Още пет години остават на WRC колите

Дискусия за Световния рали шампионат

Още пет години остават на WRC колите

Мнениеот MARVI » Съб Дек 30, 2006 21:45

Код: Избери целия код
СЛЕД ПЕТ години – през 2012 г., сегашният вариант на автомобилите от категорията WRC официално ще напуснат световното първенство по рали. Това е едно от важните политически решения, които Световният съвет на ФИА е взел за следващия петгодишен период в световните надпревари.



Точното бъдеще и техническите характеристики на автомобилите от тази категория след 2012 ще бъде решено като резултат от съвместната работа на специална работна група и Световната Рали комисия за световното първенство.

Както в момента се оказва, единствените два автомобила, които са близки до евентуалните бъдещи изисквания, които ФИА ще предяви към тази най-дълголетна категория (стартът й бе през 1995 г.) са моделите на Форд и Ситроен.

Предполага се, че в бъдеще най-атрактивната категория ще бъдат съобразени не камо като чисто технически изисквания с промените, които очевидно се провеждат от ФИА, но и задължително ще бъдат обвързани и с използването на био-горива.


:arrow: http://www.bgnrc.info/index.php?option=content&task=view&id=2176&Itemid=1
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Мнениеот Lubo » Пон Яну 01, 2007 10:22

Био горива..........ха интересно :lol: :lol: :lol: До всеки бокс бира-скара-пристигат колите........ и се пълнят с олиото от фритюрниците :lol: :lol: :lol:

Има някаква логика в това решение.Все пак ВРЦ-тата са капака на технологиите и напълно нормално е да използват вече алтернативни горива.Все пак до 20 години всички ще минем на тях.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот Ferjancz » Пон Яну 01, 2007 18:36

а бе то е ясно , че ще се минава на боигорива, ама сега от една супер готина бегачка да мирише на мекици и риба и баници , някак си не ми се нарави ! то не се знае и ккави дурги глупости ще измислят до внедряването на био-горивата!
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Мнениеот DJ » Вто Яну 02, 2007 22:12

Не знам, за биогоривата. Може така трябва да бъде, но според мен проблемите са други. Нещо много сериозно куца в цялата история. Всяка година все по-малко производители се ангажират с WRC шампъоната. Няма ги Мицубиши, Пежо, нищо не се чува за Шкода. Ако споменем тези кото преди 5-6 години бяха сцената картинката ще изглежда още по-кофти. Интересът на медиите също май по угасва. Спомням си как преди по тоталитарно времем даваха ралитата, а не Формула 1 Надявам се това да е временно. Надявам се старата кавалерия се завърне. Ауди, Рено и Ланча, отново да са в играта.
Може би С2000 да е това което ще събуди нашият спорт.
Няма Божия заповед:"Не натискай педала на газта до ламарината"
Аватар
DJ
 
Мнения: 53
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 09:07
Местоположение: София

Мнениеот P.Solberg » Вто Яну 02, 2007 22:24

Супер 2000 определено ще раздвижи нещата - Шкода вече разработва Супер 2000 и се очаква да успеят да го пуснат като 0 на рали Барум. Дано успеят. Мицубиши също се насочва натам, така че ни престоят интересни събития.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот plm » Сря Яну 03, 2007 21:33

DJ написа:Не знам, за биогоривата. Може така трябва да бъде, но според мен проблемите са други. Нещо много сериозно куца в цялата история. Всяка година все по-малко производители се ангажират с WRC шампъоната. Няма ги Мицубиши, Пежо, нищо не се чува за Шкода. Ако споменем тези кото преди 5-6 години бяха сцената картинката ще изглежда още по-кофти. Интересът на медиите също май по угасва. Спомням си как преди по тоталитарно времем даваха ралитата, а не Формула 1 Надявам се това да е временно. Надявам се старата кавалерия се завърне. Ауди, Рено и Ланча, отново да са в играта.
Може би С2000 да е това което ще събуди нашият спорт.

