Рали Турция

Дискусия за Световния рали шампионат

Рали Турция

Мнениеот bearcat » Нед Юли 30, 2006 16:26

Здравейте!
Поздравявам всички създатели и участници на този форум!
Наскоро го открих, останах впечатлен, а ето дойде време и за първия ми пост.
От около година се каня да посетя на живо някое рали от световния шампионат.Спрял съм се на Гърция,Турция,Кипър,Германия и Испания.
Последните 2 са ми предпочитание,но както сами се досещате тази година изтървах.
Надеждата ми/както и отдавна замислен план/ е Турция през октомври.
Питането ми към вас е следното: има ли някой информация за организирано такова пътуване от някой туроператор,както правят за формула 1?
Аз имах някакви контакти с турски организатори,но нещо съм ги затрил.
Времето на ралито наближава и ми се ще да се подсигуря.
Ако никой не знае нищо или пък се знае че няма организирани, моля споделете идеи ,може да науча доста полезни неща ,убеден съм.
Надявам се този път да си събера козите и да отида най-накрая.
По груби мои сметки ,без пътя излиза не повече от 30 евро на ден за храна и други разходи,още поне по 60 за хотел и може би това за 4 дена - примерно четвъртък до неделя.Може и до понеделник...знам ли.
Еми това е,ако някой се сети нещо, нека пише
Благодаря ви!
Поздрави!
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот damon » Вто Авг 01, 2006 14:08

Eдва ли ще намериш фирма, която да осигурява екскурзия за WRC. За Ф1 има много но ралито е съвсем друго нещо. И аз обмислям сериозно ходене до Турция. Това което мога да ти кажа засега е че е добре хотела ти да е в Кемер - там е сервизния парк. Проблемите при пътуването са голямото разстояние, което се пътува през планината по обикновени пътища а не магистрали - чувал съм, че не е особено добър пътя там. И другия основен проблем са скъпите горива, които са почти 2 пъти по-скъпи от България...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот bearcat » Сря Авг 02, 2006 10:32

Какво знам аз за там:
От Анталия до Кемер пътя е /или беше/ прекрасен.Може би си прав че в планината ще има проблеми,но от това което съм видял в района,като цяло ситуацията е добре.
Цените са аналогични на българските но са в евро.Тоест двойно както каза ти.
За организирането,аз самия смятах да го направя с една агенция които са ми близки познати,но отпадна защото заминах за чужбина предната година и последва провал за ралито.
Лесно би било да се наеме кола и да се пътува,но ако приемем че ще има рали и ще има доста вдъхновени посетители,шанса да стане беля може би е голям.
Така че сякаш автобус между отделните етапи или поне част от тях би бил решението на проблема.
Суперспециялния е на стадиона в анталия,но там 10ина евро е от единия до другия край на града с такси така че надали ще има проблеми.
Все пак още се чудя с какво да пътувам.Дали с кола до там или с автобус.Ще ми се самолет,но трябва да мина 1/2 от пътя до софия от варна,и си губи смисъла да го правя като че ли...
Дано да се намерят повече хора да коментират ,че да излезе наяве повече информация...
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот damon » Сря Авг 02, 2006 11:20

А със самолет колко пари е дотам? Основното което аз мисля е с кола от тука, но ми минаваше и идеята за автобус и самолет и после кола под наем...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот bearcat » Сря Авг 02, 2006 17:23

