Рали Австралия

Дискусия за Световния рали шампионат

Рали Австралия

Мнениеот plm » Сря Окт 18, 2006 20:13

Рали Австралия започва след една седмица.
За нас ще бъде особено интересно заради участието на Попови.
Друго, Льоб ще бъде заместен от Понс.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот PAS_RALLY » Сря Окт 18, 2006 20:27

Какво ли ги е накарало да се откажат от Колин :lol:
http://maserati.20.forumer.com/
ASK"Stari Stolici"
Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя.
Аватар
PAS_RALLY
 
Мнения: 1148
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 23:01
Местоположение: liverpool
Име: Nikola Lyubenov

Мнениеот Dandi » Сря Окт 18, 2006 20:58

Май Попови ще участват с ЕВО9.За сега знам само това :wink:
Изображение
Dandi
 
Мнения: 722
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 11:32
Местоположение: София
Име: Daniel Popov

Мнениеот plm » Сря Окт 18, 2006 21:39

Dandi написа:Май Попови ще участват с ЕВО9.За сега знам само това :wink:

Така са заявени- с Ево 9. Точно ще усетят разликата между тяхното 9 и това.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Rally Fan » Сря Окт 18, 2006 23:21

Dandi написа:Май Попови ще участват с ЕВО9.За сега знам само това :wink:


Че тяхното 9-ка ли беше, че май само скина й беше на 9-ка... :x
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот plm » Сря Окт 18, 2006 23:28

Rally Fan написа:
Dandi написа:Май Попови ще участват с ЕВО9.За сега знам само това :wink:


Че тяхното 9-ка ли беше, че май само скина й беше на 9-ка... :x

Хахаха...
Доколкото знам поръчано и платено е за 9.
Друг е въпроса какво е в действителност.
Може би след Австралия Попови ще кажат разликата.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Rally Fan » Чет Окт 19, 2006 01:01

plm написа:Хахаха...
Доколкото знам поръчано и платено е за 9.
Друг е въпроса какво е в действителност.
Може би след Австралия Попови ще кажат разликата.



Може би реплика от сорта...
"Ако това е Ево9 което караме на Австралия, какво тогава сме карали в България?!?"
Никак няма да се учудя... :)
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот beta_racing » Чет Окт 19, 2006 11:26

Сега напрежението пада въргу Понс и няма да му е лесно с номер 1..ще видим...представи се задоволително в Турция...
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот fokus » Чет Окт 19, 2006 13:58

Според мен, Ситроен са в паника, като гледам как подскачат в избора за пилот, може пък и да уцелят с Понс ако му е дошъл момента да показва свръхспособности ще е добре. Жалко за Колин, като гледах репортажа, говореше за следващото рали Австралия на лицето му се изписа едно такова чувство все едно ще е на собствен терен ...
Всъщност въпреки, че е малко рисковано бих заложил на Субару, усеща се, че се работи здраво в момента и може да има изненада стига да няма пилотска грешка ..
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот fokus » Чет Окт 19, 2006 14:05

Rally Fan написа:Може би реплика от сорта...
"Ако това е Ево9 което караме на Австралия, какво тогава сме карали в България?!?"
Никак няма да се учудя... :)


Колега мислиш ли, че в Ситроен или Форд или които и да е отбор, колите са абсолютно еднакви и с абсолютно еднаква точност се настройват?? Това, че е една и съща модификация, не пречи да имат съвсем различно поведение ... А и да има разлика, то опита, които ще натрупат може да им бъде от полза ... :idea:

П.с. Освен това, едва ли ще имат база за сравнение, при положение че ралито е предимно на макадам и малките участъци асфалт с настроики за макадам едва ли ще има какво да усетят...
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот Rally Fan » Чет Окт 19, 2006 14:30

fokus написа:
Rally Fan написа:Може би реплика от сорта...
"Ако това е Ево9 което караме на Австралия, какво тогава сме карали в България?!?"
Никак няма да се учудя... :)


Колега мислиш ли, че в Ситроен или Форд или които и да е отбор, колите са абсолютно еднакви и с абсолютно еднаква точност се настройват?? Това, че е една и съща модификация, не пречи да имат съвсем различно поведение ... А и да има разлика, то опита, които ще натрупат може да им бъде от полза ... :idea:


Не си ме разбрал добре.... казвам, че ...... автомобилът, който г-н Попов ще кара на рали Австралия, може би коренно ще се разграничава от автомобила който кара в нашият шампионат (в полза на този за Рали Австралия). Вярно, ченастилката е съвсем различна, но мисля, че и Ясен е тествал тази 9-ка с която карал тук в България, някаде на макадам... пък и предполагам, той си знае как ще си определи разликата...ние не можем да твърдим нищо, само можем да предполагаме, тъй като нито аз, нито ти, нитой някой друг (може да има някое изключение, за което да не знам) от този форум, са карали Ево 9 така, че най-малко ние сме хората, които можем да твърдим със сигурност как са настроени автомобилите и как се държат те на различните настилки. Искам да споделя само личните ми впечетления от автомобила на Ясен Попов тази година, които са че ... може би (на мен така ми се струва) колата не беше конкурентноспособна на останалите автомобили от същата еволюция и модификация т.е. не са получили това за което са платили. Може и самият Щол да има вина за това...... кой знае? :x
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот Dandi » Чет Окт 19, 2006 15:24

Попови не са карали тяхната девятка на макадам.Информацията беше ,че ще карат с осмица на Щол на Австралийското рали,но явно Щол ще наеме някоя девятка от австралийски отбор,тъй като доколкото знам той няма друга освен тази която Буркат бракува на Кипър и невярвам да са я оправили толкова бързо.
Изображение
Dandi
 
Мнения: 722
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 11:32
Местоположение: София
Име: Daniel Popov

Мнениеот fokus » Чет Окт 19, 2006 16:56

Rally Fan написа:]

1. може би коренно ще се разграничава от автомобила който кара в нашият шампионат

2. тъй като нито аз, нито ти, нитой някой друг (може да има някое изключение, за което да не знам) от този форум, са карали Ево 9 така, че най-малко ние сме хората, които можем да твърдим със сигурност как са настроени автомобилите и как се държат те на различните настилки.


Не знам какво имаш предвид под коренно, формата/ударението е на първото а/, габарити, височина, или поведение, работа на двигател окачване ??? то само софтуера да е променен и колата става различна, освен това едва ли ще има време за сработване екип-автомобил с полагаемите се седмици труд, предполагам, че ще се работи "в движение" по въпроса та тук явно ще играе роля друг фактор ...

А по отношение кой какво е карал, едва ли имаш сателитно наблюдение или екстрасенски способности, за да знаеш кой какво е карал къде и как ...

И като заключение, мисля си, че е достатъчен фактът да се радваме на българско участие в това интересно и тежко рали!!!
Последна промяна fokus на Чет Окт 19, 2006 17:44, променена общо 1 път
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот fokus » Чет Окт 19, 2006 17:00

По отношение на това кой какво е купил как колко .... чисто спекулативно ми изглежда, така или иначе всичко се връща...
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот plm » Чет Окт 19, 2006 20:16

PAS_RALLY написа:Какво ли ги е накарало да се откажат от Колин :lol:

Днес четох разни неща и май причината е финансова.
Изтекъл е договора на Кронос с основния спонсор/за 13 ралита/. Същевременно имат договор със Ситроен за 16. Затова до края на сезона ще карат само 2 коли. Освен това Ситроените ще бъдат със заводските цветове.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта

cron