Рали Турция

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот bearcat » Съб Сеп 16, 2006 18:24

Тия дни /след понеделник/ ще имам повече инфо и ще задавам още ламерски въпроси :oops:
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот beta_racing » Съб Сеп 16, 2006 19:35

За трафика и аз мога да те поуспокоя малко - бях миналата година в Кушадасъ и поне там шофьорите бяха изключително културни - абсолютно всички предупреждават с клаксон (но не като тук - като ти бипнат и ти да се чудиш за какво и да псуваш водача :twisted: , а просто като едно предупреждение :) ), карат внимателно...не знам дали е така в некурортните селища, но останах изненадан от "мира" по пътищата 8)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот bearcat » Вто Сеп 19, 2006 18:59

Според последното инфо:
Пътя ни ще е 20-22 часа в едната посока.Това с граници тъпни и т.н.
Колебанието е дали да отидем на 12ти за шейкдауна или не.Щеше ми се да пътуваме на 11ти и да спим някъде и на 12ти да си допътуваме щото 20 часа :shock: ....
Още не съм добил представа как ще се мъкнем по тия стейджове а и от турска страна организаторите нищо не ми написаха за суперспециалния етап.
На старт и финал разумно ли е да се ходи?Награждаване това онова?
И сервизната зона?Чувал съм че може да се разхождаш там,но не знам дали е вярно.Надвечер като се прибират ако сме там ще е готино.
Това е засега,друго ново няма :(
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот damon » Вто Сеп 19, 2006 23:12

bearcat написа:Според последното инфо:
Пътя ни ще е 20-22 часа в едната посока.Това с граници тъпни и т.н.
Колебанието е дали да отидем на 12ти за шейкдауна или не.Щеше ми се да пътуваме на 11ти и да спим някъде и на 12ти да си допътуваме щото 20 часа :shock: ....
Още не съм добил представа как ще се мъкнем по тия стейджове а и от турска страна организаторите нищо не ми написаха за суперспециалния етап.
На старт и финал разумно ли е да се ходи?Награждаване това онова?
И сервизната зона?Чувал съм че може да се разхождаш там,но не знам дали е вярно.Надвечер като се прибират ако сме там ще е готино.
Това е засега,друго ново няма :(


Аз ти написах и преди - опитай се да отидеш на шейкдауна. Струва си! Ако сте няколко шофьора може да пътувате и без да спирате без да се уморите чак толкова. Пък и така е по тия ралита - умората е зверска понякога, но няма как. :wink:

Не очаквай много от организаторите по мейла, съмнява ме някой да ти отговори. Просто отиваш там и се ориентираш в обстановката. Виждам, че много ти липсва опита от гледане на ралита, но съм сигурен че ще се оправиш. Имаш картите, графика а и все пак това е световно рали - хората помагат, не е точно като при нас - обикновено има пътища директно до етапа, без да се налага да минаваш по стейджа.

Ами на старт и финал - може да отидеш на старт да речем, интересно е да видиш стартиращо WRC но само веднъж, на финал обикновено няма нищо интересно - в ралитата финала е летящ. По-скоро е по-интересно на стоп-финалите, където колите спират за да им запишат времето в карнета. Там стои и журналиста на рали радиото и прави интервютата с пилотите. Може да видиш интересни неща, но също не прекалявай. Един път стига според мен! Наблегни си на отсечките... Въпреки, че си зависи - ако ти е по-интересно може и там да гледаш. :wink:
Иначе за старта и финала на самото рали - хубаво е ако можеш да отидеш. Цеременоиалния старт предполагам ще е предишната вечер така че него можеш да го гледаш и без да го застъпваш с друго. Награждаването също - не е лошо да се гледа, ако може, все пак е награждаване в Световния шампионат. Тръпка си е! :)

За сервиза и преди ти казах - опитай се да отидеш на 45-минутния сервиз в края на втория ден - събота. Там стават интересните неща. Хем е голям, хем правят и големи ремонти и просто си е зрелище. Другите малки сервизи по не си струват. В сервизите на световния шампионат си има място за зрители - в този шампионат няма такова неща като "там не пускат". Зрителите са най-важни, всичко се прави за тях. Лошото е че пред сервизите на водещите отбори особено когато влизат колите е блъсканица и няма да е лошо да стоиш да чакаш по отрано. Аз съм гледал последен в сервиз в Германия - в неделя и беше готино, но стоях пред сервиза на Пежо половин час преди да влязат колите за да имам добра позиция. :wink: В сервиза е пълно и с магазини които продават франели, якета и какви ли не други глупости. Ще видиш, интересно е... :D
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот bearcat » Сря Сеп 20, 2006 08:56