Ако го правиш да речем самосиндикално самолета е София-Истамбул-Анталия и отиваше към 350-400 евра.Тъпо.
Ако сме да речем 35-40 човека може да си направим чартърен полет, и ще излезе по-малко.Аз така го планирах да го организирам с туроператорите.
Обаче с оглед на високото социялно ниво на балканските народи май-добре си е да си наемем автобус.
Както и с хотела ако е група ще ни е далеч по-лесно.
...
Принципно от Варна на есен има чартъри до Анталия,ама нито са сигурни,нито пък е ясно дали ще си намерим места.Аз го смятах със самолет по следния начин:
Варна- Германия примерно Берлин или Дюселдорф или нещо такова за 70 евро в едната посока, и после оттам за още толкова до Анталия.Хората предлагат Last Minute Tickets.
Миналата година така пътувах до германия и си взех такъв билет 15 дена преди полета.Малко е трудно ама има начин.
Пак е трамвай желание, обаче поне е самолет и на границите не висиш като парцал.Малко по-цивилизовано е.
Цялата схема е сложна...
Откъдето и да го погледна най-добре е 3ма 4ма приятели с кола,и наведнъж целия път.Варна-Анталия е към 11 часа без границата.В най-лошия случай,може би спане някъде в Турция по средата на пътя.
Но пътя е решим:
Най-лесно: софиянци си хващат самолета, а варненци отиват за 30 евро с автобус до Истамбул,после оттам със чартър на турците пак със самолет до Анталия.
После обаче: хотел...айде и това някак може да се измисли ако се помисли от сега,или най-късно от началото на септември.После гаранция че за такова мероприятие местата ще са заети.
И най-накрая,което според мен е най-трудната задача с десетки неизвестни е:
как да се движим там,дори и с личната си кола: стейджовете са разпръснати,а гаранция ще има още много навити ентусиасти с малко информация като нас.Сиреч боза...
http://www.wrcturkey.com/v2006/
Ето тук сигурно ще има помощни материяли,ама не съм се зачитал наскоро.
P.S. Абе някой знае ли Марко Мартин ще кара ли WRC отново или не?
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот miko » Пет Авг 25, 2006 22:46

АЙДЕ,ЧЕ РАЛИТО НАБЛИЖАВА,НЕМА ЛИ НЯКОЙ ДА ОРГАНИЗИРА НЕЩО :?: :?: :?:
miko
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 22:34

Мнениеот bearcat » Пон Авг 28, 2006 13:24

Хайде наистина ако някой ще казва или предлага нещо да го прави ако не...да действаме всеки кой както може
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот BradurS » Пон Авг 28, 2006 14:27

bearcat написа:Хайде наистина ако някой ще казва или предлага нещо да го прави ако не...да действаме всеки кой както може

Аз мога да посъветвам ако ходите с кола - минайвайте през граничен пункт ЛЕСОВО. Няма грам човек! Минава се за 15 мин. двете граници.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот dpen » Чет Авг 31, 2006 18:55

Здравейте и от мен! Сега излизам на среща с едни фенове да видим колко горе-долу желаещи ще се съберат и може да наемем чатрър. Ако се съберем към 40 човека ще е екстра. Цена не мога да кажа, докато не стане ясна приблизителната бройка!
Деймъне, Пламенчо не ти ли се е обаждал? Казах му!
Айде да видим колко желаещи ще има!
Пишете във форума!
Аватар
dpen
 
Мнения: 60
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 12:31
Местоположение: София
Име: Димитър Пенков

Мнениеот miko » Пет Сеп 01, 2006 23:55

С чартър ОК,ама в Турция с кво ще бръмчим братко?Може ли да се наеме автобус от там да ни вози насам-натам между етапите???
miko
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 22:34

Мнениеот bearcat » Сря Сеп 06, 2006 11:13

аз съм навит стига организаторите на този чартър да се сериозни и да има транспорт в турция.Иначе още съвсем малко ще почакам и ако на никой не му хрумне нищо почвам самостоятелна организация...
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот bearcat » Съб Сеп 16, 2006 11:12

Разбрах че няма много заинтересовани за това рали, или ако има то те не пишат тук.Ще съм благодарен ако някой може да даде съвет относно програмата която трябва да си съставя.
Отивам с още един/или 3ма/ не се знае още приятели в Кемер на 12ти октомври.Хотела съм го уредил,но как и с какво ще ходя по стейджовете не знам.По кои стейджове ще ходя също не знам.
Ако някой е ходил нека каже:
1.С какво е най-удачно да се движим.
2.По колко стейджа на ден да очакваме да посетим,така че да не се преуморяваме, а същевременно да не ходим напразно до Кемер.
3.Дали не е най-добре да се мотаме около сервизния парк?Хем да видим велики пилоти,хем да сме сигурни че рано или късно колите ще се приберат?
4.Билети сигурно трябват за супер стейджовете ама още не сам разгледал 200те страници ПДФ-и та да знам къде и как...
Ако някой знае или може да покрие част от тия въпроси с отговори от сходни ралита ще съм задължен.
Благодаря
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот damon » Съб Сеп 16, 2006 11:45

Не съм ходил на това рали, но съм ходил на някои други извън България и ще ти дам моите съвети по тези въпроси.

