т.н. ! Пресния пример е Льоб! Той сам каза, че не са направили правилни записки и му идват твърде бързо, от което последва и фрапиращото му изоставане в класирането след двата пъти излизане от пътя! ( второто излизане му костваше 8 мин! )
Но както и да е ! Състезанието страшно много ми хареса! Можем само да се надяваме , че за напред ще гледаме все такива успорвани ралита! С интерес чакам рали Мексико , където ще се появи и новото Субару:)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот P.Solberg » Нед Фев 18, 2007 19:53

Та по тази тема, предстои рали "Видин", на което ще видим кой кого. :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта

cron