ясно....ще трябва да се оправям на място.за жалост това най го мразя защото ме е страх че няма да се справя без подготовка.
спомняш ли си дали за сервизната зона има вход?за супер стейджа има със сигурност.
явно и на шейкдауна ще ида но да видим как ще се справя с местенето от място на място там.
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот damon » Сря Сеп 20, 2006 17:35

bearcat написа:ясно....ще трябва да се оправям на място.за жалост това най го мразя защото ме е страх че няма да се справя без подготовка.
спомняш ли си дали за сервизната зона има вход?за супер стейджа има със сигурност.
явно и на шейкдауна ще ида но да видим как ще се справя с местенето от място на място там.


Не съм психоналитик :wink: , но пак ще ти кажа - не виждам никаква логика в притесненията ти! Има далеч по-сложни неща от гледането на рали...

Вход, разбира се има, може да има и няколко входа. Това изобщо не може да бъде какъвто и да било проблем. :) За супестейджа сигурно има и сигурно е с билети - все едно си на мач!

На шейкдауна вход няма - там си имаш отсечка и просто си я гледаш. На финала на отсечката, или на старта - зависи как е организирано, е импровизирания сервизен парк, където са разположени шатрите на отборите. Това рали не е платено така че няма проблеми. Ако е платено всяка отсечка е като на мач! :wink: Трябва ти билет. Но винаги има хора които продават билети, пък и може да си купиш за цялато рали.
Много са ти излишни притесненията ми се струва, все пак световно рали отиваш да гледаш. Банкет трябва да правиш! :D
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот bearcat » Сря Сеп 20, 2006 18:11

да де ама турция...турски не знам :oops:
ще се справя някак въпроса е да е качествено
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот KABEL » Чет Сеп 21, 2006 10:05

не бойса бе ще ти помогнем аз тръгвам в вторник ще спим в истамбул и продължаваме
KABEL
 

Мнениеот bearcat » Пет Сеп 22, 2006 09:33

идеално ,но къде ще си отседнал?Анталия или Кемер?Може би ще е добре да си разменим телефони и да се чуем там на място като наближи ралито?
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот speedline » Пон Сеп 25, 2006 20:51

Сега погледнах Ентри листа. Ще има не един а два автомобила Фиат Пунто С2000 - съответно единия за Басо а другия за Волкан Ишик. Явно турците са успели да уредят една бройка за техния пилот :)
Аватар
speedline
 
Мнения: 1219
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 10:01
Местоположение: София/Сливен
Име: Nikolay Arnaudov

Мнениеот bearcat » Пон Сеп 25, 2006 23:24

иии какво от това!?? :roll:
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот bearcat » Сря Сеп 27, 2006 09:49

Айдееее наближавааааааааааааааааааа :)
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот dreamtech » Пет Окт 13, 2006 12:01

:( Първите 2 етапа се пропускат, поради неблагоприятни метеорологични
условия!
В третия етап победата взима Маркус, следван от Солберг и Катаямаки.
Четвърти и пети етап най-вероятно също ще бъдат пропуснати.
Басо е на последната позиция, явно има някакви проблеми!
dreamtech
 
Мнения: 230
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:54
Местоположение: Габрово
Име: Илко Ангелов

Мнениеот fokus » Пет Окт 13, 2006 17:26

временни резултати за 7-ми етап
Прикачени файлове
rezt7.JPG
rezt7.JPG (91.25 KiB) Прегледано 8642 пъти
active driving active safety
Аватар
fokus
 
Мнения: 218
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 17:07
Местоположение: sofia
Име: Христо Иванов

Мнениеот porky » Пет Окт 13, 2006 18:46

Къде е изчезнал Макрии....?
porky
 
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 08:54
Местоположение: Sofia
Име: Мартин Ватрачки

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта

cron