И най-напред - свали си рали гайдовете от сайта и ги прегледай внимателно, много внимателно. Ще си отговориш на повечето въпроси само от там.

1.С какво е най-удачно да се движим.

С кола разбира се! :) Би било добре да е рент-а-кар, тъй като ако имаш движение по черни пътища да не ти е жал за твоята. Ако си с твоята - няма как, възможно е да се наложи да се движиш по макадам! Предполагам, че до повечето стейджове ще има и асфалт, но не е сигурно, не знам как е там.

2.По колко стейджа на ден да очакваме да посетим,така че да не се преуморяваме, а същевременно да не ходим напразно до Кемер.

Разгледай гайда и ако имаш опит с гледане на ралита ще си отговориш на въпроса. По принцип - колкото повече етапа, толкова по-голяма е умората и трудностите, така че баланса винаги е най-доброто решение.

3.Дали не е най-добре да се мотаме около сервизния парк?Хем да видим велики пилоти,хем да сме сигурни че рано или късно колите ще се приберат?

Грешка! Голяма грешка според мен! Не си отишъм на световно рали за да гледаш сервизни паркове. Наистина добре е да отидеш на съботния 45-минутен парк - обикновено има интересни неща, но да гледаш само паркове е безсмислено.

4.Билети сигурно трябват за супер стейджовете ама още не сам разгледал 200те страници ПДФ-и та да знам къде и как...

Пак - разгледай ПДФ-ите! :) Но мисля, че това рали не е платено, освен суперспециалния ако има такъв.

И още нещо - задължително посети шейкдауна! Няма да имаш друга възможност да гледаш едновременно и сервизен парк и отсечка и то без да се местиш в продължение на почти цял ден. Шейкдауна ти е задължителен. Пък и там ще имаш възможност да се "помоташ около пилотите", дори да поприказваш с тях, да вземеш автографи. Ако се притесняваш - не е като на Рали "България". :wink:

И от въпросите ти разбирам, че искаш да си изясниш всичко преди да си отишъл. Това е добре, но най-добре ще се ориентираш като отидеш там. :wink:

Питай още нещо, ако мога да ти отговоря. И ако не е тайна със самолет ли последно тръгна? Какви са сметките?
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот bearcat » Съб Сеп 16, 2006 13:57

Малко се притеснявам за движението там.Карал съм кола на доста места по света но в турция не а ако е като тука...леле мале.
Казват че било културно ама знам ли.От Астрал казаха че май имало шатълчета от хотела до някой стейджове ако е така направо ще се родя.Така или иначе до Анталия /където мисля че е супер стейджа/ще ходя с кола така че....
Аватар
bearcat
 
Мнения: 39
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 16:11

Мнениеот damon » Съб Сеп 16, 2006 14:37

Малко се притеснявам за движението там.Карал съм кола на доста места по света но в турция не а ако е като тука...леле мале.
Казват че било културно ама знам ли.От Астрал казаха че май имало шатълчета от хотела до някой стейджове ако е така направо ще се родя.Така или иначе до Анталия /където мисля че е супер стейджа/ще ходя с кола така че....


Движението не е толкова страшно. И мен ме бяха наплашили за движението в Истанбул но не се оказа не толкова страшно, а ти там работа нямаш и без това. Не се притеснявай за това - не е по-зле от при нас, пък и имаш доста път по магистрала, която долу горе е добре. Там мисля, че не може да очакваш такива изненади като фалшиви полицаи и т.н. както е у нас. Трябва само да имаш предвид, че горивата им са много скъпи, а за капак на всичко и некачествени.

Колкото до транспорт от хотела виждал съм такава услуга, но мисля, че трябва да се организира предварително....

ПС. Извинявам се но без да искам изтрих една част от мнението в опита си да ти отговоря! :(
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта

cron