Така е, бъркотията е пълна!
Относно алтернативните горива и сега се правят опити. В Австрия в D9 кара Bepo Harach с Ево на метан.
А за WRC - Сузуки усилено работят и продължават да твърдят, че в средата на годината ще хомологират кола!
С2000 добива популярност благодарение на Евроспорт, респ. доброто отразяване.
WRC се подтиска от FIA за сметка на Ф1. Финансови интереси!
Но, колкото и да се ограничава ралито като автомобилна дисциплина за мен е ясно, че това не може да се удържи дълго. Истината ще излезе на яве.
http://www.harrach.at/
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Dandi » Сря Яну 03, 2007 21:36

Колата ,която кара Harach e разработена от Shtohl Racing (Манфред Щол) и май караше на Германия(WRC) като нула.
Изображение
Dandi
 
Мнения: 722
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 11:32
Местоположение: София
Име: Daniel Popov

Мнениеот plm » Сря Яну 03, 2007 22:03

Може и в Германия да са карали.
Знам, че карат в Австрия, знам, че е проект на OMV...
Знам, че могат да стартират само в Австрия/не отричам, че са карали в Германия/.
А относно Stohl racing бих казал- нека първо се научат да подготвят бензинови "бегачки'' и като овладеят това да минат на газови :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Dandi » Сря Яну 03, 2007 22:19

:) Обаче на Германия я е карал Руди Щол,бащата на Манфред Щол.
Изображение
Dandi
 
Мнения: 722
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 11:32
Местоположение: София
Име: Daniel Popov

Мнениеот plm » Сря Яну 03, 2007 22:44

Нещо не можах да покажа снимката на Harach.
Руди Щол е карал Лада и на Златните. Руди е друг човек.
Разграничавам Руди от Манфред. Младите в днешно време са неузнаваеми. Знам, че Руди харесва България и Лада, но усещам, че Манфред не харесва България/за Лада не говорим/.
Това си мисля аз.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот rossen79 » Пет Яну 05, 2007 21:04

много му здраве на манфред като не харесва България, и ние ;тоест аз не го харесвам ама трябва да го гледаме във wrc шампионата
Аватар
rossen79
 
Мнения: 203
Регистриран на: Съб Авг 05, 2006 22:36
Местоположение: plovdiv
Име: Росен Маджуров

Мнениеот kiko » Пон Яну 08, 2007 11:00

Не знам,ама инфото не е от най точното.Или поне няма още никакви по точни идеи.
Четох за идея за използването на алтернативно задвижване-електричество.
Много е рано за предположения,но мисля си,че по-вероятно е да се използват разни водороди или електричество,отколкото метан или пропан бутан.
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Мнениеот Lubo » Чет Юни 28, 2007 08:57

WRC колите са до края на 2008.След това ще бъдат заместени от коли на базата на Н/4 и С2000.
По всяка вероятност се отлага за неограничено време излизането на групите R.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Мнениеот txl » Чет Юни 28, 2007 10:54

WORLD RALLY CHAMPIONSHIP

From 2009, there will be 12 events in the FIA World Rally Championship. A detailed regulation around this decision will be examined by the FIA World Rally Championship Commission and presented to the WMSC in October.

From 2012, it was agreed in principle that world rally cars will be four-wheel drive and turbo-charged, based on mass-produced Group N and S2000 specification cars. Cost reducing measures will also be introduced.

For the rest of the 2007 season, it is reiterated that World Rally events cannot be run without an efficient safety tracking system in place, as deemed by the FIA.


Поне 2012 ;) От 2009 може да се появят новите коли, за които се говори, но това не означава, че тогава спират сегашните ВРЦ. Или поне така ще си мислим, до следващата промяна на тези решения...
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот Lubo » Чет Юни 28, 2007 11:16

А-ааа,ахъ :wink: .Странно-тея пичове там си нямат никаква идея на къде да вървят.Идеята С2000 не се развива по план.Само Фиат и Пежо действат по въпроса.Шкода по всяка вероятност ще изчакат малко,а Тойота и Фолцваген са направо в кофата за смет.......както и Рено/Дачия.
Егати светлото бъдеще на ВРЦ колите :lol: :lol: :lol: Субару,Форд(къде без тях) и Пежо.Мицубиши едвам смогват от към финанси,а Фиат ще прегрупират парите към Ф/1,че Ферари отново са назад.Ако има още някой........той си остава едно добро пожелание.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта